AN SERİSİ gübre kullanımında USTA ellere ihtiyacım var..

Cannabise gönül veren tüm abi ve kardeşlerime selamlar hayırlı akşamlar.

Başlıktan anlaşılacağı gibi AN serisi gübre kullanımında acemiyim. Bitkilerimle artık hasata doğru geliyoruz. Bu zamana kadar organik biobizz kullanarak geldik. Hasat arttırmak İçin Big Bud ve over drive kullanmamı önerdiler önerilerine uydum. Uygulamaya karar verdim. Fakat bitkimi gözlemlediğime göre son haftasına girdiği için big budda geç kaldığımı düşündüm. Çünkü big bud ile Over drive beraber kullanılmaz ve over drive son hafta kala kullanılır diye biliyorum bu yanlış mı doğru mu?
Buna istinaden 2 sulamadır Lt başına 2.5ml over drive verdim. Şu an ki trikomlara bakacak olursam flus atmama önümde bi 10-15 gün daha var. Şu durumda over drive kullanımına devam edeyim mi? Bitkilerimin yapraklarında sararmalar var bu sararmalar over drive kullanımından sonra oldu önemsemiyorum artık hasata geldiği için. Çünkü over drive bitkinin ölümüne yakın varını yoğunu çiçeğe versin diye kullanır diye biliyorum bu doğru mu?

Zaman ayıran tüm abi ve kardeşlerime teşekkürler. Hasatınız kaliteli dumanınız bol olsun.
638DFC34-AD9D-4636-B2A0-6FE6CCD5D1BA.jpeg8CD7DFC7-2A7B-4220-B2EA-88D5CE1379CA.jpegEC90E3F0-D19B-49F3-9E2B-E806FD5FADF0.jpeg63A87248-822C-4BF4-B965-6382896AFFA1.jpeg95DE08F2-044A-412F-8E05-5ADD6992BA7C.jpeg
Bu sulamayı boş mu yapayım,yoksa aynı ml aynı lt over drive vereyim mi?

mami10_

Doktor
Cannabise gönül veren tüm abi ve kardeşlerime selamlar hayırlı akşamlar.

Başlıktan anlaşılacağı gibi AN serisi gübre kullanımında acemiyim. Bitkilerimle artık hasata doğru geliyoruz. Bu zamana kadar organik biobizz kullanarak geldik. Hasat arttırmak İçin Big Bud ve over drive kullanmamı önerdiler önerilerine uydum. Uygulamaya karar verdim. Fakat bitkimi gözlemlediğime göre son haftasına girdiği için big budda geç kaldığımı düşündüm. Çünkü big bud ile Over drive beraber kullanılmaz ve over drive son hafta kala kullanılır diye biliyorum bu yanlış mı doğru mu?
Buna istinaden 2 sulamadır Lt başına 2.5ml over drive verdim. Şu an ki trikomlara bakacak olursam flus atmama önümde bi 10-15 gün daha var. Şu durumda over drive kullanımına devam edeyim mi? Bitkilerimin yapraklarında sararmalar var bu sararmalar over drive kullanımından sonra oldu önemsemiyorum artık hasata geldiği için. Çünkü over drive bitkinin ölümüne yakın varını yoğunu çiçeğe versin diye kullanır diye biliyorum bu doğru mu?

Zaman ayıran tüm abi ve kardeşlerime teşekkürler. Hasatınız kaliteli dumanınız bol olsun.
Ekli dosyayı görüntüle 8979Ekli dosyayı görüntüle 8980Ekli dosyayı görüntüle 8981Ekli dosyayı görüntüle 8982Ekli dosyayı görüntüle 8983
Bu sulamayı boş mu yapayım,yoksa aynı ml aynı lt over drive vereyim mi?
Flusha kadar overdrive kulna bilirsin genel kullanımı Flusha 2 hafta kala oluyor
Yaprak sararması normaldir çünkü bitkiye son bir kez yükleme yapıyorsun ve bitki yaprakta kökte olan ne varsa sömeğe veriyor o yüzden yaprak sarara bilir
Flushu iyi atmsnı öneririm çünkü overdriveın tadı kötüdür içim kaliteni düşürür

cannabis16

Doktor
bu o bahsettiğin hasattan önceki son 2-3 hafta olagelenn sıradan sararmalardan değil..bitkilerde aşırı gübreleme yada toksik atık zehirlenmesi var..gübre yanığı içinde bitkilerin sağlığı bozuk..bırak şimdi besin itelemeyi de flusı at bir an önce,yarım doz gübreyle dolu ve doğru pHlı suyla..
dumanın bol olsun

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Evet bıg bud over le kullanılmaz over çizelgeye göre son iki hafta kullanın yazıyo ben üç hafta kullanıyom over yavaşlayan çiçeklenmeye destek hızlandırıcı senin artık besin ihtiyacın kalmamış versende artık pek bişey fark ediceni sanmıyorum çok istiyosan ver ama busaatten sonra bişey deyişmez

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Sana tavsiyem gübrede tekmarka git örnek biobi örnek an karıştırma başladınla bitir

Evet bıg bud over le kullanılmaz over çizelgeye göre son iki hafta kullanın yazıyo ben üç hafta kullanıyom over yavaşlayan çiçeklenmeye destek hızlandırıcı senin artık besin ihtiyacın kalmamış versende artık pek bişey fark ediceni sanmıyorum çok istiyosan ver ama busaatten sonra bişey deyişmez
Peki bu sararmalar over drive den mi? Onu kullanana kadar hiç sarı yoktu. Ayrıca bazılarında yanık gibi?

Sana tavsiyem gübrede tekmarka git örnek biobi örnek an karıştırma başladınla bitir
Kanka selam bende aynı şekilde biobizz full serisini kullanıyorum çiçeğin 2. Haftasından itibaren big bud ekliyorum biobizz gübrelere, son 2 hafta da over ekliyorum yine biobizz tablosuna ek. Ne gibi sorun oluşturabilir bu durum tavsiyeni dikkate aldığım için soruyorum

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Kanka selam bende aynı şekilde biobizz full serisini kullanıyorum çiçeğin 2. Haftasından itibaren big bud ekliyorum biobizz gübrelere, son 2 hafta da over ekliyorum yine biobizz tablosuna ek. Ne gibi sorun oluşturabilir bu durum tavsiyeni dikkate aldığım için soruyorum
Birader biri organik biri sentetik biri ph perfct biri normal ayarları tuturamazsın ph sini ppm sini ve çalışma şekilleri farklı biobiz pekmez gibi doğal yapılardan elde edliyo diyeri kimyasal maddelerden dedim gibi tekmarka kullanmak iyidir ve çiçeye girdimi carbolad yada bucandy eklersen iyi olur çiçeyin başondan sonuna kullanıcan ikisi olmaz birini seçicen ben bud candy öneririm

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Peki knk ppm değerinin ideali nedir. Organik kullandım bu zamana kadar töleranslı idi ama bakıyorum ki kimyasalda ipin ucunu kaçırmamak gerek. Deney kızlardan biliyorum
Birader dönem dönem fark ediyo nette dönemsel tablolarına bakabilirsin orda hepsi ayrıntılı yazar evet organiyin töleransı yüksektir kimyasal kaçırdınmı hemen tepki verir iyi izlemek gerek üzerine gidip zorlamaya gelmez kimyasal kullanıyosan daha dikkatli olmak gerek kimyasal kullanıyosan organik bişey vermen yersiz kimyasal onu bloke eder ve kitleme hızlı olur gübre veriyom sanırsın halbuki bitki hiçbirşey alamıyodur dedim gibi dikkatli olmak gerek

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • İstanbul İstanbul:
    *** ****** * ******** **** **
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    **** ***** *** ******** ******* *** **** **** ***** ******** **** hahahaha******** **
    ** ***** **** ****** ********** ****** ***** **** ***** ******* ******** **
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ***** hahahaha **** ***** ** ******
    ******** *** ** **** ***** ***** ***** ******* ********* *** ****** * ******** **** **
    +1
    ********** ******** ***** ***** **** ****** ** ********* ***** hahahaha **** ***** ** ******
  • İstanbul İstanbul:
    +3
    +1
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    * ****** ********* ****** ****** **** *** **
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ****** *** ***** ****** ** ** **
    +2
    ***** **** *** *** ********** hahahaha ***** * ****** ********* ****** ****** **** *** **
    +1
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    +1
    ***** *** * *** *** ******** * **** *** *** ***** *** **** ***** ********* ***** ***** ********** **** ******* ******** ******* ** ***** *******
  • İstanbul İstanbul:
    *** ***** ***** ******** ********* ***** ****** hahahaha * ****** *****
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** * **** **** ***** ********** *** ***** ***** *** ******* ******* ***** **** **
    TabldotLife TabldotLife: ******** ***** ***