Alzheimer Hastalığına Karşı Kenevir

• Konbuyu başlatan Üye silindi 31107
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 31107

Guest
Alzheimer hastalığına karşı kenevir ...
Bitkinin en çok ilgi çeken potansiyel etkilerinden biri hiç şüphesiz Alzheimer Hastalığı üzerine gösterdiği etkidir. Günümüze dek bu amaçla yürütülen hem pre-klinik hem de klinik çalışmalar ile kannabinoidlerin Alzheimer tedavisinde çok önemli olumlu etkileri olduğu iddiasını desteklemektedir. Bu amaçla ileri deneyler yapılmaktadır. Bu deneylerde elde edilen verilere göre fitokannabinoidler, özellikle de CBD, nöro-enflamasyonu, nörotoksisiteyi, nöronlarda apoptozisi ve oksidatif stresi azaltır. Nörogenesisi ve serebral kan akışını stimüle eder.[19] [20]

Klinik deneylerde hastalarda delüzyonlar, ajitasyon, apati ve uyku bozukluğu semptomlarında iyileşme görüldüğü belirlenmiştir. İsrail'de Alzheimerlı hastalara bakım verilen bazı merkezlerde, hastalara yatmadan önce 2.5 mg ve kahvaltı-öğle yemeği sonrası 1.5 mg THC inhalasyon yoluyla verilmektedir.[1]

Ü

Üye silindi 31107

Guest
Ne alaka kardeşim bazı insanlar bende dahil sigaranın hafızaya zararı olduğuna dahil varsayımlar içinde aslında olan tam tersiymis şuan İsrail'de kenevir uzerinden büyük araştırmalar yapılıyor yasal bile olabilir yani sana göre kopyala yapıştır olabilir ama bana göre inanılmaz bişey çaresi olmayan alzheimer hastalığına bizim mübarek bitkimiz derman olması gibi etrafında varsa şimdiden yardımcı ol

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
YASAL OLMAZ HAYAL DÜNYASINDA YAŞAMAYIN KARDEŞİM
BİYERE YARARI VARSA BAŞKA BİYERE DE ZARARI OLUYOR SEN BUNLARI DOKTORA TEZİNDE FALAN KULLAN BAK Bİ DÜNYA ARKADAŞ IŞIK GÜBRE TOHUM CİNSİYET KONUSUNDA YARDIM İSTİYOR ONLARA ODAKLANSAK DAHA İYİ OLUR SANKİ :D

Esrarettin Dede

Kıdemli Üye
Trakyalı galiba harmansın veya sinirlerin bozulmuş dediğin gibi sana zararı olmuş. Herkes buraya ışık,gübre,tohum sormaya gelmiyor adı üzerinde burası forum,söylediğin üzere sadece yetiştirmek üzerine olsaydı başka konu başlıkları bulunmazdı.
Adam yazıyor işte,bu vesileyle içtiğimiz şeyin ne olduğunu anlamaya çalışırız.

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
Trakyalı galiba harmansın veya sinirlerin bozulmuş dediğin gibi sana zararı olmuş. Herkes buraya ışık,gübre,tohum sormaya gelmiyor adı üzerinde burası forum,söylediğin üzere sadece yetiştirmek üzerine olsaydı başka konu başlıkları bulunmazdı.
Harman da değilim sinirlide bana şuanlık Esrarın kötülüğünü de görmedim çok şükür kanka ama esrar sandığınız kadar da masum değil :)

Ü

Üye silindi 31107

Guest
Kardesim biz insanların kalbini kırmak istemiyoruz onlarda kendilerini bişey sanıyor iste 30 kusur yaşıma gelmişim çoluk çocuk sahibiyim durumum keyfim yerinde kitap okuyoruz makale okuyoruz burda paylaşıyoruz gecen arkadaşımın çocuğu olmuyor dedim kardeşim su sigarayı bırak bıraktı ara verdi çocuğu oldu onunda bilimsel makalesini buldum esrar sperm kalitesini düşürüyor solesek laleye illaki bişey bulurlar

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
Safsata yapıyorsun dostum
Su da çok yararlı ama fazlasını tüketirsen zararını görürsün
arkadaşımız bilgi vermeye çalışmış niye böyle muhalefet oldun anlamadım açıkcası ?
Tamam Dostum sen safsata yapma al bu bilgileri duvarına as :) çok lazım olan bilgiler :) aslında bilgi mi değil mi orası bile belli değilken :)

Guzel bence yararli bilgiler tesekkurler ustam bende kanser hastasim agrilarima iyi geliyo
Dostum çok geçmiş olsun Allah tüm hastalara şifa versin. Mücadeleye devam inanıyorum kazanan sen olacaksın . esrarı duman yoluyla değil yemek olarak tüketmenin senin için daha faydalı olabileceğini düşünüyorum bu konuyu bir araştır istersen.

Bunun dışında @Michael paylaşım için teşekkürler bayılırım böyle bilgilere.

Ü

Üye silindi 31107

Guest
Dostum çok geçmiş olsun Allah tüm hastalara şifa versin. Mücadeleye devam inanıyorum kazanan sen olacaksın . esrarı duman yoluyla değil yemek olarak tüketmenin senin için daha faydalı olabileceğini düşünüyorum bu konuyu bir araştır istersen.

Bunun dışında @Michael paylaşım için teşekkürler bayılırım böyle bilgilere.
Saol güzel dostum eyw

Ü

Üye silindi 29451

Guest

Bunun dışında @Michael paylaşım için teşekkürler

Bunun dışında @Michael paylaşım için teşekkürler bayılırım böyle bilgiler eywallah ustam walla bilmiyom nasil olacak suanda bitikleri oynuyoz nerde tirrak orda birak yani

Shammy

Kıdemli Üye
Alzheimer hastalığına karşı kenevir ...
Bitkinin en çok ilgi çeken potansiyel etkilerinden biri hiç şüphesiz Alzheimer Hastalığı üzerine gösterdiği etkidir. Günümüze dek bu amaçla yürütülen hem pre-klinik hem de klinik çalışmalar ile kannabinoidlerin Alzheimer tedavisinde çok önemli olumlu etkileri olduğu iddiasını desteklemektedir. Bu amaçla ileri deneyler yapılmaktadır. Bu deneylerde elde edilen verilere göre fitokannabinoidler, özellikle de CBD, nöro-enflamasyonu, nörotoksisiteyi, nöronlarda apoptozisi ve oksidatif stresi azaltır. Nörogenesisi ve serebral kan akışını stimüle eder.[19] [20]

Klinik deneylerde hastalarda delüzyonlar, ajitasyon, apati ve uyku bozukluğu semptomlarında iyileşme görüldüğü belirlenmiştir. İsrail'de Alzheimerlı hastalara bakım verilen bazı merkezlerde, hastalara yatmadan önce 2.5 mg ve kahvaltı-öğle yemeği sonrası 1.5 mg THC inhalasyon yoluyla verilmektedir.[1]
hocam inhalasyon derken tam olarak ne oluyor birde su an 2 adet lemon ve skunk ve jack yetistiriyorum auto cbd genetikleri degil ama bir alzheimer olan yakınım var ona en uygun sekilde nasıl verebilirim ? ve bu genetiklerde olurmu ?

Ü

Üye silindi 31107

Guest
bu arada iyi geldigini bende okumustum uzun zaman once ama insan sevdiklerine zarar vermesinden korkuyor bunu en uygun nasıl verebilirm bilgilendirirseniz sevinirim...
Güzel dostum Allah CC tez zmaanda şifa versin seni çok iyi anlayabiliyorum bu konuda @Xcd abi sana benden daha çok yardımcı olacaktır Medical konuda en bilgilimiz o sana gereken bilgiyi verecektir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • centerofattention centerofattention:
    dready**********
  • Mordecai Mordecai:
    ****** dready
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ********** **
  • Mordecai Mordecai:
    **** ***** ******* *********** ***** ******* *** ** **
    **** ******* **
  • Mordecai Mordecai:
  • B Bomberx:
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ********* **
  • B Bomberx:
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ******** ** ***** dready* *** ***** ** **** ******** *** *****
  • B Bomberx:
  • Mordecai Mordecai:
    ******** ****** ********** *********** ****** ******* ****** ******* dready* ******** ********* ***** ******** ******* ********* ***** ***** **** *** *** ********** ** ***** **** * ** ****** dready*** ** *********** ******* ******* * ** ********* *** ****** *** ********* dready**
  • B Bomberx:
  • Mordecai Mordecai:
    * ***** **** ** ****** **
  • B Bomberx:
    **** **** **
  • Mordecai Mordecai:
    * ***** ** ** * ******* dready** ******** ** dready* * ** ********* ****** ****** **** ***
  • B Bomberx:
    ******** dready* *****
  • B Bomberx:
    Sleepless Sleepless: **