Bir Super Lemon Haze Hikayesi - HASAT YAPILDI !!!

developer

Kıdemli Üye
selam kankalar,
değerli yorumlarınızı bekliyoruz

ekipman
80x80x180 hydroshoot kabin
s&p td-160/100 n silent 180m3/h (çıkış fanı)
s&p tdm-100 110m3/h (giriş fanı)
400w el yapımı cob led
biobizz light mix toprak
2x 11L saksı

gübreler
an micro-grow-bloom
an carboload
an overdrive

--

5. GÜN

ikizlerim günyüzüne çıkalı 5 gün oluyor. ~10cm mesafeden 20/24 periyot 60w cfl ampül kullanıyoruz şimdilik.
ph 6 - 6.5 arası dinlendirilmiş çeşme suyu veriyorum.
2 haftalık olduklarında gübre vermeye başlayacak ve kendi ışıklarına geçireceğim.
havalandırma çalışıyor. ısı 25-28, nem 58-65 seyrediyor şuan

--

8. GÜN

havalar serinledi nem 60'ta seyrediyor, başka bir değişiklik yok

--

11. GÜN

--

15. GÜN

Led ışıklandırmaya başladık, toprak kurur kurumaz da gübre kullanmaya başlıyoruz

--

18. GÜN

cob lede geçtiğimizden beri kabin kapılarımız açık, ışık olarak ts1000 siparişi verdim gelmesini bekliyorum sanırım o zaman kapıyı güvenle kapatabilirim...

an micro-grow-bloom gübreye başladık 1.5ml/1l ölçek kullanıyoruz.

--

19. GÜN

Kızlara topping uyguladık.

--

24. GÜN

Gelişim yavaş diye diye 24. güne geldik... Bitkinin her gün şaşırtması, gelişimi hissettikçe heyecanlandırması yaşanılası bir hismiş. Emeği geçen, chatten sorularıma sıkılmadan yanıtlar veren tüm dostlarıma teşekkürü borç bilirim.

Bir kere kelle uçurma yaptık 3-4 gün oluyor. Bide büyük dalları aşağı doğru eğdik altındakiler güneş alsın diye (lst sayılır mı bilmem)

Eğitim konusunda yönlendirmelerinize aç ve açığız. Bol dumanlar :)

--

29. GÜN

Kızlara LST uyguladık, tüm dalların eşit miktarda ışık almasını hedefliyoruz.

--

30. GÜN

LST sonuç vermeye başladı.
Nihayet çiçeklenmeye girdiler.

--

50. GÜN

AN'nin ANA ve YAN besin kullanım tablosuna birebir uyuyoruz şimdilik.

Sömeklenmenin yolunu gözlüyoruz, yakında bir mercek edineceğim. Sömeklerin iyice şişmesi içinde şeker ve maya karışımıyla co2 vermeyi planlıyorum. Farklı fikirlere de her zamanki gibi açığım.

Alt yapraklarda görüldüğü üzere potasyum eksikliğimiz var sanıyorum, bununla ilgili de ayrı bir yardım konusu açacağım.

--

54. GÜN

co2 takviyesine başladık. Karışımı toz şeker ve kuru toz maya ile elde ettim, yandaki ufak şişe co2 üretimi devam ediyor mu anlamak için, yapılmasa da olur. Serum hortumu ile tepelerinden verdim ki ağır olan co2 aşağı doğru çökerken çiçekler nasiplenebilsin.

**

@RabbitKanka dostumun tavsiyesiyle azot içeren gübreleri 1/3 oranında kullanmaya başladık.

Şuan kullandığımız gübreler:
Grow 1.3 ML / L
Micro 1.3 ML / L
Bloom 4 ML / L
Carboload 2 ML / L

Ayrıca: Çiçeklenmenin 4. haftasındalar şuan. 7. haftaya girerken Overdrive kullanmaya da başlayacağız.

**

An itibariyle trikomlar:

--

60. GÜN

TS1000 imiz geldi. Growun sonuna da olsa yetişti şükür :)

Çiçeklenmenin 6. haftası bitmek üzere. Bir sonraki sulamayla Overdrive'a başlıyoruz. Planladığım gübreleme ölçüleri (litre başına ml):

GrowMicroBloomCarboloadOverdrive
24622

Tahmini son 2 gübreli sulama olacak.

--

77. GÜN
rmCkMXE.jpg

20L + 10L dinlendirilmiş su ve keçiboynuzu özü ile flushu attık, makası vurmak için 48 saatten geriye doğru sayıyoruz :)

Alttan çıkan su değerlerinde 50 ppm altı hedef vardı ama, keçiboynuzu ilavesi ile bunu yakalamak mümkün değil gibi. ~400 ppm ölçtük.

--

79. GÜN

j5IdDJD.jpeg
hoiams3.jpeg

Ve beklenen son! Kızların hasadı yapıldı, kurumaya alındı.

Flush ve 48 saat karanlıktan sonra kızlar makaslanarak hiçbir işlem yapılmadan ters olarak asıldı, içeri birde kısıkta çalışan vantilatör koyuldu hava sirkülasyonu sağlaması için. Saksıları odadan çıkardık nem yapmaması için. Umarım bir 5 güne kurumuş olurlar ve kavanozlarına taşınırlar :)

Trikomlar; küçük kızımızda %70 rakılaşmıştı, ablada %90 rakı ve bulutsu %10 da amberleşmişti. Pistiller hemen hemen her ikisinde de kopkoyu olmuştu.

Sabırlı olup tavada, fırında kurutma olaylarına girmeyeceğim. İnşallah haftasonuna bir kafa raporu da paylaşmış olacağız! :)

Darısı bekleyen diğer grower dostlarımın başına!

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 19835

Guest
developer, hayırlı olsun dostum. Gelişmeleri takipte olacağım. :cool:

Aemili31

Müptezel
Kanka odağını büyümeye değil sıcaklıkla uğraşmaya vermiş gibi duruyor birde artık cfl’den çık kanka dobledi 50/100w olarak çalıştırabilirsin 1 haftada toparlar ardından tamamını çalıştırırsın.

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Her şey harika görünüyor developer kardeşim. Benimkiler de topraktan kafa çıkartıyor. Güzel hasatımız olur inşallah.

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Lemon OG ve Original Glue var bende. Vallahi ufak ufak fotoğraflar çekiyorum, biraz zaman geçsin bir konu açacağım dostum. :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • R RainGrow:
    *** ***** **** ********** dready dready**** *** **** ** ***** ***** ******
    +1
  • SariTursu SariTursu:
    +1
  • SariTursu SariTursu:
    ******** dready* ***
  • buddha buddha:
    *** ******** ******** ********** ** ******* **** ******** **** ******** dreadydreadydreadydready*
  • SariTursu SariTursu:
    +1
  • kralartur01 kralartur01:
    ******* ******* ********* ******* ***** ** ***** *** dready **
  • R RainGrow:
    **** ******** *** ****** ** ** ******* ********* ** ******** *** ******** ******** ********** ** ******* **** ******** **** ******** dreadydreadydreadydready*
  • SariTursu SariTursu:
    ****** ***** **
    dready* ****
  • SariTursu SariTursu:
    ******* ******** ** **** ********* ********** *** ********* dready *****
  • buddha buddha:
    ******* ******** dready* ****** ***** dready
  • SariTursu SariTursu:
    **** ******** ** dready** **** ****** ******* ********* ****** ********
    +1
  • R RainGrow:
    ****** **** ** ******** **** ****** ******* ******** dready* ****** ***** dready
  • buddha buddha:
  • SariTursu SariTursu:
  • SariTursu SariTursu:
    ***** ********** ** ******** **** **** ** ***** ***** **** ***** *** **** ** ***
  • buddha buddha:
    *** dready ***** ***** ****** ****** *******
    +1
  • T Twist:
    dready********** dready********** dready********** dready********** dready********** dready**********
  • SariTursu SariTursu:
    ****** ***** ** ******* *** ***** ****** ******** ** *** *** ***** ***** ** ********* ******** *** dready ***** ***** ****** ****** *******
  • buddha buddha:
  • R RainGrow:
    **** ******* ***** ** ****** ****** ******** ****** ** dready ******* ** ******* ** ** ********* ** ********* ******** *** ** ** ** ** ********* ********* **** ******* ** ** ** **** ******
    +1
  • SariTursu SariTursu:
    ****** dready*** ********** ****** ********** ** ********** ***** * ** **** ***** ***** ***** **********
    kralartur01 kralartur01: **** ****** *** *****