Ak48 photoperiod günlüğüm :)

higthead

Jolly Green

Bu şekilde yaptım dostum

Helal olsun güzel dostum ellerine sağlık çok başarılı olmuş. Şimdi yapıcağın şey her bitkiyi yaklaşık aynı oranda sömek hizalaması yapıcaksın tabi her bitki aynı gelişmez ama ortalama olarak. Bloom a girdin 1 haftaya pistil atmaya başlar fazla elleme artık stres yaratmıyalım. Sulamalarını yap iş tamamdır. 2 adet 350w cob led ını guzel konumlandır güzel ışık alsınlar.

Trellion

Kıdemli Üye
Helal olsun güzel dostum ellerine sağlık çok başarılı olmuş. Şimdi yapıcağın şey her bitkiyi yaklaşık aynı oranda sömek hizalaması yapıcaksın tabi her bitki aynı gelişmez ama ortalama olarak. Bloom a girdin 1 haftaya pistil atmaya başlar fazla elleme artık stres yaratmıyalım. Sulamalarını yap iş tamamdır. 2 adet 350w cob led ını guzel konumlandır güzel ışık alsınlar.
Tamamdır dostum :) fan yaprakları dediğimiz sömek kafası harici tüm yapraklar mı oluyor?

Budama ne kadar yapmalıyım?

Nasıl yapmalıyım kaç günde bir yapılır?

alttaki kücük sömek şeyleri (node) mi oluyor?

Onların ışık görmesi için yaprakları budıyım mı?

higthead

Jolly Green
Dostum yazımda fan yaprakları demedımkı.

Budama Şuan elleme çiçeğe bi girsin pistil atmaya başlasın 2-3 hafta sonra buducaz.

Sömeğe oturduktan sonra her sulama bitki başı 1-2 tane ışık engelleyen fanları alabilirsin daha zamanı değil.

Alttaki o küçük sömekcikler aynen node onları da 2 hafta sonra alıcaz daha değil.

Onların ısık gormesı ıcın yaprakları budama çünkü 2-3 hafta sonra o en alttakileri koparıp atıcaz en altlar verimsizdir zamanı var. Şuanlık birşey yapma bitki çiçeğe geçiste pistil vermeye başlasın bakalım. Şuanlık sadece cok uzayan sömek dallarını hizala ama çok sert davranma çiçeğe giriyor bitki stres yaşamasın. Çiçeğe girdikten 3 hafta daha manyak gibi strech yani uzama dönemi olucak ozaman çok iyi dalları cok uzatmadan kısa tutucaz şuanki halinin 2 katı olucak strech donemınde.

Trellion

Kıdemli Üye
Selam dostum :) en üst sömek dallarını kapatan yapraklar vardı onları aldım, yazıyodum zaten budama yapıldı diye ama :)) görmedin heralde olabilir...

şuan tamamen üstteki sömeklerin hepsi ışık alıyor ammma

2 katı mı olucak daha of offff :D

Trellion

Kıdemli Üye
" Dünnnnnnn pazartesi sulama yapıldı"
18.07.2022 - - - - - 00.01 pazartesi

Hoooppp selamlarrr enerji fışkırıyor heryerimden :D :D tabiki bişey kullanmadım çiçeklerin enerjisi bana geçti :D

Durum şöyle ki

19.07.22 - - - - 00.01 salı güncel fotoğraf
Joey 1 73. Gün
Joey 2 63. Gün
Joey 3 60. Gün
Joey 4 54. Gün

Sulama ; alttan 250 ml akacak şekilde yapıldı
Sensi bloom a-b 2ml
Sensizym 1ml
Big bud 1ml
Carboload 1ml
B52 1ml
Rhino skin 1ml

Not :bütün dalları aynı hizada olacak şekilde çok hafif eğim veriyoruz ( dalın ortasından) :)

@higthead

higthead

Jolly Green
Dostum sen harıkasın nasıl guzel hepsını hızalamısssın. Birçok kişi bunu yapabılmek ıcın file kullanıyor sen fılesız basarmıssın helall. Aynı şekilde dewam. bu önündeki sulama lt ye 1 tatlı kasıgı gelıcek sekılde ph ayarlı ve alttan 1 lt su akıtmalı sulama yapabılırmısın azot vs kalıntılarını akıtalım cıcege gecısı hızlandıralım hem kecıboynuzunda fosfor potasyum calmag amıno asıtler organık sekılde var ve cannabis keçi yi çok seviyor hemde mikorizalarıda beslemiş oluruz.

Bu arada son sulama kaç lt yaptın?

Trellion

Kıdemli Üye
Dostum sen harıkasın nasıl guzel hepsını hızalamısssın. Birçok kişi bunu yapabılmek ıcın file kullanıyor sen fılesız basarmıssın helall. Aynı şekilde dewam. bu önündeki sulama lt ye 1 tatlı kasıgı gelıcek sekılde ph ayarlı ve alttan 1 lt su akıtmalı sulama yapabılırmısın azot vs kalıntılarını akıtalım cıcege gecısı hızlandıralım hem kecıboynuzunda fosfor potasyum calmag amıno asıtler organık sekılde var ve cannabis keçi yi çok seviyor hemde mikorizalarıda beslemiş oluruz.

Bu arada son sulama kaç lt yaptın?
Teşekkür ederim dostm sayende öğrendik bişeyler öğrenmeye devammmm :)

4.5 - 5lt arası yaptım sulamayı...

higthead

Jolly Green
4.5 veya 5lt sulamada 250ml akıyorsa 20lt saksıda köklendirmeyi inanılmaz derecede başarmışssın dostum süper. önündeki sulama dediğim gibi organık soguk sıkım keciboynuzu al. hünnap keciboynuzu olabılır eczaneden alabılırsın. alttan 1lt falan akıt grow gübrelerimiz aksın gitsin=)

Trellion

Kıdemli Üye
@Trellion kanka maşallah güzel yatırmışsın dalları kaçıncı günde çiçeğe almıştın veg başlangıcını hangi günden itibaren saydın hacım ona göre fotolarına bakacam 1. Gün saydığın.
Dostum
Joey 1 66.gün
Joey 2 56.gün
Joey 3 53. gün
Joey 4 47.gün

- Günler bu şekildeydi "keçiboynuzu pekmezi ile alttan 1 lt akacak şekilde suladım" ardından 24 saat karanlık verip 12-12 ye geçiş yaptım.

- ilk yapraklar çıktıktan sonra saymaya basladım.

Aslında gün değilde gelişimine göre çiçeğe soksan çünkü benimkiler geç gelişti başına bi ton olay geldi :D 12-12ye geçtiğim zamanki fotoğrafları yüklemişimdir günlüğü biraz
karıştırıp bakabilirsin dostum :)

@higthead @AllGreen

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Favori bitkim joey 4 kızımız kedi yedi ama iyilik yaptı topping yapılmış gibi oldu bitki=))))

Dostum bak bloom geçtiğinde 3 hafta strech dönemi var bitki bu dönemde çok uzar dalları ne cok baskıla nede cok uzat yanı ne cok kısa kalsın nede cok uzun. Bu arada dal aralarında pistiller başladımı veya sömek kafalarında pistiller görüonmu? Fotolar atmamışssın karşılaştırcaktım ama olsun bidahaki sulama at nasıl kolayına gelıosa.

Bu günlük bir efsane olsu heleki hasat sonuna doğru daha efsane olucak nazar değmesin=)

Myhtra

Müptezel
Dostum
Joey 1 66.gün
Joey 2 56.gün
Joey 3 53. gün
Joey 4 47.gün

- Günler bu şekildeydi "keçiboynuzu pekmezi ile alttan 1 lt akacak şekilde suladım".

- ilk yapraklar çıktıktan sonra saymaya basladım.

Aslında gün değilde gelişimine göre çiçeğe soksan çünkü benimkiler geç gelişti başına bi ton olay geldi :D 12-12ye geçtiğim zamanki fotoğrafları yüklemişimdir günlüğü biraz
karıştırıp bakabilirsin dostum :)

@higthead @AllGreen
Kanka süpersin teşekkürler detaylı yazdığın için ben günleri inceleyeceğim blooma alınca felaket uzayacak kızlar öyle gözüküyor

Trellion

Kıdemli Üye
22.07.22 cuma gecesi saat 00.01

Alttan 250 ml akacak şekilde sulama yapıldı
Gübreleme şu şekilde ;

Sensi bloom a-b 2ml
Sensizym 1ml
Big bud 1ml
Carboload 1ml
B52 1ml
Rhino skin 1ml

https://ibb.co/f0X6CXL joey 4 iyileşme
https://ibb.co/kXMX1wW pistiller

Genel durum

https://ibb.co/sPsMgdJ

Joey 1 76. Gün
Joey 2 66. Gün
Joey 3 63. Gün
Joey 4 57. Gün

@higthead

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Dostum yazdıklarına ve anladıklarıma göre gündğzleri yoğun çalışıyorsun yorgunluk vs zor oluyor tahmin edebiliyorum. Yukarıdaki sulama tarih doğru günü cuma yerine pazar yazmışssın=). Pistil atmaya başlamış ışık yanıltmıyorsa beni. Fotodaki sömekteki o tek tük pistiller beyaz dimi cıplak gözle sen bakıosun. 1 haftaya sömeğe oturur Maşallah. Önündeki sulama 3 gün değilde tam 4. gün yap toprağı tam takır kurutalım. Bu arada saksıları çok az bitki arasında 3-4 cm kalıcak sekılde aç çok iç içeler hava giriş çıkışı olsun aralardan açınca.

Son düzenleme:

Trellion

Kıdemli Üye
Günleri karıştırır olduk :D

Evet pistiller çıktı beyaz renkteler

Normalde biraz boşluk vardı ama bu sulamadan sonra ışığı yayma konusunda iç içe geçirdim hemmen düzeltiyorum

Sulamayı da 4 gün yapıyorum missss :)

Sömeğe oturur derken? Yani şurda 1ay falan mı kaldı balta vurmaya :D

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Daha durrrrr 55 ile 65 gun arasında bıtıcek 12-12 aldıgın gunu yaz bı kenara ve 12-12 ye aldıgımız gunden 1 hafta sonra 55 ile 65 gun sayıcaz=))).

Trellion

Kıdemli Üye
27.07. 22 00.01 çarşamba gecesi ( yoğunluktan geçmiş sulamayı yazmayı unuttum) bugün 30.07.22

81.gün
71.gün bloom 8.gün
68.gün
62.gün

Gübreleme bu şekilde ;
Sensi bloom a-b 2ml
Sensizym 1ml
Big bud 1ml
Carboload 1ml
B52 1ml
Rhino skin 1ml

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
27.07. 22 00.01 çarşamba gecesi ( yoğunluktan geçmiş sulamayı yazmayı unuttum) bugün 30.07.22

81.gün
71.gün
68.gün
62.gün

Gübreleme bu şekilde ;
Sensi bloom a-b 2ml
Sensizym 1ml
Big bud 1ml
Carboload 1ml
B52 1ml
Rhino skin 1ml

Tamamdır b52 yı 2 hafta sonra kesıcez takvımde devam gosterıyor ama pk gubresıne yuklenebılmemız ıcın ppm dusurmek adına b52 cıkarıyoruz. Bu arada bıde bloomda kacıncı gunlerı oldugunuda yazarsan efsane olur.

Trellion

Kıdemli Üye
Tamamdır güncelledim tekrardan yarın sulama yapacağım gübreler şu şekilde mi olacak dostum

Vodoo, pirhana 1ml
Sensi bloom a-b 2ml
Sensizym 1ml
Carboload 1ml
Rhino skin 1ml

B52 ile big bud yarınki sulamada vermiyorum diğer sulamada vericem?

Vodoo pirhana 2 lisini de yarınki sulamadan sonra vermiyorum?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
    *** **** *** ***** **** *** ****** hahahaha****** ********** ***
  • A ax-b:
    +1
  • A ax-b:
    ******** hahahaha** ******** ********* **
  • TabldotLife TabldotLife:
  • A ax-b:
    **
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    hahahaha*****
    ******** *** ***** * hahahaha*****
  • A ax-b:
    ** hahahaha*****
    +1
  • Runtz Runtz:
    **
  • Runtz Runtz:
    ******** hahahaha ****** ********* **** ******* hahahaha* ** ****** ****** ********** *******
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha** ******** **
  • deyorke deyorke:
  • A ax-b:
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • deyorke deyorke: