Bir Super Lemon Haze Hikayesi - HASAT YAPILDI !!!

hazar

Yeni üye
Beo benim suan 6 adet köftecim var ayni hiz da buyuduler asagi yukari ortamin temiz hava girisine dikkat et bide 25 26 olduguna eminmsin sicakligin bendeki durum da ayni ama ortalama 28 dereceler de falan kaliyo termometrenin yerini bi degistirip tekrar ölcum yap istersen ayrica herhangi bisey olmaz 1 hafta gec olsun üzme kendini

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Dostum öncelikle TS1000’in hayırlı olsun. Nereden aldın ve kaça geldi? Güzel bir karar vermişsin, sevindim.
Topping yapacak mısın zamanı gelmiş gibi?
Gövde güçlenecek ilerleyen zamanlarda dert etme.
Gayet sağlıklı ve güzel büyüyor. Maşallah.

developer

Kıdemli Üye
Dostum öncelikle TS1000’in hayırlı olsun. Nereden aldın ve kaça geldi? Güzel bir karar vermişsin, sevindim.
Topping yapacak mısın zamanı gelmiş gibi?
Gövde güçlenecek ilerleyen zamanlarda dert etme.
Gayet sağlıklı ve güzel büyüyor. Maşallah.

Teşekkürler dostum. Ebay'den aldım kargo fiyatları epey değişken ülkeye göre ben arkadaşa kargolattım o gelirken yanında getirecek. Yani direk ebay fiyatı oldu.

Topping yapacağm ama şuan bitki cılız diye stres yaptırmaktan korkuyorum biraz daha güçlenmesini bekliyorum.

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Evet kargolama ve gümrük filan çok ciddi rakamları buluyor. Tekrar hayırlı olsun çok iyi oldu. Tez zamanda eline ulaşır inşallah.
Topping ve Lst için geç kalma dostum, saçma sapan boylanmasın bitkin. Ver stresi gitsin, toparlarlar. :)
Sevdiklerinle birlikte nice sağlıklı ve mutlu bayramlar dilerim.

developer

Kıdemli Üye
Kızlarıma topping uyguladık, umarım doğru yapmışımdır...

ZqMeeX1.jpeg

VrdqVLv.jpeg

developer

Kıdemli Üye
Gelişim yavaş diye diye 24. güne geldik... Bitkinin her gün şaşırtması, gelişimi hissettikçe heyecanlandırması yaşanılası bir hismiş. Emeği geçen, chatten sorularıma sıkılmadan yanıtlar veren tüm dostlarıma teşekkürü borç bilirim.

Bir kere kelle uçurma yaptık 3-4 gün oluyor. Bide büyük dalları aşağı doğru eğdik altındakiler güneş alsın diye (lst sayılır mı bilmem)

Eğitim konusunda yönlendirmelerinize aç ve açığız. Bol dumanlar :)

xSMvTzV.jpeg
PlgXX50.jpeg
tw7Ps9W.jpeg

t7PkXC1.jpeg

iahmJE9.jpeg

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Çok güzel olmuş, iyi coşmuş bitki. Ellerine sağlık dostum. Fakat o fan yapraklarını telle tutturmuşsun, gerek yok. O yaprakları kesebilirsin bile. Bitkinin tepesine teli geçir, biraz aşağı eğdir. Diğer kolları da birbirinden ayır ve her kolu aynı hizaya getir. YouTube’da çok fazla Lst yöntemi var. Adamlar neler neler yapıyor bitkilere. Bende yapayım derken kırdım güzelim bitkiyi. :D
Sen biraz video izle tecrübe olur sana da.
Ayrıca sağda ki bitkinin en alt fan yaprağında yanık mı var? Işıktan anlaşılmıyor..

developer

Kıdemli Üye
Çok güzel olmuş, iyi coşmuş bitki. Ellerine sağlık dostum. Fakat o fan yapraklarını telle tutturmuşsun, gerek yok. O yaprakları kesebilirsin bile. Bitkinin tepesine teli geçir, biraz aşağı eğdir. Diğer kolları da birbirinden ayır ve her kolu aynı hizaya getir. YouTube’da çok fazla Lst yöntemi var. Adamlar neler neler yapıyor bitkilere. Bende yapayım derken kırdım güzelim bitkiyi. :D
Sen biraz video izle tecrübe olur sana da.
Ayrıca sağda ki bitkinin en alt fan yaprağında yanık mı var? Işıktan anlaşılmıyor..
Teşekkürler dostum, yorumların motive edici :) Fan yaprak mevzusunu bilmiyordum sapı kalın olunca önemli bişeydir sandım eğeyimde altındakiler gölgelensin dedim :D Tavsiyene uyup LST videolarına göz atmaya başlıyorum :) Üzüldüm senin bitkiye de dostum umarım iyi olur kızımız )))

Evet sağ bitkide biraz daha belirgin olmak üzere ilk çıkan fan yapraklarında ufak sarı lekeler oluştu gübreyle alakalı sanıyorum, erken vermeye başlamış olabilirim. Birde her sulama da veriyordum şimdi bir gübreli bir gübresiz sulamaya geçtim. Sonrakiler içinde ölçekleri bir tık daha düşüreceğim.

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Teşekkürler dostum, yorumların motive edici :) Fan yaprak mevzusunu bilmiyordum sapı kalın olunca önemli bişeydir sandım eğeyimde altındakiler gölgelensin dedim :D Tavsiyene uyup LST videolarına göz atmaya başlıyorum :) Üzüldüm senin bitkiye de dostum umarım iyi olur kızımız )))

Evet sağ bitkide biraz daha belirgin olmak üzere ilk çıkan fan yapraklarında ufak sarı lekeler oluştu gübreyle alakalı sanıyorum, erken vermeye başlamış olabilirim. Birde her sulama da veriyordum şimdi bir gübreli bir gübresiz sulamaya geçtim. Sonrakiler içinde ölçekleri bir tık daha düşüreceğim.
:)
Evet o videoları muhakkak izle, çok faydalı olur. Lst’nin önemi gerçekten çok büyük sömekler için.

Bana kalırsa bir gübreli, bir gübresiz sulama yapacağına bir tane TDS metre al uygun olanından. Verdiğin gübreli suyun yoğunluğunu ölç. Bitkinin dönemlerine göre PPM seviyesini tuttur. Gübre kullanım tabloları çok yüksek gerçekten. Bize yalandan gübre dayatıyorlar bitkiye. Gübre ayarını tuttur, her sulamanı gübreli yap. (Bence)

developer

Kıdemli Üye
:)
Evet o videoları muhakkak izle, çok faydalı olur. Lst’nin önemi gerçekten çok büyük sömekler için.

Bana kalırsa bir gübreli, bir gübresiz sulama yapacağına bir tane TDS metre al uygun olanından. Verdiğin gübreli suyun yoğunluğunu ölç. Bitkinin dönemlerine göre PPM seviyesini tuttur. Gübre kullanım tabloları çok yüksek gerçekten. Bize yalandan gübre dayatıyorlar bitkiye. Gübre ayarını tuttur, her sulamanı gübreli yap. (Bence)

Dediğin gibi basit bir TDS metre ve PH metre de edineyim en iyisi. Çok teşekkürler dostum bir kez daha büyük yardımın dokundu...

developer

Kıdemli Üye
28. GÜN
4. haftanın içindeyiz. Bir bitkiye LST uygulandı, üstadlar işlemi doğrularsa diğerine de uygulamayı düşünüyorum.

@badbear dostumun tavsiyesiyle bir PPM cihazı edindim.
Şuan gübreli suyumun değerleri PH 5.9 PPM 620 şekilde.
Buradaki tabloya göre değerler iyi gibi.

Altta fan yapraklarında yanlış gübreleme sonucu sarı yanıklar oluşmuştu. Bu şekilde iki fan yaprağını kopardım. Karşılarındakini de bir kaç gün sonra koparacağım, beraber kopunca strese giriyormuş.

LST'yi izlediğim bir çok video sonucu kafamda şekillenen altta kalan yapraklarında ışık alması mantığıyla basitçe 4 ana dalı yanlara esnetmek suretiyle uyguladım. Umarım doğru yapmışımdır, yorumlarınızı bekliyorum kankalar.

Birde bu bitkiler ne zaman çiçeklenmeye girecek merak ediyorum, şuan ufaktan harika bir koku salmaya başladılar ve 30cm boyuna ulaştılar arada gidip kokluyorum güzel oluyor :)

Birde bit bitkime kelle uçurma işlemi yaptıktan sonra uygulama yapılan yerden iki ana dal büyümedi günlerdir, bir sorun var gibi. Resimde görebilirsiniz:
FNIpmjE.jpg

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 19835

Guest
Dostum güzel görünüyor bitkilerin maşallah. Fotoğraflardan çok anlayamadım ama fazla boylanmaya müsait gibi görünüyor. Ve daha da büyüyecek. Lst yaptığında en önemli kural bütün sömeklerin aynı hizada olması ve boylanmaması. Dallara eğim yaparken buna dikkat et. Kafa sömek dahil hepsi ışığa aynı mesafede olmalı. Diğer bitkine çok geç olmadan Lst uygula. Fan yapraklarını ise temizlerken mümkün olduğunca sömeklere gelen ışığı engelleyen yaprakları kesmeyi tercih et. Mesela altta ki kötü olmuş ilk çıkan yaprakları da temizleyebilirsin. Mümkün olduğunca az yaprak almaya çalış bitkinden. Gürleştikçe ufak düzenlemeler yaparsın haftalık.
Ayrıca ppm seviyen oldukça düşük bence. 900-1000 arası ayarlarsan daha iyi olur şu dönemde. Çiçeğe girince 1250 seviyelerine taşırsın. PH’ı ise toprakta 6 - 6.5 arası uygularsın, öyle öneriyorlar.
Ayrıca topping uyguladığın yeri doğru gördüysem, iki ana dalın kocaman olmuş. Bir problem yok gibi? Bir de aklıma gelmişken, ppm’in değerini saksıdan tabağa akan suyu ölçüp alıyorsun değil mi?
Led’in gelmedi mi hala? Ve ışığı kaç cm ayarladın?

Moderatör tarafında düzenlendi:

developer

Kıdemli Üye
Dostum güzel görünüyor bitkilerin maşallah. Fotoğraflardan çok anlayamadım ama fazla boylanmaya müsait gibi görünüyor. Ve daha da büyüyecek. Lst yaptığında en önemli kural bütün sömeklerin aynı hizada olması ve boylanmaması. Dallara eğim yaparken buna dikkat et. Kafa sömek dahil hepsi ışığa aynı mesafede olmalı. Diğer bitkine çok geç olmadan Lst uygula. Fan yapraklarını ise temizlerken mümkün olduğunca sömeklere gelen ışığı engelleyen yaprakları kesmeyi tercih et. Mesela altta ki kötü olmuş ilk çıkan yaprakları da temizleyebilirsin. Mümkün olduğunca az yaprak almaya çalış bitkinden. Gürleştikçe ufak düzenlemeler yaparsın haftalık.

...

Ayrıca ppm seviyen oldukça düşük bence. 900-1000 arası ayarlarsan daha iyi olur şu dönemde. Çiçeğe girince 1250 seviyelerine taşırsın. PH’ı ise toprakta 6 - 6.5 arası uygularsın, öyle öneriyorlar.
PH ve PPM olarak şu linkteki değerlere uymaya çalıştım dostum. Aşağıdaki tablodan "Second Half of Vegging" de olduğunu düşünerek hareket ettim. Doğru mu yaptım emin değilim :/

• Seedlings: 100-250
  • First Half of Vegging Cycle: 300-400
  • Second Half of Vegging: 450-700
  • First Half of Flowering: 750-950
  • Second Half of Flowering: 1000-1600
  • End of Flower, Entering Harvest: As close to 0 as possible
PH toprakta kısmını anlayamadım. Gübreli suyun PH değerini sulamadan önce ölçüyorum sadece.

Ayrıca topping uyguladığın yeri doğru gördüysem, iki ana dalın kocaman olmuş. Bir problem yok gibi? Bir de aklıma gelmişken, ppm’in değerini saksıdan tabağa akan suyu ölçüp alıyorsun değil mi?
İlk bitkide topping başarılı gibi evet, ama albüm dışında sonraki paylaştığım görsele bakarsan kelle uçurduğum yerden ana dallar büyümedi malesef :(
Şimdilik her saksıya 1L su vermeme rağmen tabağa su akmıyor ölçün cihazına tutabileceğim kadar. PPM ölçümümün de yanlış olduğu anlaşılıyor sanırım böylece. :|

Led’in gelmedi mi hala? Ve ışığı kaç cm ayarladın?
Şuan ~50CM mesafede. Hydro'yu arkadaş gelirken yanında getirecek onunda yaklaşık bir 10 günü var.

Bak bu sağlam kalan 18 günlük İndica bitkim. Topraktan yüksekliği en fazla 6-7 cm. Yanlış mı yaptım bilmiyorum ama bitkinin durumu bence gayet iyi, her yeni çıkan sömek dalı mükemmel ışık alıyor ve güzel gelişiyor. (Bence)
(Bu kısmı sen gördükten sonra sileceğim, konunu kirletmek istemem.)

Eline sağlık dostum şahane gözüküyor (maşallah), indica olduğu için sanırım baya hızlı gelişim göstermiş. Ben de dediğin gibi daha fazla geç kalmadan diğer kıza da LST uygulayayım. Mantığını şimdi daha iyi anladım ama önemli olan sömek dallarının eşit mesafede olması... Bunun için uğraşacağım. İlgilenip uzun uzun açıklamalar yaptığın için çok teşekkür ederiz ayrıca. Kocaman kocaman sömekler dilerim :)

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Eyvallah dostum sen de sağ ol, kazan belan olmasın, hasatın 500gr olsun inşallah. :):cool:

Sen bence buraya uy. Ne eksik, ne fazla. Elimde bir grow kitabı var, o da aynını söylüyor. Gönderdiğin link pH ve ppm seviyesini diğerlerine göre düşük tutmuş.
Sen karışımın değerini bitkiye vermeden önce 620 okuduysan, tahminimce altından çıkacak olan seviye 1000 civarlarındadır.
1 litre sulama az değil mi? Yavaş ve yedirerek, altından da en az bir parmak su çıkana kadar sulamanı tavsiye ederim. Hem toprağın tamamen ıslandığından emin olursun, hem de ppm değerini doğru ölçersin.
Ve çok enteresandır, ben 14 litre saksıya altından taşana kadar su verdim defalarca. Ama bitkimi söküp toprağımı kontrol ettiğimde en altta hiç su yememiş büyük bir bölüm toprakla karşılaştım diplerini kurcaladığımda. O yüzden iyice suyu yediğine emin ol.
Benim bitki bir sativaya göre oldukça yavaş büyüyor aslında ama ben sonuçtan memnunum şimdilik. Dalları eşit büyüyor, kontrol bende. Ama tabii ne kadar doğru bir yol izliyorum bunu hasatta anlayacağım. Sen Lst’yi uygula hemen. Aman dostum ben ettim sen etme, dikkatli davran kırma bitkinin belini. :)

Son olarak Topping hikayeni tam çözemedim. Hem fotoğraftan, hem de tecrübe ve bilgi yetersizliğinden dolayı yorum katamıyorum. Biraz daha detaylı fotoğraflar atarsan Prof. Ripley’sOG reise bir danışırız.

“PH toprakta kısmını anlayamadım. Gübreli suyun PH değerini sulamadan önce ölçüyorum sadece.”
demişsin...

Hidroponik, Toprak ve Coco olarak yetiştirme yöntemleri var ya.. Her yöntem için ayrı pH ve ppm değerleri verilmiş. Biz toprak yetiştiricisi olduğumuz için o değerleri uygulayacağız. Sana gönderdiğim linkte çizelgeyi görünce anlayacaksın.
Sulamanı altından yeterli su çıkana kadar yap, bir müddet bekle, sızıntı durduktan sonra yaptığın ölçümün sana doğru pH ve ppm değerini verecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • J Chat bot:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • N newbieweeder:
    **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** *** ** hahahaha *** ******** ****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
    +1
    deyorke deyorke: hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha*... +1