Ak48 photoperiod günlüğüm :)

Trellion

Kıdemli Üye
Dostrummmm somek kafalarından ıp gecırmıstın ya yatırmak ıcın. sımdı o somek dalları varya kafalarından degıl o somek dalının tam ortasından ıp le bagla yanı somek kafasının ile ana dala bırlesen dal varya o dalın orta hızasından ıp gecırcen.

salma bırden yukarı dogru gıder dallar yada 4-5 gun sal bıraz uzasın dallar. somek dalların ortasından ıpı tuttur. yanı somek dalı L yan L şeklini dusun o sekılde olcak dal anladın.
Tamam dostum aynen o şekil yapıyorum saat olarakta sabah 9.aksam 22 ye ayarladım, aksam ipleri geçiriyorum fotoğrafları güncelliyorum, aşşşşırı mutluyum çok iyi gidiyor nasıl büyüdüler hala inanamıyorum

Trellion

Kıdemli Üye
https://ibb.co/Rv26jtT joey 2
https://ibb.co/sHr8ZHw joey 2
https://ibb.co/DwVbvQV joey 2
https://ibb.co/jWC14QH joey 4
https://ibb.co/CvfkN6N lst uygulama

Herşey çok güzel lst yi yaptım, bi kaç tane sömek dalını kapatan fan yapraklarını aldım 2 saatimi verdim sonra dedim ışığı da ayarlıyım 1 tane kanca çık yerinden cob led labbbs diye çiçeklerin üstüne düş moralim altüst...

Joey 2 ana ana dal tam kırılmadı bantladım, 2 adet sömek dalı fotoğrafta da göründüğü gibi koptu.

Joey 4 ana dal daha çok ayrıldı

Son durum joey 1-2-3 lst yapıldı
Joey 4 lst yapılmadı serbest bıraktım iyileşmesi için. (doğru bir karar mı?)

Joey 1 69. Gün
Joey 2 59. Gün
Joey 3 56. Gün
Joey 4 50. Gün

13.07.22 çarşamba 00.01

Not :lst yapma 2 - 3 gün daha elleme uzamaları için demişsin, sonradan gördüm tekrardan bozuyorum uzamaları için... @higthead

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green

Evet işte bu somek dalların tam ortasından baglamıssın güzel şimdi hem somek kafaları yukarı dogru kalkıcak uzuyacak hemde bıtkıyı cok boya gıtmesını engellemıs olucan. Yeterki sömek kafalarına veya yakınına baglama ipi.

Yahu ya kedi yiyor bitkilerini yada ph ayarlamayı unutuyosun yada ışık düşürüyosun yapma şu hataları=)))))) Joey 4 e de diğerlerine yaptığın gibi yap. O zdelenen dalı elleme toparlar.

Trellion

Kıdemli Üye
Dostum selam :) en son 5 litre keçiboynuzu ile suladım, şimdiki sulamam kaç litre olmalı ortalama? ( ona göre su alacağım 10 litre ayrıyetten...)

Alttan 250 500 ml akacak şekilde sulayacağım

Kullanacağım gübreler :
Bloom a-b - Bud facto x - budcandy - big bud - carboload- sensizym -b52 - rhino

Overdrive da son 2hafta diye biliyorum

Joey 2 ve 4 dallar hasar aldıkları içins revive mi kullanmalıyım yoksa gerek yokmudur?

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Dostum sulama perıodun aynı alttan su gelene kadar yawas yawas yawas yedıre yedıre sula. saksı kenarlarına cok gıtme sularken 2cm ıcerıden sulakı yanlardan su cıkmasın. saksı bası suan 4lt demı alttan akar 4.5 lt demı bılemem onu sen bılıceksın bıtkınle saksınla senın aranda=))) alttan 250ml yarım falan akması yeterli.

joey 2-4 revıve gerek yok.Dallar 3-5 gune toparlar onarılır suan onarmıstır ama gun gectıkce daha samlamlastırır bıtkı orayı.

Trellion

Kıdemli Üye
Dostum sulama perıodun aynı alttan su gelene kadar yawas yawas yawas yedıre yedıre sula. saksı kenarlarına cok gıtme sularken 2cm ıcerıden sulakı yanlardan su cıkmasın. saksı bası suan 4lt demı alttan akar 4.5 lt demı bılemem onu sen bılıceksın bıtkınle saksınla senın aranda=))) alttan 250ml yarım falan akması yeterli.

joey 2-4 revıve gerek yok.Dallar 3-5 gune toparlar onarılır suan onarmıstır ama gun gectıkce daha samlamlastırır bıtkı orayı.
Gübreler doğru mudur peki dostum

higthead

Jolly Green
Sulama sonrası fotola bızı bakalım somek dalları nasıl yukarı dogru kalkıp uzamaya baslamısmı.

Carboload ıle budcandy aynı ıcerık hatta budcandy hem karbo hemde bıtkı aroması ıcın mıx. carboload kullanma budcandy devam. Gubre takvımıne de bak.

Trellion

Kıdemli Üye
Sulama sonrası fotola bızı bakalım somek dalları nasıl yukarı dogru kalkıp uzamaya baslamısmı.

Carboload ıle budcandy aynı ıcerık hatta budcandy hem karbo hemde bıtkı aroması ıcın mıx. carboload kullanma budcandy devam. Gubre takvımıne de bak.
O gün ipleri geçirme 2-3gün daha uzasın dediğinde tekrardan çözdüm ipleri bu aksam fotolarım

higthead

Jolly Green
Tamamdır ınsallah ıc ıce gırmemıstı dallar. Gunluk kontrol etmıssındır umarım cunku bıtkıyı salınca bırden böyle büzüşürmüş gibi olur ertesi gün düzelir şeklini alır. Tamam fotola bakalım meraktayım=)

Trellion

Kıdemli Üye
Selamlar tekrardan :)
15.07.22 cuma 00.01

Toplamda her birine 4-4.5lt su kullandım, alttan 250 ml akıttım, toprak iyice açıldı artık.

Sulamadan sonra tekrardan toprak eklendi.

Gübreleme bu şekilde ;
Sensi bloom a-b 2ml
Sensizym 1ml
Big bud 1ml
Carboload 1ml
B52 1ml
Rhino skin 1ml

(bud factor x budcandy yokmuş)

- yapraklar aşağı doğru sarktı, benim bildiğim ışıklar kapalı olunca aşağı doğru sarkarlar ama ışık açıkken sarktılar...sulama yaptığım için mi oldu dostum?

- lst yapıp ipi bantlamak için bantım kalmadı ve iple çok zor oluyor uğraştırıyor baya. Bi ara elektrikçiden kablo al demiştin baska birine onun ölçüleri nedir direk toprağa saplarım kabloyu?

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Maşallah şaha kalkmışlar. Dostum sulama sonrası yaprak biraz salması normal 3-5 saat sonra tekrar yapraklar şaha kalktığını görüceksin.

Dostum ipi niye bantlıyorsun ipi daldan geciriceksın dalın herhangı bır fan cıkan dalına yani V olan kısmına ıpı gecır tamam bantlık durum yok. Kablo işi bitki ufakken olur bitki büyüdükten sonra kabloyla olmaz tuturamazssın.

Şimdi o çok uzun olan dalları diğer dalların hizasına kadar ındır aşşağı ama somegın kafasından değil somek dalının ortasından ıpı gecirip indir. Dal hafif yere paralel olucak ama dalın orta somek tarafı yukarı bakıcak anladın dimi. sadece bunu uzun olan dallara yap diğerlerini elleme kısa olanlar uzun olanlara eşitlenir uzuyarak bu şekil gidicen.

Trellion

Kıdemli Üye
Maşallah şaha kalkmışlar. Dostum sulama sonrası yaprak biraz salması normal 3-5 saat sonra tekrar yapraklar şaha kalktığını görüceksin.

Dostum ipi niye bantlıyorsun ipi daldan geciriceksın dalın herhangı bır fan cıkan dalına yani V olan kısmına ıpı gecır tamam bantlık durum yok. Kablo işi bitki ufakken olur bitki büyüdükten sonra kabloyla olmaz tuturamazssın.

Şimdi o çok uzun olan dalları diğer dalların hizasına kadar ındır aşşağı ama somegın kafasından değil somek dalının ortasından ıpı gecirip indir. Dal hafif yere paralel olucak ama dalın orta somek tarafı yukarı bakıcak anladın dimi. sadece bunu uzun olan dallara yap diğerlerini elleme kısa olanlar uzun olanlara eşitlenir uzuyarak bu şekil gidicen.
Tamamdır dostum çözdüm olayı böyle devammmmm :D

higthead

Jolly Green
Bak resımdekı yerden ıpı gecırıcen fan yapragının V olan ana dala bırlesen kısımdan sonra hemen yatcagı yerın altındakı saksı delıgınden ıpı gecır banta falan gerek yok. ıpı gecır gerdıgırıp dugum at cok yatırma sadece 3-5 cm yatsın dıger dallarla esıtlenmek adına.

Bunun gıbı dıger bıtkılerdede uzun dallar var sadece uzunlara uygula kısaları elleme onlara sadece yon ver. artık egıtım yon vermek ıcın yapıcaksın.

Trellion

Kıdemli Üye
Bak resımdekı yerden ıpı gecırıcen fan yapragının V olan ana dala bırlesen kısımdan sonra hemen yatcagı yerın altındakı saksı delıgınden ıpı gecır banta falan gerek yok. ıpı gecır gerdıgırıp dugum at cok yatırma sadece 3-5 cm yatsın dıger dallarla esıtlenmek adına.

Bunun gıbı dıger bıtkılerdede uzun dallar var sadece uzunlara uygula kısaları elleme onlara sadece yon ver. artık egıtım yon vermek ıcın yapıcaksın.

Foto açılmadı

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Ya bro su vereli 3gün oldu diğerleri iyi ama büyük olana toprak kuru diyorsun ama alttan yarım çay bardağı akıtacak kadar verdim... Kusura bakma cidden canını sıkıyorsam

https://ibb.co/2SNLCS4 vantiyide aynen dediğin gibi astım hafiften vuruyor, diğer vantiyi de diğer taraftan en tepeden uzaktan asıyım mı :)
Benim yaptığım hata sularken saksının her yeri ıslanmadan su bir yolunu bulup alttan çıkıyor. Sanırım sen dede aynısı oluyor. Şişe kapağını delikler açıp o şekilde sulama yapınca daha iyi sulama yapabildim. Sende deneye bilirsin kanka

Trellion

Kıdemli Üye
Benim yaptığım hata sularken saksının her yeri ıslanmadan su bir yolunu bulup alttan çıkıyor. Sanırım sen dede aynısı oluyor. Şişe kapağını delikler açıp o şekilde sulama yapınca daha iyi sulama yapabildim. Sende deneye bilirsin kanka
Selam dostum :) aynı şekilde pet şişeyle yavaş yavaş suluyordum bende...
Ama bunun nedeni toprağın oturmaması senin de yanlardan akıyorsa ilerki sulamalarında düzelecek.
Tam litreli sulamaya yakın yanlardan çıkmamaya baslıyor :) Benim gözlemlediğim bu şekildeydi.

yanlışım varsa düzeltirmisin dostum :) @higthead

Son düzenleme:

Trellion

Kıdemli Üye
1 saatlık yapmıstım. Neyse sen uygula fotola bakalım duzeltıulcek yer varsa duzeltırız.
Uyguladım bro sabah ışıklar kapalıyken çekicem fotoğrafını, bi tane ip buldum of tam istediğim gibi, öyle gördüm dükkanı direk girdim ipi tarif ettim tamda aradığım şeyi verdi ve dükkanda sadece o ipten var baska yok :D

higthead

Jolly Green
Selam dostum :) aynı şekilde pet şişeyle yavaş yavaş suluyordum bende...
Ama bunun nedeni toprağın oturmaması senin de yanlardan akıyorsa ilerki sulamalarında düzelecek.
Tam litreli sulamaya yakın yanlardan çıkmamaya baslıyor :) Benim gözlemlediğim bu şekildeydi.

yanlışım varsa düzeltirmisin dostum :) @higthead

Doğru diyorsun.Sulama lt arttıkca toprak oturur ve yanlardan akmamaya başlar.

Uyguladım bro sabah ışıklar kapalıyken çekicem fotoğrafını, bi tane ip buldum of tam istediğim gibi, öyle gördüm dükkanı direk girdim ipi tarif ettim tamda aradığım şeyi verdi ve dükkanda sadece o ipten var baska yok :D

alemsın herhangı bır orta kalınlıktakı ıp olurdu=)

Trellion

Kıdemli Üye

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • bandaleros bandaleros:
    ******** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    *** ********* ********** ***** ******* ******** ** **** ***** ******** ***** *********
  • bandaleros bandaleros:
  • A ax-b:
  • bandaleros bandaleros:
    ******* ******** ***** ********* ********** ***** ******* ******** ** **** ***** ******** ***** *********
    ******* ********* ********* ********* ****** ****** ****** **
  • Maxemlee Maxemlee:
    ******* ********** ****** ******** ******* ******* **** ******* ********** *** *** *
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha** ******* hahahaha** **** hahahaha******
  • bandaleros bandaleros:
    ** ** ** **** *** **** ***** **** hahahaha*** ****** ******
    ** hahahaha* **** **** ********* ****** ******** ********
  • NewGardener NewGardener:
  • NewGardener NewGardener:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******** ******* ****** *** *** ** ** **** ********* ******** ********* **** ****** *********
    ******** *** ******* ********* ********** ********* ****** ********* *** *** **
  • bandaleros bandaleros:
    *** ********** ******* ** ******* ******** ** ********** ******** ********** ********** ****** *******
    * ***** ****** **** ******** ***** ********** *** ******* ***** *** ******** ** ***** ******** ***** ******** ** hahahaha* ***** *******
  • bandaleros bandaleros:
    ******** **** ********* hahahaha* * ********* hahahaha
  • muadip muadip:
    muadip muadip: ***