BigBud ➤ FC4800 İlk Grow Günlüğü

Mac

Üye
Dostlar Selamlar,

İlk growuma hoş geldiniz. Elimden geldiğince uyguladığım işlemleri, kullandığım ekipmanları paylaşacağım. Aslında çok araştırma yapmadan hızlı bir giriş yaptım growa. Hatalarım muhakkak olacaktır. Uyguladığım işlemlerin aynısını uygulamak zorunda değilsiniz. Bu konu altına yapılan yorumları mutlaka okuyunuz. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

-Kullandığım tüm ekipmanlara buraya dokunarak ulaşabilirsiniz.

Not: Konuyu 10-15 günde bir güncelliyorum. Bu güncellemede günlük çektiğim fotoğraflar ve gün gün uyguladığım işlemleri tek seferde ekliyorum.

Günlüğüme Hoş Geldiniz!

Genetik: Auto BigBud
Kullandığım Saksılar: Bez Saksı 19 Litre
Toprak (İlk 4 Gün Ufak Su Şişesinde): BioBizz LightMix
Toprak (Kabin İçi Saksıya Geçince): Plagron LightMix
Gübreler: Sensi Bloom A&B, Carboload ve Overdrive

Kabin Ölçüsü: 100x100x180
Işık: FC4800
Işık Zamanı: 20 Saat Açık, 4 Saat Kapalı
Işık Mesafesi: Bitkilerden 60cm yükseklikte.

Kabin İçi Nem: %65-70 Arası (Güncel)
Kabin İçi Sıcaklık: 25-27 Derece Arası (Güncel)

Buhar Makinesi: Açık
Vantilatör: Açık
Çıkış Fanı: Açık
Giriş Fanı: Kapalı
Karbon Filtre: Açık

Uyguladığım İşlemler ↓

24.09.2022:
Tohumların çatladığı ve ufak su kabına aktarıldığı gün.
25.09.2022: Filizler baş verdi. BioBizz LightMix toprak kullanarak sadece gerektiğinde sulama yapıyorum.
26.09.2022: Gerekli gördüğüm zamanlarda sulama yapmaya devam ediyorum.
27.09.2022: Gerekli gördüğüm zamanlarda sulama yapmaya devam ediyorum.
28.09.2022: Bitkileri kabine aldım ve 19L saksılara geçirdim. Bu geçişle beraber toprağı Plagron LightMix ile değiştirdim. Ph ayarlı sulamaya başladım.
Işık Dimmer Ayarı: %40 - Nem: %80-90 Arası - Sıcaklık: 25-27 Derece

29.09.2022: Gerekli zamanlarda sadece sulama yapıyorum.
30.09.2022: Gerekli zamanlarda sadece sulama yapıyorum.
01.10.2022: Gerekli zamanlarda sadece sulama yapıyorum.
02.10.2022: Gerekli zamanlarda sadece sulama yapıyorum.
03.10.2022: Gerekli zamanlarda sadece sulama yapıyorum.
04.10.2022: Gerekli zamanlarda sadece sulama yapıyorum.

05.10.2022: Gerekli zamanlarda sadece sulama yapıyorum.
06.10.2022: Sensi Bloom A&B Gübre kullanıyorum: 1 Litre suya 1ml A ve 1ml B olacak şekilde gübreli sulamaya geçtim.
07.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
08.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum. Dimmer ve nem ayarını değiştirdim.
Işık Dimmer Ayarı: %50 - Nem: %65-70 Arası - Sıcaklık: 25-27 Derece

09.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
10.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
11.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
12.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
13.10.2022: LST Yapıldı, Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
14.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
15.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
16.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
17.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
18.10.2022: Budama Yapıldı, Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
19.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
20.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
21.10.2022: Budama Yapıldı, Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
22.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
23.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
24.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
25.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
27.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
28.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
29.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
30.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
31.10.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
01.11.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
02.11.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.
03.11.2022: Gerekli zamanlarda gübreli sulama yapıyorum.

Güncel Durum ↓ (Maksimum 20 adet fotoğraf eklenebildiği için, tohumdan itibaren başlayan fotoğraflar silinmiştir.

13.jpg
14.jpg
15.jpg

Güncel Durum 2 ↓

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg

Son düzenleme:

Myhtra

Müptezel
Kankam hayırlı olsun şimdiden bol hasatlar diliyorum sana. Öncelikle karbon filtreni bu dönemde açmana gerek yok safi ömründen yiyorsun vegden blooma geçerken taktım ben. Kabin içerisindeki nemi yükseltebiliyorsan yükselt kanka kızların bebekliğini atması için nem gerekli. Pet kapatabilirsin başlarına. All mix toprak kullanmasan da olur şuanki toprağın gübreli mi peki ?

• Like
Tepkiler: Mac
Ü

Üye silindi 31667

Guest
growa harcanan emek kadar konuya da emek harcanmis eline saglik bol hasatlar sistem kiyak :)

• Like

Mac

Üye
Kankam hayırlı olsun şimdiden bol hasatlar diliyorum sana. Öncelikle karbon filtreni bu dönemde açmana gerek yok safi ömründen yiyorsun vegden blooma geçerken taktım ben. Kabin içerisindeki nemi yükseltebiliyorsan yükselt kanka kızların bebekliğini atması için nem gerekli. Pet kapatabilirsin başlarına. All mix toprak kullanmasan da olur şuanki toprağın gübreli mi peki ?
Çok sağol kankam eksik olma :) Karbon filtreyi kapatıyorum, kızların üstüne pet şişe ayarlıyorum ve nemi de yükseltebilirim kaç yapayım kanka sence?
Toprak sanırım 1 hafta yetecek kadar gübreli kanka öyle biliyorum. Marka olarak BioBizz LightMix ve Plagron LightMix.

Myhtra

Müptezel
Çok sağol kankam eksik olma :) Karbon filtreyi kapatıyorum, kızların üstüne pet şişe ayarlıyorum ve nemi de yükseltebilirim kaç yapayım kanka sence?
Toprak sanırım 1 hafta yetecek kadar gübreli kanka öyle biliyorum. Marka olarak BioBizz LightMix ve Plagron LightMix.
Kankam karbonu çıkart çıkış çalışsın yani. Kanka henüz bebekken yani ilk 1 hafta 90 üstü sonrasında 80 üstü tutabilirsin veg sürecinde kademeli olarak düşürerek gideceksin nemi bilgine. Kızların durumuna göre gübre girmeye başlarsın light yeter şimdilik onlara kanka.

• Like
Ü

Üye silindi 24060

Guest
Dostum Hayırlı uğurlu olsun growun. Hatalar kusurlar illaki olacak bunlar senin azmini ve istediğini kırmasına izin verme. Karbondan şuan hava geçmesede aktif olarak işini yapıyor bulunduğu ortamdaki kokuyu hapsetmeye devam ediyor bilgin olsun. Şu an için bir zararı olmaz sanırım auto olduğu için 1 ay sonra zaten aktif edeceksin. Sabırsızlıkla bekliyoruz. :) kolay gelsin.

• Like

Mac

Üye
Kankam karbonu çıkart çıkış çalışsın yani. Kanka henüz bebekken yani ilk 1 hafta 90 üstü sonrasında 80 üstü tutabilirsin veg sürecinde kademeli olarak düşürerek gideceksin nemi bilgine. Kızların durumuna göre gübre girmeye başlarsın light yeter şimdilik onlara kanka.
Kankam aynen dediklerini yaptım çok sağol :) , nemi de 90 civarı tutuyorum bugün birkaç fotoğraf eklemeye çalışırım.

Mac

Üye
Dostum Hayırlı uğurlu olsun growun. Hatalar kusurlar illaki olacak bunlar senin azmini ve istediğini kırmasına izin verme. Karbondan şuan hava geçmesede aktif olarak işini yapıyor bulunduğu ortamdaki kokuyu hapsetmeye devam ediyor bilgin olsun. Şu an için bir zararı olmaz sanırım auto olduğu için 1 ay sonra zaten aktif edeceksin. Sabırsızlıkla bekliyoruz. :) kolay gelsin.
Selam dostum, filtre olayını bilmiyordum sayenizde öğrenmiş oldum. 1 ay sonra dediğiniz gibi aktif ederim. Şuan fan, ışık ve buhar makinesi çalışıyor sadece. Bu growda öğreneceğim her şeyi bu konu altında mutlaka paylaşırım. Çok teşekkür ettim :)

higthead

Jolly Green

Ozaman editleyip düzeltiyorum tmmdır=))) @Mac

Son düzenleme:

Mac

Üye
Dostumm karbon filtreee asla ve asla grow döneminde kullanılmaz nedeni ise yüksek nemden dolayı karbonları nemlendırırsınız ve sonra koku salınımınız ne zaman başlar bilinmez. Daha bloom a gecmemıs bıtkı koku vermeyen bitkiye karbon filtremi takılır.
Ha dersinki arkadaş sıkıntı yok ben karbonu takarım gerektıgı yerde yenilerim dersen orası ayrı.

@Mac dostum acilen karbon filtreni sök.Yüksek nemden dolayı karbonların nemlenmesin.
Kanka
Karbon Filtre: Takılı Değil
yazıyor görmedin sanırım :) ilk kabine geçtiğimde takılıydı, burada fotoğraf paylaşmıştım. Uyarı aldım o konu hakkında ve karbon filtreyi söktüm. Yani ilk kabin zamanından beri takılı değil. :)

Ü

Üye silindi 31667

Guest
masallah guzel serpilmisler 2 haftaya cosacak buralar emegine saglik sistem guzel ektigini bicmen dilegiyle gubre ve sulama dozajini iyi gozden gecirip kontrollu (bitkiye gore) gitmeni siddetle oneriyorum konuyu takipteyim guzel seyler cikacak gibi :)

• Like

Mac

Üye
masallah guzel serpilmisler 2 haftaya cosacak buralar emegine saglik sistem guzel ektigini bicmen dilegiyle gubre ve sulama dozajini iyi gozden gecirip kontrollu (bitkiye gore) gitmeni siddetle oneriyorum konuyu takipteyim guzel seyler cikacak gibi :)
Kankam.. çok teşekkür ederim inşallah. Ne eksik ne fazla hep gerektiği zaman veriyorum suyu. Özellikle sulama miktarı hakkında bir şey paylaşmadım bitkinin durumuna göre değiştiği için :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha **** hahahaha* **** **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ******* ******* hahahaha*
    ***** ***** *** ***** ****** ********* hahahaha* ****** ****** *******
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    +1
    ** **** ***** hahahaha* ****** ** ** *** *** ******* **** ***** ******* ********* ****** ** ***** *****
    TabldotLife TabldotLife: ** **** ***** hahahaha* ****** ** ** *** *** ******* **** ***** ******* ********* ****** **...