Amnesia auto küçük kaldı ve güçsüz.. Yardımlarınızı Bekliyorum

Küçük olan amnesia (12 günlük) büyük olan glue gelato(20 günlük) ikiside auto.

amnesia yaprakları çok cansız ve kıvrık duruyor.

20 - 4 ışık açıyorum.

350-450 ppm aralığında veriyorum.

ayrıca vitamin çizelgemide paylaştım.

Amnesia,

Gelato,

çizelge;

Son düzenleme:

CahilKush

Doktor
Dostum suyunu bence çok veriyorsun autolarda yapılan en kabus yanlış bu , bitki kök yapması gerek eğer ki toprağında su bol.olursa kökler yayılmaz kökler suyu aramak için büyür yakın çevresinde su bulamadığında uzaklara yelken açar toprağın iyiyce kurumadan su verme ve verdiğin suyun miktarını aşma mesela o 12 gün olana şuan en fazla vermen gereken şu bir bir buçuk çay bardağı kadardır kökü gelişmeyen bitkinin kendiside gelişmez

Dostum suyunu bence çok veriyorsun autolarda yapılan en kabus yanlış bu , bitki kök yapması gerek eğer ki toprağında su bol.olursa kökler yayılmaz kökler suyu aramak için büyür yakın çevresinde su bulamadığında uzaklara yelken açar toprağın iyiyce kurumadan su verme ve verdiğin suyun miktarını aşma mesela o 12 gün olana şuan en fazla vermen gereken şu bir bir buçuk çay bardağı kadardır kökü gelişmeyen bitkinin kendiside gelişmez
Toprak coco hocam.

O yüzden en başından beri vitaminli su veriyorum. Günde kaç ml verilmeli bu aşamada

CahilKush

Doktor
Günde mi ? Yapma her gün su mu veriyorsun dostum coconun zaten nem tutma oranı çok yüksektir, 2 3 günde bir toprağın yani bu durumda Coco medyan iyiyce kuruduğunda su vermeni tavsiye ederim suanlik o bebeye bir çay bardağı yeterli fazlası ile git gide bitkin büyüdükçe 1,5 2 şeklinde artirabilirsin. Ama önemli bir husus medyan iyiyce kurumuş olmalı sokacaksin parmağını toprağın içine bakacaksın hafif nemli gelecek o zaman sulayabilirsin , yada bitkilerini izle yapraklarını su verdikten sonra iyiyce salmaya başladığında sulanan gerek demektir

Günde mi ? Yapma her gün su mu veriyorsun dostum coconun zaten nem tutma oranı çok yüksektir, 2 3 günde bir toprağın yani bu durumda Coco medyan iyiyce kuruduğunda su vermeni tavsiye ederim suanlik o bebeye bir çay bardağı yeterli fazlası ile git gide bitkin büyüdükçe 1,5 2 şeklinde artirabilirsin. Ama önemli bir husus medyan iyiyce kurumuş olmalı sokacaksin parmağını toprağın içine bakacaksın hafif nemli gelecek o zaman sulayabilirsin , yada bitkilerini izle yapraklarını su verdikten sonra iyiyce salmaya başladığında sulanan gerek demektir
Başka bir konuda da her gün su verilmesi gerektiği ve coco özelinde toprağın kurumuş olmasına gerek olmadığı vs yazılmıştı. Benim de kafam karıştı :)

CahilKush

Doktor
Dostum bende Coco kullanıyorum ama benim ki torf ve solucan gübresi ile karışık halde bu dediğin şeye dair hiç bir bilgim yok ama merak ettiğim şey bana o konuyu atabilir misin neye dayanarak cocoda her gün su verilmeli demiş çok merak ettim , suyu tutmuyormuymus uçup gidiyormuymus aklıma gelen tek sebep cocoda besleyici maddenin olmaması olabilir ama bunu zaten sulama esnasında saglamaktasın

Ü

Üye silindi 899

Guest
kanka kokoda istersen hergün hatta her saat sula, ister medyan kuruyunca sula. sık sularsan az su ve gübre vererek runoff alıyorsun, kurudukça sularsan fazla sulaman gerekiyor diye biliyorum.

sulamadan ziyade baska bir sıkıntı var diye düşünüyorum bitkinde kanka

Ü

Üye silindi 899

Guest
Coco tam tersi daha havadar olduğu için suyu tutma özelliği daha az değil mi reisim. Bende Coco yapmiyorum ama benim bildiğim yapanlar her gün veya 2 günde 1 suluyor.

dostum coco toprak gibi değil, fazla suladığında toprakta kök çürümesi oluyor vs. cocoyu toprak gibi besledikten sonra bir esprisi kalmaz ki ?

cocoyu kullanmanın asıl amacı; ilk günden tüm kontrolü ele alarak bitkini istediğin zaman istediğin şekilde besliyerek büyütmektir ki bir farkındalık yaratsın.

Evet coco 2 gün belki 3 gün nemli durabilir; nemli durması seni rahatsız etmiyorsa toprakta yaparak daha kolay büyütebilirsin bitkini.. en azından cal-mag endişen vs. olmaz..

cocoyu 'GÜNDE' 5-6 kez sulayan; hatta ne kadar doğru bilmiyorum 9-10 kez sulayan var..

Örneğin 20lt coco medyanı 2-3 günde bir sularsan 3-4 lt su ile beslersin anca run off alırsın; günde 2-3 kez beslersen 1lt su bile yeterli olabilir..

Dip not : cococu değilim, ilgimden dolayı araştırmalarımın neticesinde öğrendiklerim bunlar...

CahilKush

Doktor
Coco tam tersi daha havadar olduğu için suyu tutma özelliği daha az değil mi reisim. Bende Coco yapmiyorum ama benim bildiğim yapanlar her gün veya 2 günde 1 suluyor.
Kanka dediğim gibi hiç full Coco medya ile grow almadım benim tercihim Coco güzel bir torf aynı oranda karıştırıp içine %30 perlit %40 50 arası solucan gübresi ekleyip kullanmaktır. Bu şekilde hazirladigimda medyamı yaskalasık iki ila 3, gün arasında suluyorum

Bence autolarda bu boy olayını takmaya gerek yok. 12 günlük bir bitki ve iyi araştırırsan başkalarıda aynısını söylüyor ama sonradan iyi boy attığındada hemfikirler. Benimde şuan bitkim auto 12 günlük senin bitkinle aynı boydalar. İlk ayı tamamlamadan kendini göstereceğini hiç düşünmüyorum. Belli bir cüsseye eriştiğinde daha hızlı gelişiyor biraz sabret büyümüyor diye sürekli sulama. Kontrollü git kanka iyi olacaktır emin ol

No Panic

Üye
Aynı şekilde bende de böyle problem var. 1 Auto mango ve 1 Auto amnesia ektim sponsordan almıştım. Amnesia gelişim sağliyamamışken mango onu 4 e katladı. Tohum problemi olabilir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • gecemavisi gecemavisi:
  • gecemavisi gecemavisi:
    dready*
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • gecemavisi gecemavisi:
  • gecemavisi gecemavisi:
    dready********** dready********** dready********** dready********** dready********** dready**********
  • gecemavisi gecemavisi:
    dready* ****** ****** ***** ***** ****** dready
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    +1
  • gecemavisi gecemavisi:
  • gecemavisi gecemavisi:
  • gecemavisi gecemavisi:
  • gecemavisi gecemavisi:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ** dready***
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • gecemavisi gecemavisi:
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ******* ***** ****** ***** **** ******** ***** **** ********* *** ******** ********* ***** **** ***** ***** ******** ******* *** ******* **** **********
    Nazim_Red Nazim_Red: ******* ***** ****** ***** **** ******** ***** **** ********* *** ******** ********* ***** ****...