Auto Caramelious İlk Grow ( Güncel 62. Gün)

speedymustafa

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar

Herkese iyi forumlar. İlk defa sistem kurdum. Işığım Mars Hydro Ts1000. 120*120*200 kabının var. Auto caramel tohum ve plagron light mix toprak kullanıyorum. 14 Ekim'de tohumlar patladı ve toprağa koydum. Bugün 8. Gün 18/6 ışık veriyorum. Tang çizelgesini kullanacağım. Oda sıcaklığı 25-26 derece arası. Nem %60 - %70 arası. Işıkla kızların arası 65 cm. Işık yeterli olur mu 4 bitki için ? yanlış yaptığım birşey var mı ?

Umarım deneyimlerinizle yardımcı olursunuz.

14. Gün editi
Kızlar boya gittiği için toprakla destekledim.

21.gun editi
Kabının havalandirmasi 180 m3 iki fan ile sağlanıyor. Dimmer yarı hızda çalışıyor.

13. Günde sensibloom a&b desteğine başladım. @silas34 önerisiyle Bir sulamada gübreli , bir sulamada sadece su ve 0,5 ml carboload veriyorum. 500 ml su veriyorum.

Işık şu an 18/6 ama gündüz süresini 2 gün arayla 15 dk uzatıyorum böylelikle yavaş yavaş 20/4 e çekeceğim ışık süresini.

Son düzenleme:

Byfendi

Kıdemli Üye
Kanka hayirli olsun. Bas lambayi bas kanka! boya gitmisler yaklaştir bir hafta falan daha dimmeri %50 -60 seviyelerine cekebilirsin .isik bitki mesafesini yaklastir, elini koy bitkinin ustune rahatsiz edene kadar deneyerek yaklastir.30-40 cm olsun en fazla.bol hasatlar dilerim

speedymustafa

Yeni üye
Sağol kanka. Işığı 35 cm e düşürdüm. Drimmer dediğin ışığın yüzdesi dimi ? Ektigimden beri %50 idi. Şimdi %75 e yükselttim.

Kanka hayirli olsun. Bas lambayi bas kanka! boya gitmisler yaklaştir bir hafta falan daha dimmeri %50 -60 seviyelerine cekebilirsin .isik bitki mesafesini yaklastir, elini koy bitkinin ustune rahatsiz edene kadar deneyerek yaklastir.30-40 cm olsun en fazla.bol hasatlar dilerim

Byfendi

Kıdemli Üye
Tamamdir kanka.boyle devam et yapabiliyorsan bitkinin gövdesini de toprakla destekle yatmasin.yada kendi potuna alirkenngovdeyi gomersin gününe göre 3 -5 cm.disarda kalsin kâfi.

S

silas

Guest
Merhaba. Hayırlı olsun. Işığın 150watt normalde 2 bitki için öneriyoruz, hadi 3 olsun ama 4 auto bitki için yetersiz gelir, bitkiler büyür sömek verir fakat hasat süresi, kalitesi, en çokta miktarı az ışıktan etkilenir. 1 aya kadar ışıkla ilgili sorun yaşamazsın yetersiz gelirse sisteme 2. ışığı eklersin. Bitkilerine şu an fazla sulama yapmamaya özen göster, sabah akşam kurudukça 10-20 ml su yeterli, toprak nemliyse asla sulama yapma, sık ve aşırı miktar sulama genelde yeni başlayan arkadaşların en sık yaptıkları bitkilerinin ölümüne neden olan hata. Işığı hiç bir şekilde sıcak gelmeyecek şekilde bitkilere yaklaştır, elinin üstünü bitkinin yanına koy sıcak gelmeyecek şekilde alçalt. 60 cm mesafe idealdir fakat qb ledler az ısı ürettiğin için daha yakına alabilirsin, bu da bitkilerinin yeni filizken boya gitmesini engeller. En az 12 lt tavsiyem 15 lt airpot saksı yada kumaş saksı kullanabilirsin. Bitkilerin için biraz daha büyük 1 lt civarı filizlendirme saksısı alsaydın keşke keza bunlar çok küçük kalmış bir an önce saksını al aktar. Boya giden filizlerin olursa bakır telle destek yap yatmasın. Bitkiyi büyük saksıya aktarırken fazla uzayan gövdeyi toprak içine alıp destekle bitkini 5-6 cm üst kısmı dışarda kalsın. 15. gün gübresiz sade sulama yapacaksın. Dumanın bol olsun.

speedymustafa

Yeni üye
Merhaba öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Evet ışıga bir tane daha Mars Hydro alacağım. Sulama kısmına çok dikkat ediyorum. Asla nemli toprağa sulama yapmıyorum. 26 derece de tutuyorum. Işığı 35 cm e yaklastirdim. Drimmer %60 , dediğiniz gibi bitki boya gitmemesi için toprakla destekledim. Başlamadan önce bu siteyi okudum cidden çölde su bulmuş gibi oldum.

Son düzenleme:

speedymustafa

Yeni üye
Kızlar Şu an 21 günlükler. Kabının havalandirmasi 180 m3 iki fan ile sağlanıyor. Dimmer yarı hızda çalışıyor.

13. Günde sensibloom a&b desteğine başladım. @silas34 önerisiyle Bir sulamada gübreli , bir sulamada sadece su ve 0,5 ml calmag veriyorum. 500 ml su veriyorum.

Işık şu an 18/6 ama gündüz süresini 2 gün arayla 15 dk uzatıyorum böylelikle yavaş yavaş 20/4 e çekeceğim ışık süresini. Eğitimlere başlayacağım hangilerini yapmamı önerirsiniz?

Vantilatör alacağım az yakan işime görecek bişey önerirseniz süper olur. Bir tane aldım ama 50 w yakıyor ve en düşük seviyesi bile çok kuvvetli.

Konuyu güncel tutacağım sürekli.

Son düzenleme:

Byfendi

Kıdemli Üye
Kanka masallah kizlar yayilmiş her nasil bakiyor isen aynen devam.lst ve topping uygulayabilirsin .yada sadece fimming uygulayıp buyudukçe dallari projelendirerek istediğin yöne kanalize edebilirsin.masa üstü vanti al kanka sağa sola otamatik dönen olmasina dikkat et.80-150 tl.arasi bulabilirsin. ışığın güzel coşar bunlar.basarilar dostum.

speedymustafa

Yeni üye
Sağolasın sizin tecrübe ve bilgilerinizden faydalanıyoruz. En küçük olana topping yaptım ilk growum deneme amaçlı bı sıkıntı olursa onda olsun :) lst ve scrog bugün yapicam. Scrog da işe yarar sanırım.
Işık 20 güne kadar 2000 w qb alicam bir tane daha. Toplam 3000 w olacak. Ciceklenmede vermek istiyorum coşkuyu :D

Son düzenleme:
S

silas

Guest
Gayet başarılı muntazam, forumda okuduklarını çok gğzel uygulamışsın. Mutlaka 2-3 sulamada 1 calmag takviyesine başla. Şimdi eğitim konusunda herkes auto için bir şey söyler, auto hasat süresi kısa bitkidir, ağır eğitimler vermemelisin, bitkinin hiç bir özelliği kalmaz ve vereceğin eğitim kadar hasattan verim alamazsın. Benim şahsi fikrim 2 kere toping yap, 3 kat yapraktan sonra kelle koparabilirsin, daha sonra hızlı uzayan dalların olursa onlarada toping atar kısa kalan dalları ellemezsin hepsi eşit büyür, ışık alır. Daha sonra lst yaparak uzayan dalları yanlara doğru kabloyla açabilir veya çok uğraşmak istemiyorsan çiçeklenmeden önce uzun filizlerin aynı hızasına scrog yapıp file gerebilirsin. Verdiğin su miktarına dikkat et, hafif sık sulama yapmışsın, önemsiz ama dikkatli ol.

speedymustafa

Yeni üye
Teşekkürler üstat. Calmag kesinlikle yapıyorum. 3 kat yaprak demek istediğini anlamadım ama internetten videolardan bulurum gibi. Topping işlemi hasat süresini uzatır.mi ? Çünkü hızlı hasat almak istiyorum. Aslında şık sulama yapmıyorum. Toprak kuru kıvama 3 günde geliyor. 3 günde bir su veriyorum. Valla bebek gibi üstlerine titriyorum:)

speedymustafa

Yeni üye
Tamamdır onu alıyorum kanka . Mars Hydro ts1000 var ama iyi sömek için yetmez dendi. Toplam 2000 yada 3000 w yapayım diyorum . Yine mars Hydro yada muadili bişey alicam. Ucuz çin ürünleri almak istemiyorum.

Üstteki vantiyi al. Saga sola dönen olsun. 1000 w hangi lamban kanka ki 2000 w q.b alip 3000 yapican??

Byfendi

Kıdemli Üye
Ts 1000 , tsw2000 bunlar o ürünün model ismidir. Gerçek wattlari ise duvardan çektiğidir. Ts 1000 pirizden 150 w çeker ve 150 wattir. tsw 2000 ise 300 wattir. ts3000 450 wattir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!