Alt Yapraklarım sararıyor yardımcı olurmusunuz ?

Tiny

Üye
Selamun aleyküm kızlarımın alt yaprakları sararıo neden olabilir bi yardımcı olurmusunuz

@Kanka

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Fotolar açılıyor ama gözükmüyor dostum benim netten kaynaklı olabilir. Göremedim fotoları. Alt büyük yapraklar besin yetersizliğinden sararma yapar sonra kurur.

Ü

Üye silindi 24060

Guest

Tiny

Üye
Fotolar açılıyor ama gözükmüyor dostum benim netten kaynaklı olabilir. Göremedim fotoları. Alt büyük yapraklar besin yetersizliğinden sararma yapar sonra kurur.
Başka resim sitesi varmı orayada atım bi bakıver aynen dediğin gibi ilk para para sararmaya başladı ama yaprak dokusu yumşaktı sonra komple sararıp kurudu birde 1 tanesine gübre verince yapraklar şaha kalkıyordu ama dün gübre verdim yapraklar salık duruo ? Bu besin kitlenmesi olabilirmi ?

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Sol öndekide dahil hepsinde var kanka hayırdır inşallah. Baktım araştırdım ama bişeye benzetemedim üstadlar yardımcı olacaktır

cannabis16

Ordinaryüs
besin ile alakalı bişeyler fazla gelmemiş..aksine Azot,Magnezyum bitkine az geliyor,en alt yapraklardan başlar emip sisteme Azot-Magnezyum atmaya..besinli su programını artıracaksın..ne kadarını bitkilerin söyler yapraklarıyla,ben bilemem bunu..deneye deneye yaprakların uçlarında yanma başlayana kadar artırır-dürtersin..

bitkinin tepe yapraklarından itibaren sararmalar başlasaydı o zaman da Mangan-Demir-Sülfür-Çinko..bu dörtlüyü az alma durumundan bahsedecektik..

Tiny

Üye
besin ile alakalı bişeyler fazla gelmemiş..aksine Azot,Magnezyum bitkine az geliyor,en alt yapraklardan başlar emip sisteme Azot-Magnezyum atmaya..besinli su programını artıracaksın..ne kadarını bitkilerin söyler yapraklarıyla,ben bilemem bunu..deneye deneye yaprakların uçlarında yanma başlayana kadar artırır-dürtersin..

bitkinin tepe yapraklarından itibaren sararmalar başlasaydı o zaman da Mangan-Demir-Sülfür-Çinko..bu dörtlüyü az alma durumundan bahsedecektik..
Dostum ben haftada 1 gübreli su veriodum birde saksıdan akan suyu temizlemiyordum bitki 30 günlükken böyle bi sıkıntı yaşadım bende 1 kere boş su verdim sonra tekrar gübreli su verdim ama bu sefer saksı tabağın suyunu temizledim bundan sonrada diyorumki 5 günde 1 boş su veya calmaglı su 5 gün sonra gübreli su verim diyorum belki besin kitlenmesi yaptı senin dediğin gibi Azot ve magnezyum eksikliği çekti ? Ve çok sağol dostum çok iyi aydınlattın eyw

cannabis16

Ordinaryüs
besin kilitlemesi yapsa yapraklarda yanmalar olur sonra sararmalar başlar..senin bitkilerinle toksik zehirlenme bitkisi arasındaki farkı sen şimdilik çok idrak edemiyorsun..bu bitkiler sağlıklı,ışık+havalandırman yeterli geliyor demekki gayet hızlı büyüyecekleri evreye girmişler,her sulamada tam doz ana gübre+ 3 sulamanın ikisinde yarım doz calmag daya artık..boş sulamaları çiçeklenme 3. haftasında yaparsın,artık zorla bitkiyi,zira üst tarafta yapım için altı kemiriyor,yeterince element yok,bu bitkiler aç...besle adam gibi,alttaki sararanlar düzelmeyecek ama orta ve üstlere sirayet etmezse 2 haftaya gayet sağlıklı olurlar..daya gübreyi.

Tiny

Üye
besin kilitlemesi yapsa yapraklarda yanmalar olur sonra sararmalar başlar..senin bitkilerinle toksik zehirlenme bitkisi arasındaki farkı sen şimdilik çok idrak edemiyorsun..bu bitkiler sağlıklı,ışık+havalandırman yeterli geliyor demekki gayet hızlı büyüyecekleri evreye girmişler,her sulamada tam doz ana gübre+ 3 sulamanın ikisinde yarım doz calmag daya artık..boş sulamaları çiçeklenme 3. haftasında yaparsın,artık zorla bitkiyi,zira üst tarafta yapım için altı kemiriyor,yeterince element yok,bu bitkiler aç...besle adam gibi,alttaki sararanlar düzelmeyecek ama orta ve üstlere sirayet etmezse 2 haftaya gayet sağlıklı olurlar..daya gübreyi.
Hay Allah razı olsun senden böyle bi anlatma yok ve görmedim çok sağol hakkını helal et

Tiny

Üye
Selamun aleyküm dostum sararma devam ediyor ama sanki eskisi gibi hızlı sararmıyo boş su vermiyorum artık 1,5 lt gübreli su veriyorum yanlız 5 güne toprak kuruo bunu 2 lt gübreli su yapsam kuruma 7 güne çıkarmı ? Yada toprak ekleyim nasıl yapim ?
Son halide bu

1 saatir ışık açık foto

cannabis16

Ordinaryüs
Selamun aleyküm dostum sararma devam ediyor ama sanki eskisi gibi hızlı sararmıyo boş su vermiyorum artık 1,5 lt gübreli su veriyorum yanlız 5 güne toprak kuruo bunu 2 lt gübreli su yapsam kuruma 7 güne çıkarmı ? Yada toprak ekleyim nasıl yapim ?
Son halide bu

1 saatir ışık açık foto
yahu bu 1,5lar 2 litreler falan...yani litre hesabına göre su veriyorsan,öyle su verilmez bitkiye..

bitkiye bolca su dök,alttan çıksın aksın gitsin eski gübrelemelerden kalanlar..%20-25 civarı yani döktüğünün 4 de biri çıksın..ben amerikan gevurunu bu konuda doğru buluyor ve böyle sulama yapıyorum..her seferinde azar azar flushımsı bişeyler yapınca bitkiler de yanmıyor,zaten organikler işimizi kolaylaştırıyor,daya kardeşim gübreyi artık,korkma..çiçeklenme bitecek sen hala daha gübre artırsam mı,artırmasam mı dasın...bitki ölecek zaten bi 5-6 haftaya...daya..3. haftadan 6. haftasonuna kadar vereceğin en bol gübre zamanı bu aralık..

evokenn

Yeni üye
Son halide bu

1 saatir ışık açık foto
azot ve magnezyum için ne kullanıyorsun ?

Shantii

Kıdemli Üye
1- Gübreyi az veriyorsan
2- Sulamayı tam sulama yapmıyorsan(Alttan su çıkana kadar sulamak)
3- Kökler çok gelişir saksının tabanına değerse saksı büyütme zamanı gelmiş demektir.

Bunları yapmıyorsan bitkin sararıp dökülmeye devam edecek ve nihayetinde ölecek. Söylediklerimden hangisini uygulamadığını sen bileceksin buradan kimse anlayamaz.

Tiny

Üye
yahu bu 1,5lar 2 litreler falan...yani litre hesabına göre su veriyorsan,öyle su verilmez bitkiye..

bitkiye bolca su dök,alttan çıksın aksın gitsin eski gübrelemelerden kalanlar..%20-25 civarı yani döktüğünün 4 de biri çıksın..ben amerikan gevurunu bu konuda doğru buluyor ve böyle sulama yapıyorum..her seferinde azar azar flushımsı bişeyler yapınca bitkiler de yanmıyor,zaten organikler işimizi kolaylaştırıyor,daya kardeşim gübreyi artık,korkma..çiçeklenme bitecek sen hala daha gübre artırsam mı,artırmasam mı dasın...bitki ölecek zaten bi 5-6 haftaya...daya..3. haftadan 6. haftasonuna kadar vereceğin en bol gübre zamanı bu aralık..
Suyu 2,5 litre yaptım yarım su bardağı altan akıo yeterlimi litre başı 4ml grow 4 ml heaven veriyordum pazar günü litre başı 5ml grow ve heaven verim diyorum eher altan akan su ve günre yetmez dersen litre başı 5ml grow ve heaven verim suyuda 3 litre ye çıkarayım ne dersin ? Bitkide tohumdan bu yana 64 cü günü 18/6 ışık döngüsü ? Birde litre başı 1 ml Calmag veriyorum 3 sulamada 2si calmaglı veriyorum

şuanki resmi

Son düzenleme:

Tiny

Üye
1- Gübreyi az veriyorsan
2- Sulamayı tam sulama yapmıyorsan(Alttan su çıkana kadar sulamak)
3- Kökler çok gelişir saksının tabanına değerse saksı büyütme zamanı gelmiş demektir.

Bunları yapmıyorsan bitkin sararıp dökülmeye devam edecek ve nihayetinde ölecek. Söylediklerimden hangisini uygulamadığını sen bileceksin buradan kimse anlayamaz.

tohumdan bu yana 64 cü günü 18/6 ışık döngüsü
Litre başı 4 ml grow ve 4 ml heaven 2,5 litre su altan yarım su bardağı su akıyor
Saksı 18 litre ama 13 litre yoprak var saksıya toprak ekleme yapabilirim
Bende anlsam kimseyi takmıcam

Shantii

Kıdemli Üye
tohumdan bu yana 64 cü günü 18/6 ışık döngüsü
Litre başı 4 ml grow ve 4 ml heaven 2,5 litre su altan yarım su bardağı su akıyor
Saksı 18 litre ama 13 litre yoprak var saksıya toprak ekleme yapabilirim
Bende anlsam kimseyi takmıcam
Saksıda 5 lt boşluk bırakılmaz tabanına 3.5 - 4 litre toprak koy

cannabis16

Ordinaryüs
Suyu 2,5 litre yaptım yarım su bardağı altan akıo yeterlimi litre başı 4ml grow 4 ml heaven veriyordum pazar günü litre başı 5ml grow ve heaven verim diyorum eher altan akan su ve günre yetmez dersen litre başı 5ml grow ve heaven verim suyuda 3 litre ye çıkarayım ne dersin ? Bitkide tohumdan bu yana 64 cü günü 18/6 ışık döngüsü ? Birde litre başı 1 ml Calmag veriyorum 3 sulamada 2si calmaglı veriyorum

şuanki resmi

sen hele bi yap ne yapacaksan , en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir..

bitki 1 haftaya orta ve üst yapraklara siraye etmeden sararmayı keser yada devam eder sararma...söyler o sana
ben teknik olarak gerekli bilgiyi verdim,gerisi ellerinden öper

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ******** **** ****** ***** ****** ***** ******* hahahaha** **** *** *** ** *
  • C CashYeşiL:
    ***** ********* ******* ** *** **** **** ***** ***** **** ******* ***** **** ******** ***** ********* ********** ********* ********** ******* ***** **** hahahaha* *****
  • C CashYeşiL:
    hahahaha** ***
  • L Levrekbaz45:
    ******** **** ****** ***** ****** ******** ******* ***** ***** ****** ***** ***** ********** ****** ** hahahaha****** ***** ******** ***** ***** ****** hahahaha** **** *** *** **** hahahaha
  • L Levrekbaz45:
    *** **** ********** ********** ******** **** ******* ****** **** *** ******** ****** ***** ****** ******* hahahaha****
  • L Levrekbaz45:
  • L Levrekbaz45:
    hahahaha****
  • L Levrekbaz45:
    ***** **** ***** **** ***** hahahaha* **** ********* ***** ***** ** ** ******* ** ******
  • C CashYeşiL:
    ******** ******* ** *** ******** ******* hahahaha* ****** hahahaha* ******** ****** ********* ***** hahahaha*****
  • L Levrekbaz45:
    ******** ********* **** ********** ***** ***** ******* ***** *** **** ********** ****** ******* hahahaha* *** **** ****** hahahaha**** ******** ** ******* ******** *********
  • L Levrekbaz45:
    ******** ******* ***** ****** hahahaha*
    **** ***** ******* ******* ********* **** *** **** ********* ******** ******* ******** ****** *** hahahaha
    ********* hahahaha**** ** **** **** *********
  • C CashYeşiL:
  • L Levrekbaz45:
  • L Levrekbaz45:
    ******** ******** ****** ***** hahahaha** *** **** ********** *** ******* *** ****** ****** ******* ********** hahahaha
  • C CashYeşiL:
    **** ****** **** ***** **** ******* ******** ***** *** ***** ****** ****** ** *
  • L Levrekbaz45:
    ***** ****** ********** **** hahahaha ******* **
    **** ****** ******* ********** **** hahahaha* ******** ****** ***** hahahaha** *** **** ********** *** ******* *** ****** ****** ******* ********** hahahaha
  • C CashYeşiL:
    hahahaha** *** ****** ** ******* ******** ****
    C CashYeşiL: hahahaha** *** ****** ** ******* ******** ****