Arkadaşlar çocuklarımda sıkıntılar var gibi yorumlarınız lazım

ayteach

Müptezel
Nickin güzelmiş dostum. Bitkinde asiri sulama görünüyor birde hastalik belirtisi var azot eksikligi gibi görünüyor daha yakindan resim atabilirsen yardimci olunacaktir.

Eyvallah kanka olamaz fazla sulama tam kuruyana kadar sulamıyorum 12 13 günü bulduğu oluyor oda 3 litre bugün suladım 4 verdim ilk defa oda gübre ekledim gübrelemede 1 er ml Sensi Bloom a b 1ml vodo 1 ml de callmag verdim bu seferlik

S

silas

Guest
Kesinlikle aşırı su miktarı veya sık sulama. Bitkide marul görüntüsü, aşşağı bakan yapraklar, oksijensiz kaldığı için besin alamayan bitkinin yaprak damarları arasındaki renk açılmaları bunlara işaret! Saksın 20 lt olsa 1 lt su yeterli, hadi deki toprakğın yapısı sıkı 1,5lt verirsin en fazla, 4 lt sulama yapmışsın aşırı sulama yok diyorsun kardeşim. Parmağınla toprağın 3 cm üstünü kaz, toprak nemliyse sulama yapma, ertesi gün tekrar kontrol et, toprak iyice kuru olduğuna eminsen sulama yap. Birinci resimdeki büyüklüğünde bir bitki için atıyorum saksın 20 lt 1 lt su vereceksin, önden 500ml su ile toprağın komple üstünü ıslat, 2 dakika bekle, kalan suyu yavaş yavaş toprağa dağıtarak ver. Saksının altından yarım yada bir çay bardağı su gelince dur, verdiğin su miktarı senin o saksı için sulama miktarındır, bir daha ki sulamada gübreleri ziyan etmemek için o miktartar kadar su hazırlayıp ver. Küçük olan bitki için daha az miktarda sulama yapabilirsin.
Kabin içi hava sirkülasyonunu arttır, fanı fırtına çıkarmayacak şekilde toprağın üstüne ve saksıya vuracak şekilde konumlandır. Bitkin photoysa 2 sulamada 1 mutlaka calmag ver. Arada boş sulamalar yapıyorsan calmagı boş sulamalarda ver. Bitkin yakında çiçeklenmeye girecek. Ayrıca bloom gübresi adı üstünde çiçeklenme gübresidir azot oranı düşük fosfor, potasyum oranı yüksektir, grow gübresinin azot oranı yüksek fosfor potasyum düşüktür. Veg döneminde bitki yeşil hacmini dal ve yapraklarını azota daha fazla ihtiyaç duyarak geliştirir, çiçeklenme dönemindeyse meyve yani sömekleri geliştirmek için fosfor ve potasyum ihtiyacı fazladır. Dumanın bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    İ İbo Dayı: **********