Bit, Pire, Örümcek Şikayeti Olanlar Okumalı..

Smokycat

Müptezel
Dün alt yaprakların üstleri sedeflenmiş gibi olmaya başladı, Türkiye sayfalarında mari hakkında bilgi olmadığı için yabancı kaynaklara baş vurdum ve sorunumu yakaladım, "Thrips" adında görünmez bir böcek (Türkçesini bilmiyorum), neem yağı veya potasyum sabunu solüsyonu öneriliyordu, neem yağı bizde var 25 TL civarında, potasyum sabunu neymiş dedim meğer bildiğimiz arap sabunuymuş o ucuz tabii ve her yerde var, marketten kapıp geldim, dedikleri gibi 1 lt suya bir tatlı kaşığı koyup iyice çalkaladım ve bir güzel banyo yaptırdım bitkiye,yaprakların altını da ihmal etmeden, ayrıca toprağı da bir güzel fısfısladım bu solüsyonla, zira öyle tarif edilmişti lavra ve yumurta varsa diye, bu sabah bitki pırıl pırıl olmuştu, söylendiği gibi 2-3 günde bir birkaç kez daha yapacağım bunu. Bu sorun şimdilik çözüldü gözüküyor. Resimde bitkinin böcekli halini görüyorsunuz, alt yaprak uçlarındaki beyazlaşmaya dikkat!..
Hasta.jpg

Başlamışken diğer olaylara, özellikle çok bahsedilen kırmızı örümcek illetine de baktım, sadece sabun veya neem yağı ile önünü alamazsınız diyor, neem yağını Coco Wet ile karıştırıp vermemiz gerekiyormuş, Coco Wet ilacın bitkinin deri altına yerleşmesini sağlayıp örümcekleri defediyormuş. Coco Wet de var bizde https://urun.n11.com/gubre/coco-wet...tor-yayici-ve-yapistirici-sivi-gub-P419255614 adresinde bulabilirsiniz.

Alıntıladığım yabancı kaynağın adresini de ekliyorum, sadece böcek değil tüm hastalıklara ait bilgi var resimleriyle birlikte, https://drcannabis.io/symptoms

Kolay gelsin..

Bnde sipariş ettim yapraklarımda ilk beyazlık sonra kahverengi noktalar olustu dha sonra delinmeye basladı , neem azal umarım işe yarar

Ü

Üye silindi 24524

Guest
Bilgi için teşekkürler
Bitkinde azot eksikliği var gibi gördüm yapraklar çok sarı gibi ışıktan mi öyle gözüküyor yoksa

sonerads

Kıdemli Üye
Emegine saglik hocam faydali bilgiler var, benim de son gunlerde basim bocek ya da orumceklerle dertte, oyle delmek falan da degil bazi yapraklar kismen yenilmis halde. Neem azal onunu alamazsa senin yontemleri de deneyecegim.

Dün alt yaprakların üstleri sedeflenmiş gibi olmaya başladı, Türkiye sayfalarında mari hakkında bilgi olmadığı için yabancı kaynaklara baş vurdum ve sorunumu yakaladım, "Thrips" adında görünmez bir böcek (Türkçesini bilmiyorum), neem yağı veya potasyum sabunu solüsyonu öneriliyordu, neem yağı bizde var 25 TL civarında, potasyum sabunu neymiş dedim meğer bildiğimiz arap sabunuymuş o ucuz tabii ve her yerde var, marketten kapıp geldim, dedikleri gibi 1 lt suya bir tatlı kaşığı koyup iyice çalkaladım ve bir güzel banyo yaptırdım bitkiye,yaprakların altını da ihmal etmeden, ayrıca toprağı da bir güzel fısfısladım bu solüsyonla, zira öyle tarif edilmişti lavra ve yumurta varsa diye, bu sabah bitki pırıl pırıl olmuştu, söylendiği gibi 2-3 günde bir birkaç kez daha yapacağım bunu. Bu sorun şimdilik çözüldü gözüküyor. Resimde bitkinin böcekli halini görüyorsunuz, alt yaprak uçlarındaki beyazlaşmaya dikkat!..
Ekli dosyayı görüntüle 7870

Başlamışken diğer olaylara, özellikle çok bahsedilen kırmızı örümcek illetine de baktım, sadece sabun veya neem yağı ile önünü alamazsınız diyor, neem yağını Coco Wet ile karıştırıp vermemiz gerekiyormuş, Coco Wet ilacın bitkinin deri altına yerleşmesini sağlayıp örümcekleri defediyormuş. Coco Wet de var bizde https://urun.n11.com/gubre/coco-wet...tor-yayici-ve-yapistirici-sivi-gub-P419255614 adresinde bulabilirsiniz.

Alıntıladığım yabancı kaynağın adresini de ekliyorum, sadece böcek değil tüm hastalıklara ait bilgi var resimleriyle birlikte, https://drcannabis.io/sympto

Ekli dosyayı görüntüle 7870

Alıntıladığım yabancı kaynağın adresini de ekliyorum, sadece böcek değil tüm hastalıklara ait bilgi var resimleriyle birlikte, https://drcannabis.io/symptoms

Kolay gelsin..
kanka hazırlanışı yazrmısın neem yağı,arap sabunu ve cocovet demişsin bunların hepsmi katılıyor? kaç litre suya bunlardan ne kadar koymamız lazım?...

Smokycat

Müptezel
hepsmi katılıyor?
Kırmızı örümcek dışındakilere sadece arap sabunu veya neem yağı yeterli, arap sabunu ucuz çözüm vapozitörlü bir şişeye 1 çay kaşığı kadar arap sabunu ile suyu karıştırıp yaprakların altını ve üstünü ile toprağın tamamını iyice fısfısla, bu işlemi 3 gün arayla 3 kez tekrarla yeterli olacaktır. Kırmızı örümcek bu şekilde gitmez, gene vapozitörlü bir şişedeki suya 1-2 ml. neem yağı ile birlikte cocowet karıştırmak gerekiyor, cocowet kullanma miktarı aklımda değil hiç kullanmadım ama sitedeki satıcı ilanında yazıyor.

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Abi yine sen yine çılgın araştırmaların. Bu arada paylaştığın site çok faydalı. Teşekkürler süpermen

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********