Aynı anda auto ve photo

AwaKe4

Müptezel
Kanka buna kabindeki yerin karar verecek photoları çiçeğe aldığında stretche girecek 2-3 hafta boyunca bu süre boyunca grow gübresini vermeye devam etmen gerekiyor stretchte bazı genetikler 2'ye katlıyor bazılarında fazla bir fark olmuyor örneğin sativa genetiğin stretch boyunca aşırı boy atma veya indikanın epey enine büyüme ihtimali var bunları hesap ederek gitmen gerekiyor. 4 auto 4 photo 150x150 kabine fazla bence autoları beklersen yerin kalmayacak o yüzden 12/12'ye al hepsini derim ışığın kaliteli 12 saat autolarada photoyoda fazlasıyla yeter bloom boyunca.
Kanka ışığın türünün ne önemi var? Auto genetikler bu periyotla verimli ürün alamazsın.
Özür dileyerek söylüyorum bu mesajı yazan arkadaşı dinlememen.
Işığın kalitesi 20 saat aydınlık periyot ile 12 saat aydınlık periyot arasındaki farklılığı dengeleyemez. Söylediğin cümleler kendi başlarına doğru sayılır ama totalde alakasız, mantıksız bi durum. Lütfen sağdan soldan duyduğunuz kalıpları yorum olarak belirtmeyin

Kanka ışığın türünün ne önemi var? Auto genetikler bu periyotla verimli ürün alamazsın.
Özür dileyerek söylüyorum bu mesajı yazan arkadaşı dinlememen.
Işığın kalitesi 20 saat aydınlık periyot ile 12 saat aydınlık periyot arasındaki farklılığı dengeleyemez. Söylediğin cümleler kendi başlarına doğru sayılır ama totalde alakasız, mantıksız bi durum. Lütfen sağdan soldan duyduğunuz kalıpları yorum olarak belirtmeyin
Ts3000 her türlü yeter kanka, 12/12 bloomda photoya yeten ışık autoyada 12 saat gayetde güzel hasat aldırır. Bitkinin ihtiyaç duyduğu DLI(daily light integral) yani günlük ışık integralini 12 saatte veya 20 saatte alması arasında hiç bir fark yok. O mantıkla gideceksek ikisininde veg süresi aynı olan bloomda 20 saat ışık alan autonun bloomda 12 saat ışık alan photoya göre daha fazla hasat vermesi gerekir fakat 12 saate rağmen daha fazla hasat veren genelde photo oluyor. Autoya herkes 20 saat ışık vermek zorunda diye bir kaide yok, 12 saat verip gayet iyi hasat alanda var mesela 16/8 gidende dediğim gibi önemli olan DLI (daily light integral) yani günlük kaç saat boyunca kaç ppdf ışık aldığının toplamı eğer ışığın güçlüyse bitkinin ihtiyaç duyduğu DLI oranını 12 saatte de yakalayabilirsin.

AwaKe4

Müptezel
Kanka ben de biliyorum bu dediğini de sen bu sırada diğer sabit etmenleri de değiştirmek zorunda oluyorsun. Mesela co2 veya köklerdeki emilim miktarı gibi değerleri de bu kısıtlı süreye entegre etmen gerekecek.

Adam zaten hasat etmiş bile kanka hiç söylemiyorsunuzda 20 eylülün konusuymuş yeni gördüm kim hortlattıysa artık :D neyse madem bilgi verdik şunları da bırakayım gitmeden DLI hakkında merak eden olursa

cemsid

Üye
Ben de 80*80 kabinde iki auto diye yola çıktım. Birisi photo çıktı. Bir ay sonra auto hasat olunca 12/12 ışık periyoduna geçeceğim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha **** hahahaha* **** **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ******* ******* hahahaha*
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** *** ***** ****** ********* hahahaha* ****** ****** *******
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    +1
    VisneliKadayif VisneliKadayif: *** ******** +1