Auto ve Photo Nedir ? (Bilgilendirme)

Kanka

Administrator
Yönetici
Kankalar bu konu çok genel başlangıç konusu olucak biraz fazla konuşabilirim sıkılabilirsiniz ama sonuna kadar okursanız en deneyimli olanıda bazı şeyleri öğrenebilir belki .

Kankalar önce photoda anlatıcam ,
photo başlangıç için daha idealdir , hataya yer vardır kaldırabilir toparlayabilir hasat mıktarı daha çok tahmın edilir sadece çarşafa girmesi biraz zaman alır .en az 18 en fazla 24 saat ışıkla bakılır , bloom süresi 11-12 haftalara kadar çıkabilir , hassas olduğu tek konu karanlık periyodundaki ışık sızması bloom dönemının ertelenmesine yol açabilir . Çiçeklenmeye sokarken 1 gun karanlıkta kaldıktan sonra 12-12 ışık döngüsüne geçiş yapabilir . eğer zamandan kısmak istiyorsa bu süreyi 10saat gündüz 14 saat karanlık yaparsa zamandan kısarak hızlı gelişim sağlar fakat sömekler için aynısını söyleyemicem biraz beklentiyi kısmak gerekir . SOG eğitimi içinde çok ideal olan photo genetikler siz nasıl yapmak ıstıyorsanız uğraşabılırsınız.
Autoya gelcek olursak acemiler için tam bi baş belası olabilir , buna baştan sona en az 18 saat ışık vermeniz gerekir , hızlı grow yapıp bıtırmek ıcın tercih edilir bu yuzden hıc eğitim verilmez 0 stres hızlı bi hasat beklenir . bloom süresi max 10 hafta sürer 7 hafta sürebilir. blooma girmesi biraz sana bağlıdır sen ona stres yaşatırsan oda sana veg olarak geri dönebilir , döner diyip kesin konuşmuyorum heran herşey olabilir . O zaman bu durumda biz ona stres vermek istiyorsak revive gibi ürünleri autolarda vegde kullanmak stresi yok edip gelişimine devam etmesini sağlamayacak mı ? bana kalırsa sağlicak , eğer vegi uzatıp bıraz egıtım yapıp hasat mıktarı arttırmak ıstıyorsanız olabıldıgınce yoğun bir stres vermeden egıtım yapmaya bakın yayılsın veg böylelikle stressten dolayı uzayabilir . Eğer 1 gun karanlığa çekip 12-12 ye alırsanız autoyu deneyimlerime göre çiçeklenmeye zorlarsınız ama cıceklenme baslayınca en az 18 saate geri dönün bunu gözlemlediğiniz anda (3-4 gün) 12 saat ışıkla auto nun sömeklerı yok denecek kadar az olur üzer.

Aklıma gelen bi kaç birşey yazdım unuttuğumda vardır ekleye ekleye devam ederım yorumlarda soru varsa yazdıktan en geç 1-2 saat ıcınde konuya ilave edilmiş olur.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 20072

Guest
Ellerine sağlık çok kıymetli yönetici kardeşim :)

CahilKush

Doktor
@Kanka a selam öncelikle konu hiç sıkıcı değildi fakat auto ile 12/12 kısmına takıldım şimdi ben bitkime 1 adet topping yaptım gayet sağlıklı 3 gün sterste kaldıktan sonra gene aldı başını gidiyor ama ben bu çiçeğin maks 40 günde çiçeğe girmesini istiyorum eğer ki kendi girmezse bu süre zarfında 12/12 vererek kendim teşvik etsem ve ilk pistilleri gözlemlediğim anda 20/4 periyoduma geri geçsem sence bitkinin verimi düşer ve bu ani ışık değişimlerinden ekstra stres yaşayıp çiçeklenmenin bitimini uzatır mı ? bir başka sormak istediğim ise mesela 40 gün oldu çiçek yok ben bunu 12/12 ye aldım ve sonra 20/4 aldım ama bazı arkadaşlar auto diye aldığı bitkinin photo çıkmasından dolayı sıkça konu açıyor ben özellikle alırken belirtim ve flowering type kısmında autoflower olduğuna emin oldum ama diyelim ki tüm bunlara rağmen bu bitki Photo ise benim pistili gördükten sonra eski uzun periyoduma geçişimden nasıl etkilenir ?

Kanka

Administrator
Yönetici
@CahilKush kanka aslında bunu yazma sebebim tam olarak bu sıkıntıdan dolayı çok konu açılması autolar stres yaşadığında 50 55 gune kadar çıktığını gördüm ve deneysel olarak 2 bitkimde çalıştım , gözlemlerime göre 12-12 ye çekmek bitkiyi blooma sokmada zorladı

CahilKush

Doktor
@CahilKush kanka aslında bunu yazma sebebim tam olarak bu sıkıntıdan dolayı çok konu açılması autolar stres yaşadığında 50 55 gune kadar çıktığını gördüm ve deneysel olarak 2 bitkimde çalıştım , gözlemlerime göre 12-12 ye çekmek bitkiyi blooma sokmada zorladı
Anladım kanka ben bitkilerimi min. sterste tutayım peki bu çiçeğe teşvikle soktuğun bitkilerden hasat aldın mı ? yoksa henüz daha o aşamaya gelmediler mi ?

ayenaxrg

Üye
@Kanka benim sorumda su autolar 60 güne kadar full pistil veripte tomurcuklanma yapmazsa bu bitki photo çıkabilir mi yoksa kesin automudur ? Photo bitkiler 12 12 döngüsüne almadan önce pistil verirmi ? Auto bitkiyi görüntüsünden nasıl anlayabiliriz ?

Kanka

Administrator
Yönetici
kanka auto bu beyaz kıllar çok artmaya başlarsa çıçeklenme başındadır zaten bloomun ılk 2-3 haftası pek pistiller gozukmıcek

Cashh

Doktor
Kankalar bu konu çok genel başlangıç konusu olucak biraz fazla konuşabilirim sıkılabilirsiniz ama sonuna kadar okursanız en deneyimli olanıda bazı şeyleri öğrenebilir belki .

photo başlangıç için daha idealdir , hataya yer vardır kaldırabilir toparlayabilir hasat mıktarı daha çok tahmın edilir sadece çarşafa girmesi biraz zaman alır .en az 18 en fazla 24 saat ışıkla bakılır , bloom süresi 11-12 haftalara kadar çıkabilir , hassas olduğu tek konu karanlık periyodundaki ışık sızması bloom dönemının ertelenmesine yol açabilir . Çiçeklenmeye sokarken 1 gun karanlıkta kaldıktan sonra 12-12 ışık döngüsüne geçiş yapabilir . eğer zamandan kısmak istiyorsa bu süreyi 10saat gündüz 14 saat karanlık yaparsa zamandan kısarak hızlı gelişim sağlar fakat sömekler için aynısını söyleyemicem biraz beklentiyi kısmak gerekir . SOG eğitimi içinde çok ideal olan photo genetikler siz nasıl yapmak ıstıyorsanız uğraşabılırsınız.
Autoya gelcek olursak acemiler için tam bi baş belası olabilir , buna baştan sona en az 18 saat ışık vermeniz gerekir , hızlı grow yapıp bıtırmek ıcın tercih edilir bu yuzden hıc eğitim verilmez 0 stres hızlı bi hasat beklenir . bloom süresi max 10 hafta sürer 7 hafta sürebilir. blooma girmesi biraz sana bağlıdır sen ona stres yaşatırsan oda sana veg olarak geri dönebilir , döner diyip kesin konuşmuyorum heran herşey olabilir . O zaman bu durumda biz ona stres vermek istiyorsak revive gibi ürünleri autolarda vegde kullanmak stresi yok edip gelişimine devam etmesini sağlamayacak mı ? bana kalırsa sağlicak , eğer vegi uzatıp bıraz egıtım yapıp hasat mıktarı arttırmak ıstıyorsanız olabıldıgınce egıtım yapmaya bakın yayılsın veg böylelikle stressten dolayı uzayabilir . Eğer 1 gun karanlığa çekip 12-12 ye alırsanız autoyu deneyimlerime göre çiçeklenmeye zorlarsınız ama cıceklenme baslayınca en az 18 saate geri dönün bunu gözlemlediğiniz anda (3-4 gün) 12 saat ışıkla auto nun sömeklerı yok denecek kadar az olur üzer.

Aklıma gelen bi kaç birşey yazdım unuttuğumda vardır ekleye ekleye devam ederım yorumlarda soru varsa yazdıktan en geç 1-2 saat ıcınde konuya ilave edilmiş olur.
Kanka auto için 0 stres ve eğitim vermeden hasata gidin demişsin ama ben hem topping hem lst yapıcam bunu yapan da çok kişi gördüm seni de biliyorum şimdi hayda oldum topping ve lst yapmalımıyım yapmamalımıyım bak şimdi

Cashh

Doktor
Kanka birde ben başından sonuna kadar 20-4 gitmeyi planlıyordum auto olduğu için şimdi 40-50 günlük olunca 12-12 ye mi geçmek gerek diyorsun

Kanka

Administrator
Yönetici
Hayır yanlıs anlasılma olmasın agır egıtım gorduyse 55 leri görme şansı azda olsa var.

Cashh

Doktor
Hayır yanlıs anlasılma olmasın agır egıtım gorduyse 55 leri görme şansı azda olsa var.
Kanka şimdi bu auto çiçeğe kendi girdiğine göre photo gibi çiçeğe girsin diye Işık döngüsünü 12-12 ye almaya gerek yok diye biliyorum şimdi bu yanlış mı ben şimdi filiz de 10 günlük 20-4 Işık döngüsünde hasata kadar aynı Işık döngüsünde gitmeyi planladım şimdi bu doğru değil mi.? Auto hani ne kadar ışık çok olursa o kadar verim verir diye okudum o kadar yazı vs nasılsa kendi çiçeğe giriyor Işık değişimine gerek yok ayrıca bir hafta sonra topping ve lst uygulamayı da planladım. Cevaplarsan sevinirim

banabi

Yeni üye
Kanka şimdi bu auto çiçeğe kendi girdiğine göre photo gibi çiçeğe girsin diye Işık döngüsünü 12-12 ye almaya gerek yok diye biliyorum şimdi bu yanlış mı ben şimdi filiz de 10 günlük 20-4 Işık döngüsünde hasata kadar aynı Işık döngüsünde gitmeyi planladım şimdi bu doğru değil mi.? Auto hani ne kadar ışık çok olursa o kadar verim verir diye okudum o kadar yazı vs nasılsa kendi çiçeğe giriyor Işık değişimine gerek yok ayrıca bir hafta sonra topping ve lst uygulamayı da planladım. Cevaplarsan sevinirim
+

Kanka

Administrator
Yönetici
kanka autoda 18 saat ısığın altına düşme sen 12-12 falan alınmaz , sadece bıtkını cok kısa tutup cıcege almak ıstıyorsan dıye dedım veya olmus 55 gun cek 12 - 12 ye 2-3 gun sonra pistillenme başlarsa çek en az 18 e tekrar geri çekersin ve en az 18 saat ısıkla o gelişen pistillerde ilerleme gozlemleyemedıysen demekki bitkin photo çek 12 - 12 ye , @banabi - @Musdrag

Son düzenleme:

Bad Girl

Yeni üye

Autoya gelcek olursak acemiler için tam bi baş belası olabilir , buna baştan sona en az 18 saat ışık vermeniz gerekir , hızlı grow yapıp bıtırmek ıcın tercih edilir bu yuzden hıc eğitim verilmez 0 stres hızlı bi hasat beklenir . bloom süresi max 10 hafta sürer 7 hafta sürebilir. blooma girmesi biraz sana bağlıdır sen ona stres yaşatırsan oda sana veg olarak geri dönebilir , döner diyip kesin konuşmuyorum heran herşey olabilir . O zaman bu durumda biz ona stres vermek istiyorsak revive gibi ürünleri autolarda vegde kullanmak stresi yok edip gelişimine devam etmesini sağlamayacak mı ? bana kalırsa sağlicak , eğer vegi uzatıp bıraz egıtım yapıp hasat mıktarı arttırmak ıstıyorsanız olabıldıgınce egıtım yapmaya bakın yayılsın veg böylelikle stressten dolayı uzayabilir . Eğer 1 gun karanlığa çekip 12-12 ye alırsanız autoyu deneyimlerime göre çiçeklenmeye zorlarsınız ama cıceklenme baslayınca en az 18 saate geri dönün bunu gözlemlediğiniz anda (3-4 gün) 12 saat ışıkla auto nun sömeklerı yok denecek kadar az olur üzer.

Emeğinize sağlık.bisey merak ediyorum photo larda veg döneminden sonra 12 . 12 ışık verdiğimizde çiçeğe girer bu evrede tam çiçeklenme nin ortalarinda mesela 2veya 3. Haftadan sonra ışığı 18.6 veya 20.4 gibi yapsak somekleri etkilermi bitkiyi veg e zorlarmi . Hani ne kadar ışık i kadar verim mantığı varya somekleri etkiler mi. Yoksa bloom evresini 12_12 mi biturmek zorunda

Cashh

Doktor
kanka autoda 18 saat ısığın altına düşme sen 12-12 falan alınmaz , sadece bıtkını cok kısa tutup cıcege almak ıstıyorsan dıye dedım veya olmus 55 gun cek 12 - 12 ye 2-3 gun sonra pistillenme başlarsa çek en az 18 e tekrar geri çekersin ve en az 18 saat ısıkla o gelişen pistillerde ilerleme gozlemleyemedıysen demekki bitkin photo çek 12 - 12 ye , @banabi - @Musdrag
Eyvallah kanka teşekkür ederim. 20 saat ışık veriyorum sakıncası var mı sence 18 e dönmeni tavsiye edermisin

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Ü Üfürükçü gargamel: ******* **** ****** ***** ****** hahahaha*