Ak48 photoperiod günlüğüm :)

higthead

Jolly Green
MAşallah çok iyi elleme o 2 fanı somek dalını kapatan fan gormedım. Kapatan olursa hemen kablo kes ters L şeklıne getır kabloyu yapragın dalına tutur cek golge yapmıcak yere kablonun dıger ucunuda topraga sok olay bu.

Trellion

Kıdemli Üye
MAşallah çok iyi elleme o 2 fanı somek dalını kapatan fan gormedım. Kapatan olursa hemen kablo kes ters L şeklıne getır kabloyu yapragın dalına tutur cek golge yapmıcak yere kablonun dıger ucunuda topraga sok olay bu.
Tamam dostum bi önceki attıgım fotolarda büyük olanda yaprak uçlarında sarılık ve diğer kücüklerde sıkıntı tespit ettim . Hemen önceki yazdıklarımda bi de ona yorum yapabilir misn? Bidahaki gübre ne veriyim aynı şekil devam mı yada 4. 5. Boğum çıkıyor onlara topping yapıp sadece revive 2ml verip devam mı ediyim? Top yaptıktan sonra sulayıp 2 ml revivden Baska bisey vermiyoruz?

higthead

Jolly Green
Dostum kızların gayet saglıklı o enalttakı yaprak ucları yanıgı gubrelı sulamadan kaynaklı yapraklara degdıgı ıcın yakar veya sen degdırmesen sulamadan sonra yaprak dusmusse topraga degığp ıslanmıstır gubrelı suda yakmıstır sorun yokj devammm. Top yapıp aynen revıve ver dewamm baska bıseye gerek yok. koklendırıcılerın zaten dewam.

Trellion

Kıdemli Üye
Selamlar büyük olan haric diğerlerine eğitimde geciktiğimi fark ettim yanlış birşey görüyorsan düzeltmem gereken nedir dostum @higthead

- yaklasık olarak küçük olanları 10 gün, büyük olanı 15 gündür sulamıyorum, işaret parmağımın %75 ini toprağa sokuyorum hala nemli

Sulama yapmadığım için de topping yapamıyorum, eğer sulama yapmadan topping yap daha fazla gecikme dersen top yapıyım.

Işık 57 58cm de ayarlı, yapraklar ısı stresinden pençeleşmiş mi tam anlayamadım?

Nem fix %50 - %60 aralarında
Sıcaklık 31 lere kadar çıkıyor

Büyük olan 44 - 45 günlük
Diğer 2 si 28 - 29 günlük

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Dostum 10 gunde kurumaması ımkansız fanlarını artık 7-24 calıstır dostum.Bu sayede kurur toprak hızlıca. 10-15 gun sulanmaması cok sıkıntı dostum. Vanıyıde ac ama ısıkla bıtkı arasına vursun bıtkıye vurmasın ama kenar ruzgarı ınceden yaprakları tıtretsın. Toppıng yaparsın su toprak kurutma meselesını cozelım.

Trellion

Kıdemli Üye
Dostum 10 gunde kurumaması ımkansız fanlarını artık 7-24 calıstır dostum.Bu sayede kurur toprak hızlıca. 10-15 gun sulanmaması cok sıkıntı dostum. Vanıyıde ac ama ısıkla bıtkı arasına vursun bıtkıye vurmasın ama kenar ruzgarı ınceden yaprakları tıtretsın. Toppıng yaparsın su toprak kurutma meselesını cozelım.
Kücük olanlara 500 er ml su verdim

GROW ab 2 ml Pirhana 3 ml tarantula 3ml vodoo 3ml b52 1ml rhino 2m revive 2ml verip topping yaptım

Toprak kurumuş aslında benim tecrübesizliğim, 6 cm parmak sokup kontrol ettim.

Büyük olana ne gübre vermem gerekiyor bugun de onu sulayayım

Kızların aralarında 15 günlük süre var büyük olana daha kaç gün 18.6 ışık vermeliyim 1 ay daha 18.6 gitsem anca büyür gibime geliyor kücük kaldı çünkü, diğerleride o sıra yetişir "saksı 20lt "

higthead

Jolly Green
35 gun veg verırız ama gelısıme gore haraket edıcez. Artık hata yapmada su kızların şahlanma zamanı şuan. buyuk olana tabloya gore gıt artık zaten grow a-b varsa b-52 - sensızym - rhıno skın bnaska veremezssın bunların harıcı. koklendırıcıler ufaklara devam buyugede 1 kere daha ver kes.

Sen gunlerı yaprakların ılk cıktıgı zamandan sayıyorsun dımı.Bitkilere vantı sallandırsın cok hafıfff kalınlasssınlar bıraz.

Trellion

Kıdemli Üye
35 gun veg verırız ama gelısıme gore haraket edıcez. Artık hata yapmada su kızların şahlanma zamanı şuan. buyuk olana tabloya gore gıt artık zaten grow a-b varsa b-52 - sensızym - rhıno skın bnaska veremezssın bunların harıcı. koklendırıcıler ufaklara devam buyugede 1 kere daha ver kes.

Sen gunlerı yaprakların ılk cıktıgı zamandan sayıyorsun dımı.Bitkilere vantı sallandırsın cok hafıfff kalınlasssınlar bıraz.
Aynen dediğin şekil gübreli suyumu hazırladm dostm toppinglerini de yaptım, Saksının ağırlığınıda ölçtüm biçtim, toplamda 1250 ml kadar suladım.
GROW ab 2ml
3lü kök gübresi 3ml
Rhino 2ml
B52 2 ml
Revive 2 ml
Sensizym 2 ml

Günleri de ilk kafa verdiği zamandan sayıyorum buda demek oluyor ki 2 - 3 gün az söyleyeceğiz günleri :)

Önerdiğin koçtaş vantilatörünün kıskacı yok dostum yerden uzaktan veriyorum kabinin dışından, zaten çok sıcak oluyor, kabin mecbur açık ama asıcam kenarlara vantileri bi şekil yapıp :)

higthead

Jolly Green
Dostum o vantının alt yuvarlak kısmı varya orayı kesıcen bırsekılde ve cırt kelepce ıle kabın demırıne tutur. Hayal gucunu kullan ben bunu nasıl asabılırım dıye zaten cevabı bulucan=). Yukarıdakı gubrelemeyı butun bıtkılere aynı mı verdın?

Trellion

Kıdemli Üye
Dostum o vantının alt yuvarlak kısmı varya orayı kesıcen bırsekılde ve cırt kelepce ıle kabın demırıne tutur. Hayal gucunu kullan ben bunu nasıl asabılırım dıye zaten cevabı bulucan=). Yukarıdakı gubrelemeyı butun bıtkılere aynı mı verdın?
:) tamam bro halledicem vantiyi

GROW ab 2 ml Pirhana 3 ml tarantula 3ml vodoo 3ml b52 1ml rhino 2ml revive 2ml verip topping yaptım

higthead

Jolly Green
:) tamam bro halledicem vantiyi

GROW ab 2 ml Pirhana 3 ml tarantula 3ml vodoo 3ml b52 1ml rhino 2ml revive 2ml verip topping yaptım

Aklında bulunsun revıve verıcegınde baska gubre ekleme. Revive zaten baslı basına booster tarzı gubre dıger gubrelerle agır gelebılır. Stress onleyıcı olarak kullandıgımız ıcın sadece revıve ver 2. sulama revıve kesıp gubrelerı gır. Ha onlem olarakta dıger gubrelerle kullanılabılıyor bu seferde azot mıktarını yukseltıyor bunada dıkkat et.

Trellion

Kıdemli Üye
Aklında bulunsun revıve verıcegınde baska gubre ekleme. Revive zaten baslı basına booster tarzı gubre dıger gubrelerle agır gelebılır. Stress onleyıcı olarak kullandıgımız ıcın sadece revıve ver 2. sulama revıve kesıp gubrelerı gır. Ha onlem olarakta dıger gubrelerle kullanılabılıyor bu seferde azot mıktarını yukseltıyor bunada dıkkat et.

Tamam dostum teşekkür ederim notumu alıyorum.
Diğer sulamada büyük olana
Kök gübreleri kesip grow ab, rhino, sensizym hepsinden 2ml veriyorum?

Büyük olan için saksının altından yarım çay bardağı su çıkacak şekilde mi vermem gerekiyor?

Küçük olanlara
GROW ab 2 ml Pirhana 3 ml tarantula 3ml vodoo 3ml b52 1ml rhino 2ml devam?

higthead

Jolly Green
Dostum bı ara fotoları guncelle genel fotoları at. Kac gunlk vs oldugunu yaz. Kucuklere koklendırıcıler devam artık takvımıne gore ilerle. Buyuk saksınsa bıtkın baya buyuduyse alttan suyu akıt tabıkı.

Trellion

Kıdemli Üye
Dostum selam Joey 1 çok soluk duruyor ışık açıkken de yapraklar aşağı bakıyor tribe girdim yapamıyorum diye :(Gübre kitlenmesi mi yaşıyor acaba
17 haziran güncel fotoğraflar

Son düzenleme:

Trellion

Kıdemli Üye
Ya bro su vereli 3gün oldu diğerleri iyi ama büyük olana toprak kuru diyorsun ama alttan yarım çay bardağı akıtacak kadar verdim... Kusura bakma cidden canını sıkıyorsam

https://ibb.co/2SNLCS4 vantiyide aynen dediğin gibi astım hafiften vuruyor, diğer vantiyi de diğer taraftan en tepeden uzaktan asıyım mı :)

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
    C CashYeşiL: ***** ***** hahahaha***