Artık usandım kankalar, kendi bitkimden kafa yaşamak istiyorum bana yardım edin

anilceliko

Yeni üye
Kankalar tekrardan yaşadığım ülkenin azizliğine uğramış bulunmaktayım.Torbacıların piyasayı gibmesi, yüksek fiyata esrara dahi benzemeyen ürünleri satmaya çalışmaları, organik tedarik eksikliği, kimyasal ürün kullanımının bokunu çıkarmış olmam sebebiyle usandım. Tezgaha gidiyorum skunk diye spreyli sinek ilaçlı esrar çıkarıyolar, kubar diyolar kimsayal katkılı çıkıyor.Aradığımı bulabiliyorum ama artık bu iş beni yordu. Kimsayal da biryere kadar son zamanlarda beynimin arızaya geçtiğini hissediyorum.

Tek deneyimi ıslak pamukların arasında fasülye yetiştirmiş biri olarak kendi içeceğimi büyütmeye karar verdim. Bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum. Yaklaşık 2 saattir forumdayım ve çoğu konuyu okudum ama teknik bilgim olmadığı için anlamakta güçlük çekiyorum. Bana yardımcı olmanızı bekliyorum.

Kurulum ve ekipman için sorularım:
Yetiştirmek için başta kolay hasat veren beni üzmeyecek hevesimi kırmayacak bir genetiğe ihtiyacım var 1 sativa bitkim 1 indica bitkim olsa yeterli. Genetik önerilerinizi bekliyorum. Tohumları tedarik edebileceğim adresleri paylaşırsanız sevinirim daha önce hiç tohum satın almadım.
Indoor yetiştirme yapacağım evimin bir odasına kumaş dolap kuracağım. Alacağım dolap yüksek ve geniş hava geçirmeyen paraşüt kumaştan yapılmış ayrıca alt tarafıda kapalı.
Dolabın içerisini folyo ile kaplayıp ışığı yansıtmasını sağlayacağım. Eğer gerekirse ısı yalıtımı için dışına strafor köpük yapıştırabilirim. Tavsiye bekliyorum.
Havalandırma çıkışları açmam gerekiyor. Çadır içerisindeki hava sirkulasyonunu neye göre ayarlayacağım? Alttan hava girişi yapıp üstten hava çıkışı mı yapmalıyım? Kullanmam gereken fanları paylaşır mısınız?
Işık olarak hangi tür tercih etmeliyim? Kullanacağım ışıklar yetiştirmek istediğim genetiğe göre farklılık gösterir mi? Işıkları ne kadar yükseliğe kurmak lazım?
Yetişitme kabini içerisindeki nem ve sıcaklık ne olmalı. nem olayını nasıl ayarlarım sürekli nasıl ölçerim? sıcaklığı nasıl dengede tutarım?
Saksı, gübre, kullanacağım suyun ph dengesini nasıl ayarlarım yardımlarınızı bekliyorum

Kurulum için başka gerekli olan şeyler varsa yazın lütfen. Tükenmişlikten çıkıp depresyonu atlatıp sağlam bir botanikçi olmak istiyorum. Konum türkiye. Bu konuyuda sürekli düzenleyecem benim gibi yeni başlayan kankalara rehber olsun.

anilceliko

Yeni üye
Bana sorararsan öncelikle tohum siparişini ver çünkü tohumun gelmesi uzun sürebiliyor. Tohum gelene kadar araştırmalarını yapıp kabin sistemini toplayabilirsin. Tohumu sponsordan vericeksen eğer sponsorda ki genetiklere bak. Merak ettiğin genetiği leafly.com sitesine yazıp insanların o genetik hakkında ki yorumlarını görebilirsin bu sayede kafana yatan genetiği daha kolay secebilirsin ben öyle yapmistim. Dumanın bol olsun

Tohum ilk adımda zaten kanka araştırıyorum ama basit grow için neye dikkat edecem onu çözemedim senin yaşadığın kötü tecrübeyi tatmak istemem.
Birde tohumlar gümrükte takılıyor mu kanka sponsor siteden alışveriş yapsam nasıl gönderiyolar gizli gönderi falan var mı

CubeHaze

Üye
Tohum ilk adımda zaten kanka araştırıyorum ama basit grow için neye dikkat edecem onu çözemedim senin yaşadığın kötü tecrübeyi tatmak istemem.
Birde tohumlar gümrükte takılıyor mu kanka sponsor siteden alışveriş yapsam nasıl gönderiyolar gizli gönderi falan var mı
Kanka forumda her konuyu okudum demişsin ya, okumuş olsan sponsorun Türkiye içinden Aras kargo ile gönderim yaptığını mutlaka görürdün çünkü her 2 konudan birinde muhabbeti geçiyor artık. Forumda en az 1-2 ay takılıp konuları ve onun yorumlarını da okuman lazım. Yoksa biz sana ne kadar yazsak da ezbere olacağı için sağlıklı bir grow olmayacak. Ben 3 ay falan geçirdikten sonra siparişlere başladım ve su an grow yapıyorum. Zaman geçir sabırlı ol çünkü grow sabır işi..

anilceliko

Yeni üye
Kanka forumda her konuyu okudum demişsin ya, okumuş olsan sponsorun Türkiye içinden Aras kargo ile gönderim yaptığını mutlaka görürdün çünkü her 2 konudan birinde muhabbeti geçiyor artık. Forumda en az 1-2 ay takılıp konuları ve onun yorumlarını da okuman lazım. Yoksa biz sana ne kadar yazsak da ezbere olacağı için sağlıklı bir grow olmayacak. Ben 3 ay falan geçirdikten sonra siparişlere başladım ve su an grow yapıyorum. Zaman geçir sabırlı ol çünkü grow sabır işi..

Tamam kanka kızmayın bana...

anilceliko

Yeni üye
Ne kızması dostum. Tam aksine burda herkes sakin. Herkes içen insanlarr :D

Bende aranıza katılcam kankalar. Tchiboda işime yarayacak bi kumaş dolap vardı onu sipariş ettim proje yapıp ona göre kesip biçicem.
Tohumlarda yurtiçi kargo ile gönderiliyormuş sponsor siteden. White widow düşünüyorum araştırıp sipariş edicem

Ufak bi ışıkla başla tohumlarını al zaten filizlendikten sonra heba etmemek için mecbur herseyi öğreniyorsun. Uygulaya uygulaya da geliştiriyorsun. İlk önce tohumlarını sipariş et gerisi çorap söküğü gibi gelir. Auto bitki tercih etmen yeterli bence.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kralartur01 kralartur01:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • P puslu77:
    *** ***** ***** *
  • zero00 zero00: