800TL Bütçeli Kurulum

kladzo

Yeni üye
Herkese selamlar,

Elimde 5 adet super lemon haze auto tohum var fakat çok yeni olduğum ve ekipmanlara tam anlamıyla hakim olmadığım için siz tecrübeli arkadaşlardan ricam, bana a’dan z’ye bir ekipman listesi çıkartabilir misiniz?

Yardımcı olan herkese çok teşekkürler.

R

Ripley'sOG

Guest
  1. Ampul,balasti ve duyu
  2. Reflektor
  3.  mekanik timer
  4. fan (odanin oranlarina gore)
  5. vantilator
  6. termometre nemde olculenden paran varsa higrometrede alabilirsin
  7. yansitici mylar veya panda paran yetmez ise aleminyum folyoyu ustunu seffaf bantile kapla ve kullan
  8. nemlendirici gerekiyorsa
  9. toprak gubre vs sana kalmış ancak torf alma light mix al

kladzo

Yeni üye
Cvp: 800TL Bütçeli Kurulum

Ripley' Alıntı:
  1. Ampul,balasti ve duyu
  2. Reflektor
  3.  mekanik timer
  4. fan (odanin oranlarina gore)
  5. vantilator
  6. termometre nemde olculenden paran varsa higrometrede alabilirsin
  7. yansitici mylar veya panda paran yetmez ise aleminyum folyoyu ustunu seffaf bantile kapla ve kullan
  8. nemlendirici gerekiyorsa
  9. toprak gubre vs sana kalmış ancak torf alma light mix al

Cevap için çok teşekkür ederim, ampul olarak 250w hps kulansam olur mu acaba ve aynı anda kaç bitki yetiştirebilirim ? Saksı boyutu olarak ne önerirsin daha çok kabin düşünüyorum çünkü o da muhtemelen 2-3 bitkilik olur siye düşünüyorum okuduklarım kadarıyla.
 Teşekkür ederim tekrardan.

R

Ripley'sOG

Guest
  1. hps olur
  2. 250w ise bence 3 bitki max ki auto bu 
  3. 10 15 litre arasi

kladzo

Yeni üye
Cvp: 800TL Bütçeli Kurulum

Ripley' Alıntı:
  1. hps olur
  2. 250w ise bence 3 bitki max ki auto bu 
  3. 10 15 litre arasi

Son bir sorum daha olucak
Hpslerin çok fazla ısı yaydığını okudum, ısıyı optimum miktarda tutmak için kabin ölçülerini ne önerirsin acaba? Bu arada havalandırma içinde pc fanı kullanmayı düşünüyorum. Ve bir adette vantilatör.

mrtbsmc

Yeni üye
Hps 250 watt ile 25 cm en yakın önerilen mesafe kabin eğer yüksek değilse sorun yapabilir sadece 1 fanı lambaya hava üflemeye ayarlarsan ısıtdan bir nebze kurtulursun ama bu mevsimde oda içi sıcaklıklardan dolayı zorlar gibi geliyor ufak bir tavsiye verdim hepsiburada kalite 100 watt cfl 2700K lambalar var cata marka 6500k 100 ya da 80 watt lambalarla 4 yada 5 ampuller bir sistem ile  ısıtdan bir nebze kurtulup iyi verirler alırsınız ortalama 30_40 tl lamba tanesi duylar 5 tl basit tahtadan bir düzenek ile ucuza halledebilirsin 250 watt hps ile aynı verme hatta fazlasına denk gelir eğitim yapılırsa

R

Ripley'sOG

Guest
Hps için gercek fan gerek en az +200 m3 oranli olmasi gerek ki ek cooltube ile bitkine isigini yaklaşırasin ve standart olgunluk ile ışıktan verim alasin.mesefa artirkca verim azalir ışıktan ki iklimin nedir bilmiyorum ama pc fani ile yapmayi dusunuyorsan hic baslama hps sevdana zaten bu genel bir sorun yeni baslayanlarda bahcelerden isik calanmi halajen lambayla 1000watt hpsyi ayni kefeye koyanmi sen en iyisi cfl al arkadasin dedigi gibi ilerde veya kişin hpsye gecersin bu sicakta klimasız zor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • G GaribanMüptezel:
    +1
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ***** ****** **
  • K Kolpa.:
    +1
  • K Kolpa.:
  • G GaribanMüptezel:
    ***** *********** ****** ***** ******* **** ***** ***** **
    ******* **** ****** ***** ** ***** *********** ****** ***** ******* **** ***** ***** **
  • G GaribanMüptezel:
    *** ******* ** ***** ***** ****** ********** **** ***** ***** **
    +1
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ********* dready** *****
  • G GaribanMüptezel:
    dready***** ***** ********* **********
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ***** ***** *** **** *** ** ******** ***** ***** ****** ******* **** *******
  • G GaribanMüptezel:
    **** ****** dready*
  • G GaribanMüptezel:
    ******* ********* ** *
    dready****** ** ****** ***** **** ** *****
  • G GaribanMüptezel:
    dready********** *** ***** ******* **** ****** ********* ********
  • G GaribanMüptezel:
  • K Kolpa.:
    * ****** **** ***** ********* ******* **** ***** **** ****** ***** *********
    +1
  • B biggie34_:
  • M Merciless:
    dready********** ** ******* ** **** ********** **** ****** ***** ** ******** ********** ********** ***** *** ****
    +1
  • G GaribanMüptezel:
  • İstanbul İstanbul:
    * ******* ***** dready********** ** ******* ** **** ********** **** ****** ***** ** ******** ********** ********** ***** *** ****
    İstanbul İstanbul: * ******* ***** dready********** ** ******* ** **** ********** **** ****** ***** **...