Bitkiden Feminized Tohum Alma - Saklama ###HASAT### GÜNCEL

Ü

Üye silindi 30565

Guest
Deneme de yaptım en fazla 1 lt suya 10 ml giberelin ga3 verdim 1 saat arayla olsun iki saat arayla olsun 1 gün arayla olsun hiç zarar vermiyor bitkiye saat başı geliştiğini görebiliyorum fakat çok esnek oluyor baya boy veriyor dolabima sığmayacak boya kadar geldi ama dediğim gibi erkek bitki elde edebiliyoruz Türkçe çince dilinde Türkçe çeviri şeklinde araştırma yaptım. Tohum çatlatma ve tohum elde etmek için uygundur
Bitkinin bir dalına sadece uygulama yaparak erkeğe çevirdiğini söylemiştin, kac gün kac uygulama yaptığında o dalın erkeğe döndüğünü gordun?

Ü

Üye silindi 30565

Guest
Bitkinin bir dalına sadece uygulama yaparak erkeğe çevirdiğini söylemiştin, kac gün kac uygulama yaptığında o dalın erkeğe döndüğünü gordun?
Ciceklenme başladı bir dalına denemeyi düşündüm ama ciceklenmenin başlaması kafami kurcaladi sadece vaktini kaçırmış olabilir miyim diye , tek bitkimde deneyeceğim sonuçları paylaşırım eğer o dal çiçekte de çok uygulama ile erkeğe dönüyor mu ? Ben daha önce kullandım ama max 3 uygulama yaptım bir indika bitkime acayip somek arası açtırdı kim görse sativa sandı inandıramadim bir skunk olduğuna

kral Arthur

Kıdemli Üye
Ciceklenme başladı bir dalına denemeyi düşündüm ama ciceklenmenin başlaması kafami kurcaladi sadece vaktini kaçırmış olabilir miyim diye , tek bitkimde deneyeceğim sonuçları paylaşırım eğer o dal çiçekte de çok uygulama ile erkeğe dönüyor mu ? Ben daha önce kullandım ama max 3 uygulama yaptım bir indika bitkime acayip somek arası açtırdı kim görse sativa sandı inandıramadim bir skunk olduğuna
Çiçeklik dönemde erkeğe dönmüyor henüz onu bende denemedim ama araştırmalarım güzel sonuçlar söylüyor

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Çok harika ve bir okadar sürprizlerle dolu bir bitkimiz var. Gelişmelerin takipçisiyiz

oBuRiX

Yeni üye
Çiçeklik dönemde erkeğe dönmüyor henüz onu bende denemedim ama araştırmalarım güzel sonuçlar söylüyor
bro 12/12 de çiçeklenmenin ortasında Giberelini haftada 1 defa uygulasak ufak dozlarda 1lt suya 2ml gibi verimimizi arttırır mı? Bide Sprey şeklinde dallara mı kullanıcağız, yoksa normal sulama yöntemi gibi toprağamı vereceğiz. Bu konuda bilgini ve tecrübeni paylaşırsan sevinirim.

kral Arthur

Kıdemli Üye
bro 12/12 de çiçeklenmenin ortasında Giberelini haftada 1 defa uygulasak ufak dozlarda 1lt suya 2ml gibi verimimizi arttırır mı? Bide Sprey şeklinde dallara mı kullanıcağız, yoksa normal sulama yöntemi gibi toprağamı vereceğiz. Bu konuda bilgini ve tecrübeni paylaşırsan sevinirim.
Kanka someklere 3 ml 1 lt suya dök uygulama yap şişiriyor 1 ayı böl 4 uygulama yap haftada bir kez ışıklar kapanmaya yakın iyice spreyle ama sulama yöntemi de işe yarar ama en iyi şekilde yararlanmak istiyorsan yapraktan ver.

kral Arthur

Kıdemli Üye
bro 12/12 de çiçeklenmenin ortasında Giberelini haftada 1 defa uygulasak ufak dozlarda 1lt suya 2ml gibi verimimizi arttırır mı? Bide Sprey şeklinde dallara mı kullanıcağız, yoksa normal sulama yöntemi gibi toprağamı vereceğiz. Bu konuda bilgini ve tecrübeni paylaşırsan sevinirim
Kanka ama ilk çiçek döneminde değil hasatin sonlarına doğru verecen. Zaten sihir gibi gösterir sana kendi etkisini

Merhaba.. callodial uygulamasını dişilik organı attıktan sonra başladım günde 2 defa olarak tohum yaptı 3 hafta da full tohum oldu üzeri ama polen yapmadı daha polen ne zaman yapar bilgisi olan deneyenler varmı erkeğe çevirdikten kaç gün sonra polen döküyor ?

sportsmen

Yeni üye
Merhaba Arkadaşlar bir süredir denemesini yaptıgım ve en sonunda sonuca ulaştıgım fem tohum alma yapma işlemini sizinle paylaşmak istedim.

2 adet bitki dikiyoruz bunların dişi olduguna emin olmamız gerekli.
Bitkileri 12-12 almadan hemen önce 1 bitkimize gümüş suyu uyguluyoruz.
ben 40 ppm lik bir gümüş suyu uyguladım yeterli geldi
fakat sahte gümüş sularına dikkat edin
gümüş suyu uygulama işini günde 2 defa bi sabah 1 akşam şeklinde yaptım
bitkinin yapraklarının gövdesinin vs kızarması muhtemel ve çok normal korkmanız gereken bir durum yok.
bitki bir süre sonra kese oluşturacaktır saten bitkiler birbiriyle aynı ortamda oldugu için döllemesini kendi kendine yaparlar

Buradaki olay dişi bitkiden kese çıkarttıgımız için ana ve baba bitkide dişi oldugu için tohumlar fem olur.

Gelelim elimizdeki Polenleri saklamaya
bitki bütün keselerini açtıgında 1 hafta kadar bekleyip bitkiyi kesebiliriz.
bitkiyi geniş bir masanın üzeri veya kagıt gazete kagıdı tarzı bişeye vurarak vs içindeki polenleri döküyoruz
siyah bir zemin olursa daha rahat görürsünüz
ÖRNEK Video :
Not: Videoyu ayarlar sekmesinden otomatik altyazı türkçe yaparak baştan sona izlemenizde fayda var.
döktügümüz polenleri daldan çöpten ayırıp 12 saat hava akışı olmayan tozmayacakları bir odada nemini alması için bekletiyoruz.
12 saat sonra kredi kartı tarzı bişeyle kücük bi ilaç şurup şişesine dolduruyoruz
%50 oranında un ilave ediyoruz 5-10 tane pirinç atıyoruz agzını kapatıp buzluga atıyoruz
buzdolabının yumurta bölmesinde 1 hafta ila 1 aya kadar dayanır
buzluk bölmesinde -18 üzerinde 1 yıl ila 3 yıla kadar dayanabildigi söylenir

Buradaki dikkat edilmesi gereken nokta nemden arınmış olmalı şişe ve polenler .

buzdolabından çıkardıktan sonra şişe oda sıcaklıgına gelene kadar kapagını açmayın !
kulak çöpu sulu boya fırçası tarzı şeylerle polenleri bitkinin sadece 1 dalına fanlarınızı kapatarak sürebilirsiniz bu sayede bütün bitkiyi
döllememiş olursunuz kücük bir daldan birçok tohum alabilirsiniz

Tohum Saklama: Kıyafetlerimizinde içinden çıkan nem alıcılar vardır 1gr lık onları bi şurup şişesinin içine atıp tohumları doldurup
buzdolabının yumurtalık bölümünde çoook uzun süre saklayabilirsiniz
3 yıl herhangi bi sıkıntı olmadıgı kaynaklarda yazmakta ama benim görüşüm ömür boyu saklanabilir
ayrıca 6 ayda bir içindeki nem alma zımbırtısını degiştirirseniz dahada saglıklı oldugu söyleniyor
NOT : şişeyi buzdolabından çıkardıktan sonra oda sıcaklıgına gelene kadar bekleyin yoksa sıcaklık farkından dolayı
şişenin için bi anda nemlenir ve tohumlar çöp olur.

Eksik oldugunu düşündügünüz veya sormak istediginiz şeyleri sorabilirsiniz.

Kullandıgım Gümüş Suyu LÜTFEN LİNK İSTEMEYİN : https://ibb.co/64TW8Kr

1. Bitkiden aldıgım tohum sayısı 625 adet 20 gün veg verilmiş bir bitki
Nasıl bu siteyi daha önce bulmamışım emeğinize sağlık

Ü

Üye silindi 30565

Guest
@Prof.Dr.Tonii kanka keşke bizler için bir auto denemesi yapsan en azından usta ellerde görüp deneyimlemiş oluruz
Ustunde calisiyorum gardasim lakin elimde bir auto anac yok sagdan soldan bulduklarimizla vakit kaybediyoruz yoksa simdiye halletmistik , elimde en azindan guvendigim kendim melezledigim photo auto melezi var onun altindan buldugum zaman guzel bi sekilde uygulama yapip gosterecegim , o zamana kadar @Prof.Dr.Tonii yaparsa guzel olur sanirim tohum temininde benden fazla imkanı var :)

Ustunde calisiyorum gardasim lakin elimde bir auto anac yok sagdan soldan bulduklarimizla vakit kaybediyoruz yoksa simdiye halletmistik , elimde en azindan guvendigim kendim melezledigim photo auto melezi var onun altindan buldugum zaman guzel bi sekilde uygulama yapip gosterecegim , o zamana kadar @Prof.Dr.Tonii yaparsa guzel olur sanirim tohum temininde benden fazla imkanı var :)
kankam benim özel sebeplerden dolayı son growum şuan kendi ürettigim tohumların denemelerini yapıyorum 1 aya kadar sonuçları etiketliyip herkesten müsade isteyecegim

Ü

Üye silindi 30565

Guest
kankam benim özel sebeplerden dolayı son growum şuan kendi ürettigim tohumların denemelerini yapıyorum 1 aya kadar sonuçları etiketliyip herkesten müsade isteyecegim
Hayirlar olsun gardasim foruma ilk katildim ilk bildiklerimdensin musade senindir reis , kattiklarinla hatirlayacak seni bir suru arkadasin var sagol varol :)

Selamlar benim kese oluşturalı 4 hafta oldu hala polen yok boş keseler düşüyor bazen toprağa ne zaman polen atacak bu ırıspu bende 2. Deneyimim olacak 1 de gümüş suyu sahte miş harbiden boşa zaman harcadık 2. De de böyle durum oldu her tarafını kese sardı ama polen dökmedi gümüş uyguladığım kız. Bi aydınlatın deneyenler varsa erkeğe döndükten kaç hafta sonra polen döküyor kimi yerde 6 hafta yazıyor

Selamlar benim kese oluşturalı 4 hafta oldu hala polen yok boş keseler düşüyor bazen toprağa ne zaman polen atacak bu ırıspu bende 2. Deneyimim olacak 1 de gümüş suyu sahte miş harbiden boşa zaman harcadık 2. De de böyle durum oldu her tarafını kese sardı ama polen dökmedi gümüş uyguladığım kız. Bi aydınlatın deneyenler varsa erkeğe döndükten kaç hafta sonra polen döküyor kimi yerde 6 hafta yazıyor
yere düşenleri açıp baksanıza içinden toz gibi bişey dökülcekmi

Selam kanka yere düşenlerden hiç toz vs çıkmadı fakat aralarda tohum keseler oluşmuş bir tanesini koparttım içinden minicik tohum çıktı. Şimdi sırada bu tohumların büyüyün patlayıp polen dökmesini bekleyeceği heralde değil mi reisler reisi Toni reis
kanka normalde polen yapması lazım bitkinin senin bitki direk tohum yapmış pek anlayamadım açıkcası bi foto atsana

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T terbiyeligunahkar:
    **** hahahaha**** ***** ****** **** ** **** ******* ********* ********* hahahaha* ********* ** *
  • K kushuchtu:
    ** ** ****** *** ** ** ********** *** ********* *** **
  • K kushuchtu:
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ***** ** ******** ****** hahahaha****** ******* ********* ***
  • K kushuchtu:
    ******* ********** *** * ***** **
  • istr istr:
  • T terbiyeligunahkar:
    ******* ******* ****** hahahaha *** hahahaha *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ******** hahahaha* ********** *** * ***** **
  • K kushuchtu:
  • K kushuchtu:
    ****** hahahaha* ********* **
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ***** hahahaha*** ******
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ****** ****** ****** *** **** **** hahahaha ****
  • istr istr:
    ****** ******** ******** ***** hahahaha* ********* hahahahahahahaha
    +1
  • istr istr:
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    ********** ***** *** hahahaha ******
  • Night owl Night owl:
    **** ********** ****** *** ****** ******* ** ****** ****** ******** ******** ***** hahahaha* *********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ******** **** ******** ****** ****** ******** ****** *** *** ** **** ********
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******** hahahaha* * * ****** ***
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • K karleone:
  • K karleone:
    ********** ******** ***** hahahaha** **** ******** **** *** ***
  • K karleone:
    K karleone: ********** ****** **** ******* *** *******