Auto mu Photo mu?

HarTrak

Üye
Merhaba kankalar.. sormak istediğim bir kaç soru var..

1) tohumun auto mu photo mu olduğunu nasıl anlarım? Bitkide belirtileri nelerdir??

2) auto'ya 20/4 yapabiliriz, photo'ya da 20/4 yapabiliriz veg dönemde. Bloom da photoya 20/4 gitsek ne olur?

Ü

Üye silindi 31738

Guest
otomatik tohumlar ışık döndüsünde değişiklik yapmadan çiçege girer bu yaklaşık 30 ile 35 gunu arasında olur ama stress yaşatırsan daha erken girer çiçege.Photo 20/4 çiçekde nasıl olur şuan bir tane photo mor yumrugum var kabınde bırde oto ikiside çiçekde 20/4 de

kufi

Yeni üye
otomatik tohumlar ışık döndüsünde değişiklik yapmadan çiçege girer bu yaklaşık 30 ile 35 gunu arasında olur ama stress yaşatırsan daha erken girer çiçege.Photo 20/4 çiçekde nasıl olur şuan bir tane photo mor yumrugum var kabınde bırde oto ikiside çiçekde 20/4 de
photo veg döneminde oldugu icin mi 20/4te kuzen anlamak icin soruyorum 18/06 olması gerekiyor diye biliyorum cünkü vegde olsa bile

Sleepless

Müptezel
Auto ya ne kadar süre ışık o kadar hızlı büyür ve verim alırsın.
Photo için ise vegde 18/6 en ideali, photoya bloomda 20/4 yapamazsın 12/12 de çiçeğe girer knk

Ü

Üye silindi 899

Guest
Merhaba kankalar.. sormak istediğim bir kaç soru var..

1) tohumun auto mu photo mu olduğunu nasıl anlarım? Bitkide belirtileri nelerdir??

2) auto'ya 20/4 yapabiliriz, photo'ya da 20/4 yapabiliriz veg dönemde. Bloom da photoya 20/4 gitsek ne olur?

Uzun lafı kısası dostum, auto ışığa bakmaz istersen 1 saat ışık ver, yaşarsa çiçek açar.

sen 18/6 20/4 22/2 gibi ışıklara takılma, photoperiod bitki de 12 saat ışık veya 12 saatten az ışık vermediğin sürece vegetation yani gelişim sürecini sürdürür. Güneş veya ışık ne zaman ki 12 saat veya altı olur, o zaman blooma girer..

HarTrak

Üye
Çiçeğe nasıl geçirdin kankam photoyu? Birde bloom evresine girdiğinin belirtileri nelerdir?

HarTrak

Üye
Cebaplarınız için hepinize teşekkür ederim. Aslında benim derdim şu. Elimde içimini sevdiğim bi tohum vardı. Bu tohum photo diye 18/6 ışıkta tuttum üstüne bir de eğitim verdim iki kez topping uyguladım. Işık döngüsünü değiştirmeden bitkide pistiller çıktı(bu pistilleri çiçeklenmeye geçti diye yorumladım. Çiçeklenme belirtileri nedir bunun hakkında da tam bir bilgim yok)

Bildiğim kadarıyla veg dönemde 24 saat ışık bir problem teşkil etmiyor. Bu dönemde karanlığa ihtiyaç yok. Ama bloom döneminde auto da olsa photo da olsa karanlığa ihtiyaç duyuyor bitki.

Autoları 4 saat photoları 12 saat karanlıkta bırakmak zorunda mıyız? Photoları da 1 gün karanlıkta bırakıp blooma evresine geçirip 4 saat karanlık ile yetiştiremeyiz mi?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    * ******* *** *** ** ********* ** *** ***** ***** ****** ****** ******** **** ** ******** ******* ***** ***** *** *** ********* ******** ****** ******** ******** ****** ****** ****** hahahaha ***** ***** ******* **
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahaha* hahahaha* ** **** ** ******** ******* ***** ***** *** *** ********* ******** ****** ******** ******** ****** ****** ****** hahahaha ***** ***** ******* **
  • Night owl Night owl:
    ******** ********** ****** **** ***** ****** ****** ** ******** hahahaha** hahahaha * ******** ***** **** **** ****** hahahaha*** **** hahahaha*** **** ****** ******** ******* ******** **** ** ***** ****** ******** ******** hahahaha ******** hahahaha** hahahaha ***** ** ****** ******** ******* ****** **** ** ****** **** ******** ****** ********** ****** ** ******
  • NewGardener NewGardener:
    *** ** **** ** ** ****** ****** ** **** ** **** ******* ********** ** ** ** ******
  • Night owl Night owl:
    ***** ******** *** ***** ********** ** ****** **** *** *** ******* ******** *** ********* ** ***** ** ****** ******** ****** ***** * ***** ** ****** ********** *****
  • K kamdavulu:
    *** ******* ******** ***** ******** ******** hahahaha*** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    *** * ***** ** ******** ******* ****** *** ******* ******** ***** ******** ******** hahahaha*** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    hahahaha***** **** ** ******** ****** hahahaha ******
  • K kamdavulu:
    ********** **** ***** ******** *** hahahaha *** ** *** ******** ********** ***** ******* ****** *** hahahaha***** **** *** ******* ******** *** ***** **********
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** *** ** ****** ** *** *** ******* ******** ***** ******** ******** hahahaha*** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** ******* ***** ** **** *** ** ***** ******** ******* ********** ****** ***** ****
  • K kamdavulu:
    *** * **** **** *** hahahaha** hahahaha***** *** **** *** ** ****** ** ***
  • Night owl Night owl:
    **** ******* ********** *** ******** ***** *** **** *** ******** ******* ***** ****** *** ***** *** ****** ***
  • Mordecai Mordecai:
    hahahaha*** ** ********* **
  • Night owl Night owl:
    *** **** ******* ****** **** **** ********** **** ***** ******** *** hahahaha *** ** *** ******** ********** ***** ******* ****** *** hahahaha***** **** *** **
    +1
  • K kamdavulu:
    **** ****** ***** ******** ******** ***** ******* ****** hahahaha ******* ***** ******* ***** ** **** *** ** ***** ******** ******* ********** ****** ***** ****
    +1
  • Night owl Night owl:
    ** ******* **** ***** ****** ***** ********* ********** ******* ***** ******* hahahaha *** ***** *** ***** ********* ******* ******* *** ******* ****** ***** ***** ***** **** ****** * ***** ***** ********* ********* * ***** ******** ****** **** ****** ***** ******** ******** ***** ******* ****** hahahaha
    *** ****** hahahaha* ********* ******** ** ******* ***** ********** *********
    *** hahahaha ** ** ***** hahahaha** ******* *****
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ******** **** ****** ***** ***** ****** ****** ********** **** ****** ******** **** ** ******* **** ***** ****** ***** ********* ********** ******* ***** ******* hahahaha *** ***** *** ***** ********* ******* ******* *** ******* ****** ***** ***** ***** **** ****** * ***** ***** ********* ********* * ***** ******** ******
  • K kamdavulu:
    * **** *** **** ***** *** ******** *** hahahaha* ******* ********* * ******* ***** **** ***** ******* hahahaha** *** ****** ** ** ** ****** ***** ****** ******** ******* * * **** hahahaha** *** ******** ***** ******* *** hahahaha* **** ******* ********** *** ******** ***** *** **** *** ******** *******
  • Night owl Night owl:
    **** ** ****** ******** ********** ******* *** ***** ****** ** ******* ********** ****** ** ***** * **** *** **** ***** *** ******** *** hahahaha* ******* ********* * ******* ***** **** ***** ******* hahahaha** *** ****** ** ** ** ****** ***** ****** ******** ******* * * **** hahahaha** *** ******** ***** ******* *** hahahaha*
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ********** hahahaha**** ******
    Mordecai Mordecai: ********* ********** hahahaha**** ******