ACİL DURUM KANKALAR ! KIZLARDAKİ HASTALIK

Myhtra

Müptezel
Kankalar selamlar

3x amnesia auto tohumlarım çiçek döneminde hastalıkla boğuşuyor. Bu bitkilerde çiçek döneminde hastalıklı devam etti bir türlü çözemedim.
Dostlar kızların tepesinde 240w qb + 250w cob Led vuruyor kabin 80x80 olduğu için ışık Açık sıcaklık 28-29 kapalı 21-22 şeklinde gidiyor.

Hemen flush ile müdahale etsem mi bloom sonundayız artık bu noktada ne yapabilirim?
@higthead @TheGlobalDJ @OttoMan347 @Kanka @cannabis16 @Silas @Prof.Dr.Tonii

Son gübreleme takvimim
12.12.22 BLOOM 32.GÜN
Connoseur bloom A-B 10ML
B52 5 ML
BİG BUD 5 ML
BUD CANDY 5 ML
BUD FACTOR X 5 ML
TERPİNATÖR 5 ML
CALMAG 2.5 ML
PH 6.4 PPM 1350
RUNOFF 1700-1900

15.12.2022 BLOOM 35. GÜN
Connoseur bloom A-B 10ML
B52 5 ML
BİG BUD 5 ML
BUD CANDY 5 ML
BUD FACTOR X 5 ML
TERPİNATÖR 5 ML
PH 6.4 PPM 1100
RUNOFF 1300-1500

GÖRSELLER

CahilKush

Doktor
Kanka tamamen söyledikleri duymazdan gel. Emin olmamakla beraber konuşacağım ama bence buradaki sorun toprağında çok fazla gübre birikmiş bu bitkiyi yakmış ve ph dengesini bozmuş diye düşünüyorum baktım düşündüm ettim aklıma bu sonuç geldi bence güzel bir ph dengeli su ile iyiyce toprağın en aşağı iki 3 katı su ile ağır ağır suyu iyiyce topraği yikarcasina temizlemekte fayda var tabi yinede bı diğer arkadaşlar ne dicek ama bence sen bı flush cak flushin zararı diye bir şey yok

cannabis16

Ordinaryüs
hastalık falan yok bitkilerinde
yalnız biraz erken açılmış yaprak renkleri ve bazı yapraklarda da tuzlanma-besin yanığı-toksik zehirlenme belirtisi var..
bence olay şu: toprakta emilmeden kalan besin kalıntıları tuzlanma yaptı ama zehirleyici derecede,bitkiyi öldürücü derecede olmadığı için bi kaç alt yaprağı feda ederek-zehirleri o yapraklarda biriktirerek feda etti bitkinde.. ayrıca bu toksik artıklar bitkine verdiğin gübreleri de bağlamış,sistemi kilitlemiş olmalı ki bitkiye besin de yetmemiş ve yapraklardan emerek sisteme katıyor..yaprak renkleri o yüzden erken açılmışşçç
at flushı ama yarım doz gübreyle..daha da bişeyi yok bitkilerin

Myhtra

Müptezel
hastalık falan yok bitkilerinde
yalnız biraz erken açılmış yaprak renkleri ve bazı yapraklarda da tuzlanma-besin yanığı-toksik zehirlenme belirtisi var..
bence olay şu: toprakta emilmeden kalan besin kalıntıları tuzlanma yaptı ama zehirleyici derecede,bitkiyi öldürücü derecede olmadığı için bi kaç alt yaprağı feda ederek-zehirleri o yapraklarda biriktirerek feda etti bitkinde.. ayrıca bu toksik artıklar bitkine verdiğin gübreleri de bağlamış,sistemi kilitlemiş olmalı ki bitkiye besin de yetmemiş ve yapraklardan emerek sisteme katıyor..yaprak renkleri o yüzden erken açılmışşçç
at flushı ama yarım doz gübreyle..daha da bişeyi yok bitkilerin
Üstad selamlar

toprakta ilk olarak kalsiyum sıkıntısı yaşadım yapraklarda belli etti pH olayına sürekli dikkat ettim pH perfect kullanıp pH ölçüyorum adwa ad12 ile sağlık olsun.
Flush atıp kuruyunca yarım doz gübre ile devam edeceğim.

Myhtra

Müptezel
Kanka tamamen söyledikleri duymazdan gel. Emin olmamakla beraber konuşacağım ama bence buradaki sorun toprağında çok fazla gübre birikmiş bu bitkiyi yakmış ve ph dengesini bozmuş diye düşünüyorum baktım düşündüm ettim aklıma bu sonuç geldi bence güzel bir ph dengeli su ile iyiyce toprağın en aşağı iki 3 katı su ile ağır ağır suyu iyiyce topraği yikarcasina temizlemekte fayda var tabi yinede bı diğer arkadaşlar ne dicek ama bence sen bı flush cak flushin zararı diye bir şey yok
Kankam toprakta sıkıntı var o anlaşıldı yarın flush atacağım

Myhtra

Müptezel
Hastalıklı yaprakları budadım sinirimi bozdu bu auto olayı birdaha photodan asla şaşmam. Ph 6.5 30 lt çeşme 3 lt ayarlı şekilde flush attım bakalım.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Selam kankam
@cannabis16 kankamın dediğine katılıyorum hastalıklık bi durum yok
Şöyle bir yorum yapabilirim evet altta biyerlerde kökün az olduğu kısımlarda besin tuzu birikmiş fakat bloom başında bitkilerine azot biraz az gelmiş renk erken açılmış ve bitki azotu ararken bu tuzlu bölgede toksik besini emerek aşırı tuzlanmaya maruz kalmış ve tuzu iri yapraklarına yönlendirerek kendini korumuş
O yaprakları alabilirsin saksı litresi x2 kadar boş dinlenmiş suyla ph ayarlı glush atıp su iyice süzüldükten sonra yarım doz gübreli ph ayarlı verip sonraki sulamalarda normal doz devam zaten sona gelmişsin hiç birşey olmaz
Bu arada maaşallah diyorum çok iyi gelişmiş çiçekler hasadın bol olsun kankam

Myhtra

Müptezel
Selam kankam
@cannabis16 kankamın dediğine katılıyorum hastalıklık bi durum yok
Şöyle bir yorum yapabilirim evet altta biyerlerde kökün az olduğu kısımlarda besin tuzu birikmiş fakat bloom başında bitkilerine azot biraz az gelmiş renk erken açılmış ve bitki azotu ararken bu tuzlu bölgede toksik besini emerek aşırı tuzlanmaya maruz kalmış ve tuzu iri yapraklarına yönlendirerek kendini korumuş
O yaprakları alabilirsin saksı litresi x2 kadar boş dinlenmiş suyla ph ayarlı glush atıp su iyice süzüldükten sonra yarım doz gübreli ph ayarlı verip sonraki sulamalarda normal doz devam zaten sona gelmişsin hiç birşey olmaz
Bu arada maaşallah diyorum çok iyi gelişmiş çiçekler hasadın bol olsun kankam
Kankacım selamlar bu çiçeklerin günlüğü vardı ancak bazı sebeplerden devam edemedim günlüğe. B52 gübresinin kokusu değişti aceba bozuldu mu diyorum azot zehirlenmesini orada mı yaşadı aceba bazı AN gübrelerinde değişiklik görüyorum kokusu acayip olanları kullanmayacağım bakalım. 33 lt suyla flush atıldı toprak kuruduktan sonra yarım doz gübreyle devam edeceğim kanka teşekkür ederim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Carl Jung Carl Jung:
    **** **** ******* **
  • Bomberx Bomberx:
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Bomberx Bomberx:
    ****** **** ** **
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Bomberx Bomberx:
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Bomberx Bomberx:
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
    hahahaha ********
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Bomberx Bomberx:
  • Naritos Naritos:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******* ********** **** ******* ******* **** ********** ******** ***
    +1
  • Bomberx Bomberx:
    * ** ** ******** ******* **** ******** ***** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******* ********** **** ******* ******* **** ********** ******** ***
  • bandaleros bandaleros:
  • Bomberx Bomberx:
    **** ******* **
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha **** **** hahahaha ******** ****** *** hahahaha ***** *** hahahaha*** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Bomberx Bomberx:
    ***** *** ***** ****** ********* ******** ** ******** ********** ****** ****** ****** *** ****** ********** ****** **** ***** ***** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ***** **** ********** ****** ***** hahahaha******** *** ***** ****** ********* ******** ** ******** ********** ****** ****** ****** *** ****** ********** ****** **** ***** ***** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha **** ** ** hahahaha****** ******* ******** ** ***** ****
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    bandaleros bandaleros: *** ** *** **** *********