Biobizz indroo pack kolay kullanım (autoflower bitki için)

Turkish man

Doktor
Merhaba Tohumsuz ailesi

Biobizz indroo (iç mekan) için kolay gübre kullanma.

Bu konuyu açma sebebim en uygun ve kolay kullanımı olan biobizz gübre kullanımı hakkın da akılda kalan soru işaretlerine son vermek için açılmıştır. Biobizz ph düzenleyici içermemektedir. Bu sebepten dolayı ekstra ph ayarlayıcı kullanılabilir. Gelelim kolay gübre uygulama takvimine.

İlk 10 gün

Boş sulama her gün yarım çay bardağı boş su

10. ile 30. Gün arası

1 lt suya 1 ml bio grow uygulanmaktadır. Saksılar 8 ila 12 lt arası ise saksı başı 1 lt gübreli su verilir. Bundan sonra ki sulama işlemlerinizi parmağımızla toprağın kuruluk oranını hissederek devam edecektir. Bundan sonra toprak tamamen kurumadan sulama işlemi yapılmamaktadır.

30. İle 40. Gün arası

1 lt suya 2ml bio grow ve 1ml bio bloom uygulanmaktadır.

40. İle 60. Gün arası

1 lt suya 2ml bio grow, 2ml bio bloom ve 1ml top max uygulanmaktadır.

60. İle 80. Gün arası

1 lt suya 3 ml bio grow, 3ml bio bloom ve 2 ml top max uygulanmaktadır

80. İle 90. Gün arası

1 lt suya 3 ml bio grow, 4ml Bio bloom ve 3 ml top max uygulanmaktadır

Bundan sonra ki işleminiz 2 kez sadece boş sulama yani flush atmayı uygulayacağız. Ben genelde 2.5 lt boş su ile flush yapıyorum. Saksılar 8 lt ile 12 lt arası olması kaydı ile. Burada ki mantık her ne kadar da organik denilse de azda olsa kimyasal madde içeren bu gübrelerin kökler de bırakmış olduğu acı tatları atmaktır. Bitki daha sağlıklı ve aromalı olacaktır. Flush işlemi bittikten sonra kökü ile beraber söküp 10 gün boyunca ters bir şekilde asılı bırakın. Afiyet olsun

Not : hasat almadan 4 hafta önce yapraklar dan alg mix uygulamasını spreyli şekilde püsküterek yapraklara uygulana bilir.

Son düzenleme:

Rascal

Yeni üye
1 lt suya 3 ml bio grow, 4ml Bio bloom ve 3 ml top max bunların hepsını karıstırıp verebılıyoruz dımı 1 lt suya

Ü

Üye silindi 27349

Guest
Knk someklenmeye girdiğinde boolomm bastik diye bişe var ondan versek olurmu

candella12366

Yeni üye
Merhaba Tohumsuz ailesi

Bu konuyu açma sebebim en uygun ve kolay kullanımı olan biobizz gübre kullanımı hakkın da akılda kalan soru işaretlerine son vermek için açılmıştır. Biobizz ph düzenleyici içermemektedir. Bu sebepten dolayı ekstra ph ayarlayıcı kullanılabilir. Gelelim kolay gübre uygulama takvimine.

İlk 10 gün

10. ile 30. Gün arası

1 lt suya 1 ml bio grow uygulanmaktadır. Saksılar 8 ila 12 lt arası ise saksı başı 1 lt gübreli su verilir. Bundan sonra ki sulama işlemlerinizi parmağımızla toprağın kuruluk oranını hissederek devam edecektir. Bundan sonra toprak tamamen kurumadan sulama işlemi yapılmamaktadır.

30. İle 40. Gün arası

40. İle 60. Gün arası

60. İle 80. Gün arası

80. İle 90. Gün arası

Bundan sonra ki işleminiz 2 kez sadece boş sulama yani flush atmayı uygulayacağız. Ben genelde 2.5 lt boş su ile flush yapıyorum. Saksılar 8 lt ile 12 lt arası olması kaydı ile. Burada ki mantık her ne kadar da organik denilse de azda olsa kimyasal madde içeren bu gübrelerin kökler de bırakmış olduğu acı tatları atmaktır. Bitki daha sağlıklı ve aromalı olacaktır. Flush işlemi bittikten sonra kökü ile beraber söküp 10 gün boyunca ters bir şekilde asılı bırakın. Afiyet olsun

Not : hasat almadan 4 hafta önce yapraklar dan alg mix uygulamasını spreyli şekilde püsküterek yapraklara uygulana bilir.
hocam sadece biobizz Grow-bloom ve top max ile tohumdan hasat dönemine kadar bu üçü yeterli olurmu ona göre alıcam kafam çok karıştı herkes farklı birşey diyor

Dostum ben bitkinin hareketlerine göre gübre kullandım dediğin değerlerde aşağı yukarı 25ml grow 40 ml bloom 20ml topmax 60. Günden sonra bu şekilde devam ettim saksı 18lt 15 litre toprak dolu içi ve 1 saksıda 2 bitki var .d boyları 120cm civarında aklıma takılan şey tek flush aticam diğer bitkiye zarar vermemek için 30lt boş su 15lt ph ayarlı suyla yıkayıp kuruması için yine kabine alicam toorak kuruyunca hasat olcani kesip sormak istediğim burda. Kestigim şekilde yapraklari temizleyip mi kurumaya asmam daha sağlıklı
Yoksa kesip yaprakları kesip somekeleri ana gövdeden ayırıp mi kurumaya bırakmak ?
Merhaba Tohumsuz ailesi

İlk 10 gün

10. ile 30. Gün arası

30. İle 40. Gün arası

40. İle 60. Gün arası

60. İle 80. Gün arası

80. İle 90. Gün arası

Sonne

Kıdemli Üye
Dostum ben bitkinin hareketlerine göre gübre kullandım dediğin değerlerde aşağı yukarı 25ml grow 40 ml bloom 20ml topmax 60. Günden sonra bu şekilde devam ettim saksı 18lt 15 litre toprak dolu içi ve 1 saksıda 2 bitki var .d boyları 120cm civarında aklıma takılan şey tek flush aticam diğer bitkiye zarar vermemek için 30lt boş su 15lt ph ayarlı suyla yıkayıp kuruması için yine kabine alicam toorak kuruyunca hasat olcani kesip sormak istediğim burda. Kestigim şekilde yapraklari temizleyip mi kurumaya asmam daha sağlıklı
Yoksa kesip yaprakları kesip somekeleri ana gövdeden ayırıp mi kurumaya bırakmak ?
Kanka bir saksi da 2 120 cm lik bitki? Foto atsana ben olmaz derdim sen oldurmussun :)

Batu61

Yeni üye
Bide knka bunları toprak kuruyunca hep senin yazdıgın cizelgeye göre hep gübrelimi verecez yani sadece su vermiyozmu hic hep gübrelimi su verecez toprak kuruyunca

Bide knka bunları toprak kuruyunca hep senin yazdıgın cizelgeye göre hep gübrelimi verecez yani sadece su vermiyozmu hic hep gübrelimi su verecez toprak kuruyunca
Gübreyi bitkinin gidişatına göre oranlara bölerek misal 10lt suya 20ml bloom 25ml grow gibi suya karıştırıp ılık olarak tutarsan iyi onunla suluycaksin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke deyorke:
  • Z ZzındıK:
  • İ İbo Dayı:
  • K Kblaybrn:
    hahahaha ********** ******* ******** **** *** ***** *** **** ******** ***** **** ** **** ***** ****** ***** ***** hahahaha*** ***** hahahaha***** ********* **** *** ***** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** ****** ********* hahahaha ******** **** **** ***** hahahaha*** ******* ***** ****** ******* hahahaha **** ******* ***** hahahaha*** hahahaha******* ********** ******* ******** **** *** ***** *** **** ******** ***** **** ** **** ***** ****** ***** ***** hahahaha*** ***** hahahaha***** ********* **** *** ***** ***
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha ***** ****** ***** ******* *****
  • K Kblaybrn:
    **** ** ***** ******** hahahaha**** **** ***** ****** ******* ********* ***** ** hahahaha**** ********* ******** ******* ***** ********** ***** ********* ******** ***** ** ********* *******
  • bandaleros bandaleros:
  • K Kblaybrn:
  • bandaleros bandaleros:
    bandaleros bandaleros: ******* ** * ********* ** ****** ** *****