Auto jack herer grow gunlugunde yardim bekliyorum.

—————HASAT BILGILERI—————-

Herkese cok tesekkurler . Buranin sayesinde ilk hasatimi aldim ve cok mutluyum. Oncelikler @TheGlobalDJ kankama desteklerinden dolayi Cok Tesekkur ediyorum. Snooptan 100 g kuru wizden 75 g kuru aldim. Bana yeter artar bile . Cok sagolun

Herkese simdiden iyi growlar.ustalarim uzun zaman suren sonra gunluk tutma ve siz degerli growerlardan destek alma amaciyla bunu yaziyorum. Oncelikle malzemelerim sunlar;

1- 80*80*180 magic plant kabin
2- 240 w samsung LM301h isik dimmerli.
3- 2 adet 220v-240v ac 50-60hz 6w giris fani
4- bir adet blauberg turbo e 125 37w cikis fani ve bir adet sponsorsdan 450m3 karbon filtre
5- bir adet sinbo nemlendirici 5000ml
6- bir adet sicaklik ve nem olcer
7- bir adet ufak pc vantilator
8- https://imgbb.com/F4MyJbZ gubrelerim ve topragim ve ekstra olarak 1kg kati solucan gubresi ve 500g yarasa gubresi var elimde.
9- 2 adet auto jack herer sponsordan alinma
10- ph metre, ec metre ve ph dusurucu bulunduruyorum.
11- 1 adet mekanik , 1 adet wifi priz bulunuyor .

*** led mesafesi bitkiye 35-40 cm uzakliginda degeri 320ppfd calisiyor. Led 20-4saat wifi prizle calisiyor . Aksam 10 ogle 6arasi calisiyor. Giris ve cikis fani daha kucuk oldugu icin 45m/h olarak calisiyor. . Nem
Orani 70-80 arasi degisiyor kabinde .
(**** guncelleme ve giris cikis fani 45dk /saatte calisiyor. .ayrica ufak olanin ustune pet sise gecirip kurudukca fis fis yontemiyle sulandiriyorum.)

1** ilk tohumu yaklasik ayin basinda atmistim.suan kendisi su durumda https://ibb.co/QQ8QLWt. Kendisine ikinci sulamayi yaklasik 100 ml su (6.2 ph) ve 0.2ml biobizz root juice verdim. Diger tohum suan nemli pecete icerisinde . Kendisi saksiya gecmeyi bekliyor.
simdi gelelim asil konuya master grow abilerim ablalarim. Yapmam gereken birsey kaldi mi? Yardimci olursaniz hep beraber su kardesinize iyi bir grow cikartabiliriz. Simdiden cok tesekkurler selamlar.

Guncelleme(16.06.22)

1. Bitkim 10. Gunune girdi . Bugun ikinci sulamayi yaptim. 100 ml su 0.5 ml biobizz root juice ile birlikte verdim. (6.3ph 171 ec degeri aldim) kabin nem degerini %80-100 arasi tutmaya calisiyorum. Ayrica bitkilerin ustu pet ile kapali. Isik mesafesi 35 cm 320 ppfd veriyorum.

https://ibb.co/QbJkXyh

2. Bitkim daha 2.gunu topraga verileli .kendisi pet altinda. 1.bitkim ile ayni mesafe isik goruyor. Suanlik guncelleme bu kadar .

** https://ibb.co/vVy2dQ2

18.06.22(ufak olan 4 gunluk bitkime guncelleme)

kendisi kurudugu icin 1ltreye 4 ml biobizz root juice karistirip ,50 ml ph 6.4 suladim. Kendisi ayni sekilde pet icerisinde 40 cm isik mesafesi kabin ici %80 olcak sekilde ilerliyor . https://ibb.co/YBVJttb

24.06.2022 guncelleme

Kizlarimdan buyuk olani bugun 18 gunluk oldu . Kucuk olan 10 gunluk oldu. Ikisininde isik mesafesi 35 cm civari . Ikisinide bugun 21 litrelik saksilara aldim. Toplam 5 litreye 20 ml biobizz root juice verip 2.5 litre sirayla suladim.(ph 6.4) Kabin nem orani %70 80 arasi altina dusmuyor . Bir sonraki sulamada kendilerine gubre vermeye basliycam. Simdilik bu kadar . Bir oneriniz varsa severek dinlerim.

1- bu buyuk bitkim. https://ibb.co/9hFJKBr

2- bu kucuk olan. https://ibb.co/brv3WXw

28.06.2022 Guncelleme

Kizlarimdan kucugu 14 gunluk buyugu 22 gunluk oldu ( kafa vereli).
Bugun toprak kurudugu icin toplam 2 litre su icine 4 ml fish mix ve 0.6 ml cal mag ekledim. Ph 6.2 ec degeri 882 ppm olarak olcup her birine 1litre verdim.
Isik mesafesi 65 cm , ppfd degeri ise 400 olarak devam ediyor . Nem %70-%80 arasi . Sicaklik 23-25 derecelerde .

22 günlük olan için tik

14 günlük olan için tik

GUNCELLEME (01.07.2022)

Buyuk olan bitkim 25 gunluk, kucuk olan ise 17 gunluk oldu. Kendilerine ayni sekilde toplamda 2 litreye 4ml fish mix ve 0.6 ml cal mag verildi.(1er litre).Isik mesafesi 65 cm civari dimer %70e yakin.ayrica artik havalandirma 24 saat calisiyor .

1- kucuk olan bitkim icin resimler soyle ;

https://ibb.co/hC3SNWH
https://ibb.co/n89TzWr

2- buyuk olan bitkim icin resimler soyle ;

GÜNCELLEME(06.07.2022)

Küçük olan bitkim 22,büyük olan bitkim 30.gününe girdi. Bitkilerime bugun son kez toplam 2 litre su verdim .Bundan sonra 3 litreye çikaracagim .Bugünlük 2 litre su içine 4 ml fish mix ve 1ml cal mag ekledim. Herbirine 1 er litre verdim. Ayrica bugun topping ve 4 er tane fan yapragi aldim. .Dimer %75 nem orani %65-%80 arasi degisiyor. Isik mesafesi 60 cm. Bakalim nasil olucak.Herkese iyi growlar

1-kucuk olan bitkim(22)

2- buyuk olan bitkim(30)

GÜNCELLEME(08.07.2022)

Büyük olan bitkim 32 ,küçük olan 24. gününe girdi. Tatile çikacagimdan dolayi 4 gün sulama yapamayacagim. O yuzden bu sefer kendilerine 5 litre totalde su verdim. 5 lt icine 10 ml fish mix , 1.5 cal mag ve 1 ml root juice verdim. 2 gün önce hem topping hemde fan yapraklarini almistim.Dün ise lst egitimine basladim. Isik mesafesi 60 cm dimer %80 .nem %75 .Sicaklik isik açikken 27 kapali iken 24 derece.

1-
küçük olan bitkim(24)

2-büyük olan bitkim(32)

GÜNCELLEME (12.07.2022)

Büyük olan bitkim 36 , küçük olan ise 28 günlük oldu.bitki basina 1.5 litre sulamaya gectim.3 litre icine 6 ml fish mix 1 ml cal mag ve 1 ml root juice ekledim. Suladiktan sonra fan yapraklarini budadim. Ayrica lst egitimi devam ediyor. Nem %70 lerde sicaklik 23-27 arasi .Isik mesafesi 60 cm dimer %100.

1-Küçük olan bitkim(28)

2-Büyük olan bitkim(36)

GÜNCELLEME(14.07.2022)

Büyük olan bitkim 38, küçük olan ise 30 günlük oldu.bitki basina 1.5 litre sulamaya gectim.3 litre icine 6 ml fish mix 1 ml cal mag ve 1 ml root juice ekledim. Suladiktan sonra fan yapraklarini budadim. Ayrica lst egitimi devam ediyor. Nem %60 larda sicaklik 23-27 arasi .Isik mesafesi 60 cm dimer %100. Büyük olan bitkimde hala ciceklenme göremiyorum, ama küçük olanda hafiten basladi. Sorun olur mu?

1-Küçük olan bitkim(30)

2-Büyük olan bitkim(38)

GÜNCELLEME(17.07.2022)

Büyük olan bitkim 41, küçük olan ise 33 günlük oldu.bitki basina 2 litre sulamaya gectim.4 litre icine 8 ml fish mix 1.5 ml cal mag ve 1 ml root juice ekledim. Suladiktan sonra fan yapraklarini budadim. Ayrica lst egitimi devam ediyor. Nem %60 larda sicaklik 23-27 arasi .Isik mesafesi 55 cm dimer %80 . Büyük olan bitkimde hala ciceklenme göremiyorum, ama küçük olanda hafiten basladi. Acaba büyük olan photo olabilir mi?

1-Küçük olan bitkim(33)

2-Büyük olan bitkim(41)

[URL unfurl="true"]https://ibb.co/5RZZCk5[/URL]

GÜNCELLEME (19.07.2022)

1-Küçük bitkim(35.Adini snoop koydum artik ona snoop diyecegim)

Kendisi çiçeklenmeye girdi . O yüzden kendisine 3 avuç topraga 3 tatli kasigi kati solucan gübresi karistirip verdim. Sulama olarak son kez 2 litre sulamayi yaptim. 2 litre içine 4ml root juice, 1.5 ml cal mag , 3ml grow,4ml bloom, 2 ml topmax 6.5 ph da suladim. Yarin kendisine 2 tatli kasigi yarasa gübresi verecegim.Simdilik bu kadar.

2-Büyük bitkim(43.Kendisine wiz k diyecegim.)
Kendisi cok hafif ciceklenme belirtisi gösterdi. Bu son 2litre sulama olacak. 2litre icine son kez 4 ml fish mix ,1.2 ml cal mag,2 ml root juice ekleyip 6.5 ph da verdim. Yarin kendisine snoop gibi 2 corba kasigi kati yarasa gubresi verecegim.

GÜNCELLEME(22.07.2022)
Iki bitkimde çiçeklenmeye girdi . Wiz snooptan biraz geride ama olsun ,kendisi çok stres atlatti.kendilerine ayrca 2ser tatli kasigi toz yarasa gübresi verdim. Artik ikisinede 2.5 litre su veriyorum. Totalde 5 litre içerisine 7.5 ml bloom, 10 ml bloom,5 ml topmax,10 ml root juice ekleyip suladim.7 gün tatilde olacagim icin arkadasim 2-3 günde bir gelip gübresiz sulama yapicak. Bakalim geldigimde beni nasil bir manzara bekliyor olacak.:)

1-Snoop (38)

2-Wiz k(46)

GÜNCELLEME(31.07.2022)
Iki bitkimde çiçeklenmeye girdi . Wiz snooptan biraz geride ama olsun ,kendisi çok stres atlatti.Totalde 5 litre içerisine 7.5 ml bloom, 10 ml bloom,5 ml topmax,1.2 ml cal mag ekleyip suladim.7 gün tatilde oldugum zamanda bos ph ayarli sulama yapildi 3 gûnde bir . Ayrica lst egitimi ve artik kademeli budamaya gecildi. Sanirim son 40 50 güne girmis oldum. Ikisinin fotografini paylasiyorum.

GUNCELLEME(17.09.2022)

Son düzenleme:

sanaldarbe

Kıdemli Üye
merhaba dostum, setin güzel, iyi hasat aldırır bu set sana içini ferah tut
çiçeklerin daha küçük, havalandırmayı sürekli açmak yerine saatte 15dk çalışacak şekilde ayarla akıllı prizden, çiçeklerinin şuan sirkülasyon ve rüzgardan çok neme ihtiyacı var, nemin önemini ben ikinci growumda anladım sana da kesinlikle neme önem vermeni tavsiye ediyorum, doğru miktarda nem çiçeklerini coşturacak

C

Canna

Guest
Dostum gübrelerini hic kullanmadim, ama semaya göre git derim, sulama ise toprak tam kurumadan kesinlikle sulama yapma, bitkinin büyüklügüne göre su ver, bitkinin resmini yüklersen daha saglikli yorum yaparim.

C

Canna

Guest
Nem cok düsük, en az 80 olsun, daha filizin kökleri gelismedi ihtiyaci olan suyu yapraklari sayesinde havadaki nemden alacak. Sicakli iyi.

Herkese simdiden iyi growlar.ustalarim uzun zaman suren arastirmalarimdan sonra gunluk tutma ve siz degerli growerlardan destek alma amaciyla bunu yaziyorum. Oncelikle malzemelerim sunlar;
1-80*80*180 magic plant kabin
2- 240 w samsung LM301h isik dimmerli.
3- 2 adet 220v-240v ac 50-60hz 6w giris fani
4- bir adet blauberg turbo e 125 37w cikis fani
5- bir adet nemlendirici (150 ml)
6- bir adet sicaklik ve nem olcer
7- bir adet ufak pc vantilator
8-https://imgbb.com/F4MyJbZ gubrelerim ve topragim
9- 2 adet auto jack herer sponsordan alinma
10- ph metre, ec metre ve ph dusurucu bulunduruyorum.
11- 1 adet mekanik , 1 adet wifi priz bulunuyor .

*** led mesafesi bitkiye 60 cm uzakliginda ppf degeri 210olarak calisiyor. Led 18*6 saat arasi wifi prizle calisiyor . Aksam 5 sabah 11 calisiyor. Giris ve cikis fani surekli calisiyor . Nem orani 65-80 arasi degisiyor kabinde . Nem icin makine yeterli gelmiyor cunku fanlar cok guclu napabilirim?(**** guncelleme giristen bir fani iptal ettim simdilik ve giris cikis fani 15 dk /saatte calisiyor. Ustune bir de nemli havlu koyuyorum kabine cozumu kendimce boyle buldum.)

1** ilk tohumu yaklasik ayin basinda atmistim.suan kendisi su durumda https://ibb.co/QQ8QLWt. Kendisine ikinci sulamayi yaklasik 100 ml su (6.2 ph) ve 0.2ml biobizz root juice verdim. Diger tohum suan nemli pecete icerisinde . Kendisi saksiya gecmeyi bekliyor.
simdi gelelim asil konuya master grow abilerim ablalarim. Yapmam gereken birsey kaldi mi? Yardimci olursaniz hep beraber su kardesinize iyi bir grow cikartabiliriz. Simdiden cok tesekkurler selamlar.
Dostum ışık döngüsünü gece 22:00 öğlen 16:00 arasında çalışacak şekilde yaparsan elektrik faturasına indirim olarak yansır. bilgin olsun. Saat 1600 ile 22:00 arası en pahalı elektriğin kullanıldığı zamandır...

higthead

Jolly Green
Dostum pet kapat ve kurudukca fısfısla. Kabın ıcı nemı 70 altına dusurme zaten pet ıcı 90larda gezınıcek.70 kabın ıcı nem olsunkı pet bardakların ıcı hemen kurumasın sureklı nemlı kalsın. Her sulama rootjuıce ver 3 haftalıkta olsa ve sulamaların 100-200lt de olsa her sulama 1 lt suya gubrelerını veya rootjuıce verıceksın verıcegını ver kalanı cope at. lt uzerınden ml hesabı yap.

Klakek

Üye
Guncelleme (16.06.22)

1. Bitkim 10. Gunune girdi . Bugun ikinci sulamayi yaptim. 100 ml su 0.5 ml biobizz root juice ile birlikte verdim. (6.3ph 171 ec degeri aldim) kabin nem degerini %80-100 arasi tutmaya calisiyorum. Ayrica bitkilerin ustu pet ile kapali. Isik mesafesi 60 cm 200ppf veriyorum.
**
2. Bitkim daha 2.gunu topraga verileli .kendisi pet altinda1.bitkim ile ayni mesafe isik goruyor. Suanlik guncelleme bu kadar .
** https://ibb.co/vVy2dQ2
Kankam kolay gelsin fotoğrafta tam belli değil ama yapraklarının ucu yukarı yönde gibi görüyorum eğer öyle ise ışık konusunda bir sıkıntın olabilir.

C

Canna

Guest
Bir sikinti görmedim ama bir dahaki sefere filizi daha yakindan cek ve resim yükle.

C

Canna

Guest
Yapraklarin üzerinde beyazliklar ve cok kücük beyaz noktalar görüyorum, hakikaten öyle mi? Dostum yükledigin fotaya bak, senin gördügünün aynisi olsun, yoksa yalnis yorum alirsin.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Nem konusunda aynı tavsiyeyi bende yapıcam kanka %80 altına inmemeye çalış üzeri sıkıntı olmaz, setin gayet güzel, güzel lst ve toppingle gayet güzel bi hasat alırsın

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Ben tüm growlarımı biobizz ile yaptım kullanım bilgisinide direk biobizz anasayfasından online destek alarak hallediyorum
Gübre takvimi konusunda destek atarım sana

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Kanka root juice direk kökü alıp büyüten bi besin değil içinde fide dönemine yetecek kadar nitrojen barındıran asıl amacı topraktaki bakterileri besleyip mikroorganizma faaliyetlerini artırmak olan bir besin, bununda kök gelişimine etkisi şudur
Senin vermiş olduğun besin organik (biobizz) ve organik besini bitki direk alamaz öncelikle topraktaki bakteriler ve mantarlar organik maddeyi parçalar ve bitkinin alabileceği forma dönüştürür bitkide bu işlenmiş besini alır mikroorganizma faliyeti ne kadar güçlü ve yaygın olursa köklerde o kadar gelisir ve büyür rootjuice bu işe yarar ve kullanımı ana saksıda toprak tamamen ıslanacak kadar sulamaktır ki tüm bakteriler beslenip üreme artsın

Son düzenleme:

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
21 litre gayet yeterli kafa karışıklığı olmasın aynısından alabilirsin hatta saksını al toprağını hazırla hemen büyük saksıya geç derim ben
Büyük saksıya geçtiğinde iki saksınıda 2.5lt sula yani toplam 5lt su içinede 20ml root juice ekle kanka sonraki sulamalarda saksı başı 1.5litre altına düşme ve her sulamada
1litre su için
2ml fishmix
2ml heaven
2ml acti vera (varsa kullan yoksa önemli değil)
0.3ml calmag
Bu şekilde devam et kanka sulamaya lst ve topping için günlükten takipteyim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • istr istr:
    hahahahahahahaha ** ********* ***
  • Didrug Didrug:
    ***** **** ********** hahahaha*** ********** ***** **
  • K keyifpezevengi:
    ******* hahahaha ******* **** ****** **** ********** ******** ** * hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Didrug Didrug:
    *** * ******* hahahaha*** ** * hahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
  • Mordecai Mordecai:
  • bandaleros bandaleros:
  • Mordecai Mordecai:
  • istr istr:
  • bandaleros bandaleros:
    *** ******** *** ***** ****** hahahaha ********* *** *** ****** ********** ****** *******
  • Didrug Didrug:
    ****** ***** ****** ***** ******* **** **
  • Mordecai Mordecai:
  • bandaleros bandaleros:
  • Mordecai Mordecai:
    hahahahahahahaha
  • Mordecai Mordecai:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha** ***** ** ***** ******* *****
  • Mordecai Mordecai:
    **** **** *** hahahaha*** *********
  • I imerkush:
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ** *** ****** hahahaha ***** ***** ******* ****** ********** ********** ***** **
  • bandaleros bandaleros:
  • I imerkush:
    hahahaha*******
  • I imerkush:
  • I imerkush:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • I imerkush:
    ****** hahahaha*
    I imerkush: ****** hahahaha*