Auto ve Photo Nedir ? (Bilgilendirme)

Kanka

Administrator
Yönetici
olabilir , sabırsızlık adama neler yaptırıyo :D @Grauwolf bence 24 e cek 1 hafta gıt cıceklenmeye devam edıyosa kalsın

Kanka

Administrator
Yönetici
@M4TAD0R kankacım şu şekılde photolar karanlığı tam karanlık ıster nem makınesının ısıgı veya senın bı fotosunu çekeyım demen zarar verır hemen etkılenır . sulamayı ısık kapanmadan yarım saat önceye çekersen butun sorun cozulur brocum hasatın bol olsun

M4TAD0R

Üye
@M4TAD0R kankacım şu şekılde photolar karanlığı tam karanlık ıster nem makınesının ısıgı veya senın bı fotosunu çekeyım demen zarar verır hemen etkılenır . sulamayı ısık kapanmadan yarım saat önceye çekersen butun sorun cozulur brocum hasatın bol olsun
Teşekkür ederim kanka cevapladığın için bir sorum daha olucak sana zahmet cevaplarsan çok makbule geçer
Bitkiler bloomun 4.haftası bitti ama hala koku filan yok sence bu bir sorun teşkil ediyor mu? Çok yoğun tricom var tomurcuk yok henüz.

M4TAD0R

Üye
Knk bence bitkiyi hiç oldugu yerden oynatmıcaksın verimi etkiliyor kesinlikle
Blooma girdiğinden beri hiç oynatmadım kanka ama scrog fileyi biraz geç attım gibi çünkü ilk 3 hafta baya boy attı, 3.haftanın sonunda attım fileyi. şuan 4.hafta bitti şimdiden yoğun tricom var, ama üst yapraklarda kıvrılma var, Fan yanığı gibi duruyor ama kabinde 1 adet 18 cm Vantilatör var sadece başka bir faktörden etkilenir mi üst yapraklar, pençe veya ısı stresi değil biliyorum
@Kanka

Ü

Üye silindi 22921

Guest
Kankalar bu konu çok genel başlangıç konusu olucak biraz fazla konuşabilirim sıkılabilirsiniz ama sonuna kadar okursanız en deneyimli olanıda bazı şeyleri öğrenebilir belki .

Kankalar önce photoda anlatıcam ,
photo başlangıç için daha idealdir , hataya yer vardır kaldırabilir toparlayabilir hasat mıktarı daha çok tahmın edilir sadece çarşafa girmesi biraz zaman alır .en az 18 en fazla 24 saat ışıkla bakılır , bloom süresi 11-12 haftalara kadar çıkabilir , hassas olduğu tek konu karanlık periyodundaki ışık sızması bloom dönemının ertelenmesine yol açabilir . Çiçeklenmeye sokarken 1 gun karanlıkta kaldıktan sonra 12-12 ışık döngüsüne geçiş yapabilir . eğer zamandan kısmak istiyorsa bu süreyi 10saat gündüz 14 saat karanlık yaparsa zamandan kısarak hızlı gelişim sağlar fakat sömekler için aynısını söyleyemicem biraz beklentiyi kısmak gerekir . SOG eğitimi içinde çok ideal olan photo genetikler siz nasıl yapmak ıstıyorsanız uğraşabılırsınız.
Autoya gelcek olursak acemiler için tam bi baş belası olabilir , buna baştan sona en az 18 saat ışık vermeniz gerekir , hızlı grow yapıp bıtırmek ıcın tercih edilir bu yuzden hıc eğitim verilmez 0 stres hızlı bi hasat beklenir . bloom süresi max 10 hafta sürer 7 hafta sürebilir. blooma girmesi biraz sana bağlıdır sen ona stres yaşatırsan oda sana veg olarak geri dönebilir , döner diyip kesin konuşmuyorum heran herşey olabilir . O zaman bu durumda biz ona stres vermek istiyorsak revive gibi ürünleri autolarda vegde kullanmak stresi yok edip gelişimine devam etmesini sağlamayacak mı ? bana kalırsa sağlicak , eğer vegi uzatıp bıraz egıtım yapıp hasat mıktarı arttırmak ıstıyorsanız olabıldıgınce egıtım yapmaya bakın yayılsın veg böylelikle stressten dolayı uzayabilir . Eğer 1 gun karanlığa çekip 12-12 ye alırsanız autoyu deneyimlerime göre çiçeklenmeye zorlarsınız ama cıceklenme baslayınca en az 18 saate geri dönün bunu gözlemlediğiniz anda (3-4 gün) 12 saat ışıkla auto nun sömeklerı yok denecek kadar az olur üzer.

Aklıma gelen bi kaç birşey yazdım unuttuğumda vardır ekleye ekleye devam ederım yorumlarda soru varsa yazdıktan en geç 1-2 saat ıcınde konuya ilave edilmiş olur.
Kanka bitkim neden bodur kalıyor. 1 haftadır aynı. 26günlük auto critikal kush

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ***** *** ***** **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    ***** ******* *** ** **** dready*** ***** *** ***** **
  • Mordecai Mordecai:
    ***** **** *** *** ** ********* dready **** ******* *********** ********* ***** ******
    ***** ***** **
  • Mordecai Mordecai:
  • G GaribanMüptezel:
    ****** dready ****** ****** *** ***** *** ** ****** ** ***** ****** ********* * ******** ****** ***** ** ***** **** **** ********** ***** ***** dready*
  • G GaribanMüptezel:
  • Mordecai Mordecai:
  • G GaribanMüptezel:
    ***** dready* *** ******
  • Mordecai Mordecai:
  • G GaribanMüptezel:
  • shellman shellman:
    dready** ***** ********** ********** ****** ********* ******
  • G GaribanMüptezel:
  • Mordecai Mordecai:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** dready ****** ****** *** ***** *** ** ****** ** ***** ****** ********* * ******** ****** ***** ** ***** **** **** ********** ***** ***** dready**** ***** ******** ******** ****** ******* **** ** ******* *******
  • G GaribanMüptezel:
  • G GaribanMüptezel:
    **** ****** ***** ***** ***** ******* ********* **** ****** * **** ******* ***** ******** **** **** ***** ****** *** ***** **** ******
  • Mordecai Mordecai:
    ** *** ******* ** ****** dready **** ****** ******
  • Mordecai Mordecai:
    Mordecai Mordecai: ****** *** *** ****** **** ******