Autoflower Gübre Takvimi

Selam kankalar. Tangın improved schedule isimli konusunda paylaştığı şu takvimi kullanmak adına ürünleri satın aldım. Toprak olarak plagron light mix kullanıyorum.

Bir de sizin yorumlarınızı öğrenmek istedim. Geçenki konuda tang çizelgesinin artık geçerli olmadığı ve ürünlerin içeriklerinin değiştiği yazılmış.

1635282710956.png

Calmag ı hafta da bir, diğer gübrelerden ayrı ver. sensi ab hafta da 4 ml diğer hepsi haftada 2ml verilcek şeklinde vermelisin.

Advanced Nutrients Calculator incele​

kanka hepsinin kendi çizelgesine göre mi gitmeliyim? şu konuya bir bakabilir misin

Kanka improved'ını bilmiyorum da ben tangın easy çizelgeye göre gidiyorum, hiç bir besin yanığı veya eksikliği yok hala çiçeğin başındayım, eğer çeşme suyu kullanacaksan belirti görmeden cal-mag vermene gerek yok

anladım kanka bunda her gun sulayın falan demiş onu uygulayacağım. kanka çeşme suyu olur mu? damacana suyu filan mı verilmeli yoksa daha mı saglikli?

Bigbut

Müptezel
Icme suyu daha iyi olur aritma filan varsa daha ucuza gelir tabii.
Bu takvim 2014 yilinda yapilmis bi tavim, urunler yeniden formule ediliyor her sene yarismalara katiliyor advanced nutrients.

Acemi isen bu takvim sana gore degil.
Bitkinin neye ihtiyaci oldugunu kestiremiyebilirsin.

Icme suyu daha iyi olur aritma filan varsa daha ucuza gelir tabii.
Bu takvim 2014 yilinda yapilmis bi tavim, urunler yeniden formule ediliyor her sene yarismalara katiliyor advanced nutrients.

Acemi isen bu takvim sana gore degil.
Bitkinin neye ihtiyaci oldugunu kestiremiyebilirsin.

Kankam peki nasil bir takvim izlemeliyim? Halihazirda tum gubreleri aldim bosa gitmesin :D

Elimdekiler şunlar kanka. Cal mag duruma göre alıcam ilerleyen süreçte. o hariç hepsini aldım
Kutu üzerinde yazanlar photo için değerler kanka sanırım. ben auto yetistirecegim

Advanced Nutrients Sensi Grow A-B pH Perfect 500 ml
Advanced Nutrients Sensi Bloom A-B pH Perfect
Advanced Nutrients CarboLoad 250 ml
Advanced Nutrients Sensizym 250 ml
Advanced Nutrients Rhino Skin 250 ml
Advanced Nutrients Voodoo Juice 250 ml.
Advanced Nutrients Big Bud 250 ml
Advanced Nutrients B-52 500 ml
Advanced Nutrients Bud Factor X 250 ml

Bigbut

Müptezel
Oyle bisey yok yabi photoya ayri autoya ayri uygulama yok.

Voodoo juice 2 ml 1 litre suya. Ilk 3 hafta bunu kullan, bitkin cicege girdigi zaman 2 hafta da kullanacaksin.olcuyu bolerek suyuna gore ayarlayabilirsin. Ornek 250 ml su hazirlayacaksan 0.5 voodoo karistir.

B 52 1 ve 2. Hafta 1 ml 1 litre suya.
Ciceklenmeye kadar 1 litreye 2 ml seklinde devam ediyoruz.
Ciceklenmenin ilk iki haftasi ara verip sonrasinda 3 ve ya 4 hafta daha. kullaniyoruz.

Bitkin 2 haftasini doldurdumu sensi grow a/b kullanmaya baslayabilirsin.bu gubreler ana gubrelerin kuvetli urunler.

Sanirim litre basina 4 ml olacak ölçü.
Yine kullanacagin olcuye gore gubreni ayarla. Ornek 500 ml su hazirlayacaksan 2 ml gubre a dan 2 ml b den koyacaksin.

Big bud 2 ml 1 litre suya karisacak. Bu urun ciceklenmenin 2 haftasi başlıyoruz 2 yada duruma gore 3 hafta kullanacagiz.

Sensi bloom a/b 4 ml 1 litre suya. bu da ana gubrelerimizden. Ciceklenme başladığında kullanmaya basliyacagiz son hafta haric.

Sensizym
Bud factorx
Carboload
R.sikin
Bu urunleri de ciceklenmenin basindan itibaren son hafta haric kullaniyoruz.
Bu urunler de 2 ml 1 litre suya karisacak.

Cal mag alman lazim ne olur ne olmaz bulunsun.

Zaren kullanim tablosunda bu bilgiler var takilirsan yine sorarsin.

Oyle bisey yok yabi photoya ayri autoya ayri uygulama yok.

Voodoo juice 2 ml 1 litre suya. Ilk 3 hafta bunu kullan, bitkin cicege girdigi zaman 2 hafta da kullanacaksin.olcuyu bolerek suyuna gore ayarlayabilirsin. Ornek 250 ml su hazirlayacaksan 0.5 voodoo karistir.

B 52 1 ve 2. Hafta 1 ml 1 litre suya.
Ciceklenmeye kadar 1 litreye 2 ml seklinde devam ediyoruz.
Ciceklenmenin ilk iki haftasi ara verip sonrasinda 3 ve ya 4 hafta daha. kullaniyoruz.

Bitkin 2 haftasini doldurdumu sensi grow a/b kullanmaya baslayabilirsin.bu gubreler ana gubrelerin kuvetli urunler.

Sanirim litre basina 4 ml olacak ölçü.
Yine kullanacagin olcuye gore gubreni ayarla. Ornek 500 ml su hazirlayacaksan 2 ml gubre a dan 2 ml b den koyacaksin.

Big bud 2 ml 1 litre suya karisacak. Bu urun ciceklenmenin 2 haftasi başlıyoruz 2 yada duruma gore 3 hafta kullanacagiz.

Sensi bloom a/b 4 ml 1 litre suya. bu da ana gubrelerimizden. Ciceklenme başladığında kullanmaya basliyacagiz son hafta haric.

Sensizym
Bud factorx
Carboload
R.sikin
Bu urunleri de ciceklenmenin basindan itibaren son hafta haric kullaniyoruz.
Bu urunler de 2 ml 1 litre suya karisacak.

Cal mag alman lazim ne olur ne olmaz bulunsun.

Zaren kullanim tablosunda bu bilgiler var takilirsan yine sorarsin.
anladım kanka teşekkürler peki besinli suyu her gün mü vermem lazım yoksa iki günde bir falan mı

Bigbut

Müptezel
Kanka ben her sulamamda kullaniyorum. Ben bitkiden anlarim, ayarlamalari yapabilirim diyorsan her sulaman da verebilirsin.
Kullanilacak miktari ikiye bölüp veren de var, her sulamada haftalik miktari veren de.
Ilk once bitkiyi tanimak lazim.

Her gün sulamana gerek yok kanka tang öyle yazmışta bilmiyorum root rot ihtimali ürkütüyor beni, saksıyı kaldır suladıktan sonra bide iyice kuruyunca kaldır ağırlıktan anlarsın yada parmağının 1.ci boğumuna kadar toprağın üstü kuruysa sulayabilirsin. Tang hergün 1lt gübreli suluyorum demiş ama ne şartlarda yetiştirdiğini bilmiyoruz, örneğin dışarıdan temiz hava çekemiyorsan kabine bolca co2 yoksa, sıcaklık düşükse veya ışık yetersizse fotosentez yavaşlar bitki verdiğin besinlerin hepsini kullanamaz fazlası gübre yanığı olur.

Kanka ben her sulamamda kullaniyorum. Ben bitkiden anlarim, ayarlamalari yapabilirim diyorsan her sulaman da verebilirsin.
Kullanilacak miktari ikiye bölüp veren de var, her sulamada haftalik miktari veren de.
Ilk once bitkiyi tanimak lazim.
Anladim kankam cok tesekkurler.

su an germination asamasindayim kanka. eazy plug diye bi sey aldim starter pack gibi filizlenince ona aktaricam. 24 saat isik vericem kokleri gelisene kadar. gelisince de topraga alicam kanka. bu noktadan sonra gubreli suya kac gun sonra baslamam gerekir kanka?

Kankam yani gubrelerin ustundeki takvimi takip ediyorum degil mi?

Bigbut

Müptezel
Guzel kanka eazy plug dan arada cekip bakacaksin kok durumuna kokler belirginlestimi 3 lt bi saksiya o saksiyi da doldurdumu nihayi son saksiya alirsin.
Bu asamada sadece kok gubresi ver.
Toplamda bitkin 15 gunluk oldugunda grow vermeye baslarsin.
Daha erken baslamak istersen yarim olcu ile baslayabilirsin.

Kolay gelsin.

Guzel kanka eazy plug dan arada cekip bakacaksin kok durumuna kokler belirginlestimi 3 lt bi saksiya o saksiyi da doldurdumu nihayi son saksiya alirsin.
Bu asamada sadece kok gubresi ver.
Toplamda bitkin 15 gunluk oldugunda grow vermeye baslarsin.
Daha erken baslamak istersen yarim olcu ile baslayabilirsin.

Kolay gelsin.
kralsin kankam kok gubresi dedigimiz vodoo juice bendeki di mi kankam. saksiya aktarinca 1ltye 2ml vodoo kullaniyorum degil mi kankam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
  • Night owl Night owl:
  • TabldotLife TabldotLife:
    +1
  • kamilars kamilars:
    +1
  • BRUNOOOOO BRUNOOOOO:
    +1
  • B Bavçikimari:
    ******* dready*** ********* ******* ******* ********* *** ***** ** ** ****** ******* ********* ****** ******** ********** *** ******* ** ***** dready* ** ******* dready** **** ******* ***** ***** ***** ****** ** ****** *********** ******* dready*** ******* ****** ******
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • SariTursu SariTursu:
  • Night owl Night owl:
  • S sibetta:
  • S sibetta:
    ********** *** **** ***** ***** ******** ****** ***** ******** ***** ***** ****** ***** *** ****** *****
  • Emmy Emmy:
  • S sibetta:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******** * **** ***** *** ******* ***** *** ***** **** ** ***** ******* ******* ******** * **** ***** ****** *** ***** ********* ****** ***** ******* ***** *** *********
  • S sibetta:
  • S sibetta:
    ***** ******** ******** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    kawinnnz kawinnnz: ***** *********