Auto bitkiden çıkan tohumu ekmek??!

Yabani.Grower

Yeni üye
Selam arkadaşlar ve sevgili ustalar üstadlar amdinler. Auto lemon og imden bircok tohum çıktı. Bense bunlari ekmiştim. Bu bitkimden çıkan tohumlar automu olur? Büyümesi yavaş mı olur? Rica etsem bir fikir verirmisiniz. Simdiden tesekkurler. 8 9 ve 10 temmuzda ciktilar topraktan. Suan ortalama 5 7 günlükler. Sizce boylari gekisimleri normal mi?
https://ibb.co/6gmfYQW

Son düzenleme:

kaiser

Kıdemli Üye
Bunlar herma kanka forumda da bi başlık vardı konuyla alakalı. Şöyle ki herma bitki kendi erkek organını çıkarıp kendini de döllüyor ve tohum yapıyor ancak kendi tohumları genelde erkek oluyor, eğer bu herma bitkini bir başka dişi bitkinin yanına koyarak onu döllerse o diğer dişiden çıkan tohumlar genelde sağlıklı dişi tohumlar oluyor ve tabi çok yüksek ihtimal ruderalis(auto) olacaktır ancak çaprazlanmadan kaynaklı photo da çıkar mı diye düşünüyorum

Ü

Üye silindi 26240

Guest
Knka onlar auto ve dişi tohum bilgin olsun aynı genetik herma ile alakasi yok çiçeği geç hasat edersen bazi somekler tohum yapıyor
kanka dişi olması için hermaya donusen bitki dişi bitkiyle sevişmesi lazım. arkadaşin bitkisindeki tohumlar geç hasattan dolayi tohum vermemis kanka herma olmuş

Yabani.Grower

Yeni üye
Kanka autodan nasıl tohum çıktı mk
Kismer. Zorluklarla meteliksiz girdim. Kozmozun guzelligi diyelim. 50 60 tane topladim
kanka dişi olması için hermaya donusen bitki dişi bitkiyle sevişmesi lazım. arkadaşin bitkisindeki tohumlar geç hasattan dolayi tohum vermemis kanka herma

kanka hibrit bitkiler dedigin gibi haklisin. ama arkadaşinki herma olmus stresten galiba cunku cok tohum almış o yuzden dedim
https://ibb.co/VQYzT0d
Hermami simdi nedir bu bitki? Yanindaki alaskan thunderlari dollemedi ama ayni ortamda

Ü

Üye silindi 26240

Guest
yabancı makalelerde de bu konuya çok değinilir derler ki eğer tek bir dişi bitki streslerden dolayi kendini dölleyip herma olmuşsa tohumlarda erkek oranı yükselir fakat herma olan bitki başka bir dişi bitkiyi döllerse bu dişi bitkinin tohumları genelde dişidir

Yabani.Grower

Yeni üye
Kanka autodan nasıl tohum çıktı mk
Kismer. Zorluklarla meteliksiz girdim. Kozmozun guzelligi diyelim. 50 60 tane topladim
kanka dişi olması için hermaya donusen bitki dişi bitkiyle sevişmesi lazım. arkadaşin bitkisindeki tohumlar geç hasattan dolayi tohum vermemis kanka herma

kanka hibrit bitkiler dedigin gibi haklisin. ama arkadaşinki herma olmus stresten galiba cunku cok tohum almış o yuzden dedim
Hermami simdi nedir bu bitki? Yanindaki alaskan thunderlari dollemedi ama ayni

Yabani.Grower

Yeni üye
herma belirtisi mi gördün tohum vs.
Hayır. Hermaya benzemiyordu. Baska bir bitkinin dolledigini düşünüyorum. Mumkunmu bilmiyorum ama köyde yetistirdim. Disari iceri yer degistirdim bazen. Ya tek korkum bosa emwk vermis olmak. Cok maaraf ediyorum gubre elektrik emek. Hani çıktilar ama buyurmu acaba bitkiler. 28 tane var

Ü

Üye silindi 26240

Guest
Hayır. Hermaya benzemiyordu. Baska bir bitkinin dolledigini düşünüyorum. Mumkunmu bilmiyorum ama köyde yetistirdim. Disari iceri yer degistirdim bazen. Ya tek korkum bosa emwk vermis olmak. Cok maaraf ediyorum gubre elektrik emek. Hani çıktilar ama buyurmu acaba bitkiler. 28 tane var
bitkiler büyür bro cicege girerkende cinsiyetlerine bakarsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
    S sumugan: *****