Auto white widow çiçeklenme 21. Gün + 4 adet auto Lemon OG

Cengoxl

Kıdemli Üye
Selam kankalarım herkese bol bol sömekli, mutlu bir yaşam diliyorum..!
IMG_20201118_204241.jpg
Oldukça sıkıntılı bir süreçten sonra su akar yolunu bulur misali, kızlarım ile sonlara doğru yaklaşır gibiyiz çok şükür....
IMG_20201118_204301.jpg
Işık problemi nedeniyle geç kalan büyüme evresi sonunda white widow kızlarımız olgunlaşmaya başladılar!
IMG_20201118_204332.jpg
Genel sağlık durumları oldukça iyi gibi görünüyor ama @silas34 başta olmak üzere siz sevgili dostlardan yorumlar alırsam daha da çok sevinirim.
IMG_20201118_204641.jpg
Şu an en çok merak ettiğim konu bu dönemde azot içerikli gübreleri bir miktar azaltıp, fosfor ve potasyum ağırlıklı beslenme desteği vermem gerekiyor diye düşünüyorum!
Biobizz grow, bloom, topmax, alg a mic ve acti-vera elimdeki gübreler....
IMG_20201118_204438.jpg
Daha da olgun ve dolgun sömekler için destek olursanız sevinirim. Alt sömeklerin ışık almasını engelleyen bazı fan yapraklarını budadım ama hepsini bir anda değil iki hafta içinde az miktarda! Bunun doğuracağı ufak bir stress olacaktır muhtemelen
InShot_20201118_234455411_exported_22546_1605740657194.jpg
InShot_20201118_234455411_exported_55913_1605753129581.jpg
Evet bu arada rahat duramayip 4 adet lemon OG daha saldım çayıra!
Bu sefer küçük karton bardakta büyütüp sonra 11 lt lik kare saksılara alıcam onları!
InShot_20201118_234455411_exported_20735_1605752927759.jpg
Yine plagron ligh mix toprak ve biobizz gübrelerim ile bu macera devam edecek! Artık daha donanımlı biri gibi hissediyorum kendimi! Malum ilk growda bazı hatalar yaptım, kabinimi tanıdım iklime hakimim, gübre konusunda biraz daha da dikkatliyim
Yani henüz hasata dair son periyottayım umarım kazasız belasız bu ilk macera biter!
SInShot_20201118_231653726_exported_109203_1605752767612.jpgInShot_20201118_231653726_exported_0_1605740203175.jpg
Sizlere birkaç sorum olacak kankalarım;
1- dolgun sömekler için yapılacaklar
2- tahmini hasat süresi hasat miktarı
3- boya gitmeyi durdurdu gibi kızlar daha da uzar mı bitkilerim
4- bu evrede hangi gübreleri biraz daha arttırmak lazım
5- son aşama için destek please :cool:

Son düzenleme:
S

silas

Guest
güzel gidiyor çözdün bu işi, grow gübresi veriyorsan kes sadece bloomla 1 tık azaltarak devam et

Cengoxl

Kıdemli Üye
güzel gidiyor çözdün bu işi, grow gübresi veriyorsan kes sadece bloomla 1 tık azaltarak devam et
Teşekkürler King..! Çözdük demeyelim ona ama daha bilinçliyim artık diyelim...
1-Bio growu kesmelimiyim kanka yoksa düşük dozda mı vereyim? Azot dayama diyorsun doğru anladıysam!
2- bloom, activera, topmax, alg a mic bunlara devam o zaman?
Şu kafa karışıklığını bitir kanka sana zahmet
3- ışıkla aralarında ki mesafeyi biraz açayım mı, şu an 45-50 cm civari. Daha da boya gider mi sence?
4- son konuştuğumuzda boynun tutuktu düzelmiştir umarım kanka;)

Son düzenleme:
S

silas

Guest
Çiçeklenme döneminde baya ilerlemişsin artık azot vermen yaprak uçlarını şekil a1 deki yakar. Bloom için ek besinlerin yeterli, ek besinleri abartma tablonun yarısı kadar ve dönüşümlü ver, Arada da mutlaka ph ayarlanmış suyla boş sulama yapmanı tavsiye ederim. Çiçeklenmenin 1. ayı bittikten sonra büyüme çok çok yavaşlar bitki boya ve ene gitmekten çok sömeklerini kalınlaştır, çiçeklenmenin hangi zamanındasın ona göre büyüme hızını tahmin edersin. Bitkiye sıcaklık vermiyorsa ışık mesafen iyi elleme. Boynum iyi eywallah saol :) iyi growlar

Cengoxl

Kıdemli Üye
Çiçeklenme döneminde baya ilerlemişsin artık azot vermen yaprak uçlarını şekil a1 deki yakar. Bloom için ek besinlerin yeterli, ek besinleri abartma tablonun yarısı kadar ve dönüşümlü ver, Arada da mutlaka ph ayarlanmış suyla boş sulama yapmanı tavsiye ederim. Çiçeklenmenin 1. ayı bittikten sonra büyüme çok çok yavaşlar bitki boya ve ene gitmekten çok sömeklerini kalınlaştır, çiçeklenmenin hangi zamanındasın ona göre büyüme hızını tahmin edersin. Bitkiye sıcaklık vermiyorsa ışık mesafen iyi elleme. Boynum iyi eywallah saol :) iyi growlar
- iyileştiğine sevindim dostum! 28 Ekim gibi başlamıştı çiçeklenme şu an 3. Hafta bitti.
- Kızların boyları 45 ve 50 cm civarında, çok azda olsa bir uzama söz konusu!
- ok gübre konusunda anladım seni fakat
Biobizzz (2).jpg
Besin kullanım tablosunda maşallah son haftalarda litre başına 4 ml grow tavsiye etmiş, az miktarda bloomda da azot var, alg a mic de de azot var.
- çiçeklenmenin son ayında yine topmax, alg a mic ve acti-vera maşallah 4-5 ml yazmış
- kusura bakma kankam, kafa yanıyor bazen yanlış yapmamak için ondan böyle detaylı yazıyorum
- birde kanka haftalık ortalama 1.5 litre su veriyorum gübreli su dahil, bu sence az değil mi? 10 lt lik saksılarım, sonuçta toprak kurudukça veriyorum zaten hafif yaprakları boynunu bükünce su istiyorum ben diyorlar anlıyorum

Son düzenleme:
S

silas

Guest
İşte arkadaşlarda bu tablolara aldanıp dayıyorlar gübreyi, bitkilerine bakarsan verdiğin gübrelerin fazla geldiğini yaprak uçlarındaki yanıklardan, yaprak kenarlarındaki pençeleşmeden ve çok koyu yeşil tondan anlaya bilirsin. Bu tablolar sana gübreyi hangi dönem ve miktar konusunda ortalama bir bilgi verme konusunda yardımcı olur. Ayrıca şunuda belirteyim topmax leonardit menşeli humik fukvik içerir, kök gelişimi için çok önemlidir, çiçeklenmeden çok köklendirme veg döneminde kullanmak gerekir, kökler çok sever, yani tablo her zaman %100 doğru değilmiş di mi? Yine tablo tablo deyip durma, bitkine bak onlar anlatıyor her şeyi zaten :)
ayrıca bak altta ne yazıyor haftalık ortalama miktarı gösterir diyor, yani o hafta 2 sulama yapacaksan o miktarı 2 ye bölmen gerek kapiş? Hep söylüyoruz abanmayın, özellikle ek besinleri 4/1 kadar verin. Az gübre iyidir, hızlı gelişim demektir, eksikliğinde telafisi kolaydır, fazla gübre gelişimi yavaşlatır, hasadını kötü etkiler.

Cengoxl

Kıdemli Üye
İşte arkadaşlarda bu tablolara aldanıp dayıyorlar gübreyi, bitkilerine bakarsan verdiğin gübrelerin fazla geldiğini yaprak uçlarındaki yanıklardan, yaprak kenarlarındaki pençeleşmeden ve çok koyu yeşil tondan anlaya bilirsin. Bu tablolar sana gübreyi hangi dönem ve miktar konusunda ortalama bir bilgi verme konusunda yardımcı olur. Ayrıca şunuda belirteyim topmax leonardit menşeli humik fukvik içerir, kök gelişimi için çok önemlidir, çiçeklenmeden çok köklendirme veg döneminde kullanmak gerekir, kökler çok sever, yani tablo her zaman %100 doğru değilmiş di mi? Yine tablo tablo deyip durma, bitkine bak onlar anlatıyor her şeyi zaten :)
ayrıca bak altta ne yazıyor haftalık ortalama miktarı gösterir diyor, yani o hafta 2 sulama yapacaksan o miktarı 2 ye bölmen gerek kapiş?
Yes diyorum sana teacher :cool: sayende piçi olucaz bu işin yavaş yavaş o tablonun **** ben, sen varken burada ne tablosu adamın dibi! Hiç üşenmeden cevap yazıyorsun ya o yeter King...

Metgen7

Kıdemli Üye
ayrıca bak altta ne yazıyor haftalık ortalama miktarı gösterir diyor, yani o hafta 2 sulama yapacaksan o miktarı 2 ye bölmen gerek kapiş? Hep söylüyoruz abanmayın, özellikle ek besinleri 4/1 kadar verin. Az gübre iyidir, hızlı gelişim demektir, eksikliğinde telafisi kolaydır, fazla gübre gelişimi yavaşlatır, hasadını kötü etkiler.
Konuda bişey dikkatimi çekti @silas34 humik asit diye bahsettiginiz argotime marka humik fulik asidi aldım çiçeklenmedeyız ben her şulamada gübreli veriyorum cocoperlit medyasi 500 mlden 750 ml ye geçtim.
Sorum şöyle çiçeklenmeye geçiyigimiz argotime dan 1,5 kg. Yı 2 saksıya bölüyorum içine 10 damla katım 1 sefer verdım fakat toprak sertleşme gibi bişey sandım olurmu böyle şeyler hiç ?

a-420

Müptezel
Selam kankalarım herkese bol bol sömekli, mutlu bir yaşam diliyorum..!
Ekli dosyayı görüntüle 4337
Oldukça sıkıntılı bir süreçten sonra su akar yolunu bulur misali, kızlarım ile sonlara doğru yaklaşır gibiyiz çok şükür....
Ekli dosyayı görüntüle 4338
Işık problemi nedeniyle geç kalan büyüme evresi sonunda white widow kızlarımız olgunlaşmaya başladılar!
Ekli dosyayı görüntüle 4339
Genel sağlık durumları oldukça iyi gibi görünüyor ama @silas34 başta olmak üzere siz sevgili dostlardan yorumlar alırsam daha da çok sevinirim.
Ekli dosyayı görüntüle 4340
Şu an en çok merak ettiğim konu bu dönemde azot içerikli gübreleri bir miktar azaltıp, fosfor ve potasyum ağırlıklı beslenme desteği vermem gerekiyor diye düşünüyorum!
Biobizz grow, bloom, topmax, alg a mic ve acti-vera elimdeki gübreler....
Ekli dosyayı görüntüle 4341
Daha da olgun ve dolgun sömekler için destek olursanız sevinirim. Alt sömeklerin ışık almasını engelleyen bazı fan yapraklarını budadım ama hepsini bir anda değil iki hafta içinde az miktarda! Bunun doğuracağı ufak bir stress olacaktır muhtemelen
Ekli dosyayı görüntüle 4342
Ekli dosyayı görüntüle 4344
Evet bu arada rahat duramayip 4 adet lemon OG daha saldım çayıra!
Bu sefer küçük karton bardakta büyütüp sonra 11 lt lik kare saksılara alıcam onları!
Ekli dosyayı görüntüle 4345
Yine plagron ligh mix toprak ve biobizz gübrelerim ile bu macera devam edecek! Artık daha donanımlı biri gibi hissediyorum kendimi! Malum ilk growda bazı hatalar yaptım, kabinimi tanıdım iklime hakimim, gübre konusunda biraz daha da dikkatliyim
Yani henüz hasata dair son periyottayım umarım kazasız belasız bu ilk macera biter!
SEkli dosyayı görüntüle 4347Ekli dosyayı görüntüle 4348
Sizlere birkaç sorum olacak kankalarım;
1- dolgun sömekler için yapılacaklar
2- tahmini hasat süresi hasat miktarı
3- boya gitmeyi durdurdu gibi kızlar daha da uzar mı bitkilerim
4- bu evrede hangi gübreleri biraz daha arttırmak lazım
5- son aşama için destek please :cool:
slm kanka A.N overdrıver yarasa gübresi verebilirsin biobizle gubrelerınle karıstırıp.Hasat süresi içinde mikroskopla tirikomlara bakıp hareket edebilirsin. dumanın ve hasatın bololsun kanka..

S

silas

Guest
Konuda bişey dikkatimi çekti @silas34 humik asit diye bahsettiginiz argotime marka humik fulik asidi aldım çiçeklenmedeyız ben her şulamada gübreli veriyorum cocoperlit medyasi 500 mlden 750 ml ye geçtim.
Sorum şöyle çiçeklenmeye geçiyigimiz argotime dan 1,5 kg. Yı 2 saksıya bölüyorum içine 10 damla katım 1 sefer verdım fakat toprak sertleşme gibi bişey sandım olurmu böyle şeyler hiç ?
aksine kuruduğunda toprağı kabartır, hava almasını sağlar

Cengoxl

Kıdemli Üye
slm kanka A.N overdrıver yarasa gübresi verebilirsin biobizle gubrelerınle karıstırıp.Hasat süresi içinde mikroskopla tirikomlara bakıp hareket edebilirsin. dumanın ve hasatın bololsun kanka..
Eywallah kanka ama yarasa gübresi alamam, şu an için elimdekiler ile idare etmem gerek! Biobizz grow, bloom, topmax, activera ve alg a mic var elimde onlarla devam şu an!
Evet telefon için bir aparat alıcam bu aralar trkiomları izleyip keyif yapma vakti yaklaşıyor gibi! Sence ne kadar daha vardır hasata?

a-420

Müptezel
Eywallah kanka ama yarasa gübresi alamam, şu an için elimdekiler ile idare etmem gerek! Biobizz grow, bloom, topmax, activera ve alg a mic var elimde onlarla devam şu an!
Evet telefon için bir aparat alıcam bu aralar trkiomları izleyip keyif yapma vakti yaklaşıyor gibi! Sence ne kadar daha vardır hasata?
min. 2 hafta gibi resimlerde flas patlamıs bıraz fulu cıkmıs .

Grow Muhabbetleri
Help Users
    K Kafirimam: ******* **