Auto LSD Bitkimin yapraklarında yanma ve sararma

RuhGezgini

Yeni üye
Selamlar kankalar , 7. haftalık LSD Auto bitkimin alt yapraklarında kuruma,sararma sıkıntısıyla karşı karşıyayım. Sararma alttan başlayıp gittikçe yukarıdaki yapraklara doğru gidiyor. AN üçlü gübre kullanıyorum. Gübreyi çizelgeye göre veriyorum fakat benim bitki auto olduğundan biraz küçük o yüzden fazla verdiğimi düşünüp gübreyi yarıya düşürdüm fakat hala yapraklar düzelmedi. Gittikçe yukarıya doğru gidiyor daha da sıkıntı olucak diye korkuyorum. Çiçeklenmeye de girdi çünkü bitki. Sizce ne yapmam gerek ? Nedir sıkıntısı ? Gübresiz mi su vermeliyim bir süre düzelmesi için ? 
Şimdiden sağolun.

https://imgur.com/a/tu3ZO

GÜNCELLEME (SON DURUM) 15.02.2018 10.HAFTA AUTO LSD

Bitkim yarın 10.haftasına giriyor. Ben şahsen gübreyi verirken hep az miktarda vermeye çalıştım bitki auto olduğu için azar azar gübreledim hep. Bana da azot eksikliği gibi geliyor bakalım gübre miktarını artırdım 1 hafta böyle denicem sonraki haftalar zaten gübreyi keserim hasata doğru. Sararmalar bu konuyu açtığımdan beri hiç kesilmedi ve bitki yapraklarını kaybetmeye devam etti. Şuan bitkinin alt kısmı bomboş **** satıyım komik bi durumda ama sömeklerde sıkıntı yok gibi [img=21x21]https://forum.tohumsuz.com/images/smilies/emoji5.png[/img]
Bakalım ilk deneyimim zaten iyi kötü bir şeyler versin de gerisi önemli değil.

[font=Open Sans, sans-serif]https://imgur.com/a/E0yt7[/font]

erkete

Yeni üye
Cvp: Auto LSD Bitkimin yapraklarında yanma ve sararma

RuhGezgini' Alıntı:
Selamlar kankalar , 7. haftalık LSD Auto bitkimin alt yapraklarında kuruma,sararma sıkıntısıyla karşı karşıyayım. Sararma alttan başlayıp gittikçe yukarıdaki yapraklara doğru gidiyor. AN üçlü gübre kullanıyorum. Gübreyi çizelgeye göre veriyorum fakat benim bitki auto olduğundan biraz küçük o yüzden fazla verdiğimi düşünüp gübreyi yarıya düşürdüm fakat hala yapraklar düzelmedi. Gittikçe yukarıya doğru gidiyor daha da sıkıntı olucak diye korkuyorum. Çiçeklenmeye de girdi çünkü bitki. Sizce ne yapmam gerek ? Nedir sıkıntısı ? Gübresiz mi su vermeliyim bir süre düzelmesi için ? 
Şimdiden sağolun.

selam kanka deneyimlerim üzerinden yorum yapıyorum , basit  gübre yanması kanka gübre miktarlarını gözden geçir , artış devam ediyorsa flusha alman lazım . korkmana gerek yok hallediliebilir bişi  ayrıca bitkin çok güzel görünüyor

Ganja38

Yeni üye
Kanka öncelikle selamın aleyküm seninde bildiğin gibi lsd 25 tam bir su canavarı kanka ne sıklıkla veriyorsun ne miktarda veriyorsun bilmiyorum ama bana sudan gibi geldi bende lds lerimi dikicem haftaya inş

RuhGezgini

Yeni üye

erkete' Alıntı:
RuhGezgini' Alıntı:
Şimdiden sağolun.

selam kanka deneyimlerim üzerinden yorum yapıyorum , basit  gübre yanması kanka gübre miktarlarını gözden geçir , artış devam ediyorsa flusha alman lazım . korkmana gerek yok hallediliebilir bişi  ayrıca bitkin çok güzel görünüyor

sağol kanka 2-3ml arası veriyordum şuana kadar hep gübreyi ama bugün 0.5 ml koydum suya öyle vericem bir süre bakalım. yanma olayı biraz daha yayıldı yapraklara. kurtarmam lazım.

Ganja38' Alıntı:
Kanka öncelikle selamın aleyküm seninde bildiğin gibi lsd 25 tam bir su canavarı kanka ne sıklıkla veriyorsun ne miktarda veriyorsun bilmiyorum ama bana sudan gibi geldi bende lds lerimi dikicem haftaya inş

aleyküm selam kanka öyle miymiş ben bilmiyordum kanka benim ilk growum bu :D
suyu 2 günde bir veriyorum 500ml- 750 ml kadar. zaten saksı 8 litrelik saksı fazla da sulamak istemiyorum. ama az mı veriyorum acaba bilemedim ?

Ganja38

Yeni üye
Kanka sıklığı artır ve miktarı da az da olsa artır lsd 25 in özelliği bu bide tohumsuz kankam bununla ilgili güzel bir video yapmış onada bak linkte https://youtu.be/qwlDa68mx0Y

Patesi

Yeni üye
Kanka bana göre gübre yanması gözüküyor ayrıca sulamadan sonra saksının altından su akana kadar su la ki toprak iyice yenilensin

THCman

Yeni üye
Besleme tablosunda 4ml ver diyor 1 litreye, sakın yapma öyle şeyler, ne yazıyorsa yarısını ver korkma, bitki aç kalınca aynı öyle alttaki yaprakları yemeye başlıyor, sarartıyor yavaş yavaş onlardaki besini alıp yukarı taşıyor, işte o zaman gübre miktarını 2ml/L veriyor isen 3ml/L şekline geçersin, hem az gübre kullanırsın hemde bitki yanmaz çile çekmez, acıktıkca doyurmak gibi

macbethh

Yeni üye
Bebeğin kusması gibi bir şey  gayet olağan zararsız bır sey kopar gıtsın o yaprakları . cerrahlar kötü bulaşmış yerı keser atar

RuhGezgini

Yeni üye

macbethh' Alıntı:
Bebeğin kusması gibi bir şey  gayet olağan zararsız bır sey kopar gıtsın o yaprakları . cerrahlar kötü bulaşmış yerı keser atar

Doğru diyosun kanka da ilk growum olduğu için biraz endişelendim. Normal bir şeyse sıkıntı yok o zaman :)

RuhGezgini

Yeni üye
Kankalar yapraklar solmaya hala devam ediyor. Gün geçtikçe aşağıdan yukarıya sürekli kuruyor yapraklar. Oysa ki gübreyi baya azalttım gübre yanması olmaması lazım. Ne yapayım sizce ? Sömeklenmede şuan bitki. Dün 2.ayı doldu bitkinin sömeklenme döneminde şuan.

Bzzrjckk

Üye
Nitrojen eksikliği. Bitki toprakta bulamadığı mineralleri en alttan başlayarak daha önceden depoladığı yaprakları kurutarak alıyor. Genelde çiçeklenmenin 4. Haftasında başlar çünkü çiçeklenme sırasında nitrojeni azaltırsın. Çimlenme sırasında sulamada sıkıntı olmuş kardeşim.

RuhGezgini

Yeni üye

greenblue53' Alıntı:
Kanka bence kesinlikle azot ( nitrojen ) eksikliği advances nutrients kullanıyorsun  micro N-P-K 2-0-0  grow 1-0-4 bloom 1-3-4  eğer 25. günündeyse litreye hep yarım ml verdiysen bence az litreye eğer böyle verdiysen şayet bu sefer 1 litreye 4 ml micro koy en çok azot onda var %2 diğerlerinden 3 ml koy ver bu seferlik bitkin zaten 25 gunluk bebek değil hiçbişey yapmaz bu miktar  çiçeklenmeye geçerken aslında normal bu gözükebilir problem yapma o hepten sararmış yaprakları da kes onları bitki sömürmüş alacağını almış zaten daha işe yaramaz onlar bnce bi problem yok bitkinde sıkıntı yapma . o gübre yanması diyenlere de takılma böyle gübre yanması olmaz

Mesaj için sağol kanka. Bitkim yarın 10.haftasına giriyor. Ben şahsen gübreyi verirken hep az miktarda vermeye çalıştım bitki auto olduğu için azar azar gübreledim hep. Bana da azot eksikliği gibi geliyor bakalım gübre miktarını artırdım 1 hafta böyle denicem sonraki haftalar zaten gübreyi keserim hasata doğru. Sararmalar bu konuyu açtığımdan beri hiç kesilmedi ve bitki yapraklarını kaybetmeye devam etti. Şuan bitkinin alt kısmı bomboş **** satıyım komik bi durumda ama sömeklerde sıkıntı yok gibi :D

RuhGezgini

Yeni üye

greenblue53' Alıntı:
RuhGezgini' Alıntı:
Mesaj için sağol kanka. Bitkim yarın 10.haftasına giriyor. Ben şahsen gübreyi verirken hep az miktarda vermeye çalıştım bitki auto olduğu için azar azar gübreledim hep. Bana da azot eksikliği gibi geliyor bakalım gübre miktarını artırdım 1 hafta böyle denicem sonraki haftalar zaten gübreyi keserim hasata doğru. Sararmalar bu konuyu açtığımdan beri hiç kesilmedi ve bitki yapraklarını kaybetmeye devam etti. Şuan
bitkinin alt kısmı bomboş **** satıyım komik bi durumda ama sömeklerde sıkıntı yok gibi :D

Kanka yukarıdaki yapraklara doğru sararma devam ediyorsa bi advanced nutrients revine alabilirsin ister yapraklara sprey ver ister toprağa işe yarar bi bak istersen içinde nitrojen calsiyum magnezyum herşey var iyi gelir.

al kanka daha açıklayıcı olması açısından az önce bitkinin son durumunu çektim. 
https://imgur.com/a/E0yt7
aslında şimdi gübre alacak bi bütçem yok ama eğer bitkim için kurtarıcı melek olacaksa neden olmasın :D

mcmurphy

Yeni üye
Yaprakların yukarı doğru kıvrılması kenarlarının içeri doğru kıvrılması sıcaklıkla ilgili bir problem göstergesi aynı zamanda. Sıcaklık düşürülmeli. 
Ev yapımı klimalar var baya işlevsel ve basit. Onları öneririm bu arada.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ***** **** ********* ******** ******* **** ********** ******* ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    ** *** **
  • İnksel İnksel:
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    ********** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    **** ****** **** ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    ** ******** ***** ***** ** ***** ****** dready ****** ******** ******** **
    ****** ** ***** ******** *** ****** * ** ******** ***** ***** ** ***** ****** dready ****** ******** ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    +1
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    dready********** dready**********
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ** ****** ******** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    dready********** dready********** ********* **** ****** ******
    ******** ******* ******* ** ********** ***** ******** ***** ** ***** ***** ********** ***** ******* ****** ****** *** **** ******** ** **** **** ******** *****
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    dready********** ***** ** **** ****** ******** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ******* ******* ** ********** ***** ******** ***** ** ***** ***** ********** ***** ******* ****** ****** *** **** ******** ** **** **** ******** ***** ******** ******* ****** **
  • B Bomberx:
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    ******* ******* *** * ***** ******** dready** ** ***** ** * ***** ***** ********* dready
    +1
    Sleepless Sleepless: ******* ******* *** * ***** ******** dready** ** ***** ** * ***** ***** ********* dready +1