Aynı bitkiden birden fazla hasat alma

Helopapa

Üye
Cümleten selamün aleyküm, sorum şu bir bitkiden başka ağaçlar gibi mesela kışın kapanıp yazın tekrar meyve vermesi gibi b durum olabilir mi nasıl yol izlemeli bunun için? Bir kere hasat etsem daha sonra tekrar canlandırabilirmiyim kızımı ?

OttoMan347

√SEFİR√
Cümleten selamün aleyküm, sorum şu bir bitkiden başka ağaçlar gibi mesela kışın kapanıp yazın tekrar meyve vermesi gibi b durum olabilir mi nasıl yol izlemeli bunun için? Bir kere hasat etsem daha sonra tekrar canlandırabilirmiyim kızımı ?
Farklı bir yolu daha var yanlız çift kabin gerek ufak bi extra kabin daha yaparsan klonlama yoluyla sürekli olarak devam edebilirsin

Helopapa

Üye
Bunu yapanlar var ancak bonsai şeklinde yetiştiriyorlar falan aşırı zor ve hobi derecesinde. Her hasat daha fazla ve daha lezzetli diye araştırdım, ilerde bir gün indoorda sağlam ekipmanla deneyeceğim. Google'a 'bonsai weed' şeklinde yazarsan önüne çıkan ağaçlardan birden fazla hasat almak mümkün. https://www.google.com/search?q=bon...XWgP0HHfHNDiQQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1366&bih=657
Bonsai weedleri biliyorum ama baştan yetiştirmeyeceğim hal hazırda bir bitkim var hasat ettikten sonra bunu nasıl tekrar canlandırabilirim onu bilmiyorum, Google'da açıklayacak bişey bulamadım

Helopapa

Üye
Farklı bir yolu daha var yanlız çift kabin gerek ufak bi extra kabin daha yaparsan klonlama yoluyla sürekli olarak devam edebilirsin
Hocam malesef keşke imkanım olsa da 3+1 evi grow kent yapsam klon yapabileceğimden emin değilim hemde, bu bitkiyi ilk ekerken böyle fikrim vardı şimdi yavaş yavaş sona yaklaşmaya başlayınca bir sormak istedim, bilen varmı diye , yada hasat ettikten bi süre sonra tekrar su vermeye devam etsem tekrar çiçek açmamaz mı bu evlat

OttoMan347

√SEFİR√
Hocam malesef keşke imkanım olsa da 3+1 evi grow kent yapsam klon yapabileceğimden emin değilim hemde, bu bitkiyi ilk ekerken böyle fikrim vardı şimdi yavaş yavaş sona yaklaşmaya başlayınca bir sormak istedim, bilen varmı diye , yada hasat ettikten bi süre sonra tekrar su vermeye devam etsem tekrar çiçek açmamaz mı bu evlat
Malesef tek hastalık bitki. Devam ettireni ne gördüm nede duydum

Helopapa

Üye
Ben bir abimden duymuştum 1 kökten 4 yıl 4 kere hasat aldığını söylemişti ne kadar doğru tabi bilemem net bir cevapta bulamadım bulursam inşallah paylaşırım

aslında hasat alırken kökten degilde altta 1-2 minnak dal kalcak şekilde bırakılıp hasat edilse kesilen dallara aleovera sürülse iyileşmesi için tekrardan 20/4 ışıga geçilse olma imkanı var ama sıfırdan yetirmekten daha zorlu bir süreç olacagına inanıyorum

OttoMan347

√SEFİR√
Yine de torbacıdan tohumlu sigara alıp yetiştirmek daha cazip gelir bana. Yaşadığı stresten dolayı kalan küçük dallar da ölebilir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip: