9X Tombala SOG Denemesi (30.Gün Güncel Bloom Başladı)

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Merhaba Kankalar
Dış cephe yalıtım straforlarından yaptığım kabinimde zamanında kıyıya atmış olduğum 20 adet tohumla bişeyler yapayım dedim desteklerinizi bekliyorum.
Kabin fotoları
fotolar exif data bilgisi olduğu için silindi
Ölçüler 65x65 boy:150 cm
20 adet tohumdan 9u patladı bazıları 3 yıl kadardır mutfak dolabının üzerinde zuladaydı üzerleri biraz yağ kaplanmış o yüzden patlamadılar sanırım şimdilik 330ml pet bardağa ektim nem %60 sıcaklık 25-27 arası ışık iki adet 35w x 2 cob led vardı mağaza aydınlatması bunlar downlight deniyor ama herkes yetersiz dedi şuan 5 x 25w cfl kullanıyorum aslında lambaların üzerinde cdl yazıyor ama aynı sanırım henüz gübre almadım ama bir arkadaş biobizz indoor pack al dedi 3lü oluyormuş bide bu calmag olayına baya önem veren arkadaşlar var ondanda alabilirim
Kabin son hali 12.02.2021 1.Gün
İçerde bir pc fanı çalıştırıyorum ikili yaptım aslında ama nem çok dağılıyor üstteki çalışıyor alttaki kapalı havayı sirküle etmek için bide tavana yerleştirdim işlemci fanı ama biraz fazla güçlü sanırım nemi çok düşürüyor onu bi tık küçüğü ile değiştireceğim.
Geçelim asıl konuya benim asıl amacım erkekleri ayırıp dişilerdende bir veya sığarsa iki tane seçip onlarla devam etmekti ama bir arkadaş sog (sea of green) tavsiye etti biraz araştırdım bana mantıklı geldi dört tane dişiyle bu kabinde sog yapmaya karar verdim araştırdığıma göre bu kabine dört tane fazla sog da olsa ama sadece tepelere odaklanayım diyorum bide ilk denemem olduğu için tohumda sipariş etmedim biraz tecrübe edinmek amacım ve bişeyler alırsam ne ala
Şimdi sog konusunda kısa dönemde 12/12 ye geçiliyormuş sanırım ben şuan 20/4 döngü başlattım 30-35. Gün 12/12 ye geçmeyi planlıyorum sizce uygunmudur
Saksı olarak kaç litreye geçeyim sizce
Erkek dişi ayrımı için kaçıncı günü beklemem lazım
Çiçeklene dönemine geçince 250w hps düşünüyorum (elektrik çok gelmesin diye) ama çok farkedecekse 400w da yapabilirim kendim paşabahçenin silindirik vazoları var onlardan alıp tabanını kestirip cool tube yapmayı planlıyorum reflektör olarakta gofrajlı alüminyum sac kullanacağım
Tompamda kaç gün sürer sizce hazirana kadar zamanım var evi taşımam lazım haziran sonuna kadar
Tüm tavsiyelere açığım desteklerinizi bekliyorum şu işi bi bitireyim auto yapmayı planlıyorum buda benm çıraklık eğitimim olsun hepinize iyi growlar bol dumanlar dilerim
15.02.2021 3.Gün

22.02.2021 10.Gün
Havalar biraz ısındı gibi sıcaklık 22-25 arası nem %60 pet bardakların üzerindeki poşetleri sıyırıp baktım komple kök sarmış heryeri 10 adet 4lt saksı siparişi verdim muhtemelen perşembe gelecekler saksılara almak için henüz erkenmi bilmiyorum bu konuda @Turkishbaronmen kankadan destek bekliyorum ayrıca 6 tane full spectrum 50w cob led soğutucu alüminyum profil fan vs sipariş verdim ışıklandırmayı cob şed yapıcam hps+cool tube le aynı fiyata gelecekti neredeyse ısı yönünden bunlar daha mantıklı geldi ayrıca 50lt de biobizz lightmix toprak geliyo yarın şuanlık bukadar yorum ve destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim herkese bol hasatlar

13. Gün 25.02.2021
Dalgalar serpildiler ışıkları biraz yukarı aldım şuan mesafe 25cm dün gece 1lt/1ml biogrow gübreli suyu extra 5/1 sulandırıp azar azar verdim kökleri kontrol ediyorum pet bardakların dibi bembeyaz kök saksılar gelmedi bi türlü maya ve şekerle karbondioksit için pet yaptım nem %65-70 arası sıcaklık 24-27c bu akşamda azar azar boş su ile sulama yapıcam şimdilik durum bu

28.02.2021 16.Gün
Çiçeklerin keyfi yerinde kökleri kontrol ettim pet bardakların alt kısımları komple kök dolu artık saksıya alma zamanı geldi geçiyo ama saksılar gelemedi bir türlü

01.03.2021 17.Gün
Evet kankalar bugün 4lt saksılarım geldi diplerine iki parmak cakıl koydum çakılın üzerini coco ile örttüm üzerinede lightmix toprak doldurdum dalgaların kimi uzun kimi kısaydı saksıya alırken boylarını eşit tutmaya çalıştım yarımşar litre boş su verdim ışıkları biraz daha kaldırdım çıkış fanını biraz büyüttüm ama fazla oldu sanırım içeride iki tane pc fanı yapacaktım ama üç kere yanlış bağladım gecede geç oldu fan işi yerına kaldı yarın yine güncel atacağım geceniz güzel hasadınız bol olsun

02.03.2021 18.Gün
Selam dostlar çıkış fanını eskisine çevirdim 0.10 amper pc fanı içerideki havalandırma fanları nem makinesi hepsi harika oldu nem %65-70 sıcaklık 22-25c geçen hafta hazırladığım 1lt/1ml bio grow gübreli su vardı ph ını ayarlayıp 9 saksıya böldüm ilk kez adam akıllı gübre verdim diyebiliriz bakalım tepkileri nasıl olacak

03.03.2021 19.Gün
Selam dostlar bu sabah işe giderken kabini açıp bir baktım bütün yapraklar dikilmiş gayet güzel görünüyolardı tek bi sıkıntım var şu limon nem makinesi nedense geceleri kendiliğinden kapanıyor ısınıyormu noluyosa artık çözemedim ama kabin küçük olduğundan nem 45-47 lerde oluyor çok sorun yaratmaz umarım neyse akşam işten geldim ki durum süper çiçeklerin renkleri bile parlaklaşmış, hepsinin üzerinde yeni filizler var ortalama 100ml gübreli suya bu tepkiyi aldıysam bir sonraki gübreli bol sulamada neler olacak çok merak ediyorum şuan için herşey olması gerektiği gibi nem %65-70 sıcaklık 22-26c sonraki güncellemede görüşmek üzere bol growlar mis kafalar dilerim

05.03.2021 21.Gün
Selam arkadaşlar çiçeklerde gelişim yavaşladı gibi sanki saksıya aldığımda bi canlandılar ama şuan stabil gidiyor bu akşam 400 - 500 ml kadar boş sulama yaptım çiçek başı altlardan hafif su çıktı nem %65-70 sıcaklık 22-26c arası en ortadaki çoştu gitti rengide açık diğerlerine göre sanırım cinsi farklı 4.Boğumu geçti boyu ama diğerlerinde 4.boğum yeni filizleniyor acaba ışıklarmı yetersiz kalıyor anlamadım pazar günü akşama kadar bekleyip olmadı 300w cob ledi takayım diyorum

09.03.2021 25.Gün
Merhaba arkadaşlar şimdiye kadar bi sıkıntı yaşamadan 25. Güne geldik dün akşam ph ayarlı 3 litre/5ml biogrow’lu su yaptım 9 bitkiye böldüm yani bitki başı 330ml kadar sulama yaptım bu akşam kontrol ettiğimde herhangi bir sıkıntı yoktu gübreyi biraz çoğalttım 10 gün içinde çiçeklenmeye geçicem kabin baya küçük yapraklar üst üste biniyo ama gayet iyi büyüyor yavrular tam anlamıyla bi sog denemesi olacak sanırım :) biri sativa çıktı tohumların diğer sekizi indica pet bardakda olan diğer iki küçükte indicaya benziyo ama tam emin olamadım.
11.03.2021 27.Gün
En son sulamadan bu yana gelişim gayet güzel devam ediyor yarın akşam ışıkları kapatıcam pazar sabahı 300w full spectrum cob led ile çiçeklenme evresine 12/12 başlayacam iki tane küçük olanları dışarı alıp onları cfl ler ile büyütmeye devam edicem boyu uzun olan sativadan yakın bi foto aldım erkek dişi belli edicek gibi sanki bana dişi izlenimi verdi birde siz bakın bakalım diğerleri daha okadar gelişmedi
Edit
Evet arkadaşlar @mami10_ kankanın gazına gelip budama yaptım :) Allah affetsin :D
12.03.2021 28.Gün
Selam arkadaşlar çiçekleri iyice budadım hiç büyük yaprak kalmadı sadece yaprakların dibinden gelen filizleri bıraktım azar azar ph ayarlı suyla sulama yaptım ışıkları komple söktüm ve 48 saat karanlıkta bırakıcam pazar gecesi 00:01 de 300w fullspectrum cob led ile 12/12 döngüye geçicem şuan çıkış fanı iç sirkülasyon fanları ve nem makinesi çalışıyor onlar 48 saat boyunca çalışacak
İki tane küçük olana yeni bi kabin ayarladım elde olan imkanlarla, 50w cfl ve @Turkisbaronmen bromun usulden bi nem havlusu ayarladım :D 9ludan erkek çıkacakların yerine yedek kulübesi misali :)

14.03.2021 30.Gün
Selam dostlar çiçekler 44 saat karanlıkta kaldıktan sonra bu akşam 20:00 da 300w fullspectrum cob led leri takıp 12/12 çiçeklenme dönemine geçtim 3lt/5ml.biogrow-2ml.biobloom-2ml.topmax ile bitki başı 330ml kadar sulama yaptım ısı fena yükseldi 30’u geçti bi ara 100lük aksiyel fan taktım alttan 4 adet daha hava giriş deliği açtım şuan 27c lerde nem de 50 nin altına düşmüştü onuda hallettik şimdilik iyi gibi ortam

25.03.2021 41.Gün
Çiçeklenmeye geçeli 11 gün oldu boyu uzun olan sativada çok iyi çiçeklenme gözlemliyorum fakat indica larda çok yavaş ilerliyor hatta yok denecek kadar az ışık yüksekliği indicaların üzerinden 50cm sativanın arası ışıkla 20-25cm kadar belki ışıkla alakalıdır bilmiyorum hafta sonuna kadar bekleyip olmadı indicaların altına destek atıcam sativayla aynı seviye ye çekicem bu arada 4 tane indicam erkek çıktı kafalarına çöp poşeti geçirip kökledim hepsini şuan 4 indica 1 sativa 2 de küçük var onlarda indica onlar 10 gün kadar geriden geliyolar ama onlarıda aldım çiçeklenmeye ikiside dişi gibi ama daha tam emin değilim ayrıca kabin yetersiz kaldı ve ısı 30un altına hiç düşmedi bende kabini iptal edip duşakabin grow olarak devam etmeye karar verdim gayet havadar ferah oldu son durum şöyle

Son düzenleme:

Turkish man

Doktor
Bro öncelikle önerilerime önem verip beni de bu konuya dahil ettiğin için teşekkür ederim.
Bana sorarsan bu işi başarabilirsin yaptığın sistem hoşuma gitti önem vermişsin. Lakin yeni olduğun için çiçeklerini normal bir şekil de 4adet sığacak kadar 90x90 180 yaparsan kelle uçurmayı bitkiyi a dan z ye nasıl yetiştireceğini öğrenmeni tavsiye ederim. İlk başladığım zaman bende normal sigara dan çıkan tohumlar ile başladım ve dişimi erkek mi hep merak ederdim. Zaman içerisin de fark ettim ki çiçeklerim den kelle aldığım zaman strese giriyor erken den erkek mi dişi mi olduğunu anlıyordum. Kellesini uçurduğum zaman 1 hafta sonra çiçeklerin dallarında v şeklin de olan bölümde ya kıllanma ya da tohumlanma oluyordu. Tabi bu her zaman olacak diye bir şey yok ben genelde kelle aldıklarım da gördüm. İyi verim almak istiyorsan Bloom dönemi hps takmanı isterim grow dönemin de beyaz ışıktan şaşma ledli florasan olur torch ampül olur fark etmez ona sen karar vereceksin.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Eyvallah kanka rica ederim tavsiyelerin benm için önemli bildiğim kadarıyla çiçekler 4. Boğuma geldiğinde kelle uçuruluyor bu konuda yine desteğini isteyeceğim ileriki dönemde
Şuan için ışıklar nem ısı iyi gibi duruyor kabini değiştirme şansım olsa söylediğini mutlaka uygularım ama evi taşıdıktan sonra yani bu denemem bittikten sonra tavsiye üzerine yeni bir kabin yapacağım
Şuan anlık tavsiyen varmıdır ayrıca gübre olayı konusunda ne diyorsun
Toprak olarak solucan gübreli zengin karışım bi toprak perlitli torf ve içinde bolca hindistan cevizi kabuğu barındıran orkide toprağını karıştırdım baya havadar bi toprak oldu, toprak zaten gübre içerdiği için extra gübre vermem sıkıntı olurmu acaba diye düşündüm sadece calmag mı alsam çok gereklimi bu calmag kullandınmı hiç kanka

Turkish man

Doktor
Eyvallah kanka rica ederim tavsiyelerin benm için önemli bildiğim kadarıyla çiçekler 4. Boğuma geldiğinde kelle uçuruluyor bu konuda yine desteğini isteyeceğim ileriki dönemde
Şuan için ışıklar nem ısı iyi gibi duruyor kabini değiştirme şansım olsa söylediğini mutlaka uygularım ama evi taşıdıktan sonra yani bu denemem bittikten sonra tavsiye üzerine yeni bir kabin yapacağım
Şuan anlık tavsiyen varmıdır ayrıca gübre olayı konusunda ne diyorsun
Toprak olarak solucan gübreli zengin karışım bi toprak perlitli torf ve içinde bolca hindistan cevizi kabuğu barındıran orkide toprağını karıştırdım baya havadar bi toprak oldu, toprak zaten gübre içerdiği için extra gübre vermem sıkıntı olurmu acaba diye düşündüm sadece calmag mı alsam çok gereklimi bu calmag kullandınmı hiç kanka
Toprağın gerçekten güzel lakin gübre kullanmaz isen olmaz. Biobizz öneririm kesinlikle organik olduğu için ufak tefek hataları affediyor. Bio grow, bio Bloom ve topmax almanı tavsiye ederim bitkiler 13 ile 15 gün arasında grow gübresi ister toprakta ki parazitlenme yi önlüyor ve bitki sağlıklı bir şekilde büyütüyor. Bunlar olmazsa güzel bir bitki olmaz. İlla ben sıvı gübre kullanmak istemiyorum diyorsan zorlanırsın. Gübre konusuna tam hakim olmanı isterim gübrenin gücü bambaşka bu işin babası canna gübre ama bio bizz organik olmasına rağmen başarılı. Yarasa gübresinin de olmazsa olmazların arasına girmeli zaten bunları kullanmayı öğrendikçe faydalarını göreceksin hangilerini kullanman gerektiğini gözlerinle görerek daha iyi karar vereceksindir :)

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Toprağın gerçekten güzel lakin gübre kullanmaz isen olmaz. Biobizz öneririm kesinlikle organik olduğu için ufak tefek hataları affediyor. Bio grow, bio Bloom ve topmax almanı tavsiye ederim bitkiler 13 ile 15 gün arasında grow gübresi ister toprakta ki parazitlenme yi önlüyor ve bitki sağlıklı bir şekilde büyütüyor. Bunlar olmazsa güzel bir bitki olmaz. İlla ben sıvı gübre kullanmak istemiyorum diyorsan zorlanırsın. Gübre konusuna tam hakim olmanı isterim gübrenin gücü bambaşka bu işin babası canna gübre ama bio bizz organik olmasına rağmen başarılı. Yarasa gübresinin de olmazsa olmazların arasına girmeli zaten bunları kullanmayı öğrendikçe faydalarını göreceksin hangilerini kullanman gerektiğini gözlerinle görerek daha iyi karar vereceksindir :)
Adamsın bro dediğin gübreleri hemen sipariş vericem bide calmag almalımıyım sence haftada bir gübreli su diğer hafta calmaglı diyolar o şekildemi devam edeyim sence hps konusundada watt tavsiyen nedir kanka onada ufaktan başlayayım kendim cooltube yapmayı deneyeceğim fotoları paylaşırım

Turkish man

Doktor
Adamsın bro dediğin gübreleri hemen sipariş vericem bide calmag almalımıyım sence haftada bir gübreli su diğer hafta calmaglı diyolar o şekildemi devam edeyim sence hps konusundada watt tavsiyen nedir kanka onada ufaktan başlayayım kendim cooltube yapmayı deneyeceğim fotoları paylaşırım
Calmag'a gerek yok bence 250 watt hps yeterli olur güzel bir tane reflektör aldın mı yeterli olacaktır

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
7. Gün güncel fotoları ilk yorumun altına yükledim
toprağa tornavida sokuyorum nem durumuna bakmak için biraz nemli daha su vermedim bugün, yarın vericem biobizz indoor pack sipariş verdim bugün, havalar çok soğuk bu ara ısı 22.5 a kadar düşüyo ışıklar kapalıyken bilmiyorum evde yokum işteyim o ara. ışıklar kapalıyken sıkıntı olmasın ve çok soğuk olmasın diye fan ve nem makinesi de kapanacak şekilde ayarladım sistem 4 saat komple off
bu limon nem makinesinin problemi elektrik gidip gelince tekrar çalışması için düğmesine basmak lazım bu biraz sorun olacaktı ama ışık döngüsünün başlangıcını eve geldiğim saate ayarladım işten gelip nemi açıyorum devamkeeee
hps lamba öneresi bekliyorum hala yardımlarınıza talibim ağalar.

Son düzenleme:

Turkish man

Doktor
Olur tabi cob Led ömür açısından ve yakıt dan ötürü mantıklı ama sarı ışık kadar etkili değil. Güneş sarı biliyorsun :) acemiliğini atana kadar Led kullan o zaman imkanın olduğu zaman marshaydro almanı tavsiye ederim

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Olur tabi cob Led ömür açısından ve yakıt dan ötürü mantıklı ama sarı ışık kadar etkili değil. Güneş sarı biliyorsun :) acemiliğini atana kadar Led kullan o zaman imkanın olduğu zaman marshaydro almanı tavsiye ederim
Merhaba bro gübreler geldi şimdi bu biogrow da 1ml /litre yazıyo çeşme suyu aldım geniş bi kaba kloru uçsun karıştırıcam 1ml gübre fakat sularken ölçmüyorum kafama göre suluyorum sıkıntı olmaz dimi bro şuan pet bardakta ekili dalgalar bide damacana su ile karışım yapsam gübreyi olurmu bro bildiğim kadarıyla 8ph falan oluyo damacanalar o yüzden pek güvenemedim

Turkish man

Doktor
Merhaba bro gübreler geldi şimdi bu biogrow da 1ml /litre yazıyo çeşme suyu aldım geniş bi kaba kloru uçsun karıştırıcam 1ml gübre fakat sularken ölçmüyorum kafama göre suluyorum sıkıntı olmaz dimi bro şuan pet bardakta ekili dalgalar bide damacana su ile karışım yapsam gübreyi olurmu bro bildiğim kadarıyla 8ph falan oluyo damacanalar o yüzden pek güvenemedim
Çeşme suyu en iyisi ben ph metre falan hiç bir şey kullanmıyorum. Tabi kullansam daha sağlıklı olur bitkilerimiz. Çeşme suyunu 1 gün önce den şişene doldurursan daha iyi. Her bardağa yarım çay bardağın dan birazcık daha az verirsen hiç bir sorun olmadan gelişir. Photo tohum olduğu için bro şimdilik bir kere grow gübresi ver sonra yine boş su ile devam et 15. Günde çizelgeye uymaya devam edersin. Sağlıklı bol hasatlı growlar dostum :)

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Çeşme suyu en iyisi ben ph metre falan hiç bir şey kullanmıyorum. Tabi kullansam daha sağlıklı olur bitkilerimiz. Çeşme suyunu 1 gün önce den şişene doldurursan daha iyi. Her bardağa yarım çay bardağın dan birazcık daha az verirsen hiç bir sorun olmadan gelişir. Photo tohum olduğu için bro şimdilik bir kere grow gübresi ver sonra yine boş su ile devam et 15. Günde çizelgeye uymaya devam edersin. Sağlıklı bol hasatlı growlar dostum :)
Teşekkürler bro aynı dediğin kadar suladım ama chatte sordum gübre yakar dediler 1lt suya 1.ml bio grow kattım gübreli sudan biraz bi kaba alıp 10/1 oranında geniş bi kapta dinlendirdiğim çeşme suyuyla sulandırıp onu verdim yani tadımlık bu arada en son attığım 3 yıllık tohumlar patlamadı diye bırakmıştım bi saksı altlığına topraktaydı hepsi geçen bi baktım iki tane patlamış onlarıda aldım hemen kabine çeşit olsun :D son fotoyu attım müsait olduğunda bakarsan sevinirim

Turkish man

Doktor
Merhaba Kankalar
Dış cephe yalıtım straforlarından yaptığım kabinimde zamanında kıyıya atmış olduğum 20 adet tohumla bişeyler yapayım dedim desteklerinizi bekliyorum.
Kabin fotoları

Ölçüler 65x65 boy:150 cm
20 adet tohumdan 9u patladı bazıları 3 yıl kadardır mutfak dolabının üzerinde zuladaydı üzerleri biraz yağ kaplanmış o yüzden patlamadılar sanırım şimdilik 330ml pet bardağa ektim nem %60 sıcaklık 25-27 arası ışık iki adet 35w x 2 cob led vardı mağaza aydınlatması bunlar downlight deniyor ama herkes yetersiz dedi şuan 5 x 25w cfl kullanıyorum aslında lambaların üzerinde cdl yazıyor ama aynı sanırım henüz gübre almadım ama bir arkadaş biobizz indoor pack al dedi 3lü oluyormuş bide bu calmag olayına baya önem veren arkadaşlar var ondanda alabilirim
Kabin son hali
İçerde bir pc fanı çalıştırıyorum ikili yaptım aslında ama nem çok dağılıyor üstteki çalışıyor alttaki kapalı havayı sirküle etmek için bide tavana yerleştirdim işlemci fanı ama biraz fazla güçlü sanırım nemi çok düşürüyor onu bi tık küçüğü ile değiştireceğim.
Geçelim asıl konuya benim asıl amacım erkekleri ayırıp dişilerdende bir veya sığarsa iki tane seçip onlarla devam etmekti ama bir arkadaş sog (sea of green) tavsiye etti biraz araştırdım bana mantıklı geldi dört tane dişiyle bu kabinde sog yapmaya karar verdim araştırdığıma göre bu kabine dört tane fazla sog da olsa ama sadece tepelere odaklanayım diyorum bide ilk denemem olduğu için tohumda sipariş etmedim biraz tecrübe edinmek amacım ve bişeyler alırsam ne ala
Şimdi sok konusunda kısa dönemde 12/12 ye geçiliyormuş sanırım ben şuan 20/4 döngü başlattım 30-35. Gün 12/12 ye geçmeyi planlıyorum sizce uygunmudur
Saksı olarak kaç litreye geçeyim sizce
Erkek dişi ayrımı için kaçıncı günü beklemem lazım
Çiçeklene dönemine geçince 250w hps düşünüyorum (elektrik çok gelmesin diye) ama çok farkedecekse 400w da yapabilirim kendim paşabahçenin silindirik vazoları var onlardan alıp tabanını kestirip cool tube yapmayı planlıyorum reflektör olarakta gofrajlı alüminyum sac kullanacağım
Tompamda kaç gün sürer sizce hazirana kadar zamanım var evi taşımam lazım haziran sonuna kadar
Tüm tavsiyelere açığım desteklerinizi bekliyorum şu işi bi bitireyim auto yapmayı planlıyorum buda benm çıraklık eğitimim olsun hepinize iyi growlar bol dumanlar dilerim
7.gün

10. Gün
Havalar biraz ısındı gibi sıcaklık 22-25 arası nem %60 pet bardakların üzerindeki poşetleri sıyırıp baktım komple kök sarmış heryeri 10 adet 4lt saksı siparişi verdim muhtemelen perşembe gelecekler saksılara almak için henüz erkenmi bilmiyorum bu konuda @Turkishbaronmen kankadan destek bekliyorum ayrıca 6 tane full spectrum 50w cob led soğutucu alüminyum profil fan vs sipariş verdim ışıklandırmayı cob şed yapıcam hps+cool tube le aynı fiyata gelecekti neredeyse ısı yönünden bunlar daha mantıklı geldi ayrıca 50lt de biobizz lightmix toprak geliyo yarın şuanlık bukadar son foto bu şekil yorum ve destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim herkese bol hasatlar
Maşallah çok güzel gözüküyorlar Yalnız keşke 5 litre kumaş saksı alsaydın daha iyidi hemen toprak kuruyor daha sık suluyorsun. Ama olsun bunlarla da başaracağız. Kendi cob ledini yapman muhteşem ben 6 kez grow yaptım senin gibi uğraşmadım hiç sen emeklerinin karşılığını fazlası ile alacaksın emin ol çok iyi gidiyorsun :)

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Maşallah çok güzel gözüküyorlar Yalnız keşke 5 litre kumaş saksı alsaydın daha iyidi hemen toprak kuruyor daha sık suluyorsun. Ama olsun bunlarla da başaracağız. Kendi cob ledini yapman muhteşem ben 6 kez grow yaptım senin gibi uğraşmadım hiç sen emeklerinin karşılığını fazlası ile alacaksın emin ol çok iyi gidiyorsun :)
Eywallah bro kumaşada baktımda biraz tuzlu geldi bro 1000₺ ye yaklaştı toplam masraf ışık konusuna herkes fazlaca parmak basınca biraz o yöne ağırlık verdim çok iyi meşkale oldu bana acayip keyifli zaman geçiriyorum uğraştıkça bide güzel bişeyler alırsam tadından yenmez ışıkları tamamlayınca yine foto atıcam ikitane sarı cob led var 35w ikiside ilk attığım kabin fotolarında var onlarıda ekleyim diyorum toplam 370w olacak ekstra sarı ışık fayda sağlarmı yoksa gereksizmi dersin.
Desteklerin için çok teşekkür ederim gecen güzel hasadın bol olsun brocm

Turkish man

Doktor
Eywallah bro kumaşada baktımda biraz tuzlu geldi bro 1000₺ ye yaklaştı toplam masraf ışık konusuna herkes fazlaca parmak basınca biraz o yöne ağırlık verdim çok iyi meşkale oldu bana acayip keyifli zaman geçiriyorum uğraştıkça bide güzel bişeyler alırsam tadından yenmez ışıkları tamamlayınca yine foto atıcam ikitane sarı cob led var 35w ikiside ilk attığım kabin fotolarında var onlarıda ekleyim diyorum toplam 370w olacak ekstra sarı ışık fayda sağlarmı yoksa gereksizmi dersin.
Desteklerin için çok teşekkür ederim gecen güzel hasadın bol olsun brocm
Işık tek renk olsun ya sarı yada mor bro sen belirle bana sorarsan mor full spectrum yap daha iyi bir daha ki growların da doğum dan hasata kadar kullanırsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • RuhsuzGarden RuhsuzGarden:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** *****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ***** ****** ********* ****** ******** *** ***** ********** ******* **** ****** **** ****
    ******* dready** ******* ***** ***** *********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** ******** ******** ***** ***** ********* ******* *** ****** **** ** ***** **** ** ** ***** **** **** ******* ********
    ********* **** dready*
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* **** dready*********** ** **********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ****** dready** ********** ** ******* **** ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** **** dready***** **** *** *** ***** ******** *** ***** ***** ******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** ***********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** dready**** ** ****** ********* dready * ** *** *******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** **** *** ********* * **** ** ********** ****** ****** ********** ***** *** ****** ** ***** ******* *** **** ***********
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** ********
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** dready **** ******* ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    Nazim_Red Nazim_Red: ***** ********