Aldığım PH ölçer, nem makinası ve Sıcaklık & Nem Ölçer

XxanfaresS

Kıdemli Üye
Dostum Bu bulundugun ıl ılcedekı ve kabının bulundugu ortamdakı nem sıcaklık degerlerıne gore degısıyor. İlk başlangıcta nem 80 yapıyorum ama bebıslere pet kapatıyorum zaten pet ıcı 90 nem olur. 10-Gün sonra 70 nem sonra kademeli 60 a akdar dusuruyorum. bloom gecınce 55-50-45 dıye dusuruyorum.

Hazır suda sirkeli temizliğe gerek yok sadece growa baslamadan camasır suyu ıle hazneyı ve cıhazı temızlıyorum tabı su kacırmadan buna dıkkat edın. Bloom a gecmeden yıne aynı temızlık. Bu sayede hem cıhazı 2 yıldan berı kullanıyorum hemde sorunsuz calısıyor.
Eyvallah kral iyi ki varsın seviliyorsun <3

casperalive

Kıdemli Üye
Adwa ad12 nin kalibrasyon sıvılarını almayı unutma ve prob koruma sıvısı var. Ph metrenı kullanmadıgın zaman prob koruma sıvısını shot bardagına az bısey dok ve ph kalemının ucunu sıvının ıcınde kalıcak sekılde beklet. Ayda 1 kere veya 2 ayda 1 kere kalibre et cihazını.

Dostum şimdi cihazı denedim ph değeri yanlış çıktı bende yeniden kalibre etmek istedim, ilk önce 7.1 ok diyor sonra 4.0 geçiyor,sıvısına daldırıyorum 10 saniye kadar rec yazıyor ardından WRNG ------ çıkıyor ,sıvıları değiştirip bir kaç defa yaptım ve hepsinde aynısı oldu ? varmı farklı bir önerin dostum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke deyorke:
  • Z ZzındıK:
  • İ İbo Dayı:
  • K Kblaybrn:
    hahahaha ********** ******* ******** **** *** ***** *** **** ******** ***** **** ** **** ***** ****** ***** ***** hahahaha*** ***** hahahaha***** ********* **** *** ***** ***
    K Kblaybrn: hahahaha ********** ******* ******** **** *** ***** *** **** ******** ***** **** ** ****...