Ahşap Gardıropta ilk grow, Auto Blue Dream x2

fusetea

Yeni üye
Merhaba tohumsuz ailesi, herkese bol hasatlar dilerim.
Uzun süren araştırmalarım ve sizlerden edindiğim bilgiler doğrultusunda evde bu işi yapma kararı aldım ve gerekli hazırlıkları büyük ölçüde tamamladım.

-Genetik - Auto Blue Dream
-kabin - 50*80*150 (Çift kapılı ahşap gardırobumu alüminyum folyo ile kapladım)
-Saksı - 2 adet 11lt bez saksı
-toprak - Biobizz Light mix (20lt + 5 lt perlit)
-Işık - 300 W full spectrum cobled ( Cob led için gerekenler ve montaj yardımıyla kendim yaptım)
-havalandırma olarak sadece çıkış fanı ekledim(8*8pc fanı), giriş için sadece 8*8 fan büyüklüğünde delik açıp bıraktım gerekirse ilave edicem
-Nem cihazı
-Nem ve ısı ölçer
-Veg dönemi için Sensi bloom A-B ve Biobizz Grow

Kabin

27.01.2021- Çimlendirme için peçeteye aldım İlk hali - 27.01.2021 29.01.2021
31.01.2021 -Tohumları direk saksıya ektim
03.02.2021- Biz geldik dediler :) https://ibb.co/37wLB34 - https://ibb.co/vYR5pg0
10.02.2021- 1. hafta tamam 1 numaralı kız 2 numaralı kız
17.02.2021 -2. hafta da bitti 1 numaralı kız 2 numaralı kız

Son düzenleme:

Regu

Kıdemli Üye
Hayırlı olsun hoşgeldin aramıza growa başlamadan önce yeteri kadar araştırma yaptığından emin olmanı öneririm kankam ve toprak olarak da biobizz ile sorun yaşayan çok arkadaşımız oldu birdahaki growa plagron Light mix tercih ediyoruz eksiklerin var fakat acele etme işi kaptıkça herşeyi tamamlarsın kankam şimdiden kolay gelsin

fusetea

Yeni üye
Aliminyum folyo önermem knka mercek görevi görür ve bitkini yakar ayrıca güzel yansıtım yapmaz yansıtıcı film alıp döşemeni öneririm
Dostum bu konuyu gerek tohumsuzdan gerek yabancı forumlardan derinlemesine araştırdım. %50-60 oranında yansıma sağlıyormuş. yeterli değil biliyorum fakat elimdeki bütçenin büyük bi kısmını ışık için harcadığımdan en makul bu seçenek vardı.

Hayırlı olsun hoşgeldin aramıza growa başlamadan önce yeteri kadar araştırma yaptığından emin olmanı öneririm kankam ve toprak olarak da biobizz ile sorun yaşayan çok arkadaşımız oldu birdahaki growa plagron Light mix tercih ediyoruz eksiklerin var fakat acele etme işi kaptıkça herşeyi tamamlarsın kankam şimdiden kolay gelsin

Sağol kanka araştırmalarıma her gün farklı kaynaklar ekleyerek devam ediyorum. ilk growdan beklentim çok yüksek değil, zira eksiklerimin de farkındayım. Elimdeki imkanlar kıstlı olduğundan önceliğimi en gerekliler için ayırdım. Diğer eksikleri zamanla ve eğer gerek duyarsam tamamlamaya çalışcam. Zaten amacım iyi kötü bir hasat alıp bi sonraki grow için daha tecrübeli hale gelmek.

Regu

Kıdemli Üye
Dostum bu konuyu gerek tohumsuzdan gerek yabancı forumlardan derinlemesine araştırdım. %50-60 oranında yansıma sağlıyormuş. yeterli değil biliyorum fakat elimdeki bütçenin büyük bi kısmını ışık için harcadığımdan en makul bu seçenek vardı.

Sağol kanka araştırmalarıma her gün farklı kaynaklar ekleyerek devam ediyorum. ilk growdan beklentim çok yüksek değil, zira eksiklerimin de farkındayım. Elimdeki imkanlar kıstlı olduğundan önceliğimi en gerekliler için ayırdım. Diğer eksikleri zamanla ve eğer gerek duyarsam tamamlamaya çalışcam. Zaten amacım iyi kötü bir hasat alıp bi sonraki grow için daha tecrübeli hale gelmek.
Forumdaki kategorilerde sabitlenmiş konular var sadece onları bile okusan yeterli kankam

fusetea

Yeni üye
Kankalar 2. hafta bitti görünürde bir sıkıntı yok gibi.

kızların boyu 10 cm, ışık mesafesi 50 cm, ışık periyodu 20/4, sıcaklık 21-24, Nem 65-75
çeyrek ölçüde bibobizz grow ve çeyreğin yarısı kadar sensi bloom a-b ile başladım 1 gün arayla yaklaşık yarım su bardağı kadar su veriyorum

Tecrübeli arkadaşlar Lst hakkında tavsiye verebilir mi bana. ne zaman başlamalıyım ? 1-2 gün içinde başlamayı planlıyorum

1 numaralı kız
2 numaralı kız

fusetea

Yeni üye
36. gündeyiz

Eğer yanlış değilsem çiçeklenmeye girdik ve sanırım biraz bodur kaldı.
Geçtiğimiz günlerde biraz sorun yaşadık alt kısımlardan yapraklar sararmaya başladı elimde callmag olmadığı için kullanamadım. 1 haftadır callmag kullanmaya başladım biraz toparladı gibi.

2 günde bir kuruluğa göre yaklaşık 250ml suluyorum

Bitki boyu : 25 cm
Işık mesafesi : 50 cm
Nem :%50-60
Gübre: Naturel Sensi bloom A-B : 2ml
CallMag : 1 ml

1 numaralı kız
2 numaralı kız

Yorum ve tavsiyelere açığım

fusetea

Yeni üye
45. Gün
Yaklaşık 1 lt su veriyorum ve tang çizelgesini uyguluyorum. Yapraklardaki sararmalar devam etmiyor gibi gözüküyor, takipteyim. Gelişmeleri paylaşıcam

1 numara
2 numara

fusetea

Yeni üye
51. gün
Gübre: Naturel Sensi bloom A-B : 2ml
CallMag : 1 ml
Overdrive: 1ml
Carboload: 1ml

1 numaralı kız
1 numaralı kız
2 numaralı kız

2 numaralı kız

durum hakkında yorum yapabilecek biri varsa çok memnun olurum olması gerekenden biraz geriden mi geliyorum ? yapraklar büyümüyor gibi görünüyor ama yeni yapraklar çıkmaya devam ediyor bu bi sorun mu yoksa genetikten mi anlayamadım

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • deyorke deyorke:
    *** **** ********* *** **** ***** ***** hahahaha ******* ** **********
    +1
    ******* ********* ***** hahahaha ******* *** ******* ******* ********* ********* ** *** hahahaha ***** ******* ****** *** ** ***** *** ******** **** ** ***** ***** ***** *****
  • Sleepless Sleepless:
    +1
    **** ******** ********* ** **
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    *** **** ********* *** **** ***** ***** hahahaha ******* ** ********** ** **** **** *******
  • deyorke deyorke:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ** ******** **
  • deyorke deyorke:
    hahahaha ***** ** *** *****
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ******* hahahaha ***** ***** ***
  • İstanbul İstanbul: