Büyüme durdu, bitkiler yanıyor. Yardım.

kabin içinde değilse gerekmez fan ama nem ister bizim bitkiler kanka özellikle ilk iki hafta 80'in altında tutmamaya çalışman lazım.
eğer gözle görülür bir düzelme hissediyorsan düzeliyordur. birkaç gün gözlemle takipteyim.

Nem biraz düşük kalıyor olabilir kanka. Dolabın içindeyken su kaynatıp buharıyla falan nemlendiriyordum şuan durduğu yer biraz geniş bir alan. Nemlendirme için basit maliyeti düşük bir tavsiyen varsa uygulamak isterim. Gelişmeleri haber veririm kankam sağol.

Ü

Üye silindi 16241

Guest
Nem biraz düşük kalıyor olabilir kanka. Dolabın içindeyken su kaynatıp buharıyla falan nemlendiriyordum şuan durduğu yer biraz geniş bir alan. Nemlendirme için basit maliyeti düşük bir tavsiyen varsa uygulamak isterim. Gelişmeleri haber veririm kankam sağol.

bol bol ıslak havlu koyabilirsin kanka 3-5 tane kurudukça ıslat koy içeriye

kabin içinde değilse gerekmez fan ama nem ister bizim bitkiler kanka özellikle ilk iki hafta 80'in altında tutmamaya çalışman lazım.
eğer gözle görülür bir düzelme hissediyorsan düzeliyordur. birkaç gün gözlemle takipteyim.

Kanka nemi arttırmam iyi oldu.geniş alanda biraz sıkıntılar oldu çok ortalıkta kalıyordu şimdilik böyle bir sisteme geçtim.

Peçeteyi sürekli ıslatarak nem sağlıyorum içeriye fanda dışardan temiz havayı sürekli içeri üflüyor ayrıca ışıklar çok olmasada biraz ısı yayıyor fan en azından onu da dağıtır diye düşündüm. koli genel olarak her yeri muazzam kapalı değil hava zaten alıyor.
ışıklar yeterlidir diye düşünüyorum. toprak iyice kurudukça suluyorum.
Sence büyük saksıya geçmeli miyim bir de benim gözümden kaçan şunu da yapsan iyi olur dediğin bir şey var mı kanka şuanlık gariban sistem bu şekilde :)

Reception

Kıdemli Üye
Kanka öncelikle toprak sanki çamur gibi görünüyor drenaj varmı saksı altlarında kökleri oksijen alamadığı için büyüme durmuş yada yavaşlamış olabilir ilk iş olarak büyük saksıya geç artık ve dibine ponza taşı veya perlit koy toprağa da harmanla perlit

Kanka öncelikle toprak sanki çamur gibi görünüyor drenaj varmı saksı altlarında kökleri oksijen alamadığı için büyüme durmuş yada yavaşlamış olabilir ilk iş olarak büyük saksıya geç artık ve dibine ponza taşı veya perlit koy toprağa da harmanla perlit

Kanka toprağın dibine biraz doğal gübre dökmüştüm o yüzden öyle gözüküyor biraz değişik yaptı üzerini. Yarın bi harmanlayayım yeni büyük saksıya geçeyim. Neredeyse 2 ayda bu boya geldiler çok yavaş sanki ve drenaj yok kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
  • 4glow20 4glow20:
    **** ***** **** ***** **
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** *** dready****** *** ****** ******* ******* **
  • 4glow20 4glow20:
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** *** **** ** **** ***** **** ***** **
  • 4glow20 4glow20:
  • 4glow20 4glow20:
  • Night owl Night owl:
    ********* ***** ******* ** ******** **** **
  • 4glow20 4glow20:
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** dready********* ***
  • Night owl Night owl:
    +1
  • E ErdemRS6:
    dready** ******* ****** **** dready
    +1
  • E ErdemRS6:
  • Night owl Night owl:
    ********* *** ***** ******* ****** **** ****** *********** *********** ******** ******** ***** ********** *********** ***
  • E ErdemRS6:
    ********* *** ***** ******* ****** **** ****** *********** *********** ******** ******** *****
  • E ErdemRS6:
  • 4glow20 4glow20:
    dready********** dready********** dready**********
  • 4glow20 4glow20:
  • E ErdemRS6:
    ********* *** ***** ******* ****** **** ****** *********** *********** ******** ******** dreadydready***
  • Night owl Night owl:
  • E ErdemRS6:
  • K Kolpa.:
    dready********** dready********** dready********** ******** ****** dready* ****
  • Night owl Night owl:
    ********* **** ** ****** *********** **** **** **** ****** ***** *********** **** ** ********* ******* ***** *** *** ******* *****
  • 4glow20 4glow20:
  • Night owl Night owl:
    ******* **** *** ***** ********* ********* ******* *** ****** ** ******** ****** ******** *********** dready**********
    Night owl Night owl: ******* **** *** ***** ********* ********* ******* *** ****** ** ******** ****** ********...