Autoflower bitkilere main-lining ve LST yapmak gereksiz mi?

Autoflower bitkilere main-lining ve LST yapmak gerek mi?

• Evet

Kullanılan: 28 62.2%
  • Hayır

Kullanılan: 17 37.8%

• Kullanılan toplam oy
    45

OverNQ

Yeni üye
Autoflower bitkilere main-lining ve LST yapmak gereksiz zaten otomatik bitkiler ne yaparsan yap olacağı belli diyen growerlar var?

Nedir bu konunun aslı?

Ü

Üye silindi 20042

Guest
Kanka benim görüşümce gereksiz zaten çok çabuk strese giriyor tang bin çizelgesindeyim fotoğraflara bak o adam bile eğitim vermeden o hale sokmuş bitkiyi

developer

Kıdemli Üye
Kanka benim görüşümce gereksiz zaten çok çabuk strese giriyor tang bin çizelgesindeyim fotoğraflara bak o adam bile eğitim vermeden o hale sokmuş bitkiyi

Stres THC'sini yükseltiyor diye biliyorum.

Ben AF bitkime yapıyorum çünkü sativa bitkimin çok fazla boya gitmesini istemiyorum, başka bir getirisiyle ilgilenmiyorum.

Herkesin farklı gerekçeleri olabilir.

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Bende oto bluedream e topping ve lst yaptım henüz yeni, sonuçlardan haberdar ederim günlüğüme bakabilirsin.

dmt25

Üye
cok tecrubem yok fakat benim gordugum cok growerdan lst yapmak mantikli gorunuyor autolar icin topping gereksiz stress autolara

Ü

Üye silindi 12891

Guest
auto bitkiye sadece topping uygulansa daha iyi olur oda küçükken gelişimi hızlıysa diğer türlü photodan farki kalmıyor

2MoreWeeks

Doktor
Zamana karşı zamanla yarışan bir bitkiyi kesip biçmek mantıklı bir hareket değil. Sadece ve sadece 14. günde bitki 4. yaprakları çıkarmışsa kesebiliyoruz. Burada da bir stres yaşanıyor, 1-2 hafta kadar kaybımız oluyor fakat en hızlı toparlandığı nokta burası.

Topping yapıp hasatıyla övünen kişiler, bitkilerinin gerçek potansiyelini bilmiyor oluyorlar.

Yapılacak en anlamlı şey, erkenden LST'ye başlayıp, gövdeyi ışıkla buluşturmak ve o fan yapraklarının aralarından çıkan ufacık yapraklara main cola olma şansı vermek. Sonrasında oluşan bütün bu kafaları, devamlı eşit yükseklikte kalacak şekilde eğite eğite hasata geldiğinizde, zaten en verimli halini görmüş oluyorsunuz.

Topping'in doğasında "1 kere topping yapmak" yoktur. Her topping işlemi, teoride, kafalarınızın sayısını 2 katına çıkartır. Fakat photo veya auto bitkide 2 katına çıkarmak çok birşey anlam ifade etmez. Gerçek topping'in amacı ve yapılışı, bir photo bitkiden 32, 64 ve katları kafa sayısına ulaşmak. Bizim autoya yapacağımız topping işlemi onu, tabiri caizse, sadece sapan (Y) şekline sokacaktır. Çünkü topping'lerin devamı gelemeyecektir.

Tüm bunların dışında, topping stresi bitkiyi el kadarken çiçeklenmeye girmeye zorlayabilir. İnternette bolca görebilirsiniz. 3. hafta pistiller çıkıyor, 5. hafta gelişim durup, çiçeklenmenin orta fazına geçiyor. Bu auto'larda çok görülen bir şey. Ya çok sulamadan, ya ısıdan ya da eğitim stresinden dolayı..

Ü

Üye silindi 20067

Guest
auto bitkiye sadece topping uygulansa daha iyi olur oda küçükken gelişimi hızlıysa diğer türlü photodan farki kalmıyor
Selamün aleyküm kankam p oto ve diyer turlerle alakali bir aciklama yapa bilir misin bide en iyi klon alacagim bir tohum cinsi önere bilirmisin kankam saygılar

hauserka

Yeni üye
Zamana karşı zamanla yarışan bir bitkiyi kesip biçmek mantıklı bir hareket değil. Sadece ve sadece 14. günde bitki 4. yaprakları çıkarmışsa kesebiliyoruz. Burada da bir stres yaşanıyor, 1-2 hafta kadar kaybımız oluyor fakat en hızlı toparlandığı nokta burası.

Topping yapıp hasatıyla övünen kişiler, bitkilerinin gerçek potansiyelini bilmiyor oluyorlar.

Yapılacak en anlamlı şey, erkenden LST'ye başlayıp, gövdeyi ışıkla buluşturmak ve o fan yapraklarının aralarından çıkan ufacık yapraklara main cola olma şansı vermek. Sonrasında oluşan bütün bu kafaları, devamlı eşit yükseklikte kalacak şekilde eğite eğite hasata geldiğinizde, zaten en verimli halini görmüş oluyorsunuz.

Topping'in doğasında "1 kere topping yapmak" yoktur. Her topping işlemi, teoride, kafalarınızın sayısını 2 katına çıkartır. Fakat photo veya auto bitkide 2 katına çıkarmak çok birşey anlam ifade etmez. Gerçek topping'in amacı ve yapılışı, bir photo bitkiden 32, 64 ve katları kafa sayısına ulaşmak. Bizim autoya yapacağımız topping işlemi onu, tabiri caizse, sadece sapan (Y) şekline sokacaktır. Çünkü topping'lerin devamı gelemeyecektir.

Tüm bunların dışında, topping stresi bitkiyi el kadarken çiçeklenmeye girmeye zorlayabilir. İnternette bolca görebilirsiniz. 3. hafta pistiller çıkıyor, 5. hafta gelişim durup, çiçeklenmenin orta fazına geçiyor. Bu auto'larda çok görülen bir şey. Ya çok sulamadan, ya ısıdan ya da eğitim stresinden dolayı..

Bro son paragrafta bahsettigin sey basima geldi su an. 23. gununde pistil cikardi iki bitkim de fakat sadece LST uygulamasi yapiyordum. Sicaklikla ilgili de optimal kosullari saglayamadim malum agustosta basladik ise ve klimam yoktu. Sulamalarda fazla sulama yapmamaya su vermeden topragin iyice kurumasina onem vermistim. Sorum su asamada ilk olarak LST uygulamasi devam etmeli mi artik birakayim nasil buyuyecekse buyusun mu? Ayrica bu asamada pistil gostermesi demek cok kucuk bir hasat alacagim manasina mi geliyor?

2MoreWeeks

Doktor
Hasatın için tahmin 3-4 hafta içinde netleşmeye başlar. Daha gelişecek bitkilerin. Önündeki 3-4 haftayı stressiz atlatırsan hızlı gelişim görürsün.

LSTyi bırakma. Dalların tekrar biçim alması onları yine strese sokacaktır. Alıştıkları pozisyonda devam et. Kafaları devamlı eşit tut yeter.Yüksekte kalan dallardaha fazla gelişiyor, alçakta kalan dallara daha az enerji kalıyor.

Çiçeklenme döneminde sıcaklık çok daha önemli oluyor. Çözüm bulmaya bak ona da.

hauserka

Yeni üye
Hasatın için tahmin 3-4 hafta içinde netleşmeye başlar. Daha gelişecek bitkilerin. Önündeki 3-4 haftayı stressiz atlatırsan hızlı gelişim görürsün.

LSTyi bırakma. Dalların tekrar biçim alması onları yine strese sokacaktır. Alıştıkları pozisyonda devam et. Kafaları devamlı eşit tut yeter.Yüksekte kalan dallardaha fazla gelişiyor, alçakta kalan dallara daha az enerji kalıyor.

Çiçeklenme döneminde sıcaklık çok daha önemli oluyor. Çözüm bulmaya bak ona da.

Eyv tesekkurler. Havalar soguyor yavastan ciceklenmede kabinin oldugu odada kalorifer yanmicak cozulur diye umuyorum bakalim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******** * * **** ****** ********* ********** **** ****** ******* ********** ******
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    hahahaha * * **** ****** ********* ********** **** ****** ******* ********** ******
  • Didrug Didrug:
    ***** ********* ***** ********** ***** ** ***** ********** *** *** ********* ***** hahahaha*******
  • Didrug Didrug:
    *** ******** ****** ** **** ******* **
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ****** ******* hahahaha hahahaha* ****** ******** ****** ** ****** *** hahahaha* hahahaha** ***** ****** ***** **** ********** ******* ***** ***** ******* ********** ******** ********* hahahaha**** ***** *** *** ********* ** ********** ******* *** ***** ***** ********
  • Didrug Didrug:
    ***** *** ***** **** hahahaha** ***** ********** ******* *** *** hahahaha** **** *** ******** ********
  • Night owl Night owl:
    ***** *** **** ******* ***** ****** *** *** *** ******** ** ***** *** ***** **** hahahaha** ***** ********** ******* *** *** hahahaha** **** *** ******** ********
  • Didrug Didrug:
    **** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    ****** *** ******* ******** ***** ***** hahahaha*** ****
  • Night owl Night owl:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** **** ********* **** *** ****** **** ****** ** hahahaha hahahaha*
  • Night owl Night owl:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** **** hahahaha*****
  • Didrug Didrug:
    ***** ******** hahahaha****** ****** ***
  • Didrug Didrug:
    ***** ****** **** ***** ** hahahaha** hahahaha******** ********** ***** hahahaha ****** hahahaha* ***** **** hahahaha ********** ******* ********** ** ******* hahahaha ********* ********* ******** **********
    Didrug Didrug: ***** ****** **** ***** ** hahahaha** hahahaha******** ********** ***** hahahaha ******...