Auto ve Photo Nedir ? (Bilgilendirme)

Bad Girl

Yeni üye
Peki anladım kanka o yüzden photo lar uzun sürüyor bloom dönemi yarım gün ışık aldığı için diyebilirmiyiz. Bide benim kızlar hava soğukken küçük isiticim var onu yakıyorum unutmuşum resimdeki yaalar ondan oldu sanırım toparlar mi acaba
@Bad Girl güzel bi soru kanka buna konuda değinmemişim ama bunu anlatırsam iyice kafa karışır , o şöyle re veg olur cıceklenme esnasında veg e devam eder cıceklerı geliştirmeden

Emeğinize sağlık.bisey merak ediyorum photo larda veg döneminden sonra 12 . 12 ışık verdiğimizde çiçeğe girer bu evrede tam çiçeklenme nin ortalarinda mesela 2veya 3. Haftadan sonra ışığı 18.6 veya 20.4 gibi yapsak somekleri etkilermi bitkiyi veg e zorlarmi . Hani ne kadar ışık i kadar verim mantığı varya somekleri etkiler mi. Yoksa bloom evresini 12_12 mi biturmek zorunda
o şekilde yaparsan bitkin radyasyon yemiş bir ucubeye dönecektir yüksek ihtimal elinde kocaman bir sıfır ve zaman kaybı olacaktır.
12/12 bitirmek zorundasın

ayenaxrg

Üye
Benim bu auto blue dream 72 günde ışığım 300w dobled 5 cmye kadar uzuyor ışığı ne kadar cekersem çekeyim pistilde var bitkimde. Tomurcuk yapmıyor başlamadı bir türlü ışık mecburen öyle kalicak bir sorun olurmu ?

Woppy

Ordinaryüs
Bro 72 de bi foto atsan suana kadar baya sömek tutması lazımdı buyuk ıhtımal photo dur birde ışık düzeni nedir ? Ve bitki ile ışık arası ne kadar msefa ?

ayenaxrg

Üye

Woppy

Ordinaryüs
Knk bence photo ışığı 12/12 ye cek bi haftaya degilimi gzölerinle görürsün çünki bu kadar uzun sürede sömeklerin olması lazım Ken sende daha pistiller var. Bu arada bir photo için 70 gün bence uzun bi veg süresi şöyle düşün çicege girdigine daha büyüyecek o yüzden uzun dalları baglayarak yatr saga sola yer sıkıntın yoksa elleme var ise dedigin gibi yap bir an önce 12/12 ye cek ışık saatini

ayenaxrg

Üye
Knk bence photo ışığı 12/12 ye cek bi haftaya degilimi gzölerinle görürsün çünki bu kadar uzun sürede sömeklerin olması lazım Ken sende daha pistiller var. Bu arada bir photo için 70 gün bence uzun bi veg süresi şöyle düşün çicege girdigine daha büyüyecek o yüzden uzun dalları baglayarak yatr saga sola yer sıkıntın yoksa elleme var ise dedigin gibi yap bir an önce 12/12 ye cek ışık saatini
Aynen kanka bugün cekicem saat 12 yi bekliyorum ışığı kesicem sabah 12 de ışığı geri acicam banada çok tuhaf geldi auto olmadığına eminim artık millet hasat aldı biz tomurcuk çıksın diye bekliyoruz

Onuroloji

Yeni üye
Süper L. Haze olarak 2 tohum geldi.. ilk defa başlıyoruz ara ara sorularım olacak yardımcı olursanız çok sevinirim..

Bazı arkadaşların toprağa karıştırdığı küçük beyaz çakıl taşına benzer bir madde gördüm onun ismi nedir?

Şuan tohumları nemli peçeteye koydum 1 2 güne citirdar sonra bardağa koyup 1 hafta sonra saksıya gecircem. Bardağa koyduğum andan itibaren ışıkları kaç saate ayarlamaliyim 16 saat ışık 8 saat karanlık uygunmudur?

Uygun ise saksıya geçtikten sonra nasıl olmalı

Şimdiden teşekkürler :)

Cashh

Doktor
Süper L. Haze olarak 2 tohum geldi.. ilk defa başlıyoruz ara ara sorularım olacak yardımcı olursanız çok sevinirim..

Bazı arkadaşların toprağa karıştırdığı küçük beyaz çakıl taşına benzer bir madde gördüm onun ismi nedir?

Şuan tohumları nemli peçeteye koydum 1 2 güne citirdar sonra bardağa koyup 1 hafta sonra saksıya gecircem. Bardağa koyduğum andan itibaren ışıkları kaç saate ayarlamaliyim 16 saat ışık 8 saat karanlık uygunmudur?

Uygun ise saksıya geçtikten sonra nasıl olmalı

Şimdiden teşekkürler :)
Taşlar toprak hava alsın diye perlit taşı delikli bir hafif taş. Tohum auto mu photo mu

Bedük

Üye
Arkadaşlar sık görüyorum auto için setup kurup photo tohum sürprizi yaşayanları. Böyle durumda ne yapmak lazım? Örneğin 1,5 2 ayda çiçeklenme olmazsa direkt ışığı 12 12 yapıyoruz ama gübredir nemdir nasıl toplarlarız? Auto büyüme evresiyle photoda kullanılan çizelgeler benzer midir?

M4TAD0R

Üye
Öncelikle teşekkür ederim çok faydalı bilgiler...
Kankam bunu biraz açıklar mısın;
'' hassas olduğu tek konu karanlık periyodundaki ışık sızması bloom dönemının ertelenmesine yol açabilir''
Benim photo bitkilerim bloomun 3. Haftası bitti, sulama yaparken odam da bulunan florasan lambayı açıyorum 15-20 dk da sulama işlemini tamamlıyorum bu ışık bile etkiler mi yani?
Ne tür bir ışıktan bahsediyoruz burda?
@Kanka

Ü

Üye silindi 22921

Guest
Bence autoda açma germe haraketlerinden daha çok scrog file ile yon vermek daha mantıklı gibi geliyor bana. 1 adet fileyi filiz döneminde kullanmak ve sabit bırakmak. 2. fileyide boyu nekadar istiyorsak o şekilde tutmak.
Reis bişey sorabilirmiyim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • RuhsuzGarden RuhsuzGarden:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** *****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ***** ****** ********* ****** ******** *** ***** ********** ******* **** ****** **** ****
    ******* dready** ******* ***** ***** *********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** ******** ******** ***** ***** ********* ******* *** ****** **** ** ***** **** ** ** ***** **** **** ******* ********
    ********* **** dready*
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* **** dready*********** ** **********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ****** dready** ********** ** ******* **** ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** **** dready***** **** *** *** ***** ******** *** ***** ***** ******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** ***********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** dready**** ** ****** ********* dready * ** *** *******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** **** *** ********* * **** ** ********** ****** ****** ********** ***** *** ****** ** ***** ******* *** **** ***********
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** ********
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** dready **** ******* ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    Nazim_Red Nazim_Red: ***** ********