Basic Grow Room Kurulumu Eksik Gedik Kaldı mı Nasıl olacak bu işler Konusu :)

Arwen

Yeni üye
Merhaba sevgili Tohumsuz ailesi ,

Uzun süredir Sohbet muhabbet kurulum için birçok yardımınız oldu bu işin dışarıdan göründüğünden 20 kat daha zor ama bir okadarda  basit olduğunu öğrendim tabiki basitlik tecrübe ve zamanla gelecek şuanda o duruma gelmeme daha çok var.

Konuya gelecek olursam oda kurulumu yapacağım ve alacağım malzemeleri göstermek istedim eksik ve almam gereken farklı şeyler varmı yada alternatif akıllar için. Özellikle maddi olarak pek iyi bir durumum olduğunu söyleyemem ama olmuşken iyi bir sisteme sahip olmak istiyorum neticede bu sistemden alacağım hasat benim için süper olacak.

Malzemelere Gelirsek :

Led light
https://www.ubuy.com.tr/tr/catalog/...ll-spectrum-for-indoor-plants-veg-and-flower/Esnek Borular
1x Fan
1x Karbon Filtre Fan
Grow Odası

Besinler : 
Voodoo Juice
Overdrive
Sensi Bloom pH Perfect A+B
Besinlere ek olarak alabileceklerim varsa belirtebilirsiniz arkadaşlar.
Arkadaşlar Besin yada malzemelere ek olabilecek zaruri olmayacak şeyleri belirtirseniz çok mutlu olurum. Bunun haricinde Aklıma takılan birkaç soru var.

1. olarak  Fan ve Karbonfiltre Set Bu set içerisindeki Fan İşimi görürmü sizce Fiyat olarak tek tek almaktan çok daha uygun oluyor.
2. olarak odayı hazır kurulum almak mı yoksa kendimiz yapsak daha uygun güzel birşey çıkma olasılığı nedir ilk başta kendim kurmayı planlıyordum ancak iskelet malzemelerini vs nasıl temin edebilirim bulamadım birtürlü o iskeletleri. birde mylar kaplama ile yapacağımız oda hazır odalardan + ve - olarak nelere sahip olabilir.
çok teşekkür ediyorum sürekli araştırma içerisindeyim hazıra konmak gibi bir derdim yada amacım yok kesinlikle.

birde toprak olarak coco ile mi peptid ile mi yapmalıyım

R

Ripley'sOG

Guest
  1. Fan ve karbon filtre o kabin için isini görücektir
  2. Imkan var ise grow tent alabilirsin yok ise yapabilirsin maddiyatina bağlı 
  3. Coco+perlit+toprak 3lu karisim daha iyi olucaktir.Ancak sadece perlit ilede olur ama coco ve toprak olucaksa perlit gerek
  4. Besinler içinse budcandy ve budfactor x
isin rast gitsin

BabyGrow

Yeni üye
2.
+ Çift yandan raflı bez dolaplardan alıp (daha fazla boru parçası olması için) normalde dikdörtgen olmasına rağmen kendine göre birleştirebilirsin parçaları. Lego gibi geçmeli oluyorlar boru uzunluklarını almadan önce bakıp hesap yaparak al. Ben bir tane bulmuştum normalde dikdörtgendi ama hesaplayınca parçaları 90x90x170 iskelet şeklinde birleştirilebiliyordu. Tabi bu sefer kumaşı senin yaptığın şekle uymuyor bir şekilde kaplayacaksın. 
+Kare istemeyip dikdörtgen kullanırım dersen bez dolabı olduğu gibi kullanırsın sadece içini mylar kaplamak kalır. (çok ucuza kaçma internetten al, marketlerde ucuz satılanların kumaşı aşırı dandik)
+ Osb levhalar gayet ucuz bunlardan oluşturabilirsin, yine aynı şekilde mdf levhalarda aynı işi görecektir. 
+Öçlüleri yeten bozuk bir buzdolabı alabilirsin büyük küçük sana kalmış. Motoru olmayan bir buzdolabını 100 lira belki daha altına bulursun.
+Buzdolabı kolisi bulup içerisini mylar kaplayabilirsin( ben şuan  bunu yaptım) ışığın ağırlığını taşımaz gibi dertlerin olmasın sağlam oluyor.
Fikrimi sorarsan hazır al derim. Gerçi zam geldi arttı fiyatları kabinlerin. Ben o kadar uğraştım 2. growumda hazır kabin almayı düşünüyorum

Arwen

Yeni üye
Çok teşekkür ederim yarın gün içerisinde kredi patlatım herşeyi tamamlayacağım bu işlere zaman para emek harcamadan mutlu olamayacağımı anlayıp elimi taşın altına sokmaya karar verdim  yakın zamanda kurulumları yapıp fotoğraflarını paylaşacağım.

gainz

Yeni üye
Kankacim oncelikle basarilar dilerim. Umarim guzel hasatlar alirsin. Hayirli ugurlu olsun. Ubuy'dan aldigin ledi alamaya nasil karar verdin ? kargo ve vergiler dahil kaca geliyor ? Led eline kac gunde ulasti. Aldiktan sonra deneyimlerin neler yazarsan sevinirim. Hasatin bol olsun.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    **** ** ******** hahahaha ***
  • kkush kkush:
    ***** **** *** ** *** *** *** ******** ********** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
  • kkush kkush:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ********* * * ****** ******** **** **** ***** **** *** ** *** *** *** ******** ********** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** *** ********* ****** *** ****** *** ******** ***** ***** **** ****** *** **** ****** ****** **** **** *** ** **********
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
    *** ****** * * ** ****** ** ********* hahahaha*** ******* ** ******* ****** ********* * * ****** ******** **** ****
    +1
  • kkush kkush:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** ******* ********* ****** ******* ******* ******* **** **** ******* ******** ******* * *******
  • kkush kkush:
    ********** * ***** *
  • Night owl Night owl:
  • kkush kkush:
    **** ********** * ***** *** hahahaha **********
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** *** ***** ** ******** ******** *** ****** * * ** ****** ** ********* hahahaha*** ******* ** *******
  • Night owl Night owl:
    ****** ** ********* ** hahahaha* ***** ** ****** ** ***** **** ****** ******** * ***** **** ******* ***** ** **** ********** * ***** *** hahahaha **********
  • kkush kkush:
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ***** ******* **** ** ** ****** ********** hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
    ****** ******* **** hahahaha**** ** ********* ** hahahaha* ***** ** ****** ** ***** **** ****** ******** * ***** **** ******* ***** **
  • kkush kkush:
    +1
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    +1
  • kkush kkush:
    +1
  • Night owl Night owl:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ******* *** ********* *** ** hahahaha****
    kkush kkush: ******* *** ********* *** ** hahahaha****