Acil yardim

destinya

Yeni üye
Arkadaşlar bu bebek 58'inci gününde, fotoda görüldüğü gibi siyah olan gübrelerden birnhafta arayla veriyordum suyla karistirarak fakat elimde olan ve hiç bilmediğim beyaz kutulu gubrelerden hic vermedim. Şuan nasıl bir yol izlemem gerek sanki bitkinin gelişimi durdu gibi, bu arada tohum auto. Yardımcı olsanız çok sevinirim 20220728_105655-min.JPG20220728_105716-min.JPGIMG_20220728_105950-min.jpg

Ekli dosyalar

• 20220728_105909-min.JPG
    20220728_105909-min.JPG
    798.5 KB · Görüntüleme: 35

Rastaa!

Üye
sömeğe binmiş growları kes pek anlamam gübre den de şuan calmag lazım sanki sonlara doğru overdrive

destinya

Yeni üye
Başlamadan önce keşke biraz araştırsaydın kanka, neyse konumuza dönelim callmag eksikliği var sensi callmag yazandan haftada bir kez litre başı 2 ml ver, carbolad yazandan da litre başı 2 ml overdrive yazanı son iki hafta litre başı 2ml. Bir gübreli bir boş sulama şeklinde yap. sana bloom gübresi gerekli dostum o elindekileri ( siyah olan şişeleri) kullanamazsın artık. Onların bloom olanlarından alman lazım.
Şimdi tam olarak şöyle mi yapmam gerek; az önce dediğin gibi carboload yazandan 1 lt suya 2 ml karıştırıp verdim, 3 gün sonra gubresiz su vercem, yine 3 gün sonra bu kez overdrive yazandan yine 1 lt suya 2 ml yine 3 gün sonra gubresiz su vercem. Sensical yazandan da yine 1 lt suya 2 ml karıştırıp mi vercem işlem böyle mi yürüyor tam olarak ? Elimde sensi bloom part B ve part a var sona doğru derken bunun sonu ne zaman ki? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

destinya

Yeni üye
Yardım için çok teşekkür ederim fakat biraz kafamml karıştı. Tam olarak internette nerde bulabilirim? Mesela blom gubreden litre başına a ve b'den 2 ml ekliyorum buraya kadar okey. Aynı suya 2 ml carboload ve 2 ml callmag ekleyip karıştırıp bitkiye veriyorum. Sonra boş sulama yapıyorum 3 yada 4 gün arayla. Bos sulamadan sonra yine litre başına mevcut gübrelere blom ve carboload eklicem doğrumu ? Çiçeklenmenin son iki haftasi mevcut gübrelere 2 ml overdrive ve 2 ml call MAG eklicem. Bilgi bumu?

destinya

Yeni üye
Tekrar merhaba kusura bakma rahatsız ediyorum, bende ki son durumları yaziyorum kafam baya karışık, 4 ağustosta sensi blom a ve b'den 2 ml, carboload'tan 2 ml 1 litre suya karıştırıp verdim öncesinde de yani 1 ağustosta 1 lt suya 2 ml callmag vermiştim. 9 Ağustos'ta da gubresiz 1 lt su verdim. Neden bu kadar arada mesafe var diyorsan da toprağının kurumasını bekledim, çünkü toprak kurumadan gübreli ve normal su vermemem gerektiği söylendi. Saksı hala balkonda duruyor az önce kontrol ettim toprak kurumak üzere. Bu akşam gübreleme yapayım mı? IMG_20220811_124414-min.jpgIMG_20220811_124421-min.jpg

destinya

Yeni üye
Teşekkür ederim, birilerinin iyi gidiyorsun demesi bana moral oldu. Aslında bir arkadaşımla baslicaktim gübreyi her şeyi o ayarladı sonra kendisi yurt dışına çıktı ve bir şekilde baglanti kopunca boyle kala kaldım. Burdan destekle devam ettim. Bu bitki şuan tam 9'uncu haftada. Auto tohum desek bunun hasat zamanına daha ne kadar var, bende baya heyecanliyim

Rastaa!

Üye
kanka bloom gübresinden 1lt 2-3 ml ver baska birsey verme keyfi yerinde gibi sabah günesini kesin aldır 10 15 sigara verse iyidir hasata gelince var 15 20 günü daha

destinya

Yeni üye
Gübreyi tam dozunda veriyorsun böyle devam. Toprağın kuruduysa verebilirsin, kurumadıysa bir gün daha bekle. Callmagı sonraki sulamada son kez ver. Hasata kadar diğer gübrelerinle tabloya göre devam et. İyi gidiyorsun bitkin güzel çiçeklenmiş eline sağlık :)
Bir el at, sanki sensiz ilerlemiyormus gibi:) şimdi bu bebek ciceklendi yani 2 hafta sonra hasat zamaniyaa şimdiden mevcut gübrelere overdrive eklemem mi gerekiyor ?

destinya

Yeni üye
Hemen atalım kankam :) benle yada bensiz grow hertürlü ilerler. Auto başlaman hoş olmamış ama ona rağmen güzel gidiyorsun.

Sen biraz tecrübe kazan gerisi kendiliğinden gelicek göreceksin. Sen Makası vurana kadar buradayım toprağım rahatta kal :) şimdi gelelim konumuza;

Hasatına daha + - 1 ay var, Overdrive a son 3 haftada başlarsın bigbud kullanmıyorsun zaten sorun olmaz. Yaprak uçlarındaki hafif yanıklar geçince bloom gübresini 3 ml ye çıkartırsın, carboload sonuna kadar 2 ml devam. Yapraklar bitkinin aynasıdır onlara göre hareket edeceksin her durumda. seni yanıltmazlar. Sömekler biraz şişip tricom bastığında tricom takibi yapmaya başlamak gerekiyor. Telefonun büyütme oranı yüksekse o kullanılır yoksa büyüteç gerekiyor 40x ideal hem küçük portatif oluyorlar mikroskop ta alabilirsin seçim senin. Bana tricomları attığın zaman overdrive a başlama durumunu gözden geçiririz. Over la boostlasak bile en fazla 30 40 gr bişey vericek en fazla oda. bilgin olsun. Gübrelere ekleme yaparak sonraki sene 150 üstü yaparsın bende ilk growumdan 30 40 bişey almıştım. tadını çıkart ilk growunun :) paha biçilmezdir ilk grow.
Teşekkür ederim

destinya

Yeni üye
Hemen atalım kankam :) benle yada bensiz grow hertürlü ilerler. Auto başlaman hoş olmamış ama ona rağmen güzel gidiyorsun.

Sen biraz tecrübe kazan gerisi kendiliğinden gelicek göreceksin. Sen Makası vurana kadar buradayım toprağım rahatta kal :) şimdi gelelim konumuza;

Hasatına daha + - 1 ay var, Overdrive a son 3 haftada başlarsın bigbud kullanmıyorsun zaten sorun olmaz. Yaprak uçlarındaki hafif yanıklar geçince bloom gübresini 3 ml ye çıkartırsın, carboload sonuna kadar 2 ml devam. Yapraklar bitkinin aynasıdır onlara göre hareket edeceksin her durumda. seni yanıltmazlar. Sömekler biraz şişip tricom bastığında tricom takibi yapmaya başlamak gerekiyor. Telefonun büyütme oranı yüksekse o kullanılır yoksa büyüteç gerekiyor 40x ideal hem küçük portatif oluyorlar mikroskop ta alabilirsin seçim senin. Bana tricomları attığın zaman overdrive a başlama durumunu gözden geçiririz. Over la boostlasak bile en fazla 30 40 gr bişey vericek en fazla oda. bilgin olsun. Gübrelere ekleme yaparak sonraki sene 150 üstü yaparsın bende ilk growumdan 30 40 bişey almıştım. tadını çıkart ilk growunun :) paha biçilmezdir ilk grow.
Fakat tricom basmasını bilemedim,

destinya

Yeni üye
Daha neler neler öğrenicem:)IMG_20220817_122708-min.jpgIMG_20220817_122721-min.jpgIMG_20220817_122727-min.jpgIMG_20220817_122735-min.jpgson halleri bu, somekler biraz fazla mi bilemedim, sanki çok fazla verim alacakmisim gibi:) gerçi sen 30-40 grm arası bişey dedin, kısmet artik :)

destinya

Yeni üye
Kes demek istedim kanka :D Alttaki sömekler varya, onların güneşini engelleyen büyük fan yapraklarını kopart. 3 tane görüyorum ben burdan alınması gereken. En fazla 4, 5 yaprak. Tricom basmaya başlamış bitki, boş sulamadan sonra sensi bloom u 3 ml çıkart. Callmag kullanmıyorsun artık değil mi?
En son calmagi 13 ağustosta vermiştim. 16 ağustosta da gubresiz su. Yani sensi bloom A ve B'den 3 ml 1 lt suya karıştırıp carboload yine 2 ml olacak şekilde mevcut suya karıştırıp vercem? Peki overdrive mevcut suya karıştırayım mi yoksa hala zamanı varmı?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Kafirimam Kafirimam:
    ********* ***** **** ****** ******* hahahaha ******** **** ******** ***** ****** ***** ******* ** ********
  • kralartur01 kralartur01:
  • Kafirimam Kafirimam:
    ***** ****** hahahaha ** ***** ***** ***
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ****** hahahaha* *** ** ********* *** ***** ****** *** ********* ********* ******* ******** ***** **********
  • Kafirimam Kafirimam:
    ******** ******* ****** *** ***** ******* **** **
  • Kafirimam Kafirimam:
    ********* ***** *** ***** ********* **** **** ****** ** *** ***** ***** *****
  • Trouble39 Trouble39:
  • Kafirimam Kafirimam:
    +1
  • Kafirimam Kafirimam:
    ****** hahahaha
    ***** ********** hahahaha* ***** ****** *****
  • Night owl Night owl:
  • Kafirimam Kafirimam:
    ***** hahahaha* ******* ********** ***** *** ***** **** ***
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* ** ******* *** *** **** ***** hahahaha* ******* ********** ***** *** ***** **** ***
    +1
  • Night owl Night owl:
    ** ***** ** **** **** ****** *** ***** ******* **
  • Kafirimam Kafirimam:
    ****** ****** *** ******* ******** hahahaha*****
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Kafirimam Kafirimam:
    ********** ****** ** **** ****** *** ***** ******* ******* **
    Kafirimam Kafirimam: ********** ****** ** **** ****** *** ***** ******* ******* **