Amanita muscaria deneyimlemis arkadaslar var mı?

Redeye7

Yeni üye
Bir seferinde bende bulmuştum. Kıpkırmızı beyaz benekleri olan bir mantar ama mantarlar hakkında hiç bilgim olmadığından ya başka bir mantarsa? ya haftalarca acı ve ızdıraplar çekerek hastanelerde sürünerek ölürsem ve doktorlar bunun hiçbirçaresinin olmadığını söylerlerse filan gibi triplerden ötürü yemedim. Amanita muscaria psilosibin içermiyor bildiğim kadarı ile farklı bi kafası varmış yani böyle keyif veren uyuşturucular cinsinden değil de... işte doğada zehirli mantar türü zaten öyle ahım şahım birşey olsa pazarlanırdı ama hiç göremezsin cubensisf elan satıyorlar.

Bir seferinde bende bulmuştum. Kıpkırmızı beyaz benekleri olan bir mantar ama mantarlar hakkında hiç bilgim olmadığından ya başka bir mantarsa? ya haftalarca acı ve ızdıraplar çekerek hastanelerde sürünerek ölürsem ve doktorlar bunun hiçbirçaresinin olmadığını söylerlerse filan gibi triplerden ötürü yemedim. Amanita muscaria psilosibin içermiyor bildiğim kadarı ile farklı bi kafası varmış yani böyle keyif veren uyuşturucular cinsinden değil de... işte doğada zehirli mantar türü zaten öyle ahım şahım birşey olsa pazarlanırdı ama hiç göremezsin cubensisf elan satıyorlar.
Evet ben de cok iyi olsa satilirdi diye dusundum fakat diger açıdan dogru mantar olduguna %100 eminim. İnternette limonla cayini yaptiklarini gordum de gerek yok risk almaya her turlu

Redeye7

Yeni üye
Sonradan araştırmıştım şimdi bu amanita muscaria'nın birde pantheria cinsi varmış aynı ona benziyor sadece biraz daha kahverengi. Ama içindeki zehir amanita muscaria cinsi ile benzer olsada kat kat yüksekmiş ve ölümcül olabiliyormuş. şimdi bu pantheria'da kırmızı olmayacak diye birşey yok. Bana kalırsa kurut o mantarı atma çöpe. kaç grm olduğuna bak sonra amanita muscaria'nın kurutulmuş fotoğraflarına bak. %100 diye birşey yok belki phalloides değildir ama pantheria çıkma ihtimali var yani. Yada internetten bir mikologa detaylı fotoğrafını yolla. Eğer gerçekten muscaria ise bir kaç grm kadarsa denenebilir yani.

Merhaba, bugun gezinirken amanita muscaria buldum. Çay olarak demlemek istiyorum ama biraz götüm yemiyo. Deneyimleyen arkadaslar aydinlatirsa super olur
Kanka normal mantar kafasından çok daha farklı daha çok deliriant bir trip yaşatıyor, düşünüldüğü gibi öyle öldüren bir tür mantar değil sadece yanlış hazırlarsan kusar kusar en son acilde serum yersin. Neyse sen eğer kullanacak isen sirke ve limonla 5-6 saat haşlayıp suyunu içip mantarı yiyeceksin, istersen önce mantarı fırında kurutupda haşlayabilirsin yada fırında kurutup tüttürebilirsinde.

Kanka normal mantar kafasından çok daha farklı daha çok deliriant bir trip yaşatıyor, düşünüldüğü gibi öyle öldüren bir tür mantar değil sadece yanlış hazırlarsan kusar kusar en son acilde serum yersin. Neyse sen eğer kullanacak isen sirke ve limonla 5-6 saat haşlayıp suyunu içip mantarı yiyeceksin, istersen önce mantarı fırında kurutupda haşlayabilirsin yada fırında kurutup tüttürebilirsinde.
vay be. Kankalar ben bayramda memlekete gittiğimde aradım. Fungus denilen mantar tarama uygulamasını yükledim. Türlerin bol olduğu bir ormanda Amanita'ya denk geldim. Baktım kırmızı olmadığı için benim aradığım tür muscaria değil dedim. Uygulamaya resmi taratınca %33 ilk ve tek olarak pantheria ile eşleşti. Harbiden Açık ton kahverengi ve beyaz benekleri vardı. O yüzden phalloides kesinlikle değildi. Hemen attım poşete iki tane. Sonra tur otobüsüyle geldiğim için yanımdaki eleman kusmuk torbası olarak kullanmış ve mantarlar çöp oldu :)
@Cukubikus dediğiniz pantheria için de geçerli mi ? doğru yöntemle organ filan iflas etmez de mi ? nette öyle yazmışlar

vay be. Kankalar ben bayramda memlekete gittiğimde aradım. Fungus denilen mantar tarama uygulamasını yükledim. Türlerin bol olduğu bir ormanda Amanita'ya denk geldim. Baktım kırmızı olmadığı için benim aradığım tür muscaria değil dedim. Uygulamaya resmi taratınca %33 ilk ve tek olarak pantheria ile eşleşti. Harbiden Açık ton kahverengi ve beyaz benekleri vardı. O yüzden phalloides kesinlikle değildi. Hemen attım poşete iki tane. Sonra tur otobüsüyle geldiğim için yanımdaki eleman kusmuk torbası olarak kullanmış ve mantarlar çöp oldu :)
@Cukubikus dediğiniz pantheria için de geçerli mi ? doğru yöntemle organ filan iflas etmez de mi ? nette öyle yazmışlar
Pek bir bilgim yok kanka ama içinde muscimol ve ibotenic acid var yazıyor, pişirmekte amaç ibotenic acid miktarını düşürmek zaten, sanırsam olabilir ama gene çok dikkatli olmak gerek

Ha bide yavaş yavaş al en iyisi dozajı hakkında çok bir bilgim yok muscriada en iyisi bir iki tane oluyor

Pantheria çok daha etkili aşırı bad tribi var diyolar. Ytde video izlemistim adam 3 gr kadar tuketiyordu allahina kavusuyodu. Şamanlar bunlari astral seyehat yapmak icin falan kullaniomus. Gotum yemedigi icin saldim bi astral seyehate degmez knk. Cubensisten devam bilindikten sasmamak gerek.

Redeye7

Yeni üye
amanita türleri götü yiyen varsa denesin buradan paylaşsın derim ben bukadar... psilosibin ülkemizde bulunmuyor amanita türleri mevcut. bulursanız deneyenler varsa lütfen paylaşsın ama paylaşamaya da bilirsiniz... çünkü ölmüşsünüzdür. diyorum son nokta.

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Doğa programları yapan ve çok sevdiğim bir kişilik olan Serdar Kılıç'ın mantarlar hakkında bir sözü var.
"Her mantar yenir. Ama bazıları sadece bir kez."

kolhis1958

Yeni üye
ben bu türü çok eskiden beri araştırıyorum bir kere gaza gelip bir mantarın yarısını yedim. hafif bir mide yanmasından sonra hiç bir şey olmadı. bir kaç kere kurutmaya çalıştım ama kururken çürüdüler. bu sene çayını demlemeyi düşünüyorum detaylı bir şekilde çay tarifi verebilecek varsa yeşillendirdirsin deneyimimi paylaşacağım.

amanita türleri götü yiyen varsa denesin buradan paylaşsın derim ben bukadar... psilosibin ülkemizde bulunmuyor amanita türleri mevcut. bulursanız deneyenler varsa lütfen paylaşsın ama paylaşamaya da bilirsiniz... çünkü ölmüşsünüzdür. diyorum son nokta.
Kendim denedim deneyimledim, normal psilocybin tribine göre çok daha değişik, özünde zehir olduğu için öyle çok eğitici bir trip değil, daha çok hafif bi kabus ve garip bir rüya gibi geçiyor tribi, limonlu ve sirkeli suda haşlayıp sonra suyunu içip mantarı yiyorsun, ben yanında zencefilde tükettiğimden karın ağrısı çok yaşamadım. Bi 45 dakika sonra etkileri geldiğinde çok farklı hisler yaşadım yani öyle çok görme duyunuz değişmiyor ama halüsinasyon görüyordum, salonda durup durup sanki arkadaşlarım yanımdaymış gibi etrafa bakınıyordum 5 dakika geçiyordu ben sanki 1 dakika geçmiş gibi hissediyordum, mutfağa gidiyordum salona geri dönüyordum bir bakmışım 10 dakika geçmiş. Önceden yaptıklarım gözümün önünden geçiyordu. Yani anlatsan anlatılacak bir trip değil ama denenmesini önermem.

ben bu türü çok eskiden beri araştırıyorum bir kere gaza gelip bir mantarın yarısını yedim. hafif bir mide yanmasından sonra hiç bir şey olmadı. bir kaç kere kurutmaya çalıştım ama kururken çürüdüler. bu sene çayını demlemeyi düşünüyorum detaylı bir şekilde çay tarifi verebilecek varsa yeşillendirdirsin deneyimimi paylaşacağım.
Kanka çay yapacaksan 2 mantarı ince ince dilimle sonrada bir tencere suya at, bir iki limonun suyunu ekle istersen bir iki kaşıkta sirke ekle, bunları güzelce bi haşla 1-2 saat sonrada demlensin yine 1 saat, sonrasında yavaş yavaş zencefil alarak suyunu iç ve mantarları ye, aman dikkat ormandan topladığında iyi yıka mantarları bide kontrol et kurtlanmışmı diye mantarlar

kolhis1958

Yeni üye
Kanka çay yapacaksan 2 mantarı ince ince dilimle sonrada bir tencere suya at, bir iki limonun suyunu ekle istersen bir iki kaşıkta sirke ekle, bunları güzelce bi haşla 1-2 saat sonrada demlensin yine 1 saat, sonrasında yavaş yavaş zencefil alarak suyunu iç ve mantarları ye, aman dikkat ormandan topladığında iyi yıka mantarları bide kontrol et kurtlanmışmı diye mantarlar
zencefili yanında mı yiyorum kanka 'yavaş yavaş zencefil alarak suyunu iç' kısmında ne demek istediğini tam olarak anlamadım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!