!!__Nem ve Sicaklik__!!

Jeffrey' Alıntı:
Selam Kankalar Konumuz Nem ve Sicaklik.

Dikkate alinmasi gerekenler: %60 üzeri nem olan bir ortamda Küflenme riski baslar o nedenle havalandirmayi ona göre secin ve hep Kontroll altinda tutun.

Yeni Filizlenmis yavrular..
NEM Orani: %65-%70
Sicaklik: 20-25°C (Isiklar acik) 
             16-20°C (Isiklar kapali)

Cimlenme dönemi:
NEM Orani: %40-%70
Sicaklik: 22-28°C (Isiklar acik) 
             18-24°C (Isiklar kapali)

Sömeklenme dönemi:
Nem Orani: %40-%60
Sicaklik: 22-28°C (Isiklar acik) 
             20-26°C (Isiklar kapali)

Önemli bilgiler : 

Nem oranini nasil düsürürüm:
Boxunuz icin dogru Havalandirmayi sectiginizden emin olun.
Extradan disardaki havayi iceri atan ufak havalandirma ekliye bilirsiniz hava dolasimi daha fazla ve cabuk olur..
Sulamayi isiklar yandikdan hemen sonra yaparsaniz..
ve en pahali yöntem ufak bi nem alma makinesi yerlestire bilirsiniz..

Nem oranini nasil yükseltirim:
Islak havlular asa bilirsiniz
Nemlendirme Makinesi kulana bilirsiniz...

Sicakligi nasil düsürürüm:
ayni Nem oranini düsürdügümüz gibi havalandirmanin Yeterli oldugundan emin olun,ufak havalandirma isi problemi acar..
Isiklandirmayi gündüz saatine degilde geceye ayarlayin (yazin kulandigim yöntem)
HPS isiklandirmalarda CoolTube kulana bilirsiniz...
LED,Florasan lamba kulana bilirsin asiri isi üretmez...
ufak bir klima yerlestire bilirsiniiz (nem oranini düsürecegini göz önünde bulundurun)

Sicakligi nasil yükseltirim:
Daha farkli lamba kulana bilirsiniz mesela 250watt hps yerine 400watt (havalandirmanin yeterli olacagindan emin olun)
Oda Kaliförleri yeterli yada ufak isiticilarla...(yangin riskini unutmayalim allah göstermesin)

Kendinize cok cici bakin Konuyu yukarlarda tutmaya calisalim SAGOLUN ::D
Jeffrey

Merhaba Kankam .çok güzel bi anlatim olmuş forum da yeniyim.demek ki atladığım bi yer var mış dedim kendime 
Bıktım daha yeni küçük 1 haftalık 
Nem ayarım ve kabin sıcaklığı tam .
Eksik bişey yok diye seviniyordumuyodum. 
150 lik temiz hava motorum takılı açmadım hiç .
Şimdi açtım ve nem sıcaklık farklılık gösterdi .
Temiz hava motorunu ilerleyen zaman da açınca nem ve sıcaklık farklılık gostericekmis onu anladım .
Şuan 1 haftalık ve 3 haftaya kadar bu içeriye temiz hava yollayan motoru açmak gerekli mi dır

Cndmrcn

Yeni üye
Cvp: !!__Nem ve Sicaklik__!!

İkinci el elektronik eşya sitelerinden uygun bir şekilde takip edebilirsin..

Embry420

Yeni üye
Kanka merhaba, mantar torbası karbonmonoksit üretimini sağlamak için peki hangi haftada koymamız gerekiyor?

kallavi

Yeni üye
arkadaslar 120x120x200 kabinim var 640w quantum board kullaniyorum 33 lere cikiyor sicaklik td 250/100 havalandirma var sanirim yetmiyor. ne önerirsiniz buyutmek sorunu cozer mi?

Merak ettiğim birsey var. Bu bitki sıcak ortam seven bir bitki değil mi. Yani nemi 50-60 arasına sabitleyip sıcaklığı da 32-36 derece yapsak bitki daha iyi ve bol hasatli gelişmez mi? Şimdiden teşekkürler

Mavibalina

Yeni üye
Selamlar herkese. 600w çift spektrm ışık altında nem ayarı 39 ve ısı 32de sabit kaldı tabi arada 1-2 derece oynamalar oluyor.bnem makinem ve ıslak havlum var. Durumum iyi midir? Önerileriniz var mı? Bir saksım 4 diğer 2si 3 haftalık.

asddfdg.

Yeni üye
kanka 10 numara bilgiler paylaşıyorsunuz takip ediyorum seni benim sıcaklık ışıklar açık olduğunda 31 derece civarlarında geziyor ışıklar kapalıykende 26 derece civarı nemim ışıklar açıkken %55 bandında kapalıykende o civarlarda seyrediyor. 1 ay oldu evlatları toprağa vereli gelişimi güzel suanda yapraklarında bi yanma veya susuz kalma gibi bir belirti yok bu şekilde devam etmeli miyim yoksa ilerleyen dönemde bu sıcaklık başıma iş açar mı yardımcı olur musun ??

Jackherer1903

Yeni üye
kanka 10 numara bilgiler paylaşıyorsunuz takip ediyorum seni benim sıcaklık ışıklar açık olduğunda 31 derece civarlarında geziyor ışıklar kapalıykende 26 derece civarı nemim ışıklar açıkken %55 bandında kapalıykende o civarlarda seyrediyor. 1 ay oldu evlatları toprağa vereli gelişimi güzel suanda yapraklarında bi yanma veya susuz kalma gibi bir belirti yok bu şekilde devam etmeli miyim yoksa ilerleyen dönemde bu sıcaklık başıma iş açar mı yardımcı olur musun ??
Bro burdamısın

Grow Muhabbetleri
Help Users
    B bandaleros: ********* ******* ********