Alt Yapraklarım sararıyor yardımcı olurmusunuz ?

Tiny

Üye

Tiny

Üye
gayet diri-canlı ve zinde duruyor bitkin ..tepeler gayet sağlıklı..son bi kaç günde yaptıkların her ne ise işe yaramış...
aynen devam
Selamun aleyküm hacı ben bide sulamada geç kalıyorum yapraklar bayılana kadar su vermiyorum 2,5 litre su veriodum şimdi 3,75 litre su verdim tabak baya su doldu boşalttım ama tabak taşmadı sararma suyu geçiktirdiğimden olabilir mi ? Şuanki hali bu

cannabis16

Ordinaryüs
susuzluktan sararma olmaz.
ya az geliyordur gübren,senin bitkiler gibi açık yeşilden sarıya dönmeler oluşur
ya da fazla geliyordur-tuzlanma vardır toprakta,o zaman da yanmalar başlar ve sonra sararmalar olur..

bitkin bu kadar eğitim verdiğine göre kimbilir kaç günlük,2 aylık olsa,o geniş saksılarda da oldukça alan bulur köklenmeye...ışığın ve havalandırman da yeterli geliyor demekki bitkinin yapım işine,kökten aldıkları yetmiyor..o da kendi yapraklarından emip sisteme kazandırıyor..senin bitkilerde olay bu

dozajı artıyorsun ,tam doz veriyorsundur vs ben anlamam..senin bu bitkilere yetmiyor,daha ne kadar artıracam dersen ,onu da bitki yapraklarında uçlardan yanma başlarsa o doz fazla gelmiştir demektir..orada durursun

Tiny

Üye
ya az geliyordur gübren,senin bitkiler gibi açık yeşilden sarıya dönmeler oluşur
ya da fazla geliyordur-tuzlanma vardır toprakta,o zaman da yanmalar başlar ve sonra sararmalar olur..

bitkin bu kadar eğitim verdiğine göre kimbilir kaç günlük,2 aylık olsa,o geniş saksılarda da oldukça alan bulur köklenmeye...ışığın ve havalandırman da yeterli geliyor demekki bitkinin yapım işine,kökten aldıkları yetmiyor..o da kendi yapraklarından emip sisteme kazandırıyor..senin bitkilerde olay bu

dozajı artıyorsun ,tam doz veriyorsundur vs ben anlamam..senin bu bitkilere yetmiyor,daha ne kadar artıracam dersen ,onu da bitki yapraklarında uçlardan yanma başlarsa o doz fazla gelmiştir demektir..orada durursun
Bitki tohumdan bu yana 67 günlük gübremin dozunu arttırıcam 6ml grow ve heaven veriodum 8 ml yapim birde kaç litre su ile verim 2,75.L verirken altan 10 ml su akıodu bu sefer 3,75 L verdim 1 su bardağı kadar su aktı tabak doldu ama taşmadı hangi su litresi uygun toprak 13 litre bu konudada yardımcı olurmusun ? Nekadar alttan su aksın birde çok yavaşmı sulayım saksıyı yada nasıl birşeyle sulayım sen nasıl sulama yaparsın yapraklara du deyse bişi olurmu ?

Tiny

Üye

Hacı gübreyi arttırdım yaprakların uçlarında ince yanma başladı ama halan sararma devam ediyor saksı altından akan suyun Ph ını ölçtüm 7.03 çıkıyor Ve toprağa parmağım girmiyor, sanki kökler toprağın üst tarafını sarmış gibi bi yardım edermisin ölücekler kurtaramıyorum çok çaresiz kaldım
Şuanki halide bu

Son düzenleme:

cannabis16

Ordinaryüs
bu bitkiler halen aç.. gübrenin dozajının tam dozda 2-3 sefer üst üste vurunca gitmesi lazımdı..
bbitkiler besini alamıyor olma ihtimali var..yarım doz gübreli suyla flush atıp denemek lazım..toksik zehirlenme belirtisi yok ama sen gübreyi dayıyorum diyorsun,ama bitkiler aç..ya pH yanlıyada besin kitlenmesi var..

alttan çıkan su pH ı ölçme,gerek yok..sen pH ı doğru ayarlanmamış bişey dökmedikçe alttan çıkan pH seni ilgilendirmez..ama TDS metreyle alttan çıkan su TDS si ölçersen gübre fazlalığı ve tuzlanma konusunda fikrin olur..kabataslak çiçeklenmede 1100-1200 ppm üstü tuzlanma başlangıcı yada varlığı demektir..büyüme döneminde 900-1000 ppm en fazla.. filiz zamanında 250 TDS maksimum..

Tiny

Üye
bu bitkiler halen aç.. gübrenin dozajının tam dozda 2-3 sefer üst üste vurunca gitmesi lazımdı..
bbitkiler besini alamıyor olma ihtimali var..yarım doz gübreli suyla flush atıp denemek lazım..toksik zehirlenme belirtisi yok ama sen gübreyi dayıyorum diyorsun,ama bitkiler aç..ya pH yanlıyada besin kitlenmesi var..

alttan çıkan su pH ı ölçme,gerek yok..sen pH ı doğru ayarlanmamış bişey dökmedikçe alttan çıkan pH seni ilgilendirmez..ama TDS metreyle alttan çıkan su TDS si ölçersen gübre fazlalığı ve tuzlanma konusunda fikrin olur..kabataslak çiçeklenmede 1100-1200 ppm üstü tuzlanma başlangıcı yada varlığı demektir..büyüme döneminde 900-1000 ppm en fazla.. filiz zamanında 250 TDS maksimum..
Hacı adwa die yeni alet aldım ph yanlıştır die onu kullanıyorum ph 6.2 le 6.5 ayarlayıp veriom gübre dersen geçen tabloyu okumayı öğrendim sana zahmet bi bakarmısın biobiz kullanıyorum aslında litre başı 2 ml vermem lazımmış ben litre başı 6ml veriodum hep 3 litreden aşada su vermiyorum şimdi tds metre bakim bana marka söylersen daha iyi olur onu alırım veya 1 link atarmısın yanlış bişi almayım ama bu ppm den hiç anlamıyorum ne oluyor ? Ve yaprakların ucunda küçük yanıklar başladı ve toprağa parmağımı sokamıyorum sanki toprağın üstü köklerle sarılmış gibi ?
En son halide bu dün akşam çektim

Son düzenleme:

Tiny

Üye

Flush attım bugün hacı ama saksının deliklerine kökler gelmiş toprağın üst tarafını kökler sarmış ben buna toprak ekleme yapimmi yapcaksam ne toprağı alim ?

Son düzenleme:
Hacı adwa die yeni alet aldım ph yanlıştır die onu kullanıyorum ph 6.2 le 6.5 ayarlayıp veriom gübre dersen geçen tabloyu okumayı öğrendim sana zahmet bi bakarmısın biobiz kullanıyorum aslında litre başı 2 ml vermem lazımmış ben litre başı 6ml veriodum hep 3 litreden aşada su vermiyorum şimdi tds metre bakim bana marka söylersen daha iyi olur onu alırım veya 1 link atarmısın yanlış bişi almayım ama bu ppm den hiç anlamıyorum ne oluyor ? Ve yaprakların ucunda küçük yanıklar başladı ve toprağa parmağımı sokamıyorum sanki toprağın üstü köklerle sarılmış gibi ?
En son halide bu dün akşam çektim

Ya benim de bazı saksılarım toprak acayip sertleşiyo parmak girmiyo neredeyse incecik kökler sabitlemiş gibi kaskatı oluyo. Bi dahaki grow perlit karıştırıcam bol bol.

Tiny

Üye

Dostum flush ladım gübreleri 2 ml e düşürdüm toprak ekleme yaptım saksı başı 5 litre su veriyorum 2 boş 1 dolu yapıyorum cumartesi gübre pazartesi boş su çarşamba boş su cuma gübre vericem ben bunu çiçeğe aldığımda bitki büyümeye devammı eder yoksa boyu felan aynı kalırmı ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** hahahaha ******* *****
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    **** hahahaha
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***
  • İstanbul İstanbul:
    *** ***** hahahaha***** ****** ***** ******** ****
    *** ********* ***** ***** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ***** *** **
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** *** * **** **** ******* ** ******* * ***** ******* ******** ******* *****
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* ***** ********* ***** ** ***** ** ***** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    +1
    ***** **** *** **** hahahaha ********** **** hahahaha** ******** **********
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** ***** ******** ***** hahahaha** * *****
    +1
    TroubleStyla TroubleStyla: ***** ***** ***** ******** ***** hahahaha** * ***** +1