Bir Müptezel için amsterdam?

Bir Müptezel için amsterdam?

• 0

Kullanılan: 4 100.0%
  • 0

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

Asapsound06

Yeni üye
Kankalar amsterdama giden varmı ya ortamı nasıl maliyeti ne kadar tutar bilgisi olan varsa bi yazı versin

Kanka çok pahalı diyorlar ya. Ben de bir ara ciddi ciddi heves ettim. Uçak biletleri özellikle çok pahalı, orada hayat pahalı sanırım. Giden kankalar yazar zaten.

2 yıl önce gittim 6 gün kaldım orda yaklaşık herşey dahil 5 bin tl gibi bi rakam tutmustu  800 euro para harcamıstım  şimdi gitsen aynı şekilde 9 10 bin tl yi bulursun. 
ortamdan bahsetmeme gerek varmı bilmiyorum aklın kaçar ::)  kesin gidiceksen sokakta kimseden line,hap almanı önermem bi çoğu sentetik kimyasal kokainden ölen insanlar bile var çünkü kokain pure değil, ketamın verirler kokain diye. Coffeeshoplarda ise baba var amsterdamın dısında ama en babalarından super skunk güzel kanalların aşağısında kalıyor yok bulldogmus,falanmış flanmış girme bile illa giriceksen 1 2 gr sigaradan fazlasını allma parana yazık olur cünkü tamamı turistik oldugu icin dandik dalgalar. ( Dandik dediğim burda içtiğinin 10 katı ) Super skunk gibi yerlere gidersen çok kaliteli sigaralar içersin. Mantarıda magic mushroom olarak değil magic truffle olaarak smartshoplarda bulursun. Tohum konusunda bir çok firma var smartshop,1 milyoncular,veya cityseedbank tarzı yerler. 1 Milyonculara girip greiner,raw kağıtlar,bonglar vs vs envai çeşit şeyleri alabilirsin. Yemek konusunda ise restorantlarda yemek yersen 10 15 euro arasına cok güzel steak yiyebilirsin ( boğa eti ) onun dısında her sokakta her caddede  sosisciler,patates kızartmacılar vs var  2 3 euro ya alıyorsun. Domuz eti yemiyorsan sakın o yerlere yanaşma ::) ben mantarlıyken munchies'e düştüm düşmez olaydım gittim domuz etı yedım hoş tadı güzeldi ama sonradan uyandırdı ark benı =)

Asapsound06

Yeni üye
Cvp: Bir Müptezel için amsterdam?

Baba Haze' Alıntı:
2 yıl önce gittim 6 gün kaldım orda yaklaşık herşey dahil 5 bin tl gibi bi rakam tutmustu  800 euro para harcamıstım  şimdi gitsen aynı şekilde 9 10 bin tl yi bulursun. 
ortamdan bahsetmeme gerek varmı bilmiyorum aklın kaçar ::)  kesin gidiceksen sokakta kimseden line,hap almanı önermem bi çoğu sentetik kimyasal kokainden ölen insanlar bile var çünkü kokain pure değil, ketamın verirler kokain diye. Coffeeshoplarda ise baba var amsterdamın dısında ama en babalarından super skunk güzel kanalların aşağısında kalıyor yok bulldogmus,falanmış flanmış girme bile illa giriceksen 1 2 gr sigaradan fazlasını allma parana yazık olur cünkü tamamı turistik oldugu icin dandik dalgalar. ( Dandik dediğim burda içtiğinin 10 katı ) Super skunk gibi yerlere gidersen çok kaliteli sigaralar içersin. Mantarıda magic mushroom olarak değil magic truffle olaarak smartshoplarda bulursun. Tohum konusunda bir çok firma var smartshop,1 milyoncular,veya cityseedbank tarzı yerler. 1 Milyonculara girip greiner,raw kağıtlar,bonglar vs vs envai çeşit şeyleri alabilirsin. Yemek konusunda ise restorantlarda yemek yersen 10 15 euro arasına cok güzel steak yiyebilirsin ( boğa eti ) onun dısında her sokakta her caddede  sosisciler,patates kızartmacılar vs var  2 3 euro ya alıyorsun. Domuz eti yemiyorsan sakın o yerlere yanaşma ::) ben mantarlıyken munchies'e düştüm düşmez olaydım gittim domuz etı yedım hoş tadı güzeldi ama sonradan uyandırdı ark benı =)

Kanka tohumsuzun kanalından izliyorum da öyle bicanım çekiyoki bildiğin bakkalda cigara satıyolar ??

Hunlu' Alıntı:
euro olmuş 7,40 orası ucuz olsa ne olur? paramız pul olmuş kanka dolayısıyla pahalı evet

Doğru diyon kanka

curva1907

Yeni üye
kasım ayı itibariyle 10. kez gittim amsterdam'a. ben gittiğimde kısıtlamalar yeni yeni başlıyordu biraz tadı tuzu eksikti, şimdi önlemler had safhada o yüzden yakın tarihte düşünüyorsan ertele derim.

curva1907

Yeni üye
@curva1907 şeyımı dıyosun moruk turistlere coffee shop falan yasağı gelmiş o mu
yok o daha gelmedi kanka. yeni seçilen belediye başkanı ve ekibi böyle bir kural getirmek istiyor, ayrıca red light'ı da şehir dışına taşımak istiyorlar falan. ama daha hayata geçmedi, biraz zaman alır bunlar, yıllardır konuştukları şeyler çünkü.

ben kasım ayında gittiğimde akşam 8'de barların cafelerin kapanma zorunluluğu vardı. red light'takı kadınlar sabah 10'da falan vitrinlere geçmeye başlıyordu çünkü onlar da akşam 8'de iş bırakmak zorunda. coffeeshop'lar açıktı ama akşam 8'den sonra yalnızca take away şeklinde çalışıyorlardı, 8'den önce oturup coffeeshop'ta takılabiliyordun. şimdi bildiğim kadarıyla bütün gün take away şeklinde çalışıyorlar hiç oturup takılamıyorsun, barlar ise tamamen kapalı.

harmangenc

Kıdemli Üye
kanka ben gitmiştim 5 sene önce gittim ilk sigaramı da orda içtim.tabii hiçbir şey bilmiyoruz arkadaşlarla yoldan 2 tane rastalı zenci çevirdik yardımcı oldular.o gün bu gündür içiyorum :) benim gittiğim zaman için ucuz diyebilirdim euro 3'tü ama şu an kurlar malum

BeyazSaray

Yeni üye
Selamlar Amsterdamda ursitlere Coffeshop yasağı muhabbeti var mı yakın zamanda giden arkadaşlar yeşillendirirse iyi olur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
    hahahahahahahaha ***** ***** *** ****** ***** *****
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ******** ****** ***** ****** ** ****** ********* ********* hahahaha *** ***** hahahaha**** ** ******* *** ******** *** *** **
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ***** ******* ***** ***** ********* ***** ***** ******* ***** ****** *** * ******** *******
  • kawinnnz kawinnnz:
  • D doğadostu1004:
    ****** **** ***** ****** *** **** *** ***** ******** * ****** ******* **** * ** ****** *
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ******** hahahaha* ** ********** ** **** ****** hahahaha** hahahaha**
  • D doğadostu1004:
    ***** ******* ****** ** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • D doğadostu1004: