ALTTAKİ CİCEKLER NASİL BUYUR ?

TotheMOON

Yeni üye
https://imgyukle.com/i/kqt18A https://imgyukle.com/i/kqt4RR

Beyler selam ,

Auto bitkim 20. Gün ciceklenmeye girdi şuan 10.Gününde çiçeklenmenin fakat çok boy attı,aşağıdan çok fazla yeni çiçek açıyor ama çok boy attığı için ışığı uzaklastirdim alttakiler uzak kaldı büyümez diye korkuyorum.Nasil çözüm bulabilirim buna ?

400 hps sarı ışık var şuan 18-6 ışık veriyorum.
Rhizotonic,biobizz grow,sensi bloom a-b,carbolad,calmagxtra vardı yarın big bud gelicek ona baslicam biraz geç kaldım onun için yeni para geçti elime.
Nem oranı 50 civarı sıcaklık ise 23-28 arası değişiyor.

Çiçeklenme süresi olabildiğince uzasın acelem yok bol hasat versin ins, yardımcı olabilcek varsa çok sevinirim şimdiden sağolun.

@Kanka bı el atarsan duacin olurum

C

Canna

Guest
Isigi uzaklastirirsan daha cok boya gider, asamali hasat yaparsan gönlüne göre olur.

HighMann

Müptezel
yani ışığı uzak tutarak bitkiyi zaten kof yani boş uzatmışsın vegde yakın vererek güzel dallanıp budaklansaydı böyle bi problemin olmayacaktı birdahaki growunda ışığını güzel ayarlamaya çalış olsun ışığı dahada uzaklaştırıp durma bari de ayarlı kalsın hepten hasatı etkilemesin en alt kısımları 3. haftadan sonra haftada 1 dal olacak şekilde alabilirsin

HighMann

Müptezel
hem bitkiye stres yaşatıp savunma mekanizması olan thc üretimini arttırır hemde tadına bakmış tırtıklamış olursun biraz iyi growlar hasatın bol olsun

TotheMOON

Yeni üye
hem bitkiye stres yaşatıp savunma mekanizması olan thc üretimini arttırır hemde tadına bakmış tırtıklamış olursun biraz iyi growlar hasatın bol olsun
Kanka yardımın için çok teşekkür ederim dediklerini dikkate alacağım, şimdi sence bu çiçeklerin üstüne gelen yapraklari budamali miyim ? Onları günde 1 2 tane budasam strese sokup ciceklenmeyi uzatabilir miyim sence ? Şimdi bu ışık tepeye çok geldiği için oradaki pistiller kahverengi olacak onları kesicem ve kestigim zaman aşağıdaki cicekler henüz olmamış olacak ve kahverengilesene kadar bekletecegim doğru muyum, ilk growum oldugu için acemi işler oldu epey ders verdi bana bir dahaki grow çok daha iyi olacak

C

Canna

Guest
Dostum veg döneminde isigi kesen 1-2 fan yapragini alman sikinti olmaz, ama esas budama cicge girmeden hemen önce yada cicegin ilk hftasinda yapilir. Su anda bitkinin durumunu bilmiyorum.

HighMann

Müptezel
@Canna abim cevaplamış doğrudur çiçeğin 3. haftasından itibaren düzenli olarak haftada bir 2-3 ağacın büyüklüğüne göre 3-4 fan yaprağı almak bitkinin savunma mekanizmasını çalıştırıp thc üretimini arttırır hasatın bol olsun

HighMann

Müptezel
altını çizeyim haftada bir yapılacak bu budama bitkiye hafif hafif stres yaşatıp thc üretimini arttırmak amaç fazlaya kaçma çok yaprak almak daha çok thc ürettirmez aksine ağır stres yaşatıp gelişimi yavaşlatabilir

TotheMOON

Yeni üye
altını çizeyim haftada bir yapılacak bu budama bitkiye hafif hafif stres yaşatıp thc üretimini arttırmak amaç fazlaya kaçma çok yaprak almak daha çok thc ürettirmez aksine ağır stres yaşatıp gelişimi yavaşlatabilir
Kanka yorumun için çok teşekkürler, bir sorum daha var , çiçeklenmeyi uzatmak istiyorum acelem yok daha fazla hasar alayim yeterli bana ne onerirsin ? Birde aklıma şu geldi acaba ışığı kabinin yanına monte etsem yan taraftan ışık alsa nasıl olur ? Çok fazla uzadı çiçek altlara epey uzaklaştı ışık

HighMann

Müptezel
o dediğin olmuyor ama öyle çimlenmeyi uzatabilirsin photo bitkilerde sadece autoda kendi sömeğe girer kendisi bitirir ama her iki gendede çiçeklenmeyi uzatmak diye birşey yoktur 20 günlük girdiyse az hasat verir okadar

TotheMOON

Yeni üye
o dediğin olmuyor ama öyle çimlenmeyi uzatabilirsin photo bitkilerde sadece autoda kendi sömeğe girer kendisi bitirir ama her iki gendede çiçeklenmeyi uzatmak diye birşey yoktur 20 günlük girdiyse az hasat verir okadar
Anladım kankam, benim şimdi çiçeklenmenin 2. Haftası içerisinde ve durum bu , boy atıyor sürekli durduramıyorum bunu ne yapmaliyim ışığı bı vakte kadar uzadıkça çektim ama son 2 haftadır hiç cekmememe rağmen sürekli uzuyor şuan 20 cm falan kaldı ışıkla arasında daha ışığı çeksem uzuyacak gibi duruyor ne yapmalıyım ? Alt tarafta müthiş ciceklenme oldu ama ışık uzak olduğu için buyumuyorlar acaba ışığı yan tarafa hafif aşağı eğik olcak şekilde monte etsem cozebilir miyim bu sorunu ?

HighMann

Müptezel
saksının yanından ip bağla üst tepeden kırmayacak şekilde aşağı doğru gerdir 3. haftadan sonra böyle bişey yapamazsın elini çabuk tut çok boya gitmiş evet ışık yetersiz olabilir

HighMann

Müptezel
400 hps yazmışsın aslında güzelde ışık ama anlamadım eğitimsiz ondanda olabilir bloomun ilk 3 haftası çoğunlukla vegden daha fazla bi büyüme oluyor lst uygulasaydın böyle bişey yaşamazdın olsun elini çabuk tut kırmadan iple bağla o tepeyi ışığınıda yakınlaştır altlar ufacık kalacak yoksa

TotheMOON

Yeni üye
400 hps yazmışsın aslında güzelde ışık ama anlamadım eğitimsiz ondanda olabilir bloomun ilk 3 haftası çoğunlukla vegden daha fazla bi büyüme oluyor lst uygulasaydın böyle bişey yaşamazdın olsun elini çabuk tut kırmadan iple bağla o tepeyi ışığınıda yakınlaştır altlar ufacık kalacak yoksa
Kanka evet egitimsizlikten oldu ist yapmam gerekiyordu ama ilk growum oldugu için cesaret edemedim , şimdi kırmızı ışık siparişi verdim pazartesi günü o gelicek, sence someklerin adetine bakılırsa ortalama kaç Gr hasar alırım bı fikrin var mı

C

Canna

Guest
Dostum asamali hasat yap. Sömeklerin sayisina bakimca, iyi sisir 100 gr kuru cikar ordan, ama sömekler iyi siserse. Asamali hasat konusunu acikladim, forumlarda var, bulamazsan yazarim sana.

TotheMOON

Yeni üye
Dostum asamali hasat yap. Sömeklerin sayisina bakimca, iyi sisir 100 gr kuru cikar ordan, ama sömekler iyi siserse. Asamali hasat konusunu acikladim, forumlarda var, bulamazsan yazarim sana.
Tamamdır kankam, hasat aşamasına gelince eğer bir sorum olursa ulaşacağım sana,eğer somekler siserde dediğin rakamı alırsam bayram ederim valla hayatımdaki büyük bir sorun ortadan kalkmış olur bıktım corbacilar tarafından dolandirilmaktan

TotheMOON

Yeni üye
@Canna kanka sana son bir şey daha sorucam ya gübreleri araştırıyordum da big bud yanina bloombastic öneren çok olmuş,baya etkili bir gübre olarak okudum ama sence sipariş vermeli miyim faydası olur mu ? 50 ml 220 tl fiyatı da bu kadar az miktara pahalı olunca şok etcek bı etki yaratır gibi bı algı oluşturdu bende

C

Canna

Guest
Dostum o gübreleri iyi tanimiyorum hic kullanmadim, sen bu soruyu yeni konu ac ve foruma danis lütfen.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • NewGardener NewGardener:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • İstanbul İstanbul:
    **** hahahaha** ****** * ***** hahahahahahahaha
    ***** ***** **** ******** *** **** ******* ********** ***** * **** ** **** ******* ********** *****
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    ** **** hahahaha* *** ****
  • Didrug Didrug:
    ********* ********* hahahaha**** ******* hahahaha* **** * ******
  • Didrug Didrug:
    ***** ******* **** hahahaha**** **** *****
  • Didrug Didrug:
    ********** ****** **** ******* ** ** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • M merto1835:
    ********* ********* **** *** ****** ******** **** ***** *** hahahaha hahahaha** ****** * *****
    M merto1835: ********* ********* **** *** ****** ******** **** ***** *** hahahaha hahahaha** ****** * *****