Acil lütfen bilgilendirir misiniz!!!

whiteriri

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba growumun 16. Günündeyim 150x150 çadır 1200 watt qb led mevcut. Çıkış fanı ve karbon filtre yok(maddi olanaksızlıklardan). Growun 13. Günü gecesi kullanmış olduğum ışığı yine forumdan aldığım tavsiye üzerine 45 cm e indirdim fakat havaların ısınmış olmasıyla da birlikte bahçe katında yaşamama rağmen sıcaklığa engel olamıyorum. Sistemin sıcaklığı 29.5 30.5 derecelere çıkıyor. Işığımı tekrar yukarı aldığımda (100cm) sistemimin sıcaklığı 23-27 arası oluyor. Işığımı 100 cm’den verirsem hasadımı çok fazla etkiler mi yoksa soğutmak için illa bir çözüm mü bulmam lazım.

Ü

Üye silindi 35142

Guest
Selam, öncelikle içeriye temiz hava girişi gerekir, akşamki serin havadan yaralanmak için sistemini akşam çalışır saatlere düzenleyebilirsin. zayıf bir hava giriş-çıkışı varsa yüksek ısılarda olabiliyor, temiz hava girişi ve kullanılmış havanın çıkışı önemli. Gerekli ışık mesafesi sanırım teknik bilgilerinde yazar,

Arkadaşlar merhaba growumun 16. Günündeyim 150x150 çadır 1200 watt qb led mevcut. Çıkış fanı ve karbon filtre yok(maddi olanaksızlıklardan). Growun 13. Günü gecesi kullanmış olduğum ışığı yine forumdan aldığım tavsiye üzerine 45 cm e indirdim fakat havaların ısınmış olmasıyla da birlikte bahçe katında yaşamama rağmen sıcaklığa engel olamıyorum. Sistemin sıcaklığı 29.5 30.5 derecelere çıkıyor. Işığımı tekrar yukarı aldığımda (100cm) sistemimin sıcaklığı 23-27 arası oluyor. Işığımı 100 cm’den verirsem hasadımı çok fazla etkiler mi yoksa soğutmak için illa bir çözüm mü bulmam lazım.
Kanka selam , giriş fanını çıkış olarak bağlayıp içerdeki sıcak havayı dışarı atabilirsin. Kabininin varsa , hava deliklerini açarsın ordan giriş sağlar. Işığın güçlü maşallah ben olsam (dimer vardır diye düşünüyorum) 60 cm de 15 k lux e dimmerla ayarlardım. Yoksa 15 k kaç cm de yakalarsam öyle devam ederdim. Sıcaklığın yüksek olması sorun kanka çözüm bulman gerekir. Umarım en kısa sürede havalandırma işini çözer güzel hasatlar alırsın. Kolay gelsin.

Mikoo

Kıdemli Üye
Bro sen yukarıdaki deliklerden birinden içerdeki havayı dışarı at elinde varsa ufak bi fanla. Maddi olanak yoksa tabi. Tabanlarda da hava girişi varsa aç havayi oralardan çeksin fan. Işığı da dimmeri varsa kısıp indir ki ısı yaymasın. Dimmer yoksa da 100 cm den ver. İçerdeki ısıyı çözersin zaten bitkiler büyüyen dek. Henüz küçükler ne ışık versen büyürler

whiteriri

Yeni üye
@amnesiaturk23 @Mikoo selamlar her türlü yolu denedim ama en son çare ışığı yükseltmek oldu. Bu arada hiç yoktan iyidir diyerek bir çıkış fanı siparişi verdim uygun fiyatlı şimdilik idare etsin beni gelecek ay Dr karbondan çıkış seti alınca sistem rahatlar diye düşünüyorum. Işığı yukarı alınca ısı konusunu da aşmış olduk.(max 29.7 yi gördü Işık’ların kapanmasına yakın bir saatte). Kapanınca zaten 23 e kadar düşüyor. Hepinize verdiğiniz bilgiler için ayrı ayrı teşekkür ederim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • kkush kkush:
    ****** ******* ** ** ********* *** ******** hahahaha
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • kkush kkush:
    +1
  • C CashYeşiL:
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha*** ***** ****** ******** **** ******** **
  • K kushuchtu:
    hahahaha* ******* * *** ***** ***** *** ****** ** ****** ******** ****** ****** *** * ******* ** ** **** ****** ********** ****** ********** ****** ****** ***** ****** **** ******* *****
  • Emmy Emmy:
    *** ******** *** ***** **** *** * *** **** *** ***** ******** ****** ******** *** **** ******* ******* ******* **** **** *** ******* *** *** ***** ****** ******* **** **
  • kkush kkush:
    hahahaha** hahahaha*** hahahaha
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • C CashYeşiL:
  • Emmy Emmy:
    *** ***** ********* *** ******* ******** ******* ****** hahahaha** ****** *** ** ***** ******* ***** ***** **** ****
  • C CashYeşiL:
  • C CashYeşiL:
    ******* *** ******** ** * ** ****** hahahaha** ***** ******
  • Emmy Emmy:
    ***** *** **
  • kkush kkush:
  • L Levrekbaz45:
    ***** ******* hahahaha** **** *** *** ** *
  • C CashYeşiL:
    **** ** *** ** ********* **** ******* ** ** **** hahahaha* ******* **** ***** **** ** ******** **** ******* ***** **** ***
  • K kralefe:
  • C CashYeşiL:
    *** ******* *** ******* ******** ***** ******* ****** ******** *** *** *********
  • A ax-b:
    **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ******** **** ****** ***** ****** ***** ******* hahahaha** **** *** *** ** *
    VisneliKadayif VisneliKadayif: **