Amnesia Auto Gün Gün Fotoğraflı

Kankalar selam,

Mini kabinimde tek kızımı büyütüyorum. İlk growum denebilir. Şuan 60. gündeyim (17 Mayıs 2021).

Bu süreç boyunca sürekli diğer arkadaşların günlüklerine bakarak kendi bitkimin karşılaştırmasını yaptığım için ben de kendim için çektiğim fotoğrafları paylaşmaya karar verdim. Telefonumdaki tüm fotoları bilgisayara çekip tek tek düzenledim. Beğenileri eksik etmeyin efenim :)

Tecrübeli arkadaşlar da yorumlarını katarlarsa güzel bir arşiv olabilir bu konu.

Bir de yer yer fotoğraflarda sansür yapmak zorunda kaldım. Aldırış etmeyin.

• 40x40x120 cm kabin
  • İlk 1.5 ay 125W CFL ışık, sonra 2x125 CFL ışık
  • 24/0 ışık periyodu
  • Gübre olarak: Biobizz Indoor Pack + ev yapımı Cal-mag
  • LST - Toplam 9 main node var ışığa bakan
  • Saksı: yaklaşık 8lt
  • Toprak: marketten aldığım çiçek toprağı
  • Sulama - 2 günde 1 lt, daha fazlasını almıyor

19.03.2021 (1. Gün)
1 gün suda beklettikten sonra direkt olarak toprağa ektim.

22.03.2021 (3. Gün)
Bitki çimlendi.

24.03.2021 (5. Gün)
Bitkiyi büyük saksıya (10 lt lik su bidonu) taşıdım.

28.03.2021 (9. Gün)
Yeni yapraklar çıkıyor. Saksının dibinden ilk kök gözüktü.

29.03.2021 (10. Gün)
Kökler ışıktan zarar görebileceği için alt tarafı folyo ile kapladım.

01.04.2021 (12. Gün)
Bitki büyüyor kökler gelişiyor. Folyoyu fotoğraf çekmek için kaldırdım.

06.04.2021 (17. Gün)
LST ye başladım. Spoiler: bu minnak yan dallar ileride kocaman oluyor :)

08.04.2021 (19. Gün)
LST ye devam. Bitkimizi güzelce eğitiyoruz.

10.04.2021 (21. Gün)
Yan dallar büyüyor. Yaprak sayısı artıyor.

14.04.2021 (25. Gün)
Bitkimin dikey olarak çok büyük olmasını istemediğim için LST ye önem veriyorum. Ayrıca yaprakları buduyorum burada.

16.04.2021 (27. Gün)
Bitki LST'ye güzel tepkiler veriyor.

18.04.2021 (29. Gün)
Yan dallar gelişiyor.

20.04.2021 (31. Gün)
Sanırım burada çiçeklenme başlıyor.

21.04.2021 (32. Gün)
Burada 9 dalı ve gövde ile bağlantılarını görebilirsiniz.

23.04.2021 (34. Gün)
Aynı şekilde gelişim devam ediyor.

27.04.2021 (38. Gün)
Bitki hızla boy atmaya başlıyor. Günden güze uzuyor ve açıkçası çadırımın çok yüksek olmaması beni bir tık endişelendiriyor. (120cm)

29.04.2021 (40. Gün)
Çiçekler çok güzel görünüyor.

01.05.2021 (42. Gün)
Bitki boyunu ve çiçeği görebilirsiniz.

05.05.2021 (46. Gün)
Çiçeklenme tüm hızıyla devam.

08.05.2021 (49. Gün)
Çiçeklenme tüm hızıyla devam.

10.05.2021 (51. Gün)
Burada 125 lik Bloom CFL'in yanına 125 lik Grow takıyorum ki yüksek watt ile çiçek gelişimi hızlansın.

14.05.2021 (55. Gün)
Gelişim büyüleyici. Dayanamayıp aşağı dallardan azcık tırtıklıyorum tadımlık :)

16.05.2021 (57. Gün)
Daha fazla tırtıklamamak için kendimi tutuyorum :) Kız çok güzel kokuyor.

19.05.2021 (60. Gün)
Çiçekler iyice şişiyor.

WeedMann

Üye
Dostum tebrik ederim seni güzel günlük hazırlamışsın. Ayrıca elinde ki imkanlarla da güzel bi iş çıkarmışsın dumanın bol olsun

Nemesis4

Kıdemli Üye
Browo knkm cok iyi 50 cingunde alt dallardan tirtikladiginda kafasi nasildi knka benimde son 20 gun var 55 cingune bende denicem cok sabirsalaniyorum:)

Browo knkm cok iyi 50 cingunde alt dallardan tirtikladiginda kafasi nasildi knka benimde son 20 gun var 55 cingune bende denicem cok sabirsalaniyorum:)
Kankam 50 çok erken. O beyaz ip gibi pistillerin birazı kahverengiye dönmesi lazım bence tırtıklamak için. Bana çok yüksek bir kafa yaşatmadı ama biraz fikir verdi açıçası :D Fena olacak kızlar daha da büyüyünce.

Nemesis4

Kıdemli Üye
Kankam 50 çok erken. O beyaz ip gibi pistillerin birazı kahverengiye dönmesi lazım bence tırtıklamak için. Bana çok yüksek bir kafa yaşatmadı ama biraz fikir verdi açıçası :D Fena olacak kızlar daha da büyüyünce.
Knka benimde son paylasimima baksana knka yeni konular de orada var knka bi bakarmisin sama zahmet

Nemesis4

Kıdemli Üye
Knka hanhi yaprakları budacagimi bilmiyorum ben budamanin faydasi ne knka sadece someklerin isik almasimi knka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • istr istr:
    hahahaha* ***** **** *** ********** ***** ********* **** *** ****** **
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** hahahaha** ****** ********** *** ****** **
  • L Levrekbaz45:
    hahahaha** ** *** **** ******** ******* ***** ******* *** ** ***** **** hahahaha********* ****** ******* ***** ******* ****** ******** ********* **
  • L Levrekbaz45:
    ********** hahahaha ******
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ****** *** hahahaha******** hahahaha ******
  • T terbiyeligunahkar:
  • istr istr:
    ***** ********** ***** *** ******* ********* ***** ***** ***** ********* ** ***** hahahaha** ** *** **** ******** ******* ***** ******* *** ** ***** **** hahahaha********* ****** ******* ***** ******* ****** ******** ********* **
  • istr istr:
    ******* ******* ******** *** ****** ******** ** ********** ***** ***** ***** **** hahahaha* ******* ****** ****** *** *********
    +1
  • L Levrekbaz45:
    **** *** ** ***** *** **** ********** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ** ***** hahahaha* ******* ******** *** ****** ******** ** ********** ***** ***** ***** **** hahahaha* *******
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ********* * *** ****** ******* ********* ******* ******** *** ****** ******** ** ********** ***** ***** ***** **** hahahaha* *******
  • Emmy Emmy:
    ******* ******** ****** ********** ***** **** ** ** ** ***** ******** **** *** ** ***** *** **** ********** **
  • istr istr:
    **** ** ****** ****** ******* ******* ********** ******** ******** ***** ******** ** *** ** ***** ****** ***** ****** ****** **** *** ** ***** *** **** ********** **
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    ** hahahaha** ***** ****** **** ***** ****** ******** hahahaha** ******** ***** ** ***** ******* ********** ***** *** ********* ********** ***** *** ******* ********* ***** ***** ***** ********* ** *****
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    hahahaha ***** **
  • istr istr:
    *** ****** ****** ******** ***** ********** ********* ******* ********* ** ****** *** ** **** ***** **** ********* ****** ******* ***** ** hahahaha** ***** ****** **** ***** ****** ******** hahahaha** ******** ***** ** ***** ******* ********** ***** *** ****
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** ** *** ** ******* ** ****** ****** ******* ******* ********** ******** ******** ***** ******** ** *** ** ***** ****** ***** ****** ******
  • T terbiyeligunahkar:
    * **** ********** hahahaha* hahahaha** ***** **
  • L Levrekbaz45:
    ***** ********** ***** *** ******* ********* ***** ***** ***** ********* ** ***** * ***** ***** ******** ** hahahaha** *** **** ****** **** ******** *********
    +1
  • istr istr:
    **** ******** ****** ***** ***** ****** hahahaha ***** ** *** ** ***
    +1
  • Emmy Emmy:
    ******* ******* ********** ******** ***** ****** ****** ** ******* * ***** ***** ******** ** hahahaha** *** **** ****** **** ******** *********
  • L Levrekbaz45:
    hahahaha** **** **
  • Emmy Emmy:
    ****** ********* ******* ******* ***** ******* hahahaha ******** ****** ***** ***** ****** ******
  • istr istr:
  • Emmy Emmy:
    Emmy Emmy: ***** ***** ********** *********