Azot zehirlenmesi Toxicity, Aşırı sulama, Rüzgar yanığı karmaşası

• Konbuyu başlatan Üye silindi 12891
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 12891

Guest
Azot zehirlenmesi

Azot zehirlenmesi genellikle "Pençe" olarak adlandırılır ve kenevir bitkinizin azotla aşırı beslenmesinden kaynaklanır. Çoğu insan bu sorunu yaprak uçlarının bir pençe gibi aşağı doğru kıvrılmasından anlar. Azot zehirlenmesi büyümeyi yavaşlatır ve sonunda yaprakların sararmasına ve ölmesine neden olur.

cannabis-nitrogen-toxicity.png

the-claw-cannabis-plants.png

Nasıl Tedavi Edilir:
Adından da anlaşılacağı gibi, Azot zehirlenmesi bitkiye çok fazla nitrojen sağlanmasından kaynaklanır. veg döneminde kenevir bitkileri çok fazla nitrojene ihtiyaç duyar. Ancak çiçeğe girdikten sonra, çok daha düşük besin seviyelerine ihtiyaçları vardır. Pençe belirtileri görürseniz, kullandığınız besinlerin üzerindeki NPK oranlarını kontrol edin. Durumu düzeltmek için yüksek N oranlarına sahip besin maddelerini kullanmayın veya azaltın. Bu noktada bitkilerinizi sonraki 2 sulama pH'lı su ayarlayarak gübresiz su vermek yada flush atmak sorunun ilerlemesini durdurur.

Rüzgar Yanığı
Hava akışı açısından bitkilerinizin ihtiyacı olan tek şey hoş bir esinti ve uygun havalandırmadır . İyi hava akışı, sıcaklık ve nem seviyelerini düzenlerken küf gibi sorunların önlenmesine yardımcı olabilir.

wind-burn.jpg

wind-burned-cannabis-leaves.jpg

Rüzgar yanmasının belirtileri nelerdir?

Bitkilerde rüzgar yanığı

Bükülmüş büyüme
Daha küçük tomurcuklar ve düşük verim
Yetersiz büyüme
Kırmızı veya mor gövdeler

Yapraklarda rüzgar yanığı

Aşağı yada yukarı doğru kıvrılır
Kenarları yanar
Yaprakta sarımsı lekeler oluşur
Solgunluk
Sarkık

rüzgar yanığı semptomlarını azot zehirlenmesi, fazla sulama, az sulama, ısı stresi gibi diğer hastalıklar ile karıştırılabiliyor. Bitkilerinizin çok fazla hava aldığını düşünüyorsanız, muhtemelen öyledir .Fanlardan en uzaktaki bitkileri kontrol edin - en yakın bitkilerden daha az sorunlu görünüyorlarsa, rüzgar yanması olma ihtimali yüksektir.

Kankalar kabininizdeki vantilatör ve fan ayarlarını ayarlayarak rüzgar yanmasıyla mücadeleye etmeye başlayın.

Tüm bitkilerin yapraklarını hafifçe hareket ettirebilecek rüzgara maruz kaldığından emin olun. Bitkileriniz dış mekandaysa, bitki destek çubuğu kullanarak bir rüzgar siperi yapabilirsiniz.

Hasar alan yaprakları budayın umutsuz vakalar bence düzelmezler olmasalar daha iyi

rüzgar yanması nasıl önlenir

2 tane bitki ekilecek alana 4 tane bitki ekmeyin. Bitkilerin nefes alması ve büyümesi için alana ihtiyacı var.
Kabinde birden fazla hız ayarına sahip fanlar kullanın. Değişken fan hızı seçeneklerine sahip olmak, kenevir bitkileriniz için gerektiği gibi rüzgar hızını ayarlamanıza izin verecektir. Benim kullandığım vantilatörde doğal modu var 3sn hızlı çalısıyor 5sn yavaş calışıyor 3sn duruyor. Markasını hatırlamıyorum bakınca yazarım.
Havanın doğrudan bitkinin yapraklarına çarpmaması için fanları duvara yöneltin saksılara yakın olmasınlar. havalandırma öylede sağlanıyor illa dibinde olmasına gerek yok.
Yapraklarınızın şiddetle sallamak yerine hafifçe hareket etmesini sağlayın.

Aşırı sulama kenevir bitkileri

Su yaşam için çok önemlidir; su olmadan hiçbir şey gelişmez, ancak her şey gibi, iyi bir şeyin çok fazlası zararlı olabilir.

Küçük bitkiler aşırı sulama

Çimlenme aşaması bittikten sonra bitkiler fide aşamasına geçerler.

Bu noktada, çok küçük ve kırılgan oldukları için bitkilerin hayatındaki en zorlu anlardan biri olduğu için çok dikkatli olmalısınız. Herhangi bir ciddi hata erken ölüme neden olabilir. 20 ml ile başlayın bitkinizin büyümesine, tepkisine göre ilk 20 gün 750ml kadar çıkarsınız

Büyük bir saksıdaki bir bitkiyi aşırı sularsanız, bitki nemi bulmak için kök geliştirmez, çünkü sürekli bir arzı vardır.

Bu ihtiyacını karsılayamazsa bitki bu yaşam biçimine alışır ve çok fazla kök oluşturmaz , büyümesini olumsuz etkiler, büyümeyi durdurur veya çok az büyür.

Fazla sulama uzun bir süre devam ederse, köklerin oksijen alamaması bir sorun haline gelecektir.

Köklerde oksijen olmadığı için, yavaş yavaş çürüyecekler ve tertemiz bir beyaz tondan koyu kahverengi bir renge geçecekler ve tüm kök sistemi çürüyecek. Kökler çürümeye başladığında bitkinin sanki azot eksikliğinden muzdaripmiş gibi daha açık yeşil bir renge büründüğünü fark edeceksiniz, ancak asıl sorun bitkinin herhangi bir besini emememesidir .

Aşırı sulama sorunu çözülmezse , fidelere ölümcül olan Pithyum veya Fusarium gibi mantarlar saldırabilir . Toprağa yerleştikten sonra bu mantarlarla savaşmanın çok zor olduğu söylenebilir.

Vurgulanması gereken bir başka husus da, her bitkinin, aynı genetiğe sahip olsalar bile, kök çürümesine karşı daha fazla direnç veya daha az direnç gösterebileceğidir. Aynısı, farklı kenevir türleri için de geçerlidir, çünkü hepsinin farklı derecelerde direnci vardır.

exceso-de-agua-planta-en-tierra-madre.jpg

Yetişkinlik aşamasına giriyoruz. Bitki halihazırda güçlü bir kök sistemi geliştirmiştir ve artık suyu daha iyi idare edebilir. Yine de, uzun bir süre boyunca aşırı sulanırsa, oksijenasyon eksikliği herhangi bir zamanda kök çürümesine neden olabilir.

Bu sorunlardan uzak durmak için , toprağın 2-3 günden daha kısa sürede kurumasına izin vermeyecek büyük miktarlarda su kullanmaktan kaçınmalısınız. 19lt saksıya 3lt su döküyorum kabin sıcaklığı 28 derece 3 günde kuruyor biri var 19lt saksıya 7lt döküyormuş sonra 1 hafta kurumadı diyor :) az verirseniz zaten toprak erken kurur tam kuruduğunda da suyu dökerseniz atıyorum 500ml bile dökseniz dranajden akar, en az 1lt tavsiye ediyorum çiçeğe giren bitkiye çok az su verirsenizde tuzlanma olur. Başka bir deyişle, bitkinizi haftada iki kez, hatta daha iyisi üç kez sulamanız gerekir. Ancak bu şekilde sulamayı kontrol etmek daha kolaydır. Az ve devamlı sulayarak. Bu sekilde bitkinizin besin almasıda daha sağlıklı olur

Donramo

Yeni üye
@boskalmasin
Selam kanka bu arada benim kız 30. Günde çok sorun yaşadım gercekten tavsiyelerin nelerdir şuan böyle aynen. 300w Cfl var 3 tane fan 1 tane nem makinesi buzdolabı grow kapısı açık. Elimde ki besinler:biobizz callmag bloom Advanced Nutrients B52 ve sivi solucan ve yarasa gubrelerim var. Bitkiye 2 gün önce ph ayarlı su ile flush attım yaprakları çok sert sanki kemik gibi,buyumeyide durdurdu. Tavsiyelerin nedir kankam yaşatmam lazım cunku baska tohum yok :(

Ü

Üye silindi 12891

Guest
@boskalmasin
Selam kanka bu arada benim kız 30. Günde çok sorun yaşadım gercekten tavsiyelerin nelerdir şuan böyle aynen. 300w Cfl var 3 tane fan 1 tane nem makinesi buzdolabı grow kapısı açık. Elimde ki besinler:biobizz callmag bloom Advanced Nutrients B52 ve sivi solucan ve yarasa gubrelerim var. Bitkiye 2 gün önce ph ayarlı su ile flush attım yaprakları çok sert sanki kemik gibi,buyumeyide durdurdu. Tavsiyelerin nedir kankam yaşatmam lazım cunku baska tohum yok :(

An sensi cal mag xtra alıp kullan kanka iceriginde kalsiyum, amino asit, demir, magnezyum, çinko ne ararsan var. Cannabis kolay kolay ölmüyor kanka o yönden sıkıntın olmasın onun yerine hasat miktarın azalır

@boskalmasin

Kanka çiçeklerim 45 günlük auto blue dream daha yeni çiçeğe giriyorlar bitki başına 1 litre su veriyorum tang çizelgesini uyguluyorum sence durumları nasıl ? Fotoğrafları sulama yaptıktan hemen sonra çektim

Ü

Üye silindi 12891

Guest
@boskalmasin

Kanka çiçeklerim 45 günlük auto blue dream daha yeni çiçeğe giriyorlar bitki başına 1 litre su veriyorum tang çizelgesini uyguluyorum sence durumları nasıl ? Fotoğrafları sulama yaptıktan hemen sonra çektim

saksın kaç lt

Ü

Üye silindi 12891

Guest

sıcaklık yada kök sorunun olabilir yapraklar kendini salmış yada ışık mı kapalıydı. birde alt dalları iyi ayırmışsın ama çok yatırmışsın kanka geç mi lst yaptın kafaları yere bakıyor. o dalların hiç büyümeyip öyle kalabilme durumu var

Şuan durumları bu şekilde kanka o fotoğrafın ertesi günü topladı biraz

sonerads

Kıdemli Üye
@boskalmasin kanka şu cümlen üzerinden sorum olacak "Fanlardan en uzaktaki bitkileri kontrol edin - en yakın bitkilerden daha az sorunlu görünüyorlarsa, rüzgar yanması olma ihtimali yüksektir."
2 kızım var, fanım kabine göre biraz büyük onu değiştirmeyi düşünüyorum. Bugün fana daha uzak olan kızda yaprak uçlarında sararma gördüm, yakın olanda hiçbir sorun yok, aslında senin cümlenin tam tersi ama aynı sulamayı yaptığım 2 bitkide fark olması kafamı karıştırdı. zaman bulursan fotolara bakabilir misin? Bir de fan önerisi vereceğim demişsin, onu da ekleyebilir misin kanka. çok sağol şimdiden.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********