Bitki 1 ayda bu halde

Dlocker

Yeni üye
Merhaba dostlar sitenin formatına bayıldım brocanlarla bi araya geldiğime göre sorularımı sıralıyorum

İçtiğim mükemmel cins sigaradan 5adet tohum geldi elime 5 plastik bardağa bunlari ektim bi parmak bogumu kadar asagiya dogru ektiğimi dusunuyorum sadece bitanesi 1 karış boya yaklaştı 1 ayı devirdik neredeyse ama hala boyu istediğim gibi değil odamın camında bakıyorum plastik saksıda biraz yapraklarda sararmalar oldu bu bitkiyi güzel bi sisteme koyup bez saksı ile yansıtıcı çadırın içine oturtsam Led lambaları koysam Adam olur mu , hayvan gübresi verdim bu konuda ustalaşmak istiyorum çok cigara lazım kankalar desteklerinizi bekliyorum
Ve bu arada bu portalda gezeceğim belki sorumu daha önce bi başkası sormuş ve yanıt bulmuş olabilir hepinize sevgiler saygılar growcu kardeşlerim.

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
Cigara hepimize lazım kanka :)
Bu bitkinin ilk önce saksısını değiştir çıkardığın saksı kadar da olabilir bitkinin boğazına kadar göm ilk önce boy işini hallet şuan çok çabuk kırılır

Brother

Doktor
Toprağını iyi seç plagron light mix & klassman tercih edebilirsin ikisini de kullandım tavsiye ederim
toz solucan gübresi karıştır
boş suluyosan %25 gübreli suluyosan %15 solucan gübresi karıştırırsan büyümesi hızlanır gerekli bütün besinleri ordan alır

Ü

Üye silindi 35142

Guest
Selam, 1 ayını böyle geçirdiyse yakında ömrünü bu şekilde tamamlayabilir de ne yazık ki. Planlamanı yapıp bir kabin alana kadar 15-20 günlük vakitte, bitkilerin üzerine ışık ayarlaman gerekir. En ucuz ve hızlı çözüm 3 harfli marketlerde 15 watlık 1 beyaz+1sarı ışık gerekir. en önemlisi de zamanlayıcı priz mekanizması, 18/6 açık/kapalıdan sabit ışık verip, özellikle uyku zamanı uyandırmaman gerekiyor. bitki 15-20 günde kendine gelirken planlamanı yaparsın, alan, kabin, ışık, toprak vb. gibi, hepsi sitede yazıyor. Başarılar dilerim.

Ü

Üye silindi 35142

Guest
Ayrıca unutmadan, bitkinin güçlü bir gövde yapma gereksinimi ancak bir rüzgar kaynağı varsa olur. pc fanı, veya demir malzemeden usb fandan, direk bitkilere gelmeyecek şekilde hava akımı ayarlaman gerekiyor, hava akımını duvara çarptırıp olabilir mesela. bitkinin yaprakları 3. boğumda ağır gelmeye başladığında bitki desteği gerekiyor, yeşil bitki bağlama telinden 15-20 cm lik bir parça ile bir dikme ve bitkinin içinde hava akımında yaslanabileceği bir çember teli kıvırarak oluşturabilirsin, toprağın içine 2-3 cm girmesi gerekir, bitkinin en alt yaprağına kadar uzanabilir.

Ü

Üye silindi 35142

Guest
Değerli üyelerden biri örnek veg. kabin yapmış.

Dlocker

Yeni üye
Biyolojik terimleri giriyor sanırım araştırmama göre bitkiye hayat verdiği vermediği ile ilgi birsey söylüyorsun sanırım bitkinin küçük küçük yapraklar çıkarmasına sebep oldu kankam

nikekiller

Yeni üye
Kankam öyle değil bu gübreler uzun süre bekledi mi çünkü bunlarda asit çok var ve bitkiye zarar verir ondan sordum gübreyi satın mi aldın yani

Dlocker

Yeni üye
Kankam öyle değil bu gübreler uzun süre bekledi mi çünkü bunlarda asit çok var ve bitkiye zarar verir ondan sordum gübreyi satın mi aldın yani
Ilk tohumu pet bardaga attim ama toprak olarak bildigin mezarlıktan camur kivaminda bir topraga attim Gübresini satın aldım kanka pervitli orkide ve çiçek toprağı olarak geciyor içinde beyaz beyaz perviti görünüyordu ben bu içine eklediğim gubreyi pazardan aldım kanka bildiğin patlıcan biber domates fidesi satan bi adamdan aldı. Renk olarak topraktan bi farkı yoktu bi tık yumuşak bi gübreydi

Dlocker

Yeni üye
Ilk tohumu pet bardaga attim ama toprak olarak bildigin mezarlıktan camur kivaminda bir topraga attim Gübresini satın aldım kanka pervitli orkide ve çiçek toprağı olarak geciyor içinde beyaz beyaz perviti görünüyordu ben bu içine eklediğim gubreyi pazardan aldım kanka bildiğin patlıcan biber domates fidesi satan bi adamdan aldı. Renk olarak topraktan bi farkı yoktu bi tık yumuşak bi gübreydi
Tabi 0 bilgi ile bu hale getirdim sadece su verdim kanka telefon flaşı tuttum ara ara bazende camın önünde beklettim pencerenin orda sonuç 1 aya yakn bu hale geldi ben simdi şu bilgisayar kasasının İçine mini grow yapcam kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
    D doğadostu1004: ***** ******** **** ****