Bitkiden Feminized Tohum Alma - Saklama ###HASAT### GÜNCEL

Bakalım üç genetik ile değişik çaprazlamakar deneycem kanka inşallah kendi tohum bankamı oluştururum
ben en sevdigim genetikten aldım poleni ömrüm boyunca saklayabildigim için her yaptıgım growdan 1 daldan 200 tane kadar tohum alabilirim şimdi jack herer yapıyorum ondanda alıcam mesela bu şekilde yaparsan neden olmasın

Amca35

Kıdemli Üye
ben en sevdigim genetikten aldım poleni ömrüm boyunca saklayabildigim için her yaptıgım growdan 1 daldan 200 tane kadar tohum alabilirim şimdi jack herer yapıyorum ondanda alıcam mesela bu şekilde yaparsan neden olmasın
Öyle yapcam bakalım kanka teşekkürler değerli bilgiler için

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Ustam autoflower bitkiye gümüş suyu uygulayabilirmiyiz. Ortalama çiçeklenme süresi 25-40. Günler arasında olduğu İçin 22. Günden çiçeklenme başlayana kadar 40ppmlik g.suyunu uygulamak mümkün olur mu?

kral Arthur

Kıdemli Üye
Gümüş suyu tamam da giberalin bitki büyütme hormonu nu anlamadım stres için kullanılıyor benim bildiğim.
Giberelin tohum çimlendirme için kullanılıyor ve keneviri erkek bitkiye çeviriyor ben bir ara dolabimdaki bitkiye hergun sıkıyor dum Allah Allah. Baktım bitki çok hızlı gelişim gösteriyor. Dolaba sığmaz oldu sonra bir baktım erkek oldu neyse ben ayıkmadim sonra başka bitki yetiştirdim. Onada bastım giberelin lan oda erkek oldu sonra araştırma yaptım bitkiyi erkek yapıyor. Sonra. Dişi olan bitkimin bir dalını seçip. Sadece ona sprey verdim. Bir ağaç hem dişi hem erkek oldu ondan çıkan tohumlarim da dişilestirilmis tohum oldu

Ü

Üye silindi 30565

Guest
Bende kullanıyorum gibberelic asit ga3 , ama ben çiçeğe girmeden uzun sap ve büyük çiçekler için 2 uygulama yapıyorum üstten 3 gün ara ile bitkiyi daha erkeğe cevirmedim hiç ama sonuç olarak bitki gelişim duzenleyiciler (BGD) Hormon dur , fazlası bitkiyi elbette bozacaktir. Çiçek açtıktan sonra çiçek arasını actırır indika bile olsa ağacın sativa gibi somek aldığını görürsün
Gümüş suyu veya giberelin ga3 en güzeli bitkiye 2 fıs yaptın mi yetiyor bizzat kendi deneyimim

kral Arthur

Kıdemli Üye
Merhaba kanka bende 3 adet bitkimi tohumlucam auto ama giberalin den denesem olumlu yanit alirmiyim. Denedin mi sen Ben caprazlama yapicam 1 bitkiyi erkek yapicam 2 bitkiye polen nakli yapicam olusan tohumlar kesin 100de100 disimi olacak birde giberalin linki atarsan sevinirim saol
Kanka tarım ürünleri satan yerde var 1 lt şeklinde ama GİBERELİN G3 OLACAK

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Bitkiyi coşturuyor. 1 lt suya. 4 ml koyuyordum ne ph ne nem ne sıcaklık. Gerekiyor bitki büyüdükçe büyüyor ama. Erkek oluyor tohumlama amacı için uygun
Şaırdım. Aldığın tohumlardan ektin mi kankam onlar da erkek dişi olması durumu nedir. Toprkraktan verincede erkek yapıyor dimi bitkiyi. Yanlış anlamadım olayı.

kral Arthur

Kıdemli Üye
Şaırdım. Aldığın tohumlardan ektin mi kankam onlar da erkek dişi olması durumu nedir. Toprkraktan verincede erkek yapıyor dimi bitkiyi. Yanlış anlamadım olayı.
Başkan. Topraktan yapraktan fark etmez hızlı büyüyor ama unutma erkek bitki elde edersin çok derin araştırmalarda bulundum. ne yaparsan yap erkek bir bitki elde edersin aksi olmaz. Fakat somek vermeye başlayan bitkilerde salgıladığin zaman baya verim artıyor ama o aşamayı denemedim

kral Arthur

Kıdemli Üye
Deneme de yaptım en fazla 1 lt suya 10 ml giberelin ga3 verdim 1 saat arayla olsun iki saat arayla olsun 1 gün arayla olsun hiç zarar vermiyor bitkiye saat başı geliştiğini görebiliyorum fakat çok esnek oluyor baya boy veriyor dolabima sığmayacak boya kadar geldi ama dediğim gibi erkek bitki elde edebiliyoruz Türkçe çince dilinde Türkçe çeviri şeklinde araştırma yaptım. Tohum çatlatma ve tohum elde etmek için uygundur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ********** ****** **** ******* ** ** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • M merto1835:
    ********* ********* **** *** ****** ******** **** ***** *** hahahaha hahahaha** ****** * *****
  • Didrug Didrug:
    **** *** ********* ***** ********** ****** ****** **** ******** *** *** ***** *** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ******* *** ********* hahahaha* ****** hahahaha******* ********* **** *** ****** ******** **** ***** *** *******
  • İstanbul İstanbul:
    hahahahahahahaha
    ***** *** **** ******* hahahaha* ******** hahahaha ****
  • O Oguzyigit26:
    ******* ***** ****** ********** ***** ***** ********* ******* ****** **** ******* ********* *** *** *****
  • M merto1835:
    ******** **** ********** ******** ****** ********** ******** *** ****** ********* ****** ****** hahahaha* ******* *** ********* hahahaha* ****** *********
  • M merto1835:
  • İstanbul İstanbul:
  • M merto1835:
    ***** ******** **** ********** ****** ** ***** ******* ********* ******* * ***** ***
  • İstanbul İstanbul:
    *** ** **** **** ***** *** ***** hahahaha ***** ******
  • İstanbul İstanbul:
    ***** *** *** ********** hahahaha hahahaha hahahaha* ******* **** ***
  • İstanbul İstanbul:
    *** *** ******** hahahaha ****
  • M merto1835:
    ******** hahahaha** ***** ********
  • M merto1835:
    *** *** hahahaha hahahaha **** ** ********* *** ******** hahahaha ****
  • M merto1835:
    **** **** ** ****** ***** ******* ******* ******** ********** ** ******* ***** **
  • İstanbul İstanbul:
    *** ** ** * **
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ******* hahahaha*** ** ***** ***** hahahaha** ********* ****** ******** ******** **** ******* *** ** **** ***** ********* ********* ********
  • İstanbul İstanbul:
    İstanbul İstanbul: ******* ******* ***** ** ***