Biobizz Gübreleri Hakkında Ürün bazında detaylı bilgilendirme (Hangisi ne işe yarar)

cemsid

Üye
Peki kankalar biobizz kullanıpta son dönem overdrive kullanabilir miyiz
Ben kullandım, overdriver vermedigin bitki daha çok hasat verdi :) tabi bu verimi aynı kabinde bile olsa etkileyen bir sürü faktör oluyor. Bu seferde deneyeceğim. Şuan için iki saksim içinde her şey aynı gidiyor ,2 ay sonra karşılaştırmalı sonucu tekrar yazarım :)

Relaxaddiectt

Kıdemli Üye
Ben kullandım, overdriver vermedigin bitki daha çok hasat verdi :) tabi bu verimi aynı kabinde bile olsa etkileyen bir sürü faktör oluyor. Bu seferde deneyeceğim. Şuan için iki saksim içinde her şey aynı gidiyor ,2 ay sonra karşılaştırmalı sonucu tekrar
B
Ben kullandım, overdriver vermedigin bitki daha çok hasat verdi :) tabi bu verimi aynı kabinde bile olsa etkileyen bir sürü faktör oluyor. Bu seferde deneyeceğim. Şuan için iki saksim içinde her şey aynı gidiyor ,2 ay sonra karşılaştırmalı sonucu tekrar yazarım :)
Bende gözlemlicem kanka. Hep organik gittim.Çiçekte 2 bitkim var birine verip diğerine pas geçicem. Bakakım nasıl olcak

Selam arkadaşlar,
Biobizz ürünleri hakkın da araştırma yaparken, firmanın kendi tanıtımlarını izledim ve türkçeye çevirdim. Ürünlerin içeriği ve kısmen değerlerini belirttim, hangisine ihtiyaç duyuyorsanız onu kullanabilmeniz için bana göre iyi bir bilgilendirme. Bilgilerinize sunarım :)

Bio-Grow :
Hem büyüme, hemde çiçeklenmede kullanılır. Pekmezden yapılır, Pekmez azot,kalsyum ve magnezyum açısından çok zengindir, 70 den fazla dağınık mikro element içerir. Vitaminler ve beta elementler kombinasyonudur. Bio-Bloom ile birlikte çalışır. 10.10.10 npk değeri sağlayarak en dengeli değeri sunar.

Bio-Bloom:
Çiçeklendirme için kullanılır. En iyi N-P-K ya sahip gübredir (2-7-4). İyi bir tat için keçiboynuzu pekmezi içerir. İyi fosfor ve potasyum için bol miktar da yosun,biraz amino asit ve bitki hormonları içerir.

Top-Max:
Top-Max Bir çiçek dönemi uyarıcısıdır, Grow ve Bloom ile birlikte kullanılır. Humik ve fulvik asitlerin bir kombinasyonudur. Bu kombinasyon sayesin de bitkiler daha fazla şeker üretirler ve daha fazla çiçeklenme elde edilir. Bio-grow pekmezden üretildiği için, Top-max ile birleşimleri sizlere en aromalı bitkileri sağlayacaktır.

Fishmix:
Yüksek Protein içeriğine sahiptir tamamen balık ürünü ile elde edilmiştir. Daha büyük bir mikroyaşam yaratmayı sağlar. Çok yüksek bir N-P-K değerine sahiptir. Çok fazla dallanma ve yaprak sağlar. Çiçeklenmenin 2. Haftasından sonuna kadar kullanılır.

Acti-Vera:
14 Farklı Enzim ve 9 Farklı amino asit içerir. Bunlar üretkenliği arttırır. Mikro yaşam döngüsüne katkı sağlar, Bitkilerin daha hızlı ve sağlıklı emilim yapmasına olanak tanır. Bitkinin bu amino asitler sayesin de daha fazla organik emilime zorlar ve hızlı büyümeleri için ortam yaratır. Bitkilerin saha yeşil, daha sağlıklı olmasını sağlar.

Bio-Heaven:
En güçlü uyarıcılardan birisidir. Tam olarak booster olarak görev yapar. Hidrolize soya fasulyesi özünden ve L-Amiono asitler ile yapılmıştır. Amino asitler, humus ve fulvik asit açısından zengin olduğu için, metabolizmayı güçlendirir ve büyüme, çiçeklenme evresini çok iyi bir şekil de hızlandırır. Bu sayede hasatınızın artmasını sağlar.

Alg-A Mic:
Kimyasal madde kullanılmadan Tamamen organik deniz yosunundan formule edilmiştir. Barındırdığı çözücüler sayesin de stresi azaltmaya ve klorofil seviyesini arttırmaya yardımcı olur. Çiçeğinizin daha etkili büyümesi için çiçeklenme dönemi boyunca kullanılır. Ayrıca yapraklar da sprey olarak da kullanılabilmektedir. Bio-Bloom ile birlikte fosfora ek olarak çiçeklenme dönemi boyunca en iyi şekil de kullanılır ve potasium çiçeklenme aşamasındaki ana elementlerle birleşerek, harika bir düzen oluşturur.
Çok faydalı olmuş bilgiler olumsuz yorumalari takilma gereksiz yorumlar bu arada hepsni kullanmak mantıklı olurmu

oturanboga35

Müptezel
Knk ne yaptın tekrar denedin mi. Verimde bir artış oldu mu?

Casper19

Yeni üye
Biobizz sanırım çiçeklenmelerin son haftalarında grow gübresini fazla vermek zorunda bıraktığı için sevilmiyor .Biogrow npk oranı 4-3-6 , seride potasyum bakımından en zengin gübre grow gübresi. Çiçeklenmenin sonunda grow gübresini azaltıp Guanokalong serisinden 0-0-2 potasyum takviyesi guanoboost ile birlikte kullandım ve memnun kaldım . Biobizz organik seri mikoriza ile birlikte kullanılabiliyor, sömekleride gayet iyi şişirebiliyor ve hata kabul edebiliyor bence yeni başlayanlar için gayet ideal seçim
Somek şişirmek için hangi gübreyi almam gerek ve nasıl vermem gerek ismini yazarmisin

Extremist

Kıdemli Üye
Arkadaşlar biobiz in ürünlerine ek olarak sıvı yarasa gübresi kullanan var mıdır ?
Sıvı yarasa gübresi fosfor açısından zengindir. N-P-K değeri olarak P den zengindir. Yani kök gelişimi ve toprak ortamı için iyidir. PH ı asidik yapar. Eğer fishmix kullanıyorsan gerek yok. Sıvı solucan gübresi de PH ı bazik yapar yani arttırır. sıvı olarak PH ı ayarlayıp vermen güzel olur.

Verdiğin gübrelerin P değerlerine bak, ideal N-P-K oranı cannabis de 10-10-10 öneriliyor. Karışımını hazırlayıp TDH metre ile yoğunluğuna bakaraktan aralar da verebilirsin fakat en önemlisi bitkini iyi gözlemleyip ihtiyacına göre beslemen. Drenaj suyunun ph ını mutlaka kontrol et. 6 nın aşağısına düşmüş ise veya 7 nin üstün de ise. Emilim de sorun olur. İlk 1 Ay bitki toprağı 6 civarı müthiş. Sonra 6.5 civarı çok ideal.

Toprak karışımı yapıyorsan Torf un ph düşüktür. kireç ile yükseltmek istersen formulle alakalı konum var. Ya da toprak ph ını test ederek kademeli solucan gübresi ekleyebilirsin.

Extremist

Kıdemli Üye
Ustam tohumu ektik burdakilerin biobiz olarak hangilerini alalım herhalde baştan sona zannedersem hepsi alınmıyor ne tavsiye edersiniz
İndoor Pack yeterli. Bitkinin ihtiyacına göre ve direnaj suyuna bakarak kontrollü kullanabilirsin. Fishmix de çok güzel. İlk zamanlar kök oluşumu için ideal. ama ilk indoor paket artı ek olarak solucan gübresi alıp çiçeğe girerken kompost çayı yapıp verebilirsin. Organik bakıyorsan toprağın kalitesi PH seviyeleri habitat oluşumu açısından çok önemli.

Extremist

Kıdemli Üye
Biobizz rootjuice vermiştim bir kere kızlarıma 12 günlük falandılar. Hepsi hastalandı o günden snra büyümeyi bıraktıklar ne yaptıysam kurtaramadım koparıp atmak zorunda kaldım.
Root juice humik asit ve su yosunu extrack içerir. Bu içerik Toprak PH sını daha da asidik yapar. Düzenli olarak Su verdikten sonra direnaj suyunuzun ph sını kontrol edin. ideali 6-7 arasıdır. Eğer PH 6 nın altına düşerse, topraktaki metaller çok fazla çözünür ve toksiklik oluşturur. Bu da kökleri çürütür. Bitkinin beslenme düzenin bozar. Fulvik ve humik asitler Salınımlı olarak verilse daha iyidir. Root juice ilk köklenme zamanı verilmesi gereken bir ek ama kendi toprağınızı yapmadıysanız bana göre gerek yok.

Extremist

Kıdemli Üye
Peki kankalar biobizz kullanıpta son dönem overdrive kullanabilir miyiz
Overdrive aslın da bir PK ürünüdür. Fazlaca Fosfor ve potasyum bulunur. Bunun yerine yarasa gübresi ve solucan gübresi ile kompost yapman çok daha doğal ve kontrollü olacaktır. AD ler sentetik oldugundan bozabilirsin tüm habitatı. Ben bigbud ve budcandy denemiştim. Artısı değil eksisi olmuştu.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Eline sağlık dostum bende çok araştırdım biobizz i ve baştan beride biobizz ile organik yapıyorum ek olarak kullanan arkadaşların sıklıklı yaptığı hata biobizz orijinal takvimdeki ölçüleri haftada iki sulama yapacakları için ikiye bölüp veriyolar fakat yapacağınız her sulamada her 1lt su için verilmesi gereken ölçülerdir onlar yani iki suluyorum ikiye üç suluyorum üçr böleyim olayı değil hafta hafta bölünmesi sebebi bitkinin haftalara göre besin ihtiyacını belirtmektir ayrıca organik yapan ve yetiştirme medyasına herhangi bir katı besin ilavesi yapmayan arkadaşlar boş sulama yapmamalı bence çünkü çok anlamsız, sadece sıkıntılı bir durum olursa flush olarak boş su kullanılabilir
Gübrenin raf ve kullanım ömrüne gelince raf ömrü iki yıldır kapağı açıldıktan sonra 1yıl kullanılabilir fakat serin kuru ve karanlık bi yerde muhafaza etmek gerekir bozulup bozulmadığını anlamak için kokusuna bakılır organik ürün olduğu için bozulunca aşırı kötü kokar ve yine organik olduğu için geneli asidiktir ve suyun ph ını çok düşürürler özellikle bio grow çok düşürür bu yüzden ph metre şarttır çünkü ph ölçümü suya gübrelerin hepsi katılıp yapılmalıdır başta ph ı ayarlayıp gübreleri katarsak ph 5e kadar düşebilir

Selam arkadaşlar,
Biobizz ürünleri hakkın da araştırma yaparken, firmanın kendi tanıtımlarını izledim ve türkçeye çevirdim. Ürünlerin içeriği ve kısmen değerlerini belirttim, hangisine ihtiyaç duyuyorsanız onu kullanabilmeniz için bana göre iyi bir bilgilendirme. Bilgilerinize sunarım :)

Bio-Grow :
Hem büyüme, hemde çiçeklenmede kullanılır. Pekmezden yapılır, Pekmez azot,kalsyum ve magnezyum açısından çok zengindir, 70 den fazla dağınık mikro element içerir. Vitaminler ve beta elementler kombinasyonudur. Bio-Bloom ile birlikte çalışır. 10.10.10 npk değeri sağlayarak en dengeli değeri sunar.

Bio-Bloom:
Çiçeklendirme için kullanılır. En iyi N-P-K ya sahip gübredir (2-7-4). İyi bir tat için keçiboynuzu pekmezi içerir. İyi fosfor ve potasyum için bol miktar da yosun,biraz amino asit ve bitki hormonları içerir.

Top-Max:
Top-Max Bir çiçek dönemi uyarıcısıdır, Grow ve Bloom ile birlikte kullanılır. Humik ve fulvik asitlerin bir kombinasyonudur. Bu kombinasyon sayesin de bitkiler daha fazla şeker üretirler ve daha fazla çiçeklenme elde edilir. Bio-grow pekmezden üretildiği için, Top-max ile birleşimleri sizlere en aromalı bitkileri sağlayacaktır.

Fishmix:
Yüksek Protein içeriğine sahiptir tamamen balık ürünü ile elde edilmiştir. Daha büyük bir mikroyaşam yaratmayı sağlar. Çok yüksek bir N-P-K değerine sahiptir. Çok fazla dallanma ve yaprak sağlar. Çiçeklenmenin 2. Haftasından sonuna kadar kullanılır.

Acti-Vera:
14 Farklı Enzim ve 9 Farklı amino asit içerir. Bunlar üretkenliği arttırır. Mikro yaşam döngüsüne katkı sağlar, Bitkilerin daha hızlı ve sağlıklı emilim yapmasına olanak tanır. Bitkinin bu amino asitler sayesin de daha fazla organik emilime zorlar ve hızlı büyümeleri için ortam yaratır. Bitkilerin saha yeşil, daha sağlıklı olmasını sağlar.

Bio-Heaven:
En güçlü uyarıcılardan birisidir. Tam olarak booster olarak görev yapar. Hidrolize soya fasulyesi özünden ve L-Amiono asitler ile yapılmıştır. Amino asitler, humus ve fulvik asit açısından zengin olduğu için, metabolizmayı güçlendirir ve büyüme, çiçeklenme evresini çok iyi bir şekil de hızlandırır. Bu sayede hasatınızın artmasını sağlar.

Alg-A Mic:
Kimyasal madde kullanılmadan Tamamen organik deniz yosunundan formule edilmiştir. Barındırdığı çözücüler sayesin de stresi azaltmaya ve klorofil seviyesini arttırmaya yardımcı olur. Çiçeğinizin daha etkili büyümesi için çiçeklenme dönemi boyunca kullanılır. Ayrıca yapraklar da sprey olarak da kullanılabilmektedir. Bio-Bloom ile birlikte fosfora ek olarak çiçeklenme dönemi boyunca en iyi şekil de kullanılır ve potasium çiçeklenme aşamasındaki ana elementlerle birleşerek, harika bir düzen oluşturur.
Growkent adresleri veriyormuş baskım oluyormuş ne kadar doğru bilgisi olan var mı

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Bu konuda emin misin? uzun süredir kullanıyorum ve dediğin gibi takvimde yazanı 2 ye bölüp 2 part halinde veriyordum ve inan 2 senedir de verim alamadım. AN araştırıyordum ki senin bu yorumunu gördüm. Yani sen diyorsun ki. Takvimde yazan haftalık miktarı üzerinden hiç kırpma yapmadan kullan doğru mu?
Aynı hatayı bende yaptım dostum her yazanı ikiye bölüp verdim fakat yanlışmış
Her sulamada orada yazan ölçüyü kullanacaksın hatta haftada 3kez suluyosan 3ündede aynı oranlar kullanılacak
Mantığı şudur dostum, Normal doğada her sulamanda topraktaki besin tuz ve mineraller çözünüyor ve her sulama gübreli sulama oluyor bizim kullandığımız torf toprağın takliti gibi bitkinin köklerini yayıp tutunabileceği bir medya fakat içinde herhangi bir besin mineral vs hiçbirşey yok bu yüzden bu eksikleri su ile tamamlıyoruz yani boş su verirsek bi işe yaramıyor. Hiçbir markanın takvim olayında sulama sayısı vermez orada verilen haftalık miktar çiçeğin o haftadaki gelişimine göre belirlenir ve verilecek her 1lt suya eklenmesi gereken gübre miktarını verir

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Biobizz güzel marka fakat yüksek verim için belli dönemlerde katı gübre ile takviye etmek gerekiyor

Buda biobizz in attığı mail

If the recommended dose for a week is 2 ml/L, then you mix 2ml of Fish·Mix per each litre of water every time you water your plants. Please, remember that the Biobizz nutrients are 100% organic, so you must prepare the nutrient mix right before each watering.

Therefore for Week 2:
1. One watering = 1 litre of water + 2ml of Fish·Mix
2. Second watering = 1 litre of water + 2ml of Fish·Mix

If the plants are small, use ½ litre of water + 1ml of Fish·Mix. If they are big, use 2L of water + 4ml of Fish·Mix.

We hope this info is useful. Please, feel free to get in touch with us again if you have more questions about the Biobizz products or how to use them.

Green greetings,
Team Biobizz

Ozy1

Yeni üye

Extremist

Kıdemli Üye
Biobizz kullanacağına dua eden insanlar var bu doğru mu
Brom ben senelerdir biobizz kullanıorum, biobizz ürünü organik de çok iyi, aynı zamanda guanolalong da tavsiyemdir.
Aşağıya bir araştırma ve link bırakıyorum görseller ile birlikte kararı senin vermen daha iyi olacaktır :)

Extremist

Kıdemli Üye
Biobizz güzel marka fakat yüksek verim için belli dönemlerde katı gübre ile takviye etmek gerekiyor

Buda biobizz in attığı mail

If the recommended dose for a week is 2 ml/L, then you mix 2ml of Fish·Mix per each litre of water every time you water your plants. Please, remember that the Biobizz nutrients are 100% organic, so you must prepare the nutrient mix right before each watering.

Therefore for Week 2:
1. One watering = 1 litre of water + 2ml of Fish·Mix
2. Second watering = 1 litre of water + 2ml of Fish·Mix

If the plants are small, use ½ litre of water + 1ml of Fish·Mix. If they are big, use 2L of water + 4ml of Fish·Mix.

We hope this info is useful. Please, feel free to get in touch with us again if you have more questions about the Biobizz products or how to use them.

Green greetings,
Team Biobizz
Ben ilk toprağı yaparken Guanokalong kullanıyorum plagron toprağa. Aşağıya örneklerimi bırakıyorum. En önemli şeylerden birisi toprağın PH ı. Organik yapıyorsanız toprakta PH iyi olacak ve gözlem gerektirir. Sentetik yapılıyorsa, sentetik gübreler toprağın ph ını kendisi ayarlıyor. Yukarıda belirtilen yazıda sadece mixlemeyi düzgün yapmanı ve eğer bitkin ufak ise dozajın yarısını kullanmanı tavsiye ediyorlar. Biobizz bana göre tek başına çok yeterli. Bioheaven yerine de internetten amino asit alıp kullanabilirsin. Soya fasulyesinden yapılıyor.
Neyin ne işe yaradığını bildiğiniz zaman ölçülendirmeleride kendiniz yapabiliyorsunuz. Biobizzdeki ürünlerin hepsi piyasada aslında olan ürünler ama bu firma çok güzel çalışıyor. Toprağı bile fiyat performans ürün. Ben her toprağıma mutlaka vermikulit de koyuyorum. Kireç ile de ph ı düzenliyorum. Mesela toprağa Guanokalong eklediğimde biobizz i az veriyorum böylece harika bir kombin oluyor. Bitkin strese girmiyor kafan rahat :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
  • Night owl Night owl:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • kamilars kamilars:
  • BRUNOOOOO BRUNOOOOO:
  • B Bavçikimari:
    ******* dready*** ********* ******* ******* ********* *** ***** ** ** ****** ******* ********* ****** ******** ********** *** ******* ** ***** dready* ** ******* dready** **** ******* ***** ***** ***** ****** ** ****** *********** ******* dready*** ******* ****** ******
    B Bavçikimari: ******* dready*** ********* ******* ******* ********* *** ***** ** ** ****** *******...