Aldıklarım yeterlimi yardım!!

• Konbuyu başlatan Üye silindi 22113
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 22113

Guest
Herkese merhaba iyi bi gün dilerim. Bende yeni sayılırım ilk defa grow yapıcam yardımlarınız ihtiyacım var. Forumda neredeyse okumadığım başlık kalmadı. Burdan yola çıkarak bazı gerekli malzemeleri aldım ufak tefek eksiklerim kaldı. Aldığım malzemeler ile 2 bitki yapmak istiyorum. Sizce bu aldıklarıma bu işi yapabilirmiyim yardımcı olursanız çok sevinirim.
Dolap olarak 80x60x160 mdf dolap
Giriş fanı Blauberg turbo-e 100 fan min.170m3 mak.220m3 buna ek olarak blauberg e1.8 tristörlü monafaze sıva üstü hız anahtarı
Giriş fanı olarak aircol 100 kt kanal tipi aspiratör
Can lite karbon filtre 165 m3
Gübre olarak biobloom biogrow topmax algamic activera ve calmag aldım
Işığım 2 adet 150 w cob led driverli 300 w yapıyor dolabım parlak beyaz olduğu için film kaplamam gerekiyor mu tam bilgim yok buhar makinası wiewill onun dışında vantilatör daha ayarlayalım ama en yakın zmnda onuda halledicem daha doğrusu nasıl bişey alacağından emin değilim yardımcı olursanız çok sevinirim herkese bol dumanlı grow lar dilerim

pineappleexpress

Kıdemli Üye
selam dostum yeterli görünüyor.
300 watt dobled 2 bitkiye ileri dönemde az gelebilir. az gelmesi hasat azaltır. ama yetecektir.
toprak plagron lightmix tavsiye ederim. saksılar için de air pot.
ph düşürücü ve yükselticiyi biobizz almazsan daha iyi olur. ph ölçer olarak sakın sarı ph ölçerlerden alma.
beyaz kaplama mdf mylar kadar olmasa da yansıtır. yani mylar kadar olmasa da hiç yoktan iyidir alacağı ışık artacaktır.
vantilatör salınımlı olsun. online alışveriş sitelerinde 12V oto vantilatörler var. araç çakmak girişli. onlardan bir tane alıp, çakmak girişi iptal edip 12V 2-3A bi adaptör ile kullanabilirsin.

Ü

Üye silindi 22113

Guest
selam dostum yeterli görünüyor.
300 watt dobled 2 bitkiye ileri dönemde az gelebilir. az gelmesi hasat azaltır. ama yetecektir.
toprak plagron lightmix tavsiye ederim. saksılar için de air pot.
ph düşürücü ve yükselticiyi biobizz almazsan daha iyi olur. ph ölçer olarak sakın sarı ph ölçerlerden alma.
beyaz kaplama mdf mylar kadar olmasa da yansıtır. yani mylar kadar olmasa da hiç yoktan iyidir alacağı ışık artacaktır.
vantilatör salınımlı olsun. online alışveriş sitelerinde 12V oto vantilatörler var. araç çakmak girişli. onlardan bir tane alıp, çakmak girişi iptal edip 12V 2-3A bi adaptör ile kullanabilirsin.
Çokk teşekkür ederim 300 w ile tek bitki yapsam daha iyi olur sanırım

pineappleexpress

Kıdemli Üye
Çokk teşekkür ederim 300 w ile tek bitki yapsam daha iyi olur sanırım
ne demek kanka rica ederim :) 300W tek bitki oldukça güçlü olur bence de. ama 300w ile 2 bitki bakan da çok, biraz sor bence chatte de ustalara falan. akşam 7-8 gibi chat e uğra bi sor kanka görüş al. ben baktım yetiyor 300, şöyle de hasat aldım der belki biri. kafanda oturur böylece.

Ü

Üye silindi 22113

Guest
ne demek kanka rica ederim :) 300W tek bitki oldukça güçlü olur bence de. ama 300w ile 2 bitki bakan da çok, biraz sor bence chatte de ustalara falan. akşam 7-8 gibi chat e uğra bi sor kanka görüş al. ben baktım yetiyor 300, şöyle de hasat aldım der belki biri. kafanda oturur böylece.
Valla kral adamsın vesselam kanka dumanın bol olsun ama aldığım malzemeler herşekilde yeter diyosan Allah razı olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke deyorke:
    ** *** **
  • T tqual:
  • deyorke deyorke:
    *** ****** ***** *** ******* dready ****** dready* ******* ****** dready
  • T tqual:
  • T tqual:
  • T tqual:
  • AmanBee AmanBee:
    dreadydready