Alacağım Set Uygun mu?

skaffa

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar.

Bu Seti almayı düşünüyorum 4-5 bitki yetiştireceğim yeni başlayacağım bir olay gerekli okumalarımı yaptım ancak bu hazır set benim işimi görür mü? Fiyat ve ürün kıyası nasıl? Bu konularda bilgilendirirseniz sevinirim?

kronos

Üye
hps ampullerde yazın ısı sorunu oluyor kanka cooltube gerekir ekstradan bir tane onun dışında 4-5 bitki yetiştiremezsin o alanda en fazla 3 yetiştirebilirsin o da sağlıklı olmaz ayrıca ışığı da yetersiz sistemin 2 bitki en ideali

skaffa

Yeni üye
hps ampullerde yazın ısı sorunu oluyor kanka cooltube gerekir ekstradan bir tane onun dışında 4-5 bitki yetiştiremezsin o alanda en fazla 3 yetiştirebilirsin o da sağlıklı olmaz ayrıca ışığı da yetersiz sistemin 2 bitki en ideali

Teşekkürler. Anladım. Seti baştan kendim toplamaya çalışsam şu an ki plana göre neleri değiştirmem lazım?

skaffa

Yeni üye
ilk aşamada ışığı değişmen lazım led geçmen lazım ısı sorunu için kabini de 2. el kovalarsan ucuza alırsın karbon filtre 0 alacaksın toprak saksı ve gübre onlar standart

Teşekkürler hocam. Senin sisteme baktım çok başarılı olmuş eline sağlık.

Ne gibi bir led önerebilirsin? 80 lik kabinde mecburum yer açısından. 3 bitki yapacağım bir şekilde?

Metgen7

Kıdemli Üye
Merhaba arkadaşlar.

Bu Seti almayı düşünüyorum 4-5 bitki yetiştireceğim yeni başlayacağım bir olay gerekli okumalarımı yaptım ancak bu hazır set benim işimi görür mü? Fiyat ve ürün kıyası nasıl? Bu konularda bilgilendirirseniz sevinirim?
Bu sistem ii de 1x1x2 bi kabin alman daha ii ve bu gübreler yeterli gelmiyecektir. Sadece gübre deil ilerledikce şundan da alım bundanda alım diyeceksiniz

skaffa

Yeni üye
Bu sistem ii de 1x1x2 bi kabin alman daha ii ve bu gübreler yeterli gelmiyecektir. Sadece gübre deil ilerledikce şundan da alım bundanda alım diyeceksiniz

Teşekkürler Evet farkındayım. Sadece başlangıç için denemek istiyorum beni karşılayabilecek hatalarımı görebileceğim bir deneme olacak bunu da en yakın sorunsuz bir setle halletmeye çalışıyorum.

Dazzle

Üye
Hayirli olsun kanka, ben de almayi planliyorum bu seti. Gubreleri degistirmeyi dusunuyor musun?

developer

Kıdemli Üye
Bu kabinle 2 bitki ideal. Bir 3.sü sıkıntıya sokar. Aynı boyutta kabinimiz var eğitim verdiğim halde yapraklar kabin kenarlarına değiyor.

skaffa

Yeni üye
Teşekkür ederim dostum.. Adamsın..
Bir iki soru daha, bu ışık 4 çiçek yetiştirmeye uygun olur mu yoksa az mı gelir? 2 yapsam ideal mi olur yoksa hiç alakası yok mu?
Aylık tahmini ortalama tüketimi kaç lira ?

4 çiçek için uygun olacağını düşünüyorum. Ben şu an 3 photo bitki için kullanıyorum güzel gidiyor. Daha fatura gelmedi ama ne kadar ışık süresi kullanacağına da bağlı olarak 150-200 tl yakar diye hesaplamıştım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ******** hahahaha* ********* ** hahahaha* ****** ******** hahahaha**** ******* ********** hahahaha********* ***** * **** ******* **** *** * ***** ******* ***** hahahaha* *** * **** ***** ****** hahahaha* ******* hahahaha**
  • T Turco:
    ***** hahahaha****** ** ****** ****** ***** hahahaha****** *****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** * ** ***** ****** hahahaha** hahahaha* ******* hahahaha ****** ***** ****** **** *** * ***** *** ******** **** ** ***** ** ********** **** *** ****** hahahaha** ********* ********* ********** hahahaha ********** ** **** ****** ****** ****** ****** *** *********
  • T Turco:
    ***** ******** *** ******** ****** **** hahahaha ** *** ******* ******* hahahaha*** * ** ***** ****** hahahaha** hahahaha* ******* hahahaha ****** ***** ****** **** *** * ***** *** ******** **** ** ***** ** ********** **** *** ****** hahahaha** ********* ********* ********** hahahaha ******
  • T Turco:
    ****** ****** *** ****** ***** **** hahahaha********* hahahaha*** **** ******* ********
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha
    ****** ****** *** ****** ***** **** hahahaha********* hahahaha*** **** ******* ********
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** ***** **** hahahaha ***** ****** *** **** **** *** ** **** *** ** *** *** **** * * ******* **** ****
  • T Turco:
    ****** ******* ** ********* *** ******* ** ******* ***** ********** **** ** ******* hahahaha **********
  • T Turco:
  • T Turco:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha****** ********** **** ********* ******* *** *** **** ****** hahahaha* ******* hahahaha********* * ******* hahahaha** ******* ***** ***** hahahaha *** ******
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ******* hahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
    **** ********** ***** ***** hahahaha** *** ****** **** ***** ********* ******* **** ******** ****** hahahaha
    +1
  • T Turco:
    *** **** ******** ******** ***** ******* hahahaha****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha hahahaha* ******** * ****** **** ******* hahahaha****** *** ****** ******* *********
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** ****** ** **** ********* **** *** ******* ****** ********* ********* **** ******** ******** ***** ******* hahahaha****
  • T Turco:
    ******* ****** hahahaha** **** *** **** hahahaha** ****
    +1
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ****** hahahaha* **** ** hahahaha ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ****** **** hahahaha ****** ********** ********* ****** ****** ***** hahahaha**** *******
  • T Turco:
    ******** ***** ** ** * *** **
    T Turco: *** ** * * *** ***** *** ******** ***** ** ** * *** ** ******** ********* *** ****