AN gübreleri önem sırası

_sansar

Üye
abi peki bunları kaçar ml alayım? biliyosun benim sistemi 2 bitki bakıcam auto 240w qb. 250ml olanları kaç grow gider

Woppy

Ordinaryüs
Bence saglıklı 2 bitki için autoda 1 grow yeter sadece ana besinleri yarım lt al ve bence.

_sansar

Üye
vay mk 2.500 mü vercem her growda. elektrik de 300 den 900 tutsa. benim bir grow masrafım 3400tl. her türlü değer

Bigbut

Müptezel
@Woppy @Bigbut @IcBlue
Gübrelerden kısmak istemiyorum fakat ilk growum olucak bitkime zarar vermemek istiyorum ve birazda elim alışsın istiyorum. Expert grower paketini almamı önerir misiniz? Üstündeki değerlere göre verirsem ve bitkim büyürken bitkimin gübrelere verdiği tepkilere dikkat edersem zarar vermem dimi?
Bu arada expert grower pakedi şunları içeriyor:

sensi grow ab - sensi bloom ab
vodoo juice - big bud - B52 - overdrive -piranha - bud candy - flawless finish

eklememi çıkarmamı önerdiğiniz bir şey var mı? bunu kesin al dediğiniz? yada AN serisi dışında almam gereken bir şey?
Hic bisey degistirmene gerek yok.
Ortam gereksinimlerini karsiladiktan sonra o listedeki urunlerle tek yapraginda sorun olmadan bitirirsin growunu.

Sonne

Kıdemli Üye
Hic bisey degistirmene gerek yok.
Ortam gereksinimlerini karsiladiktan sonra o listedeki urunlerle tek yapraginda sorun olmadan bitirirsin growunu.
Dostum selamlar bende an serisini prof grower levelının setini almayı düşünüyorum.
saçma gelebilir sorucağım fakat hiç bi yerde yazmıyor.

1. Sorum : connoisseur grow bitkinin 1. Haftası için 4. Ml gösteriyor tabloda tohumu çatlayalı 1 hafta olmuş bitkiye sorun çıkarmaz mı? Bir de yani yeni fideye neden 1 lt su dökeyim? Suyu 250ml yapıp mesela 1 ml olarak katıp mı vereyim?

2. sorum : hiç bi yerde an ın calmag i kaç hafta kullanacağımız, kaç ml kullanacağımız ve hangi hafta kullanmaya başlayacağımız yazmıyor. Mesela bunda da ilk hafta lt başı 2 ml denirse yine ilk hafta 0.25 ml mi eklicez 250ml suyuna.

bir de haftada iki kere suluyorsak ozaman bu haftalık oranları ikiye bölmek mi daha iyi bi dolu bi boş vermek mi sizce?

Bigbut

Müptezel
Dostum selamlar bende an serisini prof grower levelının setini almayı düşünüyorum.
saçma gelebilir sorucağım fakat hiç bi yerde yazmıyor.

1. Sorum : connoisseur grow bitkinin 1. Haftası için 4. Ml gösteriyor tabloda tohumu çatlayalı 1 hafta olmuş bitkiye sorun çıkarmaz mı? Bir de yani yeni fideye neden 1 lt su dökeyim? Suyu 250ml yapıp mesela 1 ml olarak katıp mı vereyim?

2. sorum : hiç bi yerde an ın calmag i kaç hafta kullanacağımız, kaç ml kullanacağımız ve hangi hafta kullanmaya başlayacağımız yazmıyor. Mesela bunda da ilk hafta lt başı 2 ml denirse yine ilk hafta 0.25 ml mi eklicez 250ml suyuna.

bir de haftada iki kere suluyorsak ozaman bu haftalık oranları ikiye bölmek mi daha iyi bi dolu bi boş vermek mi sizce?
Eger medyan lite mix ise 10 / 14 gun vermesen daha iyi olur.
Daha ufak karisimlarda ph perfect calismayabilir diyor firma.
cal mag kullanmana gerek kalmayabilir connoisseur cal mag icermektedir. Buyuk bir olasilikla hic ihtiyacin olmayacak. connoisseur kuvvetli bir gübre iki sulamanin birini bos sulama yapman daha iyi olur.

Trip

Yeni üye
sensi grow bloomda calmag iki sulamada veriyordum. conneseiur grow AB bloom AB kullacağım da calmag vermeye dewam edeyimmi içindekiler yeterli değilmidir
An conneseiur grow AB bloom AB + sensizym+Nirvana+carboload+bigbud+budfactor X+rhino skin +overdrive+wodo yeterli extra kök gelişimi için pirana ve tarantula kullanabilirsin. Bunun haricindekileri almasanda olur. Calmag yine an calmag kullanmalısın .Conneseiur yerine sensi tercih edebilirsin fiyat olarak az da olsa daha ucuz sensi. @nasa

Son düzenleme:

SariTursu

Kıdemli Üye
Ben şunu sormak istiyorum. Tabloda yazan 1lt/4ml oran nedir; bu benim 1 litre suya 4 ml gübre karıştırmam anlamına geliyor, biliyorum ama bunu 1 haftaya mı bölmeliyim yoksa o hafta hrp o oranda mı sulama yapmalıyım.

Sonne

Kıdemli Üye
Ben şunu sormak istiyorum. Tabloda yazan 1lt/4ml oran nedir; bu benim 1 litre suya 4 ml gübre karıştırmam anlamına geliyor, biliyorum ama bunu 1 haftaya mı bölmeliyim yoksa o hafta hrp o oranda mı sulama yapmalıyım.
Kardeş selamlar,
En anlaşılır şekilde şöyle anlatayım dostum.
Çiçeğe en azından haftada 2 kere su veriyorsundur.
litre başına 4 ml olarak istersen haftada 1 gübreli su verip 2. Suyunu gübresiz ph ayarlı su verebilirsin. Yada litre başına 4 ml yi ikiye bölüp 2 sulaman için bölebilirsin. Ama asla ve kata bak altını çize çize bastıra bastıra söylüyorum asla verilen ölçekleri aşma. Kimyasal gübrenin asla şakası yok. İnan 1 ml fazlası yarardan çok zarar veriyor.

SariTursu

Kıdemli Üye
Kardeş selamlar,
En anlaşılır şekilde şöyle anlatayım dostum.
Çiçeğe en azından haftada 2 kere su veriyorsundur.
litre başına 4 ml olarak istersen haftada 1 gübreli su verip 2. Suyunu gübresiz ph ayarlı su verebilirsin. Yada litre başına 4 ml yi ikiye bölüp 2 sulaman için bölebilirsin. Ama asla ve kata bak altını çize çize bastıra bastıra söylüyorum asla verilen ölçekleri aşma. Kimyasal gübrenin asla şakası yok. İnan 1 ml fazlası yarardan çok zarar veriyor.
Ben cocoda yetiştiriyorum. O yüzden hergün dolu sulama yapıyorum. Bunun için bitki kitlemesini istemiyorum.

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Ben cocoda yetiştiriyorum. O yüzden hergün dolu sulama yapıyorum. Bunun için bitki kitlemesini istemiyorum.
Cocoda da tecrübe edip cezasını çekmiş biri sana diyor ki EC bu iki harfi bir deftere elin yorulmana kadar yaz :) anca öyle öğrenirsin. Hemen ec metre al ve bitkinin gelişim dönemlerinde bellirli ec /ppm aralıkları vardır. Gübreyi tam ölçekli yapmazsan 1 ml bile herşeyi değiştirir. Coco da boş sulama yapılmaz fakat sulamadan sonra alttan çıkan suyun ppm si ölçülür min2 günde bir. Misal gübreli suyun 1600 ppm ölçtün suladın alttaki suya baktın 1.800-2000 ppm o halde hemen pH ayarlı suyla ec düşürene kadar boş sulama yap

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Benden sana tavsiye bitkin autoysa süper photoysa hemen 50. Gün çiçeğe al

Şakkir

Kıdemli Üye
kankacım kendi sitelerinde adamlar gübreleri şu şekilde bir sıralamaya sokmuş

ana besinler

sensi grow ab - sensi bloom ab : kolay kullanımlı, 2 parttan oluşan, hydrophonic ve toprak sistemler için solüsyon. başlangıç için mükemmel seçim
grow - micro - bloom : hydrophonic ve toprak için 3 bazlı solüsyon. gelişim ve çiçeklenme aşamasında oranları kendi ayarlamak isteyen yetiştiriciler için ideal.
connoisseur grow ab - connoisseur bloom ab : diğer her şeyi zaten kontrol altına almış deneyimli yetiştiriciler için premium solüsyon.
iguana juice grow - bloom : organik yetiştiriciler için 2 parttan oluşan organik solüsyon.

destek besinler

hobi seviyesi
vodoo juice - big bud - B52 - overdrive

deneyimli yetiştirici
yukarıdaki listeye ek olarak, piranha - bud candy - flawless finish

pro yetiştirici
yukarıdaki listeye ek olarak, tarantula - nirvana - sensizym

master yetiştirici
yukarıdaki listeye ek olarak, bud ignator - rhino skin - bud factor x

daha detaylı açıklamaları markanın kendi sitesinde bulabilirsin, fikir oluşturması için hızlıca çevirdim. ben organikçiyim, bu listeye içerik araştırırken denk gelip kaydetmiştim. tamamen araştırma üzerine, kendi deneyimim olmayan bilgiler bunlar. kullanan arkadaşlar daha sağlıklı fikir vereceklerdir. bol şans.
Bunu sitede, master seviyede yetiştiren üstadımız varsa etiketler misiniz?

Şakkir

Kıdemli Üye
Kanka AN Starter Pack almayı planlıyorum içeriği şu şekilde; bunlara ekstra olarak mutlaka almam gereken gübreler var mıdır? Gübre konusunda paraya acımak istemiyorum. Tavsiyelerine açığım.

SENSI GROW A&B (500 ml)
SENSI BLOOM A&B (500 ml)
BUD CANDY (250 ml)
BIG BUD (250 ml)
OVERDRIVE® (250 ml)
VOODOO JUICE (250 ml)
B-52 (250 ml)
Bu gübrelerin aynısını bende aldım. @nasa kardeşim AN serisi kullandığın için yukarıdaki listeye (ilk grow) eklememiz gereken bir şey var mı?

Umit.y

Yeni üye
Connosour bitki yaktığı yok. 1 litre 1 ml yazıyor ben haftalarca 1 litre 5 ml verdim sorun olmadı

connosseiur full seri aldım ve ilk defa kullanacağım cocoda 4x ogkush auto ve 5x lsd auto ektim bugün topraktan yeni çıktılar 1 cm kadar oldular şimdi sorum şu tabloda birinci haftadan itibaren gübreleme başlıyor fakat forumda çoğu kişi minimum ilk 10-15 gün boş sulama diyor ilk 10-15 gün boş sulama yaparsam vodoo tarantula ve piranha hiç verememiş oluyorum otomatik olarak ben bu işin içinden çıkamadım bu tabloya göremi ilerleyeyim yoksa nezaman başlamalıyım bu seriyi kullanan birileri varsa yeşillendirsin lütfen @Kanka @cannabis16 @higthead üstadlar yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • S serdar1122:
    **** ***** hahahaha*
  • Coke Coke:
    ********** ***** ***** *** hahahaha ****** ****** ******* * ******* ***** hahahaha ***** ****** ********** ******* ****** hahahaha*** ** ****** ******** ********* ******** ***** ****** ***** ****** **** ******* ******** ******* ******** ********** ****** ******** ****** hahahaha*** ******* hahahaha******
  • S serdar1122:
    ***** *** ******** ***** ********** ********* ******* hahahaha*** *** ***** ****
  • Coke Coke:
  • Coke Coke:
  • Coke Coke:
    **** hahahaha*** ******* ********** ****** ******** ***** ********* *** ***** ***
  • S serdar1122:
  • Coke Coke:
  • S serdar1122:
  • Coke Coke:
    *** ******** **** *** *** ****** ***** ****** hahahaha***
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
  • S serdar1122:
    ***** ******** ******** hahahaha* *** ******* ********* **** hahahaha**** *** *** ****** ****** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** ********* ***** ******** hahahaha*****
  • Coke Coke:
  • Coke Coke:
    hahahaha ****** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ******** ******** hahahaha* *** ******* ********* **** hahahaha**** *** *** ****** ****** ***** ****** ***** ****** ******
  • S serdar1122:
    **** ********* **** ********** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Coke Coke:
    ***** ****** *** ***** ******* ********** ***** hahahaha***
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** ******** hahahaha ******** **
  • Coke Coke:
    ****** hahahaha ****** hahahaha**
  • Bomberx Bomberx:
    ** **
  • Coke Coke:
    **
  • Coke Coke:
    ****** ****** ******** ********* ****** **** hahahaha** *** ****** ********* ******** hahahaha* hahahaha* ******
    Coke Coke: ****** ****** ******** ********* ****** **** hahahaha** *** ****** ********* ********...